ZITDAGEN 0 gropatax Basagran P vloeibaar spaart het graan maar niet het onkruid! 9L Geen geelkleuring! Z.L.M.-Hoofdbestuur vergadert op 3 april in Lergen op Zoom Z.L.M. AFDELINGEN Ophokplicht voor postduiven in Zeeland! ADRES- EN BEDRIJFSVERANDERINGEN Landbouwkwaliteitsbesluit Bacon per 1 april in werking Wijzigingen Jachtwet per 1 april 1978 van kracht Brochure "Wanneer U A.A.W.- of W.A.O.-uitkering krijgt" Z.L.M.-exkursie Portugal "Kerstboter" Radio BASF U kunt (ver)bouwen op Basagran P BESTEMMINGS PLANNEN Het Hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij zal op maandag 3 april een besloten vergadering houden, om 14.00 uur in "De Wouwse Tol" te Bergen op Zoom. De agenda vermeldt o.m. een overzicht van de situatie in de akkerbouw, veehouderij en tuinbouw. Voorts zal de vergadering mededeling worden gedaan van het voorbereidend werk aan gaande de Z.L.M.-manifestatie. De afdeling Dinteloord/Steenbergen heeft gereageerd op de werkwijze bij het publiceren van de Goese Beursberichten. Er staan ook nog een aantal benoemingen op de agenda. Tot slot zal het hoofdbestuur aandacht schenken aan het agrarisch grondbeleid zoals dat door het K.N.L.C. wordt voorgesteld. 7 APR. - AFD. OUD-VOSSEMEER Gezinsavond samen met de Plattelandsvrouwen in "De Vossekuil" te 20.00 uur. De cabaretgroep "Capri Tholen" zal dan optreden. Ter voorkoming van door postduiven aan te richten schade aan land- en tuinbouwgewassen heeft de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap, na overleg met de voorzitters van de Distriktsraden, aan de gemeentebesturen in de provincie, alsmede aan de Belgische grensgemeenten, geadviseerd het op- hokgebod voor postduiven vast te stellen voor de periode van 10 april t/m 20 mei 1978 Tegen het doen uitvliegen der duiven na 18.00 bestaan geen bezwaren. Wij willen alle leden van de Z.L.M. verzoeken hun NAAM, ADRES- EN BEDRIJFSVERANDERIN GEN binnen 14 dagen na wijziging schriftelijk of telefonisch door te geven aan de ledenadministratie, tel. 01100 - 21010, toestel 12 of 13. Ook eventuele opzeggingen van lidmaatschap gelie ve U uiterlijk voor 1 november van elk jaar schrifte lijk te melden aan de ledenadministratie. Met ingang van 1 april 1978 zal in werking treden het op voor dracht van de minister van landbouw, de minister van ekono- mische zaken, alsmede de staatssekretaris van volksgezondheid en milieuhygiëne vastgestelde Landbouwkwaliteitsbesluit ba con. Het besluit verschaft een basis voor de regels betreffende de kwaliteit, het bezigen van een kwaliteitsmerk en de kwaliteits- kontrole van bacon. Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft bij verordening nadere regels vastgesteld, die eveneens per.l april in werking zullen treden. Deze regels zullen in beginsel gelden voor zowel de import, de export, als de binnenlandse afzet. Het besluit is een eerste aanzet tot een meer algemeen georiën teerd kwaliteitsbeleid voor vlees en vleeswaren. Het vervangt tevens de alleen op de uitvoer betrekking hebbende kwaliteits- regelen voor bacon, die gesteld zijn op basis van de Landbouw- kwaliteitswet 1929. Laatstgenoemde wet zal komen te vervallen wanneer dit besluit in werking treedt. Z.Lm. LAND-EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 4-6 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 100 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel huis 01 641 - 3847 Marijke de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100- 20428 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel .01100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vinj< B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel. 011 55 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2. Per 1 april a.s. zullen een aantal wijzigingen van de Jachtwet van kracht worden. X) Deze wijzingen houden in, dat: - de eisen voor het jachtexamen zijn vastgesteld (kennis van wettelijke bepalingen van het wild, wildstand, wildschade, het weidelijk jagen en van het omgaan met jachtwapens); - de jachtakte pas wordt uitgereikt als het jachtexamen is afgelegd en een W A.-verzekering is afgesloten; - de verplichte W.A.-verzekering voor jagers minimaal 500.000,— dient te bedragen. Zoals bekend, geldt de eis van het jacjitexamen niet voor hen, die onder de zogenaamde overgangsregeling vallen. Tevens zijn de organisaties bekend gemaakt die deel uitmaken van het Jachtfonds. Uitvoeringsbeschikkingen Minister Van der Stee (landbouw) heeft - eveneens per 23 maart 1978 - een aantal uitvoeringsbeschikkingen doen publiceren xx), waarin ondermeer: - de (verhoogde) bijdragen aan het Jachtfonds worden vast gesteld; - wordt vermeld welke jachtexamens zijn erkend; - nieuwe voorschriften worden vastgesteld waaraan eenden kooien per 1 april 1979 moeten voldoen om geregistreerd te kunnen worden. Hiermee zijn alle wijzigingen van de Jachtwet, zoals vorig jaar aanvaard, van kracht geworden. Het A.S.F. heeft een brochure gepubliceerd over de rechten en plichten van A.A.W.- of W.A.O.-uitkeringsgenietenden. Deze beide arbeidsongeschiktheidsverzekeringen behoren niet tot de gemakkelijkste onderdelen van sociaal verzekeringsland. Daarom heeft het A.S.F. zijn best gedaan om degenen die recht hebben op een uitkering, zo goed mogelijk voor te lichten. Inhoud De brochure telt 27 bladzijden. De inhoud is verdeeld over zes hoofdstukken. Teneinde het boekje goed hanteerbaar te maken, is het verdeeld in een <Jeel voor zelfstandigen en een deel voor werknemers. In beide delen wordt een praktische behandeling gegeven van de zaken, die zich rondom een uitkering kunnen voordoen. We denken bijvoorbeeld aan de belastingopgave, de inhoudingen op de uitkering, de mogelijkheden om in aanmerking te komen voor kinderbijslag en dergelijke. Met behulp van het boekje zal de uitkeringsgenietende onge twijfeld in staat zijn een aantal eventuele problemen rond zijn uitkering zelf tot een oplossing te brengen. Toezending Het A.S.F. heeft de brochure toegezonden aan hen die in het recente verleden voor een A.A.W.- of W.A.O.-uitkering in aan merking zijn gekomen. Bovendien hebben de sociaal-ekonomi- sche voorlichters in de landbouw een aantal exemplaren ont vangen. In de toekomst zal iedere uitkeringsgerechtigde dit voorlichtingsboekje direkt bij zijn toekenningsbeslissing ont vangen, zodat men vanaf het begin weet welke zijn rechten en plichten zijn. Overigens kan iedereen bij het A.S.F. vragen om kosteloze toe zending van de nieuwe brochure. De adressen van het A.S.F. zijn: Tilburg, Willem Il-straat 49, Postbus 106, tel. 013-321291; Den Haag, Buitenrustweg 3, tel. 070-609930. Helaas moest opnieuw een echtpaar wegens ziekte zich terugtrekken van-de Z.L.M.-reis naar Portugal van 22 t/m 29 april. Eén invaller heeft zich inmiddels aangemeld. Wij kunnen dus nog één persoon (i.v.m. kamerindeling man nelijk!) voor deze reis aksepteren. Aanmelden mét spoed bij het Z.L.M.sekretariaat te Goes, tel. 01100-21010. De ekonomische gevolgen van de eind verleden jaar gehouden aktie "kerstboter" zijn nog onbekend, zodat nog niet kan wor den bepaald of men weer tot eenzelfde aktie als in 1977 zal overgaan, of dat men regelingen moet bedenken waarbij in elk geval moet worden voorkomen dat verse boter wordt ingeslagen terwijl koelhuisboter de deur uitgaat. Dat zou zowel voor de konsument als voor de uitvoering van het gemeenschappelijk landbouwbeleid nadelig zijn. De Kommissie heeft dat laten weten aan de Westduitse socialist Ludwig Fellermaier. Bij de aktie "kerstboter" heeft de Kom missie ernaar gestreefd zoveel mogelijk te voorkomen dat de verkoop van koelhuisboter tegen een lagere prijs de markt van verse boter zou verstoren. Daarom is de aktie van eind 1977 beperkt gebleven tot een bepaalde hoeveelheid en een korte periode waarin de produktie gering en het verbruik vrij hoog was. Dinsdag 4 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur De evolutie van het landbouwonderwijs-IV, een vraaggesprek met ir. A.G.D.M. Vercauterem, inspekteur van het landbouw onderwijs. Vrijdag 7 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur De open dag voor de glastuinbouw op 8 april a.s., m.m.v. het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naald wijk. Voorjaarswerkzaamheden vragen de aandacht, m.m.v. diverse konsulentschappen. ADMINISTRATIE- EN ADVIES6UR0 VAN DE Z.L.M. HULST: maandag 3 april in gemeenschapscentrum "Den Dul- laert" WESTKAPELLE: dinsdag 4 april in "kasteel van Batavia" van 9.15-12.30 uur OOSTBURG: woensdag 5 april in café "De Windt" MIDDELBURG: donderdag 6 april in hotel "De Brasserie" van 1 - 4 uur' ZIERIKZEE: donderdag 6 april in hotel "Huis van Nassau" De zitdag Tholen van 8 april wordt verschoven naar 15 april; de zitdag Tholen van 6 mei wordt verschoven naar 20 mei en de zitdag Tholen van 3 juni vervalt. ZITDAGEN E.S.V. ZEEUWS VLAANDEREN 3 april: in hotel "Internationaal" te Hulst van 14.00 - 17.00 uur 5 april: in hotel "De Eenhoorn" te Oostburg van 14.00 - 17.00 uur. Landbouw huis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Het beproefde middel van BASF tegen een jarige twee-zaad- lobbige onkruiden zoals kamille in alle granen! ged handelsmerk van BASF Eindhoven Vanaf 20 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan II 't Hooi. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook liggen gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de ontwerpen van de bestemmingsplannen III Oude Gracht 1970, Woenselse Heide, en VIII Rapenland. Bezwaren kunnen wor den ingediend bij de gemeenteraad. Someren Vanaf 20 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Derde partiële herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied". Bezwaren kunnen wor den ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen Vanaf 20 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zo wel bij ^e gemeenteraad, als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben 'tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Eindhoven Vanaf 22 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan I Achtste Bar rier Zuid. Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Sint Michielsgestel Vanaf 22 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Sportvelden Kam perfoeliestraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen Vanaf 23 maart ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Elleboog-Dwarsstraat" en "Katspolder". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zo wel bij de gemeenteraad, als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kun nen beroep instellen bij de Kroon. Nuenen c.a. Vanaf 21 maart liggen gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Gerwen III (le herzie ning). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Veldhoven Vanaf 21 maart liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Oerle, herziening VII" "Heikant" en "Heikant, deelplan I". Zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp van het bestemmingsplan "Oerle, herziening VII" aangebrachte wijzigingen, alsmede zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad tegen de ontwerp-bestemmingsplannen "Heikant" en "Heikant, deelplan I" kunnen bezwaren indienen bij G.S. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2