iPfr& y H et is mij niet bekend of de door mij genuttigde paas eieren "scharreltjes" waren, maar ze smaakten in ieder geval goed. Aldus gesterkt kon het werk na de paasdagen weer opgevat worden. Dat laatste geldt helaas niet voor de akkerbouwers in ons werkgebied omdat het land (nog) veel te nat is om met de eigenlijke voorjaarswerkzaam heden te starten. Je zal maar zitten te popelen. Ik kan helaas slechts hopen dat het weer snel beter wordt. „ZEGGE EN SCHRIJVE' N aar aanleiding van onze brief heeft het dagelijks bes tuur van het landbouwschap nu gekonstateerd dat de situatie in het algemeen in het zuid-westen nadere aan dacht behoeft. Het landbouwschap wil hierover in kon- takt blijven met het gebied. Erg belangrijk is voorts dat het dagelijks bestuur van het landbouwschap aan het eigenlijke kernpunt uit onze brief, namelijk de funktie van het inkomen van de zelfstandigen, opnieuw nader aan dacht wil schenken. In onze brief hebben wij op dit punt met name ook de premieheffing genoemd. Ten aanzien van het punt "soepele belasting behandeling" zal nadere bekendheid worden gegeven aan de mogelijkheden. D e invoering van het trekkerrijbewijs voor 1 6-jarigen is bepaald niet vlekkeloos verlopen, met name omdat in de praktijk gebleken is dat de mogelijkheid om examen te doen te beperkt is. Dat geldt in het bijzonder voor kinde ren van boeren die niet op een landbouwschool zitten maar andersoortig onderwijs volgen. Zij komen veelal op een wachtlijst terecht, maar mogen dan intussen niet op een trekker rijden. Wij hebben vanaf het begin dit pro bleem gesignaleerd en geprobeerd daarvoor een oplos sing te vinden, helaas zonder resultaat. V anaf deze plaats wil ik niet nalaten de vorige week geinstalleerde voorbereidingskommissie voor de ruilver kaveling Wolpfaartsdijk veel sukses toe te wensen bij de voorliggende taak. De kommissie heeft reeds bij de in stallatie laten weten "niet bang te zijn" voor problemen. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat deze kommissie alle belangen zorgvuldig zal afwegen maar zich daarbij niet zal laten afleiden van de hoofdzaak. Sterkte! Inmiddels zit de aanvraag voor de Yerseke Moer nog in de molen. Er wordt echter wel aan gewerkt, getuige onder meer het bezoek dat de natuurwetenschappelijke kom missie deze week aan het gebied bracht. Zo n aanvraag moet nu eenmaal een hele procedure doorlopen. Toch ben ik op mijn beurt niet bang dat de aanvraag het niet zal halen. In ruilverkavelingsverband is allang aangetoond dat Landbouw en natuur elkaar voortreffelijk kunnen aanvullen: waar een wil is, is immers een weg! zuidelijke landbouw maatschappij ^5üotïïpy r' m VRIJDAG 31 MAART 1978 66e jaargang - No. 3425. z.l.m land- tuinbouwblad De Zuidelijke Landbouw Maatschappij wil in het kader van de ontwikkelingssamenwerking Johnson-Ade- Doyo en zijn gezin daadwerkelijk steunen bij de ontwikkeling en ontginning van zijn landbouwbedrijf. In ons blad van volgende week hopen we u uitgebreider hierover te informeren. Zeeuwse en Brabantse boeren reiken de hand naar een Kenyaanse kollega. Deze door hem zelf gemaakte foto toont u Johnson Ade Doyo, zijn vrouw en zes van hun zeven kinderen. Extra aandacht zal dit van boer tot boer gerichte hulpprogramma krijgen tijdens de ó.L.M.manifestatie op 23 en 24 juni I nmiddels is er voor de zuid-westelijke akkerbouw wel enig nieuws van de bestuurstafel. Ter herinnering: vorig najaar verzocht het bestuur van de Z.L.M. aan de akker- bouwkommissie een rapport samen te stellen over de te verwachten inkomenssituatie in de zuid-westelijke akker bouw. Dit rapport gaf een dermate somber beeld te zien dat het bestuur na ampel beraad besloot het rapport middels een perskonferentie naar buiten te brengen. Dat er iets moest gebeuren was duidelijk. Inmiddels had de akkerbouwkommissie ook 'ni wensenlijstje opgesteld en werd de situatie besproken in het overlegorgaan 3 Zeeuwse landbouw organisatie s. Een en ander resul teerde erin dat er een gezamenlijk wensenpakket gefor muleerd werd dat middels een brief voorgelegd werd aan het dagelijks bestuur van het landbouwschap. In dit nummer o.m. Onderwijsnotities Pa9- 3 K.N.L.C. Kommentaar pag. 3 Voorbereidingskommissie ruilverkaveling Wolp- haartsdijk pag. 4 Chemische onkruidbestrijding in suikerbieten pag. 5 Amerikaans suikerbeleid. Coca Cola beleid? pag. 5 De maand april op het Zuid-westelijk landbouwbe drijf pag. 8 en 9 Tuinbouwklanken pag. 11 Markt en prijsberichten pag. 13 P.J.Z. geluid pag. 15 Al met al heeft de brief van de Zuid Westelijke land bouworganisaties in ieder geval tot nieuwe aktiviteit aanleiding gegeven en er sterk toe bijgedragen dat de kijker op het zuid-westen gericht wordt. Daarmee is voor ons de kous natuurlijk nog niet af. De konstateringen zullen gekonkretiseerd moeten worden. Op de laatste Hoofdbestuursvergadering werd reeds besloten het ei gen wensenrijtje ook zelf intern uit te laten werken door een kleine kommissie van deskundigen. Het werk moet nu immers ook afgemaakt worden en daar zullen we alles aan moeten doen. Het begin is tenminste hoopgevend maar te vroeg juichen is gevaarlijk, want: al ziet men kerk en toren staan dan is de reis nog niet voldaan! Trekker rijbewijzen Ik vind dat als je een wettelijke regeling maakt je er voor moet zorgen dat die ook uitgevoerd kan worden. Bij de invoering van het trekkerrijbewijs zijn niet alle konse- quentie's overzien met als gevolg dat een aantal jongeren èn het ouderlijk gezinsbedrijf daarvan de dupe zijn ge worden. Vooral ook de risiko's van het onverzekerd rijden zijn levensgroot aanwezig. In zulke gevallen is er voor de wetgever eigenlijk maar één mogelijkheid en dat is de regeling opschorten totdat er wel voldoende examenmo gelijkheden zijn. Wanneer er zich nu nog problemen voordoen dan zou ik dat wel graag willen weten. Ruilverkaveling Oggel.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1