ZITDAGEN 0 gnopafcax 7.L.M.-kantoor gesloten op Goede Vrijdag Z.L.M.-afdelingen Algemene vergadering Warmbloedpaardenfokkers Georganiseerde houtduivenjacht in Oost-ZeeuwsVlaanderen Z.L.M. Erfbeplantingswedstrijd in de belangstelling! Radio Z.l.m. LAND-EN TUINBOUWBLAD In Memoriam O. WALRAVEN Fruitteelt Spuitdag! Z.L.M.-EXKURSIE PORTUGAL BESTEMMINGS PLANNEN Nieuwe Direkteur Gropatax Nederlandse deelname aan de 55e "D.L.G."-Landbouwtentoonstelling Eerste uitgifteplan landbouwbedrijven Zuidelijk Flevoland In verband met de herdenking van Goede Vrijdag op 24 maart a.s. zal het Z.L.M.-kantoor de hele dag gesloten zijn. Op dinsdag 28 maart, na de Paasdagen dus, is het kantoor weer geopend. 7 APR. - AFD. OUD VOSSEMEER Gezinsavond samen met de Plattelandsvrouwen in de "Vossekuil" te 20.00 uur. De Cabaretgroep "Capri Tho- len" zal dan optreden. De Vereniging tot bevordering van de warmbloedfokkerij in Zeeland, ten noorden van de Westerschelde organiseert op vrijdag 31 maart, om 19.30 in de Prins van Oranje te Goes haar algemene vergadering De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezingen, een financieel en een jaaroverzicht. Dr. W. van Leeuwen, medewerker van de Veterinaire Fakulteit te Utrecht, zal een inleiding met dia's houden over de onderwerpen "Abortus op paarden." "Het op wekken van de geboorte" en "Veulenhengstigheid". Na deze inleiding is er gelegenheid tot diskussie.... Tijdens deze bijeen komst is iedereen van harte welkom, ook niet leden In Oost Zeeuws-Vlaanderen gaan de jagers op de eerstkomende zaterdagen houtduiven schieten, en wel op de volgende data: 25 maart, 1,8, 15, 22 en 29 april. De agrariërs kunnen hierbij o.a. medewerking verlenen door de houtduiven uit hun schuilplaat sen op te jagen. Misschien staat U nog in twijfel of U wel of niet zult meedoen aan de erfbeplantingswedstrijd. Hak de knoop door en meldt U als deelnemer. Vele boerenerven staan zo fraai in het hout en zijn zeker een sieraad in de omgeving. Laat ook een ander daar eens deskundig over oordelen. Het aantal opgaven groeit nog iedere dag. Tot 1 april heeft U nog de kans om mee te dingen naar de eerste prijzen bij deze Z.L.M. erfbeplantingswedstrijd. Iedere soort beplanting heeft zijn bekoring, daarom is het niet van belang of het een jonge of een oude beplanting is. Of U wel of geen gebruik heeft gemaakt van de erfbeplantingssubsidie is evenmin van belang. Voor de jury telt alleen, hoe de aanplant er uit ziet! U kunt zich onmiddellijk opgeven, door te bellen naar het Z.L.M.-sekretariaat, 01100 - 21010, en dan te vragen naar Jan Scheele. Dinsdag 28 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Landbouw en bestemmingsplannen buitengebied II". een vraaggesprek met medewerking van ir. P. van der Linden van het Landbouw Ekonomisch Instituut. Vrijdag 31 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Export, levensbelang voor onze land- en tuinbouw", een vraaggesprek met medewerking van de heer P.D.D. Huijgens, hoofd voor de afzetbevordering buitenland bij het ministerie van landbouw en visserij. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 Redaktie: Mr J. Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 1 00 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100- 20428 Adressering en abonnementen SecretariaatZLM - Goes-tel. 01100-21010-toestel 13. Technische verzorging Drukkerij Vink B V - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Tot onze grote ontsteltenis ontvingen wij het bericht, dat op 15 maart j.l. na een kortstondige ziekte op 71 jarige leeftijd is overleden, de heer Woorden schieten tekort om tot uitdrukking te brengen, wat hij voor zijn omgeving heeft betekend. Een stuwende kracht was hij bij de oprichting en de uit bouw van de "Maatschappij van Landbouw", vervulde de funktie van voorzitter van de afdeling Almkerk van de Z.L.M., had zitting in het varkensstamboek, fokvereni- ging e.d., was 20 jaar hoofd-kontroleur bij de bietente- lersvereniging, dirigent van verschillende koren en tót voor kort was hij vertegenwoordiger van de Ond.Verz.Mij van de Z.L.M. in zijn regio. Onze gevoelens van mede leven gaan in het bijzonder uit naar zijn echtgenote en kinderen. Wij hopen dat zij de kracht mogen ontvangen, om dit zware verlies te dragen. •- A.M. Verbrugge De Kringen van de N.F.O. Zeeland/West Noord-Brabant en Zuid-Holland, organiseren in samenwerking met de Consu lentschappen in Algemene Dienst voor Bedrijfsuitrusting en Arbeidsmethoden en voor Plantenziekten en Onkruidbestrij- ding een SPUITDAG op donderdag 1 juni a.s. Naast de aanwezige Voorlichtings- en Informatiestands, zal er op praktijkschaal worden gedemonstreerd met velerlei spuit- machines, verhoogde spuitmonden, apparatuur voor chemische onkruidbestrijding en vliegbespuitingen. Eén en ander onder leiding en voorzien van kommentaar' Als demonstratieterrein is gekozen het fruitbedrijf "Vogelaar- Vredehof B.V." te Krabbendijke. Wegens ziekte van een deelnemer aan de Z.L.M.reis naar Portugal van 22 tot en met 29 april a.s. kan nog één deelnemer (-ster) zich voor deze exkursie opgeven. Tele fonische aanmelding met spoed op no. 01100 - 21010 t.a.v. dhr. Sinke, waar U nadere inlichtingen kunt krijgen. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. WISSENKERKE: woensdag 29 maart in hotel "De Kroon" OOSTBURG: woensdag 29 maart in café "De Windt" MIDDELBURG: donderdag 30 maart in hotel "De Brasserie" van 13.00 - 16.00 uur ZIERIKZEE: donderdag 30 maart in hotel "Huis van Nassau" SEROOSKERKE: vrijdag 31 maart in café "Huysse" van 9.00 - I.00 uur. FIJNAART: vrijdag 31 maart in hotel de "Graanbeurs" van II.30- 13.00 uur DINTELOORD: woensdag 29 maart in hotel "De Beurs" van 12.00- 13.00 uur. De zitdag Tholen van: 8 april wordt verschoven naar 15 april; De zitdag Tholen van: 6 mei wordt verschoven naar 20 mei. De zitdag Tholen van: 3 juni vervalt. I.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. de heer J. Vroegop. ZITDAGEN E.S.V. ZEEUWS VLAANDEREN 3 april in hotel "Internationaal" te Hulst van 14.00 tot 17.00 uur. 5 april in hotel "De Eenhoorn" te Oostburg van 14.00 tot 17.00 uur. Axel Vanaf 16 maart ligt gedurende een maand ter inzage de 2e herziening van het bestemmingsplan West. Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunne:' bezwa ren indienen bij G.S. Deurne Vanaf 20 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "DeurneOost". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Heeze Vanaf 16 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "De Nieuwe Hoeven". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Deurne Vanaf 20 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp voor herziening III "Schutsboom" van het bestemmingsplan "Schutsboomde Ro mein". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Teteringen Vanaf 17 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Noord 1977". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 17 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmings. plan strekkende tot gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan "Het Laar I". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Werkendam Vanaf 20 maart ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan "Rijksstraatweg 1 Sleeu- wijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Met ingang van 16 juni 1978 is tot direkteur/taxateur van het Grond-, Pacht- en Taxatieburo van Z.L.M. en C.B.T.B.-West Nederland (Gropatax) benoemd Mr. Herman van Es te Zwijn- drecht. Mr. van Es volgt daarmee de vorig jaar over-, overleden Ing. C.P.J. van Iwaarden op. Tot de indiensttreding van Mr. van Es zal de direktie van Gropatax waargenomen blijven worden door Mr. J. Oggel. Mr. Herman van Es studeerde aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Enkele jaren na zijn doktoraal examen volgde hij aan de Rijksuniversiteit te Leiden tevens de opleiding tot kan didaat-notaris. Na enkele jaren in het notariaat (te Goes) werk zaam geweest te zijn, trad de heer van Es als deskundige in dienst van de Stichting Adviesburo Onroerende Zaken te Rot terdam, waar hij vanaf eind 1975 werkzaam is. Mr. van Es is 31 jaar oud, gehuwd en heeft 2 kinderen. Onder auspiciën van het ministerie van landbouw en visserij te Den Haag zal agrarisch Nederland wederom vertegenwoordigd zijn op de 55 ste internationale landbouwtentoonstelling "D.L.G.", die van 28 april tot 4 mei 1978 te Frankfurt am Main zal worden gehouden. De inzending (oppervlakte 500 m2) omvat, naast een algemeen informatief gedeelte, agrarisch reproduktiemateriaal. Zo zal het NIVAA (Nederlands Instituut voor Afzetbevordering van Ak- kerbouwprodukten) in een informatiestand nieuwe aardappel rassen en hun toepassingsmogelijkheden tonen. Daarnaast rie men zo'n tien firma's, onder de SMECOMA als overkoepelend orgaan, deel met een kollektie landbouwmachines en stal- bouwsystemen. Een vertegenwoordiger van het ministerie van landbouw en visserij zal gedurende de tentoonstelling aanwezig zijn voor het bemiddelen bij het leggen van handelskontakten en het geven van informatie. Staatssekretaris Nooteboom van Financiën heeft deze week het eerste uitgifteplan voor Zuidelijk Flevoland goedgekeurd en aan het Landbouwschap gezonden. Het Landbouwschap heeft tot 15 april a.s. de gelegenheid om opmerkingen ten aanzien van dit plan kenbaar te maken aan de staatssekretaris. Het uitgifteplan 1978, dat is tot stand gekomen in overleg met de ministers van Landbouw en van Verkeer en Waterstaat, omvat 40 bedrijven met een totaal oppervlakte van 2090 hektare: grootte klasse ha akkerbouw pacht erf pacht bedrijf in eigen beheer weide pacht erf pacht aan tal oppervlakte in ha 30 40 45 50 55 60 65 4 7 1 4 6 8 7 13 1 30 160 270 400 385 780 65 17 11 40 2090 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2