iVS ZiTDAGEN gropatax Z.L.M. AFDELINGEN Voederbieten en Vergelingsziekte Cultuurtechnische Dienst werd Landinrichtingsdienst.... Garantie voor scharreleieren Z.L.M. Erfbeplantingswedstrijd komt op gang! Zeeland helpt Rwanda Jaarboek (76) Plantenziektekundige Dienst verkrijgbaar Benoemingen Landbouwschap BESTEMMINGS PLANNEN Radio 9Cz.l.m. LAND- EN TUINBOUWBLAD Ruilverkaveling Oude Graaf aangenomen ADRES- EN BEDRIJFSVERANDERINGEN Georganiseerde jacht op houtduiven 7 APRIL - AFD. OUD VOSSEMEER Gezinsavond, samen met de plattelandsvrouwen in "De Vossenkuil" te Oud Vossemeer, te 20.00 uur. De caba retgroep "Capri Tholen" zal dan optreden. Evenals voorgaande jaren willen wij ook nu weer de veehouders wijzen op de in de Verordening Bestrijding Vergelingsziekte opgenomen verplichting er voor zorg te dragen dat op 1 april er geen voederbieten op het bedrijf aanwezig zijn, waaraan spruitvorming voorkomt. Deze spruitvorming is n.l. bijzonder aantrekkelijk voor luizen. En aangezien in een voederbietenkuil vrijwel steeds vergelings ziekte voorkomt betekent dit dat het gevaar voor besmetting vanuit deze kuilen naar de praktijkpercelen zeer groot is. Help mee om de vergelingsziekte zoveel m gelijk te voorkomen door de voederbieten tijdig (dus vóZr 1 april) te koppen of grondig op te ruimen. De Cultuurtechnische Dienst heeft met ingang van 1 maart een andere naam gekregen. Deze organisatie heet nu "Landinrich tingsdienst". Men heeft dit gedaan omdat de oude naam niet meer aansloot bij de feitelijke taakuitoefening. Wel wordt be nadrukt dat door deze naamswijziging in de huidige taken en verantwoordelijkheden geen enkele ver adering is gekomen. Het ministerie van Landbouw heeft een ontwerp van Algemene Maatregel van Bestuur opgesteld die voorzien moet in bepaalde garanties inzake Scharreleieren. In het Produktschap voor Pluimvee en Eieren zal deze Alge mene Maatregel van bestuur besproken worden, zulks naar aanleiding van het verzoek van de Minister hem over de on derhavige Maatregel te adviseren. Ook aan andere organisaties is om advies in deze kwestie gevraagd. Het doek van de Algemene Maatregel is garanties te scheppen dat eieren die als scharreleieren worden verhandeld, aan be paalde criteria voldoen met betrekking tot het welzijn van de betrokken kippen. Momenteel heeft ongeveer 3 tot 4van de binnenlandse con sumptie betrekking op scharreleieren. De vraag groeit evenwel, ook in de ons omringende landen. De maatregel schrijft voor dat de aanduiding scharreleieren aan bepaalde voorwaarden is onderworpen inzake de inrichting van de legbedrijven en de behandeling van de betrokken kippen. Ter inzake kan de minister van Landbouw nadere regelen stel len. Met het toezicht op de naleving door aangeslotenen is belast de Stichting Scharreleieren-controle. De mogelijkheid van tucht rechtelijke correctie bestaat, afgezien van de strafbaarheid in gevolge de Wet op de Economische Delicten. De eerste aanmeldingen zijn reeds binnen. Zoals u vorige week heeft kunnen lezen organiseert de Z.L.M. een erf beplantingswedstrijd voor haar leden. Degene die denken hiervoor belangstelling te hebben kunnen zich vóór 1 april opgeven bij het sekretariaat van de Z.L.M. tel. 01100 - 21010 ten name van Jan Scheele. ledereen kan meedoen. Het geeft niet of het een oude beplanting is. Iedere beplanting heeft zijn eigen bekoring. De jury zal daar zeker oog voor hebben. Tevens wordt ook de rest van het erf en de tuin rondom de woning bekeken. Doe mee met deze leuke en interessante wedstrijd! De provincie Zeeland wil een aktie ondernemen om het arme land Rwanda te steunen bij bepaalde projekten. Hiervoor is een kommissie samengesteld uit brede lagen van de bevolking.. Speciaal zal men zich richten op de drinkwater voorziening van de bevolking. Wanneer U meent ook hiervoor een bijdrage beschikbaar te willen stellen, dan kan dit gebeuren door over schrijving op gironummer 3933600 met vermelding Zeeland helpt Rwanda... Het jaarboek van de plantenziektekundige dienst (P.D.) is weer verkrijgbaar. U kunt het bestellen met vermelding "Verslagen en Mededelingen nr. 151", Plantenziektekundige Dienst te Wageningen, tegen een prijs van 30,— In dit jaaroverzicht wordt o.a. aandacht geschonken aan di?erse ziekten bij aardappelen zoals fusarium, roodrot, gangreen en stengelrot. Uitgebreid worden de aaltjes behandeld en wel de cystenaaltjes, wortel, blad, en stengel aaltjes. Verder vrijlevende en wortellesie aaltjes. Eveneens wordt de techniek bij het aalt- jesonderzoek behandeld. Daarnaast komen nog zaken aan de orde zoals bakterievuur, iepziekte, de appelglasvlinder, prui- memot, japanse roest, de uienmineervlieg en een verslag over een virusveldinspektie. Daarnaast wordt nog aan vele andere zaken aandacht geschonken. Voor de geinteresseerden biedt dit jaarboek een schat aan informatie. Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare vergadering van woensdag 1 maart 1978 benoemd tot - lid vair de kommissie Grondgebruik de heer J. te Voortwis te Breedenbroek in plaats van de heer H.P.H. Waaikens te Tollebeek en tot plaatsvervangend lid de heer J. Nieuwen- huyzete Lewedorp in plaats van de heer ir. D.S. Tuynman te Driebergen (plaatsvervanger van de heer F. Goosen te Anlo). Halsteren. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Rode Schouw 1972, aan vulling 1975"' Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij cfe gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Rucphen. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Krommestraat-Noorder- straat". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Heik?ntlaan". Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwa ren indienen bij G.S. Eersel. Vanaf 10 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Zevenbergen. Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp tot herziening van het bestemmingsplan "Uitbreidingsplan der gemeente Zevenbergen in hoofdzaken en onderdelen." Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Breda. Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde struktuurplan Binnenstad Breda. Bezwaren kunnen worden ingediend bij G.S. Middenschouwen. Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan "Groene Wijk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Zierikzee. Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemminsplan "Kaaskenswater". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Brouwershaven. Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage de eerste herziening van het bestemmingsplan "Buiten gebied." Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon, 's Hertogenbosch. Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sint Geertruikerkhof e.o.". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij G.S. Veldhoven. Vanaf 15 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan 'd Ekker, deelplan II. Bezwaren kunnen worden ingediend bij G.S. Dinsdag 21 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "De evolutie van het landbouwonderwijs III", een vraaggesprek met ir. A.G.D.M. Vercauteren, inspekteur van het landbouw onderwijs. Vrijdag 24 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Fiscaal allerlei voor land- en tuinbouw", een vraaggesprek met mr. M. van der Heijde van het ministerie van landbouw en visserij. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 100 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100- 20428 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel .01100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 OOSTBURG: woensdag 22 maart in café "De Windt". MIDDELBURG: donderdag 23 maart in hotel "De Brasserie" van 1 - 4 uur. ST. MAARTENSDIJK: donderdag 23 maart in café P.J. v. Houdt van 11.00 - 13.30 uur. ZIERIKZEE: donderdag 23 maart in hotel "Huis van Nassau", j De zitdag Tholen van: 8 april wordt verschoven naar 15 april. De zitdag Tholen van: 6 mei wordt verschoven naar 20 mei. De zitdag Tholen van: 3 juni vervalt. ZITDAGEN E.S.V' ZEEUWS VLAANDEREN 3 april in hotel "Internationaal" te Hulst, van 14.00 tot 17.00 uur. 5 april in hotel "De Eenhoorn" te Oostburg, van 14.00 tot 17.00 uur. l.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Op 9 maart j.l. is in Nederweert en Weert de stemming gehou den over de ruilverkaveling Oude Graaf (2.836 ha; 1.435 stem gerechtigden). De ruilverkaveling is aangenomen met een meerderheid van de gestemde oppervlakte van 62%, vertegenwoordigende 47% van de uitgebrachte stemmen. De stemmenverhouding was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 677 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 2.182 ha' Hiervan stemde 317 stemgerechtigden voor, vertegen woordigende 1.343 ha. Tegen stemden 360 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 839 ha. Wij willen alle leden van de Z.L.M. verzoeken hun NAAM, ADRES- EN BEDRIJFSVERANDERIN GEN binnen 14 dagen na wijziging schriftelijk of telefonisch door te geven aan de ledenadministratie, tel. 01100 - 21010, toestel 12 of 13. Ook eventuele opzeggingen van lidmaatschap gelie ve U uiterlijk voor 1 november van elk jaar schrifte lijk te melden aan de ledenadministratie. Door de Faunakommissie van de regio Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging is aan de leden geadviseerd in georganiseerd verband te jagen op houtdui ven Door het optreden in georganiseerd verband hoopt de K.N.J.V. op intensieve wijze te kunnen medewerken aan het bestrijden van de houtduiven, waardoor schade aan gewassen zoveel mogelijk kan worden beperkt. Inmiddels heeft de K.N.J.V. afdeling OostZeeuws Vlaanderen haar leden opgeroepen om medewerking te verlenen aan de afschot van houtduiven. Men heeft daartoe de volgende data vastgesteld: Iedere keer op zaterdag, 18 maart, 15 maart, 1, 8, 15, 22 en 29 april. Het bestuur van de KNVJ hoopt dat de leden gehoor zullen geven aan deze oproep om daarmee de goede verstandhouding tussen landbouwers en jagers te handhaven. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2