i techno-beurs I utrecht 17tm22l478 PRAKTISGHE "Preval" sprayer met vele toepassingsmogelijkheden. Conecut plaatboor No 0. ADEP0X- Bescherming van betonvloeren. Oenso-band voor bescherming van leidingen. Klemverbindingen balk-of staalprof ielen voor eenvoudige en veelzijdige montage. "1 Contect "Duck-Oil" met vele toepassingmogelijkheden. De nieuwste uitbreiding van de bekende Conecut plaat- en pijpboren die aan de bij vakmensen zeer bekende serie van vijf nu is toegevoegd is de Conecut No 0 met 6 mm stift. Voor de Doe-het-zelver een ideale boor, waarmee gemakkelijk en snel gaten geboord kunnen worden in alle materialen tot 2 mm dik, zonder te centreren, voor te boren. Deze boor loopt niet weg en het risico van beschadiging van eventueel gelakte oppervlakken is dan ook minimaal. Deze No 0 wordt gebruikt in een electrir sche hobby boormachine en maakt gaten van 3-14 mm, diame ter zodat geen serie boren nodig is om, een gewenstte grootte van het boorgat te verkrijgen. Zowel bruikbaar voor het boren in dunne metalen en plastics, maar ook geschikt voor profileer karweitjes in dun hardboard en multiplex. De aanbevolen toerentallen zijn voor ijzer en staal 900 - 1000 omwentelingen per minuut en voor non-ferro metalen, kunststoffen e.d. 2000 - 2400 o.p.m. Bij het boren in metalen altijd een koelmiddel bijv. boorvet of enkele druppels smeerolie gebruiken. Importeur van deze uit Engeland afkomstige Conecut plaatboor is W.F. Har- rems B.V.- postbus 181 - Diemen, tel. 020-905991. De prijs incl. BTW van Conecut No 0 is 18,80. Een grotere maat No 1, met 10 mm stift, waarmee 6 - 20 mm diameter gaten geboord kunnen worden kost incl. BTW 43,70. Voor velerlei doeleinden zijn er tegen woordig spuitbussen in de handel, zoals voor verf (autolak), anti-roest, kruipolie, insecticiden enz. Over het algemeen is de werkelijke inhoud van dergelijke spuitbussen in verhouding tot de prijs, echter gering. En wat de kleuren betreft, van verf, lak enz. spuitbussen blijkt de juiste kleur ook nog weieens problemen te geven en niet verkrijgbaar of in voor raad te zijn. Uit Amerika importeert nu Limex Tra ding BV Pettelaarseweg 13. 5216 's Her togenbosch, tel. 073 - 136003 de "Preval Sprayer". Daarmee kunnen van aller hande vloeistoffen, verf, vernis, lak, smeerolie, polyesters, primers, e.d. na voldoende verdund te zijn verspoten worden. Gemakkelijk in gebruik, geen snoeren, geen speciale spuitkoppen en economisch in gebruik. Want alleen de getaxeerde benodigde hoeveelheid verf of lak behoeft voor verspuiting gereed gemaakt te worden. Bij de "Preval Sprayer" zorgt een zgn. Power-Unit voor de noodzakelijke gasdruk. Aan dit gasreservoir zit aan de boven kant het spuitdopje en aan de onderzijde een plastic slangetje. Dat kan in een aan de bus te schroeven glazen reservoir ge plaatst worden maar ook bijv. in een plastic bekertje, jampotje of iets dergelijks. Wel moet de te verspuiten vloeistof voldoende verdund worden met de daarvoor behorende verdunner. Nor maliter kan voor deze verdunning een verhouding van 1:1 aan gehouden worden en moet e.e.a. goed geschud (vermengd) worden. De beste resultaten worden bereikt als de verdunnings voorschriften van de fabrikant van verf, lak, vernis worden opgevolgd. Eén Sprayerbus is voldoende om xh liter ver dunde verf of lak te verspui ten. Voor grotere hoeveelhe den moeten er dus enkele bussen in reserve bij de hand zijn. Het beste spuitresultaat wordt ermee bereikt indien er op kamertemperatuur mee gewerkt wordt. Spuitafstand afhankelijk van het te spuiten oppervlak 15 - 23 cm en bij sneldrogende lakken en vernissen ca. 12 cm afstand. De Preval Sprayers kunnen ook gebruikt worden voor vele andere vloeistoffen mits ze niet in dikken of een vel vormen (olie, antiroest, gewasbeschermings middelen, kruipolie, polyester, het waterdicht maken en desin- fekteren). Onmiddelijk na het gebruik moet de sprayer grondig gereinigd worden, door met de gebruikte verdunner, het apparaat goed schoon en door te spuiten. Goed ventileren van de werkruimte is noodzakelijk, geen open vuur en inademing van de spuitdampen vermijden. Als adviesprijs voor de consument wordt ca. 8,50 voor één Unit-fles opgegeven. Worden (Bij deze groothandel) grotere hoeveelheden tegelijk besteld dan zijn de richtprijzen aanmerkeijk lager. Door de afdeling kunststoffen van Neerbos Betonchemie - Postbus 132 Karolusstraat 2 te Oosterhout (N.B.) tel. 01620 - 26556 wordt een wateremulgeerbare twee componenten Expoxy beschermingsverf op de markt gebracht met vele toepassings mogelijkheden- Adepox. Het is een ijzersterke, zeer slijtvaste betonverf die ook op vochtige ondergrond, zelfs op pas gestort beton kan worden toegepast. Het is lange tijd bestand tegen afslijting, belasting door transport enz. Daar waar door intensief gebruik slijtplekken te voorschijn komen, kan het beschermend laagje alleen daar waar nodig met de kwast even worden bijge werkt. De verkregen coating geeft een stroeve antisliplaag, die probleemloos schoon te houden is, gewoon met water en bezem. Voor bescherming van meta len leidingen en metaalcon- struktie's wordt reeds lang ge bruik gemaakt van het zgn. "vetband". Veelal is dit dub bel geïmpregneerd katoen weefsel aan weerszijden bezet met een dikke vetmassa en aan de bovenzijde afgedekt met kunststoffolie. De temperatuurbestendigheid gaat veelal dan slechts tot ca. 40 C. Nu is er ook een corrosiewerende vetbandage met zeer hoge temperatuurbestendigheid tot maximaal 110 C - Densoband R.C. van Imbema Denso B.V. postbus 160 Haarlem. Drager is eveneens geimpregneerd katoenweefsel met aan weerszijden een vetmassa op petroleumbasis. Deze vetmassa is kleefkrachtig maar veroorzaakt geen vette banden. Aan een zijde is de vetmassa met PVC folie afgedekt. Deze vetband kan koud aangebracht worden, onder lichte spanning met de hand, heeft een zeer grote dichtheid t.o.v. water en gas, is zelfklevend, blijvend plastisch en vormt zich gemakkelijk. De warmtegelei- dingscoëfficient i^ slechts 0.22 kcal. Leverbaar in de standaard breedte van 50 en 100 mm op rollen van 10 mm lengte. Om verbindingen tot stand te brengen tussen balk of staalprofielen, profielbalken, pijpen enz. moet gelast dan wel geboord en met bouten en moeren de verbinding verkre gen worden. Een klemsysteem waarbij niet geboord of gelast behoeft te worden (en er dus minder risico is dat de kon- struktie verzwakt of bescha digd wordt) is het zgn "Lin- dapter" klemsysteem. Met als bijkomend voordeel dat tijdens het werk of achteraf e.e.a. nog veranderd, verplaatst of gewijzigd kan worden. Bij dit systeem wordt in principe gebruik gemaakt van zgn. haakbou- ten, die door hun bijzondere konstruktie een muurvast klem mende verbinding tot stand brengen. Afhankelijk van de toe passing die nodig is, verkrijgbaar in velerlei uitvoeringen en afmetingen. Nadere inlichtingen bij Borstlap BV postbus 5034 - Tilburg - tel. 013 - 078445 "Masters in Fasteners"! Adepox beschermt betonvloeren en wanden tegen o.m. gier, mest, olie, benzine, dooizoutinwerking enz. Standaard leverbaar in de kleuren lichtgrijs, donkergrijs, grijsbruin, resedagroen, roodbruin, wit en transparant. Komponent A van deze twee komponenten Expoxy emulsie is in pastavorm, komponent B in vloeistofvorm. Vermenging 1:1. Verwerkingstijd bij 20 °C ca. 1 xh uur, waarna de verharding intreedt die na ca. 24 uur voltooid is. De chemische doorharding gaat dan nog ca. 48 uur door. Na 4-6 uur bij 20 °C is Adepox regenvast, het is milieuvriendelijk, bevat geen oplosmiddelen, is reukloos en niet vuurgevaarlijk. Voor het aanbrengen dient de ondergrond schoon, vrij van losse delen' stof en vet te zijn. Oneffenheden zonodig eerst met Adepoxplamuur uitvlakken. Wel verdient het aanbeveling dat bij het aanbrengen de ondergrond mat vochtig is dan wel wordt gemaakt. Niet verwerken bij vorst en te lage temperaturen. Aan te brengen met vochtige kwast, roller, borstel of airless spuitapparatuur. Voor normale behandeling is ca. 150 - 250 gr per m2 nodig. Gebruikt gereedschap kan, mits Adepox nog niet is doorgehard, gereinigd worden met warm water en zeep. Verpakkingen verkrijgbaar in 5 en 10 kg. Toe te passen voor o.m. garagevloeren, bedrijfsvloeren, balkons, kelders, stallen, ligboxen, silo's ter plaats van melkopslagtanks. afvoergoten enz. De prijzen hiervan zijn respectievelijk 14,per kg, voor de transparante beschermingsverf (kan worden verdund met een halve liter water) en 16,- per kg. gekleurde verf (kan niet worden verdund). Deze prijzen zijn exkl. B.T.W. en verzend kosten. Een all-round preparaat dat water verdrijft, smeert, beschermt maar ook als kruipolie werkt is de zgn. Contect.- Duck-Oil, van DEB Chemical Nederland B.V. - Heistraat 256 - Sprang-Capelle /(N.Br.)./ Het is samengesteld uit speciale chemicaliën waaronder een waterverdrijvende stof, een toevoeging tegen corrosie en een smeermiddel. Tesamen opgelost in koolwaterstof-oplosmidde len als draagvloeistof. Contect is door haar vochtverdringend en corrosiewerend vermogen en door haar smerende, bescher mende en kruipende eigenschappen een hulpmiddel bij alles wat moet draaien en onderhouden worden. Door de opper- vlakte-aktieve stoffen dringt het onder aan een metaal opper vlak hangende water, dat dan wordt weggedrukt. Het vormt een gesloten tegen corrosie beschermende film, met daarbij een smerend vermogen. Gecorrodeerde materialen, vastgeroeste bouten en moeren, sloten, scharnieren worden snel weer gang baar. Met behulp van Contect kan de electrische installatie van een motor (auto, boot, brommer) gemakkelijk vochtvrij ge maakt worden zodat startproblemen door vocht voorkomen worden. Bespuiting met Contect in de wintermaanden van slo ten, ruitenwissers, hang- en sluitwerk voorkomt vastvriezen. Het geeft geen harde blijvende laag, zodat ze van tijd tot tijd ver nieuwd moet worden. Verwijdering zonodig met terpentine of petroleum. Het is ongevaarlijk voor de meeste materialen en oppervlakten die in het huishouden enz. worden gebruikt. Con tect kan worden toegepast met een spuitbus of een navulbare verstuiver, met kwast, borstel of doek dan wel door onderdom peling (bij voorwerpen met een ingewikkelde vorm). Verkrijg baar in de volgende verpakking: spuitbus 250 gr. met los plastic tuitje voor moeilijk bereikbare plaatsen, bus van 5 ltr. met schenktuit, vaatje van 25 1 of vat van 2001. Ook is een navulbare bus met verstuiver op luchtdruk leverbaar.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 6