L Magnesamonveiliger weiden CSV wij leveren alleen het beste minder doen wij niet Drukkerij Vink b. v. Postbus 16 - Axel UKF WINDMILL HOLLAND B.V. Vervolg Tuintips: Kleur bekennen G B Uw advertentie opdrachten voor het 9Cz.l.m. Land- en Tuinbouwblad dient U te sturen naar: Stunten met melk niet in het belang veehouder! Elke boer weet dat stikstof de grasgroei stimuleert. Stikstof in de vorm van Magnesamon verhoogt bovendien in de meeste gevallen het magnesiumgehalte in het gras. Dit is speciaal van belang in 't voorjaar en in 't najaar als de kans op kopziekte het grootste is. Vooral op zandgrasland weidt u veiliger als u de stikstof geeft als Magnesamon. 16+ 8+14-4% MgO 16+10+20 mengmeststof chloorarm 7+14+28 12+10+18 mengmeststof chloorhoudend 0+15+30 0+25+25 15+12+24 17+17+17 18+ 7+ 7+7% MgO 20+10+10 oplosmeststoffen deltaspray 12+36+12+3% MgO 13+ 3+26+5% MgO 15+ 3+15+5% nutrifol met spoorelementen 10+30+10+6% MgO 18+12+24 18+18+18 24+12+12 vloeibare meststof nutrifol-v 10+ 5+ 5 spoorelementen- meststof sporumix a sporumix b pg mix Hoe dieper de kleuren zijn, des te sterker spre ken ze, des te dynamischer zijn ze. Met het lichter worden van de kleur verdwijnt de typi sche geaardheid. Tussen de aktieve en de pas sieve kleuren treffen we de neutrale kleuren. Een kenmerkend voorbeeld is groen, de kleur die is samengesteld uit het warme geel en het koele blauw. Spelen met kleur. ewapend met de kennis van de eigenaar digheden van kleuren kunnen we in onze tuin gaan spelen. Willen we bepaalde delen er uit laten springen, naar voren halen, dan gebrui ken we aktieve kleuren. Of we nemen sterke contrastkleuren die elkaar versterken en daar door afstand overwinnen. Willen we ruimte scheppen, een rustig beeld vormen, dan kiezen we passieve of lichte kleuren. Vooral in klei nere tuinen kunnen we van de verruimende werking van koele en lichte kleuren een dank baar gebruik maken. Met de opdringerige ak tieve kleuren moeten we in kleine tuinen voor zichtig zijn. Slechts een enkel accent in zo'n warme kleur zal al voldoende zijn. De begrippen warm en koel zijn tot op zekere hoogte sterk persoonlijk bepaald. Niet ieder een ervaart een kleur op dezelfde wijze. Daar door kunnen we rekening houdend met de werking van de kleuren op unieke wijze vrije uitdrukking geven aan ons eigen kleurgevoel. Bont of kleurig R r ligt een wereld van verschil tussen bont en kleurig. Bont is een verzameling van zoveel mogelijk bijeengebrachte toevallige kleuren. Kleurig noemen we het bewust toepassen, re gisseren van uitgekozen kleuren. Bij het kiezen en samenstellen van kleuren moeten we ons vooraf afvragen welke effecten we willen be reiken en de kleuren die ons daarbij kunnen helpen kiezen. Duidelijkheid, eeh goede orde ning is voorwaarde voor een sprekend beeld. Het gebruik van een enkele hoofdkleur met daar tegenaaan een contrastkleur in verschil lende nuanceringen leidt tot fraaie combina ties. Verfijnde, stemmige combinaties krijgen we door het samenstellen van kleuren die in de kleurencirkel dicht naast elkaar liggen. Kiezen we voor een aantal contrasten, dan brengen we daartussen neutrale kleuren aan: groene en grijsbladige of witbloeiende groepen. Wit moeten we overigens maar spaarzaam ge bruiken. Het is een koude kleur die hard aan doet en door de grote lichtreflecties vermoei end is voor het oog. Wit waarin iets van een andere kleur in aanwezig is doet het wat dat betreft al veel beter. De plaats van de kleur ont is zoals gezegd verfoeilijk, maar ook de vraag waar en wanneer meer of minder kleur toegepast moet worden dient zorgvuldig te worden overwogen. Overdaad schaadt Kleur moet functioneren in het geheel van de tuin. Zoals een huis niet van onder tot boven wordt versierd zo dient ook de tuin niet uit te puilen van bloemversieringen. Bescheidener achter gronden laten we de coulissen vormen waar binnen we ieder naar onze aard met rijk bloeiende bloemen kleur bekennen. De gevolgen van het stunten met melk voor de veehouder zijn niet precies te bepalen vindt het Landbouwschap. Maar ze kunnen voor de veehouder nooit positief zijn. Er moet een dui delijke lijn door de zuivelindustrie in Neder land worden getrokken, wanneer het om de afzet van konsumptiemelk gaat. De geldende minimumprijsregeling is onder de gegeven omstandigheden de beste. Toch wil het Land bouwschap er zorgvuldig voor waken dat de belangen van de melkveehouders en ook van de melkhandel niet geschaadt worden. r MAGNESAMON bevat: 22% stikstof (N): half ammonium, half nitraat N, 8% magnesium (MgO), oplosbaar in mineraalzuur, waarvan twee vijfde deel oplosbaar in water. (Stikstofmagnesiummeststof ontheffing 589). Landbouwkundig Bureau der Nederlandse Stikstofmeststoffen Industrie Thorbeckelaan 360 - Den Haag Telefoon (070) 254000 nieuw >17+ 6+17 Maassluissedijk 103 Tel. 010-34 34 44 Vlaardingen 21

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 21