Vergadering Hoofdbestuur der 96z.l.m.f 6 maart 1978 te Goes o Overige zaken Met twee pagina's "Doe het zelf' nieuw^ twee pagina's "Autoaktualiteiten" en twee pagina's bijzon derheden over de "Hiswa '78 watersporttentoonstelling", die zaterdag in de RAI te Amsterdam haar poorten opent, brengen we deze week in het bijzonder voor onze ZLM begunstigers lezers een drietal aktuele rubrieken, met "voor elk wat wils"! zuidelijke landbouw maatschappij In dit nummer o.m. Z.L.M. erf beplantingswedstrijd pag. 3 Verzekeringsnieuws van de O.V.M. pag. 4 en 5 Geld en Goed pag. 5 Praktische Tips pag. 6 Doe het zelf nieuws pag. 7 Auto-aktualiteiten pag. 8 en 9 Uit de praktijk pag. 10 en 11 Hiswa watersporttentoonstellinq pag. 14 en 15 Landbouwschap teleurgesteld over minister van der Stee pag. 17 Dingen van de week pag- 23 Markt- en prijsberichten pag. 25 P.J.Z. Geluid en Voor de Vrouw pag. 27 mm wm VRIJDAG 10 MAART 1978 ■SMtl t^Ü tuinbouwblad 1 p de maandag 6 maart jl. te Goes gehouden hoofdbe stuursvergadering van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij heeft voorzitter jgÈÊÊfa, A.J.G. Doeleman zijn teleur- stelling uitgesproken over het wÊÊ voorstel van Gedeputeerde jV Staten van Zeeland om de lei- v dingstrook door de Zak van Zuid-Beveland toch via het Rijksweg-58 tracé aan te leg- Mjȧ gen in plaats van te kiezen voor het door de landbouw voorgestane zuidelijke Poel tracé. Eveneens teleurgesteld toonde de Z.L.M.-voorzitter zich over het voorstel om de Zak van Zuid-Beveland in het kader van de nota Landelijke Gebieden als zgn. C-gebied aan te wijzen ondanke het feit dat Gedeputeerde Staten de grootschaligheid van dit gebied in feite wel erkennen. "Dit is wel een bijzonder teleurstellende gang van zaken fn een provincie waar de hoofdfunktie landbouw is", aldus de heer Doeleman. Aan het begin van zijn openingswoord liet de heer Doe leman zich optimistisch uit over de gunstige weersom standigheden die de boer stimuleren om met vertrouwen aan de voorjaarswerkzaamheden te beginnen. Weinig hoop echter bieden de Brusselse prijsvoorstellen terwijl het er naar uitziet dat de definitieve besluiten pas geno men zullen worden wanneer de gewassen reeds groten deels gezaaid zullen zijn: "Doordat met name Engeland en Frankrijk weigeren om "in de Europese pas" mee te lopen wordt nog eens nadrukkelijk bevestigd dat een ekonomische eenheid in de Europese Gemeenschap nog ver weg is terwijl dit toch de basis is voor een werkelijk verenigd Europa Het principebesluit over de vaste oeververbinding over de Westerschelde vond de Z.L.M.-voorzitter niet uitblinken door duidelijkheid. "In ieder geval is aanpassing en mo dernisering van het veer Breskens - Vlissingen nu ur gent". Nu het vliegveld Zestienhoven wellicht toch open blijft geeft dit ons goede hoop dat men af zal zien van een luchthaven in Wést-Brabant. Met de persberichten dat een nieuw zenderpark voor Radio Nederland Wereldom roep nu misschien toch in Lopik terecht zal komen toonde de heer Doeleman zich ingenomen. Veel lof had de heer Doeleman over de diskussie met betrekking tot het rapport "Walcheren Waarheen": Ik heb respekt voor de positieve opstelling van de belang hebbenden die tot de konklusie zijn gekomen dat een herinrichtingsplan noodzakelijk is. Overheid en georga niseerde landbouw hebben hier de taak de komende ontwikkeling volledig te steunen en te begeleiden: "In een periode van één generatie blijkt dat toendertijd ge stichte gezinsbedrijven in veel gevallen onvoldoende perspektief bieden voor de toekomst aldus de Z.L.M.- voorzitter tot slot van zijn openingswoord. H et Hoofdbestuur onderstreepte de woorden van voorzit ter Doeleman over het tracé voor de leidingenstrook door de Poel: "In ruilverkavelingsverband is reeds volledig rekening gehouden met het zuidelijk tracé. Een ander tracé zal zeer hoge kosten met zich meebrengen door schade aan drainage en het feit dat de te doorsnijden boomgaarden in feite niet te vergoeden zijn. Naar aanleiding van het verslag van de Z.L.M.onderwijs- kommissie sprak het Z.L.M.-Hoofdbestuur zich uit voor nieuwbouw op zeer korte termijn van de H.N.O.-school te Oostkapelle: "De leerlingen en het personeel hebben daar rechtop". De voorbereidingen voor de Z.L.M.-manifestatie verlopen vlot. Door de grote belangstelling is er inmiddels weer ter rein bijgehuurd. Naar aanleiding van een schrijven van de afdeling Nw. en St. Joosland over de plaats van de vuilnisbelt in het be stemmingsplan buitengebied van de gemeente Borssele werd verwezen naar een schrijven van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap aan het gemeentebestuur. Een en ander zal zeer nauwlettend gevolgd worden. Tenslotte werd kennis genomen van een schrijven over de ruilverkaveling Wolfaartsdijk de voorbereidingskommis sie zal op 22 maart geïnstalleerd worden. vervolg op pagina 13 1

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1