alle kanten uit In de bieteteelt geen plaats voor mededingers Onkruiden worden uitgeschakeld met 0 englebert Verordening Algemene Heffing en Opcenten 1978 vastgesteld mpf ^Ihpi/Q lei int 11 i i icidiidcyd rvui uu allaeys: het verst in sproeien. Landbouw en GATT-onderhandelingen Gundelach sprak niet met C.O.P.A.! Zelfrïjdende BAYER NEDERLAND B.V. ARNHEM 6 PLUSPUNTEN VOOR MERPELAN AZ Veilig voor bieten. Brede werking. Lange werkingsduur. Weinig afhankelijk van de weersomstandigheden. Op vele grondsoorten te gebruiken. Bedrijfszeker. Getrokken sproeimachines Grote gedragen sproeimachines Kleine gedragen sproeimachines Het bestuur van het Landbouwschap heeft de Veror dening Algemene Heffing en Opcenten 1978 vastge steld. Het niveau van de algemene heffing in 1978 stijgt ten opzichte van het vorige jaar met ongeveer 121/2%. De algemene heffing is gebaseerd op het systeem van de standaardbedrijfseenheden (sbe's). Een sbe is een maatstaf om de agrarische aktiviteiten te meten en komt overeen met een bepaald bedrag 400,— op basis van het jaar 1975). Dat bedrag omvat de faktor- kosten of de beloning voor arbeid, kapitaal en grond die onder normale omstandigheden doelmatig aan gewend worden in het bedrijf. In 1972 is besloten het sbe-systeem in drie fasen in te voeren. Met de vaststelling van de Verordening Al gemene Heffing en Opcenten 1978 wordt het sbe-sys teem in twee schijven afgebouwd. Na de tweede schijf van fase III zal het systeem in 1979 geheel worden toegepast als grondslag van de algemene heffing. De invoering van de eerste schijf van fase III komt neer op de volgende verdeling van de heffingslast: vee houderij 44,40%, tuinbouw 24,78%, dierlijke verede ling 12,29% en akkerbouw 18,53%. In 1977 was de bijdrage van genoemde sektoren respektievelijk 45,40%, 22,12%, 12,73% en 19,75%. Het bestuur van het Landbouwschap heeft de volle- grondsgroenten - op het landbouwmeitellingsformu- lier aangeduid als "groenten open grond" - in twee groepen gesplitst op basis van het aantal sbe's per hektare. Wanneer groenten, die op kleinere opper vlakten zeer arbeidsintensief geteeld worden, in toe nemende mate op akkerbouwbedrijven worden ver bouwd, daalt het aantal sbe's per hektare. Zij dienen derhalve in de andere groep te worden geplaatst. Het bestuur heeft besloten de standaardbedrijfseen heden van de lammeren aan de schapen toe te reke nen en alleen deze laatsten met de heffing te belasten. Het uitgangspunt voor de GATT-besprekingen is de overeenkomst tussen de EG en de Verenigde Staten om de landbouwprodukten onafhankelijk van de in- dustrieprodukten te bespreken. De uiteindelijke resultaten van de GATT-onderhan delingen zullen overigens afhankelijk gesteld worden van besprekingen over de landbouwprodukten. Reeds nu is van belang dat onder invloed van de onderhan delingen de deelnemende landen afgezien hebben van ingrijpende beschermingsmaatregelen, die anders gelet op de ekonomische situatie zouden zijn opge nomen. De GATT-onderhandelingen op landbouwgebied spit sen zich onder meer toe op granen, zuivel en vlees. De graanbesprekingen zullen niet alleen tarwe maar ook voedergranen omvatten. Tussen de EG en de Verenigde Staten bestaan nog verschillen van inzicht over de meest gewenste granenovereenkomst. De Ve renigde Staten.voelen voor een stabilisatie van de wereldmarkt via indirekte maatregelen (beïnvloeding produktieen verbruik) en buffervoorraadvorming. De EG wil zich beperken tot de laatsten. Voor zuivel en vlees zijn sinds het najaar 1977 afzon derlijke werkgroepen om tot een akkoord te komen. De verscheidenheid in zuivel- en vleesprodukten laat geen regeling toe met een soortgelijk karakter als een granenovereenkomst. Het Presidium van C.O.P.A. is ten zeerste teleurge steld dat E.G.-landbouwkommissaris Gundelach een bijeenkomst heeft afgezegd, welke voor 3 maart 1978 was voorzien ter bespreking van een aantal problemen van direkt belang voor de boeren in de E.G., met name betreffende de prijsvoorstellen van de Europese Kom missie. Het Presidium is uitgegaan van de toezegging van Landbouwkommissaris Gundelach regelmatig over leg met C.O.P.A. te voeren en in het bijzonder voor afgaande aan de vaststelling van de landbouwprijzen. Het Presidium is van oordeel dat het noodzakelijk is zijn standpunt aan Landbouwkommissaris Gunde lach kenbaar te maken en eist dat zo spoedig mogelijk overleg plaatsvindt en in ieder geval voor de verga dering van de E.G.-Raad van Landbouwministers d.d. 4 april 1978. Het is van het grootste belang dat C.O.P.A. als verte genwoordiger van de boeren, die zijn betrokken bij besluiten van de Europese Kommissie en de E.G.- Raad met name ten aanzien van prijzen, volledig in de gelegenheid wordt gesteld zijn standpunten kenbaar te maken. Het gemeenschappelijk landbouwbeleid is het voor naamste beleid van de E.G. en het is noodzakelijk dat de landbouworganisaties volledig worden geraad pleegd inzake alle aspekten van dat beleid. Een en ander is niet alleen van vitaal belang voor de samen hang van het gemeenschappelijk landbouwbeleid en derhalve van de E.G., maar ook teneinde te voorko men dat de boeren het vertrouwen in de Europese Kommissie volledig verliezen. BB B B Volhydraulische boom: MERPELAN AZ 18 De sproeiboom van een atlaeys kan variëren van 7 tot maar liefst 30 meter, de tank- inhoud van 300 tot 3500 liter. Zelfs de grootste sproeiboom kan niet slingeren of doorzwiepen. De unieke hydraulische ophanging bij de grote machines en de gepatenteerde boom van de kleinere typen zorgen ervoor dat de boom altijd in balans blijft. Daarom sproeit een atlaeys altijd even efficiënt en gelijkmatig. Elke allaeys is lever baar met werveildop en/of spleetdop. Voorts kunt U iedere allaeys gebruiken voor vloei bare kunstmest en suspensies, voor fungici- den, herbiciden, insecticiden en solfix. Het uitgebreide leveringsprogramma omvat gedragen, getrokken, opgebouwde en zelf- rijdende sproeimachines. Kortom, U kunt werkelijk alle kanten uit. Merkwaardigerwijs is elke allaeys ondanks de sublieme afwerking, het bedienings gemak, de uitgebreide mogelijkheden en de hoogwaardige kwaliteit, betaalbaar gebleven. Dat maakt de keus er wel wat gemakkelijker op. Wie allaeys koopt, kiest voor kwaliteit. Importeur: H. Englebert N.V. Dobbeweg 2-3,' Voorschoten. Tel 01717-2010 MERPELAN AZ divisie Agro Chemie Postbus 105 Tel. 085-629014 Vul de bon in en stuur hem in een enveloppe naar H. Englebert Dfin N.V.. Dobbeweg 2-3. Voorschoten. U ontvangt clan uitvoerige DUII dokumentatie over allaeys sproeimachines. Of bel 01717-2010 I Naam Akkerbouwbedri|f Adres Student I WoonplaatsLoonwerker TelefoonT I Tankinhoud: 1200-3500 L. Pompcapaciteit: 82-250 L/M. Vul/roerpomp. 300-700 L/M. Boom lengte: 12-24 meter. Tankinhoud: 600-800 L. tank voorop mogelijk Pompcapaciteit: 85-250 L/M. Boomlengte: 16-24 meter gepatenteerde spuitboom. IMAG testbulletin no. 617 Tankinhoud: 300400 L. Pompcapaciteit: 47-85 L/M. Boom lengte: 7-14 meter.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 18