9C 11 tlm19 maart iTj l| ZITDAGEN a gropatax PATENTKALI EREGALERIJ-. Kring Oost- en Midden Brabant der Z.L.M. Z.L.M. AFDELINGEN Wijziging beëindigingsvergoedingsbesluit Hoogte vergelijkbaar inkomen nader vastgesteld Radio Z.Lm. LAND-EN TUINBOUWBLAD L raiAMSTERDAM J Volgende week zullen we uitgebreider aandacht aan deze watersporttentoonstelling besteden. Jacht op houtduiven 28% K2O 8% MgO ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. Mutaties bij onze agrarische vertegenwoordiging in het buitenland. E.S.V.-zitdagen in Zeeuws Vlaanderen In Memoriam Ir. C. Koopman stichting public relations land- en tuinbouw Weer prijs voor 19NU-redacteur Algemene ledenvergadering op dinsdag 7 maart a.s. in Coöp. de Zon te Eindhoven. Aanvang 20.00 uur. Agenda 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarverslag en financieel verslag 5. Verslag kaskommissie 6. Rondvraag 7. Pauze 8. Inleiding door de heer ir. E.H. Ketelaars van het Consu- lentschap voor de Varkens- en Pluimveehouderij voor Noord-Brabant met als onderwerp "Plaats van de veredeling in de Landbouw." 9. Sluiting Namens het bestuur W. van Veldhuizen, voorzitter H. Juijn, sekretaris. 3 MRT. - AFD YERSEKE Alg. vergadering in "De Oesterbeurs" te 19.30 uur. De heer A.J.G. Doeleman, algemeen voorzitter der Z.L.M. en de heer J. Markusse, hoofd voorlichting-Z.L.M. zullen spreken over: "Strukturele moeilijkheden voor de Yer- sekse landbouw". Verder zal er een bestuursverkiezing plaatsvinden. 6 MRT. - AFD. KERKWERVE EN SCHARENDIJKE Alg. vergadering in "De Putmeet" te Scharendijke, te 20.00 uur. De heer M. Hansel zal spreken over "Leven en werken aan de Ivoorkust". 7 MRT. - AFD. DUSSEN Alg. ledenvergadering in hotel café-rest. "De Koppel- paarden" te 19.30 uur. De heer Hoiting zal spre3 ken over "Landbouwaktualiteiten." 14 MRT. - AFD. KOUDEKF.RKE Jaarvergadering in "Hotel Walcheren." te 19.30 uur. De heer C. Kesteloo zal reisindrukken uit Thailand en In donesië weergeven en hierbij dia's laten zien. De Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Land bouw heeft besloten, de aanwijzing van de jaren 1972, 1973 en 1974, die in het Beëindigingsvergoedingsbesluit voor de bepaling van de omvang van het bedrijf maatgevend zijn, te wijzigen in die zin, dat in plaats daarvan de jaren 1975,1976 en 1977 als zodanig zijn aangewezen. RENTESUBSIDIEREGELING De Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Land bouw heeft besloten, het vergelijkbaar inkomen in het kader van de rentesubsidieregeling vanaf 1 maart 1978 vast te stellen op 29.400.- Dinsdag 7 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De evolutie van het landbouwonderwijs -1", m.m.v. de direktie van het landbouwonderwijs van het ministerie van landbouw en visserij. Vrijdag 10 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Landbouw en bestemmingsplan buitengebied" een vraagge sprek met medewerking van ir. P. van der Linden, van het Landbouw-Ekonomisch Instituut. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 1 00 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke de Ruijter red-assistente -tel huis 01100 - 20428 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01 100-21010 - toestel 1 3. Technische verzorging - Drukkerij Vink B V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Op 1 maart j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer A. Heyboer in dienst trad bij de familie Risseeuw-Aarnoutse te Zuid- zande. Onze felicitatie's voor de jubilaris. Op 15 maart zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer G. Welleman in dienst trad op het bedrijf van J.C. van Maldegem te Kortgene. Wij wensen de heer Welleman veel geluk met deze her denking. Op 1 mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer J.C. Zandee in dienst trad bij J.P. van Wingen te Rilland. De heer Zandee gefeliciteerd met dit jubileum. De Jagersvereniging West Zeeuwsch-Vlaanderen deelt mede, dat de komende maanden op de dinsdagavonden in georganiseerd verband zal worden gejaagd op houtduiven. Aan de landbouwers wordt verzocht de duiven op deze avonden zoveel mogelijk op te schrikken. De ideale meststof voor chloorgevoelige gewassen HULST: maandag 6 maart in "Den Dullaert". WESTKAPELLE: dinsdag 7 maart in "Kasteel v. Batavia" van 9.15-12.30 uur. OOSTBURG: woensdag 8 maart in café "De Windt". MIDDELBURG: donderdag 9 maart in Hotel "De Brasserie" van 13.00 - 16.00 uur. ZIERIKZEE: donderdag 9 maart in hotel "Huis van Nassau". ST. PHIL1PSLAND: vrijdag 10 maart in hotel "De Druiven tros" van 11.30 - 13.00 uur. THOLEN: zaterdag 11 maart in hotel "Hof van Holland" van 11.00- 13.00 uur. ZEVENBERGEN: donderdag 9 maart in hotel "Tholenaar" van 11.00- 12.00 uur. Wil degene die reeds een aangiftebiljet heeft ontvangen, dit zo spoedig mogelijk aan ons opzenden? 1.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. de heer J. Vroegop. ZITDAGEN EJS.V. ZEEUWS VLAANDEREN 6 maart in hotel "Internationaal" te Hulst, van 14.00 tot 17.00 uur en 15 maartin hotel "De Eenhoorn" te Oostburg, van 14.00 tot 17.00 uur. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal ir. J.A. Harten per 1 april a.s. ^ijn functie als landbouwraad te Jakarta neerleggen. De huidige landbouwraad te Nairobi, ir J. Groenendijk, zal hem opvolgen. Als landbouwattaché te Nai robi zal per eind april worden benoemd ir A. Parzer, momenteel adjunct-landbouwattaché te Parijs. Voorts is besloten tot heropening van de landbouwpost te New Dehli. Per 1 maart a.s. is hier benoemd tot landbouwattaché de voormalige consulent voor de tuinbouw in Noord-Brabant, ir J.G. Haker. Tot het ambtsgebied van de heer Haker zullen naast India, gaan behoren Bangladesh en Sri Lanka. De E.S.V.-er van de Z.L.M., de heer J. van Wijck zal in de toekomst regelmatig een zitdag houden in Zeeuws-Vlaanderen. Afwisselend zal dit gebeuren in Hulst en in Oostburg. De eerste zitdag zal plaatsvinden op 6 maart in Hotel Interna tionaal te Hulst van 14.00 - 17.00 uur. Vervolgens zal er een zitdag zijn op 15 maart in Hotel "De Eenhoorn" te Oostburg eveneens van 14.00 - 17.00 uur. De data voor de daaropvolgende zitdagen zult U regelmatig aantreffen onder de rubriek "Zitda gen". Op vrijdag 24 februari 1978 overleed Ir. C. Koopman, wonende te Bennekom. Ir. Koopman is geboren op 3 juli 1897 te Zierikzee. Hij doorliep de R.H.B.S. aldaar en beëindigde zijn studie in de richting tuinbouw te Wageningen in 1922. Daarna vestigde hij zich te Zierikzee als zelfstandig kwe ker/handelaar, in de Gouwe Veer en Zeikepolder. In 1932 werd de Zelka Schokker opgenomen in de ras- senlijst; hij legde zich onder meer toe op de veredeling van bruine bonen (AKa, BeKa, en CeKa's), graszaden, tarwe en voederbieten. In deze tijd was hij medeopzichter en eerste voorzitter van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging C.A.V. te Zie rikzee. Er ontstond een samenwerking met het Centraal Bureau te Rotterdam. Deze leidde tot het vertrek van Koopman naar Hoofddorp in 1938, als direkteur van het verede- lingsbedrijf van het C.B. (later Cebeco-Handelsraad met het bekende veredelingsbedrijf in de Flevopolder). Koopman was officier in de orde van Oranje Nassau, dra ger van de Oortwijn Botjespenning, terwijl hij met de Broekema plaquette werd onderscheiden wegens bijzon dere verdiensten voor de plantenveredeling. De land- en tuinbouw in Nederland is hem veel dank verschuldigd A .M.G. m Alfred van Dijk, redacteur van 19NU, ontvangt op 9 maart de persprijs voor het beste artikel in 1977 over onderzoek/onder wijs aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Het is voor de eerste maal dat deze prijs van de Stichting Landbouwhoge schoolfonds wordt uitgereikt. De rector-magnificus van de LH, prof. dr. H.C. van der Plas, zal de prijs overhandigen tijdens de viering van de zestigste verjaardag van de Landbouwhoge school. 19NU is een uitgave van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw te Den Haag. Het blad wordt zesmaal per jaar aan zo'n 10.000 niet-agrarische opinieleiders en -vormers toegezon den. Van Dijk krijgt de persprijs voor zijn artikel in 19NU van ja nuari 1977 over het verkrijgen van ziektevrije aardappelrassen door middel van zaaizaad in plaats van pootgoed. De jury zegt daarover: "Het artikel van Alfred van Dijk is een uitstekend voorbeeld van een journalistieke weergave van een moeilijk stuk wetenschappelijk werk. Van Dijk weet zowel het wetenschap pelijke als het maatschappelijke belang van het genetische on derzoek aan aardappelen aan te tonen". Het is voor de tweede maal dat Alfred van Dijk een onder scheiding krijgt voor zijn werk in 19NU. In 1974 ontving hij uit handen van Prins Claus de Glaxo-wetenschapsprijs voor een aantal artikelen in dit tijdschrift. Die prijs werd toen voor het eerst in Nederland toegekend. De persprijs van het Landbouwhogeschoolfonds is de derde onderscheiding die aan een medewerker van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw worden uitgereikt. In 1968 ont ving Frans Wilbers, directeur van deze Stichting en hoofdre dacteur van 19NU, de Europese Public Relationsprijs van de C.E.R.P., de Europese public-relationsorganisatie. Die prijs is de afgelopen 15 jaar slechts vier maal toegekend. Frans Wilberts is de eerste en tot nu toe enige Nederlander geweest die hem ontving.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2