Meeldauwbestrijding geeft aanwijsbaar meer opbrengst. Dan moet u er wel vóór het zaaien bij zijn. Milstem' AMt Té&tf /S 'ëetsffp $cw!! Iets te verkopen?? Maneltra tegen boriumgebrek in mais Nieuw advies voor meeldauwbestrijding Reinigingsmiddel voor spuitapparatuur Brochure "Bedrijfsgebouwen voor Akkerbouwbedrijven" In zomergerst is meeldauw in het vroege stadium nauwe lijks zichtbaar, maar het ziet er zó uit. En het is nu deze versprei ding van infectie gedurende de uitstoe- ling van de jonge plant, die in feite alle schade doet aan de kwaliteit van de korrel. Meeldauw kan altijd en overal toeslaan. Wees er dus op voorbereid en zaai gerst, die behandeld is met 'Milstem',teneinde het gewas vanaf het eerste begin in alle vitale groeistadia bescherming te bieden. Alleen een zaadbehan deling met'Milstem' biedt u die verzekering tegen verlies van kwaliteit, opbrengst enwinst. De helpende hand van ICI TE KOOP: Inl. G. Hoogstrate DE KOOI DRIEPUNTS een UITGEBREIDE LANDBOU WIN VENT ARIS, GEWASBESCHERMINGSNIEUWS Tegen boriumgebrek in mais brengt Schering Nederland b.v. postbus 79 te Boxtel het middel Maneltra-Borium op de markt. Door 2 kg van dit middel te spuiten in het 4-6 bladstadium kan het nadeel van boriumgebrek worden bestreden. Het middel bevat 10% zuiver borium, het lost goed op, ook in koud water, het laat geen resten achter in de tank. Het is geformuleerd als spuitpoeder, het bevat een uitvloeier/hechter voor goede en gelijkmatige bladopname. Het is veilig voor het gewas, volggewas en toepasser. Het is mengbaar met Atrazin en Schering 11E olie, waardoor er geen extra spuitkosten bijkomen. Uit proefnemingen is gebleken, dat door het gebruik van dit middel opbrengstverhogingen konden worden verkregen die varieerden van 7 tot 26%. Gemiddeld kwam dit tot uiting in 10% opbrengstvermeerdering. De beste kombinatie voor verspuiting is 2 kg Atrazin 6 1 Schering 11E olie 2 kg Maneltra-Borium/ha.... In het afgelopen seizoen bleek vooral in de periode rond de bloei de meeldauwdruk erg groot te zijn. De resultaten met "Nimrod" spuitpoeder, in een dosering van 30 gram per 100 liter water (450 gram/ha), waren onder die omstandigheden niet altijd voldoende. De dosering bleek toen wat aan de krappe kant te zijn. In overleg met Plantenziektenkundige Dienst en Voorlichting is daarom het advies voor 1978 verbeterd en luidt thans: "Spuiten vanaf het rose knopstadium totdat de eindknoppen gaan sluiten (begin/midden augustus) met 0,05% "Nimrod" spuitpoeder (750 gram/ha). In periode met een snelle bladont wikkeling wekelijks spuiten, daarna kan een 10 - 12 daags schema worden gevolgd". "Nimrod" kan zonder gevaar voor bloembladverbranding of vergiftiging van bijen tijdens de bloei worden doorgespoten. Naar eigen keuze en rekening houdend met de weersomstan digheden kan het middel gemengd worden met schurftbestrij- dingsmiddelen. Schering Nederland B.V. postbus 79 te Boxtel brengt een middel in de handel waarmee op een doelmatige manier spuitmachines en andere spuitapparatuur kan worden gereinigd. Filters en spuitdoppen kunnen gemakkelijk verstopt raken door aanslag van bestrijdingsmiddelen. Het nieuwe middel Schering - RM 78 moet als volgt woröen gebruikt. Reiniging van de spuittank. Hiervoor de lege tank eerst voor VS vullen met water. Daar aan per 100 liter water 2 liter Schering - RM 78 toevoegen. Pomp aanzetten, zodat pomp en leidingen ongeveer 15 mi nuten in kontakt komen met de oplossing. Voor zover mogelijk de dikste aanslag aan de tankwand met een borstel verwijderen. Zijn er tussenschotten in de spuittank, dan de vloeistof in beweging brengen door te gaan rijden. Reiniging van de spuitleidingen. Een gedeelte van de oplossing door de spuitleidingen weg pompen. Reiniging van de demonteerbare delen, zoals filters en spuit doppen. Plaats deze delen in 10 liter water, waaraan 200 cc Schering - RM 78 is toegevoegd. Laat deze delen hier ongeveer 15 minuten in liggen. Naspoelen met water Na reiniging met het middel dienen tank, demonteerbare delen en spuitleidingen met water te worden nagespoeld. In de serie Aktualiteiten is uitgekomen de publikatie nr. 12 getiteld "Bedrijfsgebouwen voor Akkerbouwbedrijven", uitge geven door het Konsulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij te Goes. In dit 32 pagina's tellende boekwerkje worden verschillende punten onder de aandacht gebracht, zoals het opstellen van plannen, de kwestie van de vergunningen en de keuze uit de veelheid van bouwmaterialen. Daarnaast zijn hoofdstukken gewijd aan de werkplaats, de bewaarplaats, het onderhoud, de verzekering en enkele richtprijzen. Het geheel is geïllustreerd met 13 foto's en 7 tekeningen. Aanleiding tot het uitbrengen van Aktualiteiten 12 is het feit dat door de vele veranderingen in de bedrijfsvoering de gebouwen vaak een knelpunt bleken te zijn. De mogelijkheden om de bestaande oudere boerderijen doel matig aan te passen zijn beperkt. Het gevolg daarvan is geweest, dat er vooral de laatste jaren een grote belangstelling is ontstaan voor de bouw van nieuwe gebouwen met opslagmogelijkheden voor aardappelen en uien. In deze publikatie is dan ook een overzicht gegeven van de mogelijkheden die er zijn op het gebied van bouwen en bouw materialen. Bestelling van deze brochure is mogelijk zolang de voorraad strekt, door storting van 1,50 op girorekening nummer 13.969 t.n.v. Rabobank "Heinkenszand e.o." rekeningnummer 3460.10.705, onder vermelding van Aktualiteiten 12". (C.A.R. te Goes) ICI HOLLAND BV afd. landbouw Wijnhaven 107 Rotterdam Telefoon (010) 140122 Ford 3600 nieuw/ 18.000,— MF 245 nieuw/ 19.000,— Ford 5000 4500 uren 8.000,— Ursus 35 PK 1000 uren 5.000,- Middelburgsestraat 4 Goes. Tel. 01100-28127. Een vorkhefmast aan de driepunts-hefinrich- ting. Hiermee maakt u in enkele minuten van uw tractor een complete vorkheftruck. Hefver mogens van 500 tot 3.000 kg. Hefhoogten van 1.40 tot 3.00 m. Mogelijkheden tot: op klapbare en verstelbare vorken, trekhaak, ki- stenkantelaar. balen klem. strovorken enz. Prijzen v.a. 975.— thuisbezorgd. Molen 25 Vrouwenparochie Telefoon 05180-1741 B.G.G. 05180-1964-1569-1954. Plaats een ZLMertje. 45 ct. per woord bij vooruitbetaling te voldoen, b.v. door het insluiten van een cheque. 20 Notaris Mr. J.W. de Beijl te Goes. Voorstad 45'. zal op vrijdag 10 maart 1978 om 13.30 uur ten verzoeke van de heer M.J. ten Haaf te Kruiningen bij de schuur van de hoeve aan de Polderweg 6 te Kruiningen. PU BLIEK en a CONTANT VERKOPEN: bestaande ondermeer uit: 3 traktoren. merk MF-175. MF-65 en Ford Dexta; 2 v Rumpt dubbel-sch wen- telploeg: Huard 6-sch stoppelploeg: v Rumpt toolbar 3m; Baselier rijenfrees 3 m met loofklapper: Schipper vorklift; pakstro grijper: 2 Mullier 5-tons hvdr kip karren; Romas 2-rijige aardappelrooier. Cramer 4- rijige getr. aardappelzetter: 1 1000-kg Lelv kunst- meststr.; Pladet laad/los install, met 4 m bak. op- voerband en 3 m zeefketting; Bean spuitmach 15 m: v. Burg propaan warmte kanon. Op de koopdag worden volledige inventarislijsten gratis verstrekt. Bezichtiging vanaf 10 uur 's ochtend vóór de verkoop.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 20