o. N aast inbraakbeveiliging door te zorgen voor goede sloten, deurklauwen. luiken voor de ramen enz. en het aanbrengen van een inbraakalarmsysteem dient ook aandacht besteed te worden aan de zgn. inbraakpreventie. In feite is dit de eerste stap die genomen moet worden om inbraakpogingen te voorkomen. Al hoewel het statistisch moeilijk vast te stellen zal zijn hebben de in de praktijk opgedane ervaringen wel bewezen dat van een goede buitenverlichting een zekere preventie uitgaat tegen on gewenst bezoek. "De gelegenheid maakt de dief' is een spreek woord dat ook in deze gevallen van toepassing is. Eigenlijk is een goede buitenverlichting de eerste schakel in de keten van de beveiliging van huis en haard. Zo mogelijk in kombinatie met een schakelklok of schemeringschakelaar zodat ook bij afwe zigheid (vakantie) de buitenverlichting in- en uitgeschakeld wordt. V Expandet bevestigingsmaterialen Goede buitenverlichting bemoeilijkt inbraak! Molykote Metal Protector Roest beschermings- tevens smeermiddel Inklapbare handgrepen Expandet Holland b.v. postbus 20 te Lochem o.m. bekend om de vele soorten pluggen voor allerlei doeleinden geeft de vol gende bijzonderheden omtrent het gebruik van deze pluggen. Daarmee moet rekening worden gehouden teneinde het beste resultaat ermee te kunnen bereiken. Voor de bij elkaar passende dikten van schroef, boor en plug geeft het volgende staatje een overzicht: kleur nummer dikte juiste boordikten Expandet hout- hout beton en poriso, snelplug schroef draad steen gasbeton bout e.d. wit 4 en 6 5 mm 4 mm rood 8 6 mm 5 mm groen 10 en 12 7 mm 6 mm blauw 14 1/4" 8 mm 7 mm oranje 16 en 18 5/16" 10 mm 9 mm grijs 20 en 22 3/8" 12 mm 11 mm zwart 24 en 26 1/2" 14 mm 13 mm Expandet snelpluggen hebben nog als voordeel dat in de flap van de pluggenhouder de gaten voor een controle op de bij deze pluggen te gebruiken juiste dikte van boor en schroef zitten. oor uitneembare (demontabele) konstrukties van bijv. spaanplaat, maar ook massief hout brengt Expandet de zgn. konstrukta harpoenbouten in de handel. Het is een bevesti gingsbout met een simpele en effektieve werking geschikt voor doe-het-zelver voor montage van spaanplaat, meubels en vele andere toepassingen. hout, doordat de vier weerhaken zich spreiden en diep in het hout dringen. Ook na veel in- en uitelkaar halen blijft de har poen-moer steeds op "de juiste plaats zitten. De verbinding is bijzonder sterk (een 6mm konstruktabout kan een belasting van meer dan 100 kg dragen) en is ongevoelig voor trillingen. Het boren zelf moet zo haaks mogelijk gebeuren en het boorgat goed schoongemaakt. Het drukken van de bout in het boorgat vergt enige druk. Het voordeel van deze verbindingen is dat ze bij zonder gemakkelijk uit- en in elkaar kunnen worden gezet. ok van Expan det is de plaatplug "Spanfast" speciaal ontwikkeld voor scheidingswanden van gips, board, eterniet enz. Het toepassen van voor al gipsplaten in de bouw neemt ook in ons land toe. Ze zijn licht, isolerend, brandvertragend en daarbij naar ver houding goedkoop! Echter bevestiging geeft op gipsplaten veel problemen. Wel zijn hiervoor verschillende oplossingen bedacht, maar veelal is daarbij de trekvastheid te gering om zwaardere en zware voor werpen er aan op te kunnen hangen. Spanfast plaatpluggen vormen aan de achterkant van de plaat een soort "knoop", die een gelijkmatige druk op een groot oppervlak geeft. boor een gat van 10 mm diameter. Ez.n verlichting die buitengewoon geschikt is om voor dit doel toegepast te worden en bijzonder weinig stroom gebruikt is de Mini-Sox lamp van Philips Eindhoven. Met de daarvoor spe ciaal ontwikkelde apparatuur is deze Sox-lagedruk natrium lamp uiterst geschikt voor beveiligings- en 'oriëntatieverlichting bij woningen, boerderijen, bedrijven enz. De 18 watt lamp. afgeleid van de lagedruk natriumlamp, die in veel grotere ver mogens al jarenlang onze straten, pleinen en wegen verlichten, heeft een lichtopbrengst van 1800 lumen, vergelijkbaar met een normale gloeilamp van 150 watt! Met het bij deze lagedruk-na- triumlamp benodigde voorschakelapparaat is het opgenomen vermogen van deze lamp echter slechts 25 Watt, zodat van een zeer laag energieverbruik kan worden gesproken. Bij de huidige oor deze lamp is een kunststof armatuur ontwikkeld, voorzien van een afdichtkap met een helder lichtdoorlatend venster, die in hoge mate slagvast is. Tussen huis en afdichtkap bevindt zich een pakking van silicone-rubber, die het armatuur stofvrij en spatwaterdicht maakt. Het armatuur kan horizontaal of vertikaal op elke wand worden gemonteerd. Bovendien wordt een speciale montage-beugel bijgeleverd waarmee de kombi natie loodrecht op de wand kan worden geplaatst. De afmetin gen zijn gering: het armatuur is 290 millimeter lang, 165 milli meter breed en 95 millimeter hoog. Lamp en armatuur vormen samen een degelijke en bedrijfsze- kere kombinatie, die lang meegaat en bovendien weinig onder houd vergt. Hoewel in eerste instantie bedoeld voor montage buiten, is de kombinatie door zijn geringe afmetingen en rustige vormgeving binnenshuis zeker ook op zijn plaats, wanneer nachtverlichting nodig is in bijvoorbeeld schuren, verenigings gebouwen, winkels en klubhuizen enz Buiten kan de lamp bijv. toegepast worden voor het beveiligen van achtertuinen, schuren, garages en opslagplaatsen, boerderijen, stallen en dergelijke. Beveiliging dan in de ruimste zin van het woord, dus niet alleen tegen kwaadwilligen maar ook tegen ongelukjes! druk de plug helemaal in de plaat en plaats beslag en schroef. draai de schroef goed vast aan. aan de achterkant van de plaat vormt de plug een stevige knoop. Ze kunnen door de DHZ en ijzerwarenwinkels worden geleverd met platte- en cilinderkop, met afstandsdruk voor U-profielen, met een haak en met een duim, en afhankelijk van de wand voor 8-16 mm of 16-25 mm wanddikte in biisterverpakkingen van 4 st. en grotere hoeveelheden. Metalen onderdelen en machines, die veel aan de weersinvloe den staan blootgesteld kunnen tegen roest (korrosie) beschermd worden met het nieuwe middel Molykote Metal Protector. Het wordt vervaardigd door Mavom b.v., postbus 5, Alphen a/d Rijn. tel. 01720 - 29203. Het is echter meer dan een voorzorg tegen roesten, het is daarbij een doelmatig smeermiddel. In tegenstelling tot de veelal, dikke kleverige, vette konserverings- produkten is de met Molykote Metal Protector aangebrachte beschermlaag droog en olievrij. trekt geen stof of vuil aan. en is gemakkelijk te reinigen. De beschermde onderdelen enz. blijven schoon. De opgebrachte film is doorschijnend en de bedekte oppervlakten blijven gemakkelijk te kontroleren. Het waarborgt een doeltreffende bescherming gedurende tenminste.18 maan den, mits door krassen of schuren het beschermende laagje niet beschadigd is. Het middel kan zowel met dompelen of kwasten aangebracht worden en voor moeilijk bereikbare plaatsen kan het gespoten worden. Zo gecompliceerd kan het oppervlak niet zijn of er kan een dunne gelijkmatige beschermlaag op aange bracht worden. Het middel is bij kamertemperatuur gebruiks klaar en 5 a 10 minuten na het aanbrengen handdroog. Smeer middelen en kunststoffen worden er niet door aangetast. Daar Molykote Metal Protector zelfsmerend is, is het niet nodig bij montage van onderdelen of in gebruik stelling van een machine de film te verwijderen, moet de film toch weggehaald worden, bijv. om te schilderen dan kan dat met de gebruikelijke oplos middelen. Voor bescherming tegen korrosie van land- en tuin- De prijs van deze Mini-Sox kombi bestaande uit armatuur, de lamp Sox 18 W, montagebeugel en bevestigingsmateriaal be draagt 188,50 inkl BTW. Nadere informatie bij Philips Ne derland B.V. - Boschdijk 525 - Eindhoven - Hoofdgroep licht, beeld en geluid - Tel. 040-793333. De Duitse fabriek Mentor, die o.m. een uitgebreid sortiment handgrepen fabriceert, heeft als nieuwtje de zgn. "inklap bare" handgrepen. Deze zit ten niet in de weg als ze niet gebruikt hoeven te worden. Importeur en alleenvertegenwoordiger van de Benelux is Hey- nen B.V.postbus 10 te 6590 NN Gennep, tel. 08851 - 1956. Deze handgrepen met een buitenafmeting van ca. 90 x 130 mm zijn zowel in kunststof - als in metaaluitvoering verkrijgbaar. De handgreep zelf wordt in ruststand door ingebouwde veertjes trillingsvrij op zijn plaats gehouden. De vormgeving is modern en de bevestiging ervan brengt geen problemen met zich mee. De handgrepen in kunststofuitvoering zijn van thermoplast waarbij de handgreep zelf van lichtgrijze kleur is en de achter plaat donkergrijs. Bij de metalen versie is de handgreep ver chroomd en de houder matzwart van kleur. Kw/uur prijs, houdt dit in dat voor slechts enkele centen de lamp de hele nacht kan branden. En dit bij een zeer goede lichtopbrengst. Een ander pluspunt van deze lamp is dat, gedu rende de levensduur ervan - vele malen langer dan van een gloeilamp - de lichtopbrengst praktisch niet minder wordt. Het gebruik is gemakkelijk. Met een boor een passend gat bo ren, de bout in het gat drukken en met een zgn. inbussleutel 9 volle slagen aandraaien. De harpoenmoer zet zich vast in het Er zijn konstruktabouten in 13 verschillende maten en in 5 ver schillende uitvoeringen, inbus- bouten, met platte en ronde kop pen zowel in zwart-geoxydeerde uitvoering als met een koperen oppervlak. Alle grote bouten met zeskante kop zijn echter gegalva niseerd. bouwwerktuigen, die veelal slechts gedurende een korte periode worden gebruikt en dan weer vele maanden ongebruikt opge slagen staan, het overwegen waard. De te behandelen opper vlakten moeten schoon en droog zijn, het middel voorkomt uitstekend het indringen van vocht maar heeft geen vochtver- dringende werking. Molykote Metal Protector wordt geleverd in bussen van 5 kg. én in spuitbussen van 600 gr. De prijzen hiervan zijn resp. 13,10 en 13,60 excl. BTW en eventuele verzend kosten.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 7