J g 1 ,3 V IC r\ Jw. Cyalume 'Lightstick" Kunststof overall "Markant" geen nodeloos risico Terugslagloze Hamers p Ligarex-klemsysteem op maat! X Broomwade snelkoppeling voor aansluiting waterleiding enz. Overall's ter bescherming vanl de kleding bij het uitvoerenl van allerlei karweitjes klusjes zijn er in velerlei uit voeringen en kwaliteiten ech ter alle in textiel. Nieuw is een kunststof (polyethyleen) overall, die ijzersterk is en toch als hij vuil is, gewassen kan worden (tot 60° C). Dat is ook wel nodig want de kleur is helder wit. Hetgeen overigens weer een voordeel is bij pech onderweg als er bijv. aan de auto gesleuteld of een lekke band aan de kant van de weg verwisseld moet worden. Vooral in het donker valt men dan bijzonder goed op voor het andere verkeer. De Markant Overall is tot een bijzonder klein pakje op te vouwen, heeft een sluiting met drukknopen en is lekker licht in het dragen. Voordeel is ook datje er droog in blijft terwijl er voor de ventilatie enige luchtopeningen zijn aange bracht. De kunststof is bestand tegen olie en vetten. De Markant overall is verkrijgbaar in de maten 48/50 en kost dan 15,74. In de maten 52/54 en 56/58 is de prijs 16,75. Gubela Hofkar b.v. postbus 3134, Delft, tel. 015-135935 brengt ze in de handel. Verkrijgbaar in elke goede DHZ-shop. Indien daar niet verk rijgbaar kunt U ze bestellen bij Gubela Hofkar die dan voor toezending zelf zorg draagt. De genoemde prijzen zijn inklusief BTW en verzendkosten indien bij de bestelling een (giro)be- taalcheque bijgesloten wordt. Het aanbrengen van een af takking of aansluiting van een extra kraan op een bestaande waterleiding of perslucht-lei dingnet vraagt de nodige ar beid en dus veelal de nodige kosten. Een oplossing hier voor kan zijn de zgn. "Broomwade" snelkoppe lingset, die zowel geschikt is voor toepassing op vele soor ten pijp zoals bijv. ijzer, koper en pvc. De aansluiting van de binnendraad is alleen voor de 17,2 mm set BSP en voor de andere diameters x/in BSP. De verkregen aansluiting is in normale uitvoering bestand tegen een werkdruk van 20 atm. en een vloeistof temperatuur van 100 gr. C. Voor hogere temperaturen is een speciale afdichtingskit verkrijgbaar die tot 200 gr. C bestand is. De Broomwade sne- laansluitkoppelingssets komen uit Engeland en worden in de handel gebracht door de Techn. Handel Mij L.A. van Eyle Co - postbus 129 - Vlaardingen - tel. 010-34.75.22. Exklusief BTW kost een set voor aansluiting op een pijp van 17,2 tot 27 mm diameter 25,30, van 33,7 tot 48,3 mm 38,- en voor de grootste diameter van 67,4 mm 49.50. Een set voor montage onder druk kost f 178,— exkl. BTW. Afmeting en gewicht De lichtstaaf weegt minder dan 25 gr. en is slechts 15 cm lang. Gevaarloos De staaf blijft koud en kan bij hoogexplosieve gassen gebruikt worden. Niet giftig Bij evt. verbrijzeling van de licht staaf is de inhoud voor de huid en ook bij inwendig gebruik door kinderen absoluut ongevaarlijk. Lang houdbaar In de aluminium verpakking is de lichtstok vele jaren houdbaar. Onder water Doordat de staaf volkomen gesloten is, kan deze ook onder water gebruikt worden. Zeer goed zichtbaar Cyalume is 's nachts onder normale weersomstandigheden tot op 2000 meter goed zichtbaar. Op het water De Cyalume lightstick blijft drijven Er zijn van die ogenblikken en omstandigheden datje dringend om licht verlegen kan zitten. De stroom thuis valt uit, een kaars is niet te vinden en de batterijen in de centerlamp blijken "op" te zijn. Uit Amerika op de markt gebracht door Cyanamid Incor poration, komt voor dergelijke noodgevallen de zgn. "Cyalume Lightstick" die op elk gewenst moment direkt licht geeft. Zonder dat er stroom of vuur aan te pas komt. Een handige noodoplos sing bijv. voor thuis als zekeringen doorgeslagen zijn, onderweg 's nachts bij bandenpech met de auto, op de camping, bij de watersport enz. De lichtgevende reaktie van deze lichtstok is gebaseerd op de menging van een tweetal chemische stoffen, die met elkaar vermengd, gedurende tenminste 3 uur licht geven helder genoeg om bij te lezen of te werken. Daarna wordt de lichtsterkte langzaam aan zwakker, maar schijnt dan toch nog ca. 7 uur door, zodat de totale brandtijd ca. 10 uur is. De lichtstok heeft slechts de grootte van een flinke sigaar en kan dus gemakkelijk meegenomen en op een klein plaatsje opgeborgen worden. Het chemisch proces speelt zich af in een polyethyleen buisje waarin een dun glazen ampul opgenomen is. Door de lichtstok te buigen wordt deze glazen ampul gebroken waardoor de twee chemische vloeistoffen zich met elkaar kunnen ver mengen. Direkt daarna begint het staafje licht te geven. Daarbij treedt geen warmteontwikkeling op en levert dus bijv. geen explosiegevaar op bij gas- of benzinedampen enz. Doordat de staaf volkomen gesloten is, kan het licht niet uit waaien. Ook is de staaf waterproof, blijft ze drijven op het water en kan onder water gebruikt worden. In de gesloten aluminium verpakking is de lichtstok, zonder dat de kwaliteit of lichtsterkte achteruitgaat zeker 4 jaar houdbaar. Impexa International B.V. - postbus 732 - Breda tel. 076-65.31.64 is de importeur. De adviesverkoopprijs bedraagt 3,95 per stuk. Bij grotere afname voor de handel wordt korting gegeven die hoger is naarmate de bestelling groter is. De toepassings mogelijkheden zijn vele, n.l. overal waar op een zeker moment licht gewenst wordt, ook bijv. als noodverlichting. Het licht- staafje kan gelegd, staan of aan het oog van het staafje, opge hangen worden. Ook voor de D.H. Zeiver die met allerlei, vaak ge vaarlijke gereedschappen werkt geldt dit goede advies van het Veiligheidsinstituut te Amsterdam. aramelt-Syntax B.V. ge reedschapsdivisie - postbus 392 - Haarlem - tel. 023 - 31.92.81 brengt uit Canada zgn. terugslagloze hamers die vele voordelen hebben boven dergelijke hamers van leer, rubber, teflon, nylon enz. Deze hamers, vervaardigd uit één stuk urethaan met stalen kern, zijn 10 x sterker dan de gebruikelijke met geen kans op steel- breuk of rondvliegende splinters. Bovendien is het voor deze .hamers gebruikte materiaal bestand tegen hoge temperaturen, wekt zelf geen warmte op en veroorzaakt geen vonken. De greep is zodanig gekonstrueerd dat deze een maximale "grip" geeft en de hamer goed uitgebalanceerd is. De gebruiksmogelijkheden zijn er dan ook vele. Dit met dien verstande dat deze Compot- hane hamer niet door de timmerman gebruikt mag worden om spijkers in te slaan daar dan kans op beschadiging van het hamer-opperlvak bestaat. De hamer is leverbaar in 2 hardheden nl. M. (medium) voor de zachtere kwaliteit speciaal geschikt voor het slaan op tin, koper, aluminium en hout, zonder dat beschadiging van het werkstuk optreedt en H voor harde mate rialen. Van ieder type zijn nog verschillende modellen beschik baar. Ter indikatie: de prijs van de hamer type 1 HD komt op ca. 75,— excl. BTW en verzendkosten. Daar waar veelvuldig de zgn. wormslangklemmen moeten worden toegepast voor het klem men van gasslangen, hogedruk- slangen, hogedrukspanningen van leidingen, maar ook voor het afklemmen en vastzetten van ka bels en leidingen, het bundelen van materialen als kunststof, hout enz. is het Ligarex klemsysteem een gemakkelijke en eenvoudige oplossing. Geen grote voorraden meer van verschillende diameters wormklemmen zijn dan meer nodig, want met dit systeem zijn alle maten in een klein doosje bij de hand! Met daarbij als voordeel dat er geen hinderlijke uitsteeksels meer zijn zoals vaak bij wormklemmen wel het geval is. Het Ligarex klemsysteem is samengesteld uit speciaal verzinkt staalband met een zeer grote treksterkte en een breedte van 5 mm of 10 mm. Daarbij een vlakke gesp. waarmee de band wordt vastgezet en vastgeklemd. Tenslotte een speciale verende Liga- rextang om de band te spannen en vast te zetten. Door de benodigde Ligarexband van de rol te knippen, daarna door de gesp te steken, even om te zetten, rond te trekken en dan met de tang te spannen en vast te zetten is de klemvaste verbinding een feit. Na de eenmalige aanschaf van de tang is later slechts aan vulling van Ligarexgespen en -band nodig. Dan zijn de kosten aanmerkelijk lager dan de aanschaf van de traditionele slang klemmen. Enkele prijzen: Een Ligarexproefset bestaande uit één rol van 25m/10 mm verzinkt band, één rol idem 5 mm breed band, bijbehorende Ligarexgespen en de tang kost 78,95 exkl. BTW. De tang apart kost 32,75, band 10 mm 16,80, 5 mm 16,80", gespen 10 mm 12,85/100 st, 5 mm 6,95/100 st. Alle prijzen exkl. BTW. en in verzinkte uitvoering ook leverbaar in chroomnikkelstaal uitvoering, waarvoor echter de prijzen hoger liggen. Bij grotere bestellingen.worden afnamekortingen ver leend. Nadere informatie bij Verbion b.v. postbus 65, Winscho ten, tel. 05970-4306, die dit uit Zwitserland afkomstige klem systeem in de handel brengt. (ÉN» J ijOHrl Zonder zagen en/of demonteren van de bestaande leiding kan hiermee op eenvoudige wijze, zonder dat zelfs de druk van water of lucht behoeft te worden weggenomen, deze koppeling wor den aangebracht en ingeschroefd. Een set bestaat uit gedeelde ringvormige koppelingsdelen van een aluminium legering en twee inbus bouten met bijbehorende moeren. Daarmee word de te maken aansluiting stevig rond de betreffende pijp ge klemd. Eén kant van deze koppelingsringen is voorzien van een aansluiting met inwendige draad, waar de nieuwe aftakbuis in aangebracht moet worden. Staat er geen water- of luchtdruk op de leiding dan is het simpel doorboren met een Vi" of W boor van de leidingpijp voldoende. Met een speciale hulpset is het mogelijk onder bepaalde omstandigheden de montage onder druk te verrichten. De sets zijn leverbaar voor pijpen met een diameter van resp. 17,2 mm, 21,3 mm 27mm oplopend tot 67,4 mm. 6

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 6