ÏV w GEBOORTE Oud Vlaams Kerstliedje Inhoud van het eerste katern In het tweede katern o.m. I# De laatste herder; een verhaal van Emile Buysse pag. 4 en 5 Vijf maal de stal in olieverf pag. 6 Hervonden eenvoud op kerstavond Wét is mistletoe? pag. 7 Oude boerderijen in Zeeland, ditmaal te Kloetinge pag. 8 en 9 Voor de vrouw pag. 10 en 11 Kerstmis en Nieuwjaar per brief pag. 12 en 13 Oude beroepen; suikerbakken en gareelmaker pag. 14 De jaarlijkse grote kerstpuzzel pag. 15 Verzekeringsnieuws van de O.V.M. Uit de praktijk op het eind van 't jaar De kosten van een knolseiderijteelt Bedrijfshygiëne in de varkenshouderij rendeert Een intervieuw met EEg commissaris ir Vredeling Britse aardappelen worden goed gepousseerd Caravan wetenswaardigheden De grote Hoechst kerstpuzzel Tuintips Mechanisatie nieuws Tuinbouwklanken Een hele pagina P.J.Z. nieuws Het grote ruisen van den regen weeft nu een mantel van geluid Over natte, duist re wegen En dooft de herdersvuren uit. Maar binnen is de stilt veilig, Zodat er elk gerucht ontroert: Het rinkelen klinkt bijna heilig, Wanneer een koe haar kop verroert. Maria, met verschrikte ogen Is rusteloos van angst en pijn; En Jozef, over haar gebogen, Weet zich onmachtig en te klein. Zijn donkere, verlegen handen Zoeken het wit van haar gezicht; De regen ruist aan alle wanden Van zondvloed en het laatst gericht. Maar wondre wijzen gaan zich mengen In 't ruisen, zwaar en monotoon: De zang van regen en van engelen Verheerlijkt Jezus: mensenzoon; Willem de Merode Heerdekens van buiten Spoedt u op de been, Met trommelkens, met fluiten, Recht naar Bethleën; Want daar is geboren Den God van al, Die ons het leven Heeft gegeven, In den stal. Ik heb hier nog drie eieren, warm uit den nest; Ik heb hier nog een kalfken, Dat is vetgemest; Ik heb hier nog wat vlaaikens In mijn korfken staan, Om te vereren Het Kindeke tere Laat ons gaan; {dichter onbekend) (uit: Kerstgedichten uit alle tijden, samengebracht door Chr. Leeflang) 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2