ZITDAGEN a z.l.m. gropatax Z.L.M.-afdelingen Rondgang langs de kringen Voorlichtingsbijeenkomsten ruilverkaveling Oud Gastel/Oudenbosch Kring Hulst der Z.L.M. Z.L.M. afdeling Nieuw- en St.Joosland bestaat 100 jaar Ir.J. Siebenga Voorlichtingsavond voor konijnenhouders Advieskommissie para-veterinaire beroepen ingesteld Vacantiefonds voor de Landbouw Verzilvering vakantiebonnen Kerstmis '77 Toetreding tot de bedrijfsverzorgingsdienst Zeeuws-Vlaanderen in november levert 300,— voordeel op Winterprogramma bond van agrarische loonbedrijven, afdeling: Zeeland 1977 - 1978 23 NOV. - AFD. OOSTKAPELLE Algemene vergadering in Hotel "Zeelandia" te Oostka- pelle te 19.30 uur. De heer Doeleman zal spreken over "Landbouwaktualiteiten". 24 NOV. - AFD. ST.ANNALAND Algemene vergadering in zaal W. Rijnberg, Havenplein té St. Annaland te 19.30 uur. De heer A. van Oosten zal spreken over 'Tuinbouw op het akkerbouwbedrijf'. Woensdag 16 november 14.00 uur Kring Axel. Woensdag 16 november 19.30 uur Kring Noord Beveland. Donderdag 17 november 9.00 uur Kring Walcheren. Donderdag 17 november 14.00 uur Kring W.ZeeuwsVlaande- ren. Vrijdag 18 november 19.30 uur KringOost ZuidBeveland. Maandag 21 november 13.30 uur Kring West-Brabant. Maandag 21 november 19.30 uur Kring Langstraat. Dinsdag 22 november 19.30 uu iKring SchouwenDuiveland. De heer J. Markusse, hoofd van de Z.L.M. -voorlichtingsdienst, zal in het kader van de ruilverkaveling Oud Gastel/Oudenbosch op verzoek van de voorlichtingskommissie een aantal informa tieve bijeenkomsten bijwonen waar hij zal spreken over het onderwerp "Wat betekent ruilverkaveling voor boer en tuinder". Deze bijeenkomsten kunnen bijgewoond worden op 21 novem ber in Hoeven, zaal "Kompas" te 13.30 uur en op 21 november in Oud-Castel, zaal "Dreefzicht" te 1930 uur. Ook wordt er spe ciaal voor de dames een bijeenkomst belegd en wel op 23 no vember om 20.00 uur in zaal "Dreefzicht" te Oud-Gastel. Algemene ledenvergadering op vrijdag 25 november a.s. in Ho tel "Van Leuven" te Kloosterzande om 19.30 uur. AGENDA: 1Opening door de voorzitter 2. Notulen algemene vergadering van 24 februari 1977 te Hulst 3. Mededelingen en/of ingekomen stukken 4. Benoeming één lid voor de financiële kommissie voor kon- trole van de rekening 1977. 5. Bestuursverkiezing: Periodiek aftredend zijn Jac. Scheele (herkiesbaar); Jos Verbist (herkiesbaar); L. van Dixhoorn (herkiesbaar). 6. Vaststelling kringkontributie voor 1978. Voorstel van be stuurders om bij leden "grondbezitters (niet gebruikers) een geringe verhoging toe te passen van 0,25 cent per ha. Overige kringkontributies geen wijziging. 7. Korte inleidingen door de algemeen voorzitter en/of alge meen sekretaris, alsmede door de aanwezige stafleden van het algemeen sekretariaat. 8. Rondvraag 9. Sluiting Namens het kringbestuur, Jac. Scheele, voorzitter P.G. de Bruijn, sekretaris Op vrijdag 25 november zal de Z.L.M.-afdeling Nieuw- en St. Joosland het honderd-jarig bestaan van de afdeling op een feestelijke wijze herdenken. Er bestaat voor een ieder de gele genheid tot feliciteren van 16.00 uur tot 17.15 uur in het Dorps huis te Nieuw- en St.Joosland. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr. -J Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel 01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 In Memoriam De oudereri onder de Z.L.M.-leden zullen hem onge twijfeld nog herinneren, de man die van 1926 - 1932 se kretaris van de Z.L.M. was, Ir. J. Siebenga. Klein van postuur, maar een groot voorvechter van de boerenbe- langen. Bekwaam, kritisch, fel in woord en geschrift wat meermalen aanleiding gaf tot botsingen, maar waarbij de integriteit van de woorden of pennevruchten echter vast stond. Wanneer iemand gestorven is vraagt men zich altijd af hoe.het gekomen is. Welnu Ir. J. Siebenga werd door een vrachtauto overre den, aan de gevolgen waarvan hij - 85 jaar oud - overleed. Het tragische is, dat zijn eerste vrouw ook bij een au toongeluk het leven liet. Het werkzame leven van de overledene (sedert 1932 erelid der Z.L.M.) heeft gestaan in dienst van de georganiseerde landbouw. Na zijn studie werd hij respektievelijk sekretaris van het Drents Land bouw Genootschap, adjunkt-sekretaris van het K.N.L.C., sekretaris van de Z.L.M. en na de oprichting van de N.A.K. in 1932 direkteur-sekretaris van deze landelijke instelling. Dat werk zou zijn levenswerk worden. Van 1932 tot 1957, dus 25 jaar lang was hij onder elkaar opvolgende deskundige besturen de geharnaste strijder voor een onafhankelijke Nederlandse Keuringsdienst en een voorvechter van het verkrijgen en behouden van een kwaliteitsprodukt. het Nederlandse zaaizaad en poot- goed. Hij ruste in vrede. Dorst Het Consulentschap voor de Varkens en Pluimveehouderij or ganiseert i.s.m. de Bond van Konijnenhouders Brabant een voorlichtingsavond op maandag 28 november a.s. in zaal M. Hendriks, Kerkstraat 4 te Boekei (café de Beurs) te 19.30 uur. U wordt dringend verzocht op tijd aanwezig te zijn. Parkeergele genheid is er voldoende. Er zal o.m. gesproken worden over "Klimaatbeheersing en ventilatie in konijnenstallen". De bij eenkomst is ook toegankelijk voor niet-leden. Minister van der Stee (landbouw) heeft de advieskommissie para-veterinaire beroepen ingesteld. De kommissie heeft tot taak rapport uit te brengen aan de minister van landbouw, alsmede de staatssekretaris van volks gezondheid en milieuhygiëne over de inhoud van resp. de opleidingen tot de zgn. para-veterinaire beroepen. De kommissie die uit elf leden bestaat, staat onder voorzitter schap van het lid dr. M.J. Dobbelaar, direkteur Veeartsenij- kundige Dienst, tevens Veterinair Hoofdinspekteur van de Volksgezondheid. In de kommissie zijn vertegenwoordigd de landbouw, de volksgezondheid en het onderwijs. Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat van vrijdag 9 december tot en met vrijdag 16 decem ber 1977 voor de eerste maal gelegenheid zal bestaan tot het doen verzilveren van vakantiebonnen van het boekjaar 1977-1978 (kenbaar aan de opdruk "Geldig tot en met 31 maart 1978") en wel tot een bedrag van ten hoogste 700,— in totaal. Behalve vakantiebonnen kunnen ook chequebonnen worden ingeleverd, indien hierdoor het voor vakantiebonnen en che quebonnen tezamen gestelde maximum ad 700,- niet wordt overschreden. Bedoelde chequebonnen zijn uitgegeven door: a) de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders; b) de Agrarische Sociale Fondsen, naast uitkering wegens ziekte en/of werkloosheid; c) het Vacantiefonds voor de Landbouw, aan werknemers die voor herhalingsoefeningen in militaire dienst zijn geweest. Bij inlevering van chequebonnen is het noodzakelijk dat men zich behoorlijk kan legitimeren. Wordt een chequebon ten behoeve van een ander aangeboden, dan zal een machtiging moeten worden overgelegd, waaruit blijkt dat men bevoegd is de chequebon te laten verzilveren. De bonnen zullen bij aanbieding terstond worden verzilverd; er vindt dus geen voorinlevering van bonnen plaats. Bonnen kunnen uitsluitend worden aangeboden bij een afde lingspenningmeester van een der navolgende bonden: Voedingsbonden-F.N.V. (inlichtingen telef. 030-716841) Voedingsbond-C.N.V. (inlichtingen telef. 030-510391) Bonnen welke niet in de hiervoor bestemde opplakboekjes van het Vacantiefonds voor de Landbouw zijn geplakt, kunnen niet worden aangenomen. Bedoelde boekjes zijn bij de afdelingspenningmeesters van bo vengenoemde bonden verkrijgbaar. Radio Dinsdag 15 november a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Een stijgende belangstelling voor het uitoefenen van de land bouw als nevenbedrijf', een vraaggesprek met drs. J.J.J. Klo- progge van het Landbouw Economisch Instituut. Vrijdag 18 november a.s., Hilversum II (402 meter). 12.50 - 13.00 uur "Indrukken van de op 15 november gehouden Algemene Ver gadering van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité (K.N.L.C.). ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES OOSTBURG: woensdag 16 november in Café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 16 november in Hotel "Des Pays Bas" MIDDELBURG: donderdag 17 november in Hotel "De Bras serie" van 13.00 - 16.00 uur, ingang City Theater ZIERIKZEE: donderdag 17 november in Hotel "Huis van Nas sau" THOLEN: zaterdag 19 november in Hotel "Hof van Holland" van 11.00 - 13.00 uur BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 17 november in Café "de Peli kaan" van 11.00 - 12.00 uur Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. De vereniging voor boeren en tuindershulp in Zeeuws-Vlaar deren maakt bekend dat zij aan haar leden de mogelijkhei biedt om tegen een verhoogde kontributie deel te nemen aa een reduktieregeling waarmee men recht krijgt op een geredi ceerde uurvergoeding bij arbeidsongeschiktheid, voor een pt riode van 51 kalenderweken. Pas na een jaar kan men in aar merking komen voor een uitkering krachtens de A.A.W. Het is nu erg voordelig om lid te worden van de vereniging, war in de maand november kan men toetreden zonder een entree bedrag te betalen van 300,— Toetreding gedurende de ar dere maanden van het jaar is ook mogelijk, maar dan moet du wel de drie honderd gulden worden betaald. Nogmaals, misschien ten overvloede wordt er op gewezen da toetreding tot de vereniging een belangrijke vorm van risiko dekking is in geval van ziekte of andere ongerief dat de onder nemer op een eenmansbedrijf kan overkomen. Voor inliehtiri gen kan men terecht bij C.R.E. Cornelissens, Cambronsedijk 71 Vogelwaarde of bij JJ.M. Kips, administrateur, Dorpsstraat 4 te Graauw. Het Bestuur van de BOVAL, afdeling Zeeland heeft i samenwerking met het C.A.R. in Goes voor het Wintei seizoen 1977 - 1978 wederom een aantal aktiviteite gepland, waarvan onderstaand overzicht. De bijeen komsten worden gehouden in: "Prins van Oranje" t Goes. In de eerste plaats betreft het hier een drietal voorlichtings bijeenkomsten, welke betrekking hebben op bedrijfsbeëindi ging, bedrijfsopvolging en wat daar Fiscaal zoal de gevolgen vai kunnen zijn. Data en inhoud van deze bijeenkomsten zijn als volgt: 8 DECEMBER 1977 14.00 uur - notaris G. F. Giele te Goes; onderwerp: Huwelijks- e erfrecht en hun aspekten. 15 DECEMBER 1977 14.00 uur - Ing. J. Markusse, hoofd afdeling voorlichting der Z.L.M onderwerp: Maatschap en bedrijfsopvolging. 22 DECEMBER 1977 14.00 uur - Mr. W. Verheijen, inspecteur der Direkte Belastingen t Goes; onderwerp: Fiscale gevolgen van de Bedrijf: beëindiging. Bovenstaande voorlichtingsbijeenkomsten zijn niet alleen ee bezoek waard door de loonwerker, doch evenzozeer door dier echtgenote en meewerkende zoon(s) 6 JANUARI 1978 10.00 uur- ZEEUWSE SPUITDAG 1978. 18 JANUARI 1978 14.00 uur - Voorlichting technische ontwikkelingen in de landbouv Medewerking zal worden verleend door het Consulen schap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid te Wag( ningen. Tijdens deze bijeenkomst zal o.a. worden ingegaan op enkel noviteiten welke aanwezig zullen zijn op de RAI - landbouw tentoonstelling. 8 FEBRUARI 1978 14.00 uur - EXCURSIE: naar het kweekbedrijf van het Zaadhar dels- en kweekbedrijf P.J. v.d. Have b.v. te Rilland-Batl a/d Haveweg 4 16 FEBRUARI 1978- Algemene Ledenvergadering BOVAL, afdeling Zeelanc aanvang huishoudelijk gedeelte 10.00 uur - aanvan middagvergadering 13.45 uur. Spreker: Dr. Ir. C.W.C van Beekom, Hoofdingenieur Direkteur van de Lanc bouw in Zeeland; onderwerp: Structuurnota Landbou tot 1990 en de gevolgen voor het loonbedrijf.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2