ZiTDAGEN gropatax MEDEWERKSTER JnmzlmLand- en Tuinbouwblad Z.L.M. kantoor Zevenbergen en de telefoon Demonstratie opvangen en kneuzen van rooiverliezen bij aardappelen Besluit bedrijfsverzorging met één jaar verlengd Minister Mr. A. v. d. Stee onderscheiden Proefaktie inlevering landbouwbestrijdingsmiddelen Kort verslag vergadering 3 Zeeuwse Landbouw Organisaties (3Z.L.0.) Zeeuwse spuitdag Radio ||||B EN "ADV^ESBURO BESTEMMINGS PLANNEN Op het sekretariaat van de jPhz.Lm. te Goes komt een plaats vrij voor een ter assistentie van de redakteur QVT van het wekelijks verschijnende Haar leeftijd is 18 jaar en ze moet in het bezit zijn van de diploma's MAVO en Machineschrijven. Enige agra rische kennis en/of belangstelling is zeer gewenst. De salariëring is volgens rijksregeling. Indiensttreding i graag zo spoedig mogelijk. Schriftelijke sollicitaties, onder opgave van referenties, zo i snel mogelijk inzenden aan de sekretaris van de Zuide- 1 lijke Landbouw Maatschappij. Mr. J. Oggel, Postbus 46, Grote Markt 28 te Goes. In het vervolg zal het Z.L.M.-kantoor te Zevenbergen alleen in de morgenuren bemand zijn. Wanneer U dan belt zult U er steeds iemand aantreffen. In de namiddag zal een antwoordapparaat gebruikt worden. De Werkgroep Onderzoek bestrijding aardappelopslag werkt Voortdurend aan mogelijkheden om opslagplanten te voorko men en te bestrijden. In dit kader is het onderzoek naar beper king, opvang en vernietiging van rooiverliezen van groot belang. Dit jaar zijn verschillende nieuwe ontwikkelingen en konstruk- ties gereed gekomen. De Werkgroep is van mening dat deze een bijdrage kunnen leveren tot de oplossing van het opslagpro bleem. in het bijzonder op lichte grond. Teneinde iedere belanghebbende in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de nieuwe ontwikkelingen zullen twee demonstraties worden georganiseerd, n.l. - woensdag 26 oktober a,s. op de proefboerderij "Geert Veen- huizenhoeve" te Borgercompagnie (bij Veendam) en - donderdag 27 oktober a.s. bij de heer S.v.d. Veen, Joh. Post- straat 41 te Nieuwlande (tussen Hoogeveen en Cóevorden). Aanvang beide demonstraties 14.00 uur. Er zal worden gewerkt met aardappelrooimachines, die de ver liezen beperken en/of opvangen, met en zonder rooiverlieskneu- zer. Bovendien zal het opnemen en kneuzen van rooiverliezen in een aparte werkgang worden getoond. Het bestuur van de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw heeft besloten de werkingsduur van het Be sluit bedrijfsverzorging met één jaar te verlengen tot en met 1980. De bijdrage aan de bedrijfsverzorgingsdiensten per aangesloten lid, die voor 1977 150,— bedraagt, is voor 1978, 1979 en 1980 vastgesteld op resp. 160,— 170,— en 180,— Commandeur du Mérite Agricole Minister Mr. A. ^an der Stee (landbouw en visserij) is 5 oktober •j.l. benoemd tot Commandeur du Mérite Agricole. De Franse ambassadeur, Graaf R.J.L.E. de Spuza, memöreerde bij de uitreiking van de bijbehorende versierselen het vele werk dat onze bewindsman in Europees verband op agrarisch gebied heeft verricht. In het kader van een onderzoek naar een permanente regeling zich op milieuhygiënisch verantwoorde wijze te ontdoen van restanten van landbouwbestrijdingsmiddelen zal dit najaar een landelijke proefaktie worden gehouden. Deze houdt in dat gedurende één a twee weken gelegenheid zal worden gegeven resten van landbouwbestrijdingsmiddelen in te leveren bij daarvoor aangewezen depots waar deze tijdelijk zuil ai worden opgeslagen. Vanuit deze depóts zullen de res tanten worden afgevoerd naar de N.V. Afvalverwerking Rijn mond (A.V.R.) voor verwerking of vernietiging. De houders van deze depóts zullen in het algemeen handelaren in bestrijdings middelen zijn. (Coördinatie en begeleiding van de inzameling, alsmede de verwijdering op landelijk niveau zal geschieden door een nieuwe nog op te richten stichting. De Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen (STULM) zal het se kretariaat van deze nieuwe stichting voeren. Zowel bij de totstandkoming van de wijziging van de Bestrij dingsmiddelenwet als bij de totstandkoming van de Wet che mische afvalstoffen hebben de betrokken bewindslieden de .noodzakelijkheid onderstreept te komen tot een permanente oplossing van de problematiek rond de restanten van bestrij dingsmiddelen. In het streven naar een permanente regeling is een studiegroep ingesteld waarin, naast de betrokken ministe ries, zitting hebben het Landbouwschap, de Nefyto (De Neder landse Stichting voor Fytofarmacie, een organisatie van fabri kanten en importeurs van bestrijdingsmiddelen), distribuanten van bestrijdingsmiddelen en de A.V.R. Uit dit overleg vloeide een organisatieplan voort voor een landelijke proefaktie als eerste stap naar een permanente regeling. Overleg landbouw/Provinciale Staten Mede met het oog op de over enkele maanden te houden ver kiezingen voor Provinciale Staten, zullen de in de Staten van Zeeland vertegenwoordigde frakties worden uitgenodigd voor een gesprek over het (te voeren) beleid voor zover dat de Zeeuwse land- en tuinbouw raakt. de problemen om de bestaande noodslachtplaats(en) te hand: haven nu deze per 1 januari 1978 zullen worden losgekoppeld van de openbare slachthuizen, zal op korte termijn worden nagegaan in hoeverre hiervoor een (Financiële) oplossing te vinden is. Het betreft hier een provinciaal en wellicht landelijk probleem. Lager agrarisch onderwijs Aan het Economisch Technologisch Instituut Zeeland zal ver zocht worden na te gaan of er in dej)rovincie plaats is voor 1 o meer vestigingen voor het lager agrarisch onderwijs naast d< bestaande Groene School te Kapelle. Zenderpark De 3 Z.L.O. sprak zijn verontrusting uit over de berichten al: zouden er plannen bestaan voor de vestiging van een zender park t.b.v. radio Nederland Wereldomroep in de West Zeeuws Vlaamse Oranjepolder. Betreurt werd dat er van officiële zijde geen duidelijkheid is. Noodslachtplaatsen Naar aanleiding van een brief van de Gemeente Zierikzee ove: Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel - Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Overige zaken De vergadering wisselde van gedachten over het in de toekomst te kiezen bieten-systeem, alsmede over de miljoenennota en landbouwbegroting 1977/'78. Voorts werd gesproken over de samenstelling van de Zeeuwse pachtkamers en de Grondkamer voor Zeeland; In enkele vakature's daarin werden voordrachten opgesteld. Tevens werd de vergadering ingelicht over het verloop van de inspraakprocedure Nota Landelijke Gebieden. Via het Land bouwschap zal kontakt worden gezocht met Gedeputeerde Sta ten van Zeeland over eventuele bestaande voornemens om te komen tot reservaatvorming in de provincie'. Tenslotte werd gesproken over de ingediende aanvragen om te komen tot ruilverkaveling in het gebied van Wolphaartsdijk en de Yerseke Moer. r j Vrijdag 6 januari 1978 Prins van Oranje - Goes Inleidingen o.a. over "Chem. bestrijding graanziekten". Dinsdag 18 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Exporteurs hebben te weinig kontakt met landbouwattachés", een vraaggesprek met ir. D. Vries, landbouwraad te Londen. "Trekkerrijbewijs voor jeudigen, vanaf 1 november a.s. ver plicht", een vraaggesprek met ir. P. de Putter, landbouwkundige j verbonden aan de arbeidsinspektie. Vrijdag 21 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De glastuinbouw in het Westland kampt met tekort aan ar beidskrachten", m.m.v. het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas en het Gewestelijk Arbeidsbureau, beide in i Naaldwijk. GOES OOSTBURG: woensdag 19 oktober in Café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 19 oktober in Hotel "Des Pays Bas" MIDDELBURG: donderdag 20 oktober in Hotel "De Brasse rie", ingang Citytheater van 1 - 4 uur ZIERIKZEE: donderdag 20 oktober in Hotel "Huis van Nassau' THOLEN: zaterdag 22 oktober in Hotel "Hof van Holland" van 11.00- 13.00 uur BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 20 oktober a.s. in Café "De Peli kaan" van 11.00 - 12.00 uur Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. 's-Hertogenbosch Vanaf 4 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "De Donk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthou ding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Rosmalen Vanaf 4 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Molenhoek-Oost, 3e herziening". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Middenschouwen Vanaf 7 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Landelijke bebou- wingskoncentraties". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Rucphen Vanaf 6 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Ettense Hoek, gedeelte Sportsparkstraat" (St. Willebrord). Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. - Arnemuiden Vanaf 7 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Dorp" en "Het Pol- dertje". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Duiveland Vanaf 7 oktober ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan "Re- kreatiegebied Ouwerkerk". Alleen zij die bezwaren hebben in gediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oss Vanaf 7 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de 4e partiële wijziging van het bestemmingsplan "Krinkelhoek". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Vanaf 10 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Witte Hoef' (le wijziging) en "Johannes Zwijsenlaan Zuid" (3e partiële wijzi ging). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Someren Vanaf 10 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Bedrijventerrein Sluis XI". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven Vanaf 7 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Oerle, herziening I" en "Zuidzijde DorpstraatProvincialeweg". Alleen zij die bezwaren hebben tegen de onthoudingen van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Axel Vanaf 10 oktober ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Zuid- Oost". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Domburg Vanaf 10 oktober ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Duin weg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Prinsenbeek Vanaf 10 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sportterreinen". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Steenbergen Vanaf 10 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het-vastgestelde bestemmingsplan "Noord-Oost 1977". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2