...duist, windhalm, straatgras en breedbladigen ...droogrot en zilverschurft ...klein hoefblad ...onkruiden in alle wintergranen LIGTERMOET CHEMIE BV IEUW UIT BKHSSE I Dicuran Lirotect - 60 Liro-2,4-D estemine 500 EC Igran - 50 Ligtermoet: omdat 't goed de grond uit moet Maand uitstel toelating goedkopere appels in E.E.G. Coolsingel 101 Postbus 699 Rotterdam Telefoon: 010-331211 Van onze correspondent in Brussel Italië en Nederland hebben weten te bereiken dat de toelating van goedkopere appels in de landen van de Europese Gemeen schap een maand zal worden uitgesteld. Ons land staat met de meeste partners wantrouwig tegenover het recente voorstel van de Europese Commissie om variabele premies te introduceren op de rundvleesmarkt, waar nu in zekere zin nog garantieprijzen gelden. Er komt een mini-rooiregeling voor de Europese hopteelt plus een aanplantverbod. Dat zijn de belangrijkste besluiten die de ministers van Landbouw dinsdag jl. in Luxemburg namen tijdens hun maandelijkse vergadering, die dus niet veel om het lijf had. Minister Van der Stee had na afloop geheel tegen zijn vaste gewoonte in dan ook geen gesprek met de pers. Een boze tong riep dat hij geen zin had in vervelende vragen over zijn opvolging. Je kunt ook zeggen dat er te weinig te vertellen was om een perskonferentie te houden. Landbouw is in de gemeenschap momenteel verdrongen dqor de visserijproblematiek waarvoor de bewindslieden op 24 en 25 oktober elkaar in Luxemburg weer treffen. De schorsing van het gemeenschappelijk douanetarief op appels van buiten de Eu ropese Gemeenschap zal overigens de volgende maand niet meer tegen te houden zijn. Momenteel ligt op die appelimport nog een heffing van 14%. Om verschillende redenen heeft Van der Stee zich ertegen verzet die te schorsen. Er is fruit genoeg in de EEG en er wordt zelfs nog flink geëxporteerd naar derde landen. Verder is er psychologisch onderhandeld om, nu de prijzen voor de fruittelers na drie slechte jaren wat zijn aange trokken, onmiddellijk in te willen grijpen. "Paniekvoetbal" noemen wij dat, aldus een Nederlandse woordvoerder. Hij vindt het principieel verkeerd om via het gemeenschappelijk doua netarief de markt te willen reguleren, maar het lijkt ons geen ster argument. De Italiaanse onderminister van landbouw, Arcan- gelo Lo Bianco, maakte handig gebruik van de lancune dat het Europees parlement nog advies moet uitbrengen op een schor sing van het douanetarief op appelen. De zaak moest nu terug verwezen worden naar het speciaal landbouwcomité, C.S.A. In de praktijk zal het er op uitdraaien, zo verwachten ingewijden, dat Nederland en Italië in de volgende maand overstemd wor den, waarna de invoer uit derde landen geliberaliseerd wordt. Momenteel is het nog zo dat de appels van de klasse extra, I en II uit de hand gegeven worden. De Europese commissie wil voor taan ook de slechtere klasse III-appelen, tot nu toe alleen voor industriële verwerking gebruikt, onder de consument brengen. Permanente premies rundvlees Summier werd gediscussieerd over recente voorstellen van landbouwcommissaris Gundelach inzake de rundvleesmarkt. Brussel wil de huidige interventieregeling, die volgens de Ne derlandse delegatie op een iets te hoog prijspeil is afgestemd, vervangen, er zouden permanente premies komen. In Londen is dat al uitgelegd als eerste signaal dat de Britse wens tot funda mentele herziening van het gemeenschappelijke landbouwbe leid verhoord is. Dat zal ertoe hebben bijgedragen dat Neder land, Frankrijk en andere landen zich zeer schichtig hebben opgesteld. De Franse minister van landbouw Pierre Mehaignerie, heeft al laten weten dat Parijs er niet over peinst om zulke op de Britse (konsumenten) visie afgestemde plannen over te nemen. Berenvlees Van het rundvlees naar de varkens. Vlees, afkomstig van niet- gecastreerde dieren mag momenteel niet in de handel gebracht worden. Tot voor kort was daar ook weinig behoefte aan omdat zulk vlees onfris riekt. Nu dat door de bijzonder snelle groei van de dieren niet meer opgaat, meent minister Van der Stee dat het verbod mag vervallen. Niet-gecastreerd groeit een varken im mers beter (lager voederconversie) en-dat past bij de belangen van onze varkenshouders zo luidt de redenering. De Neder landse delegatie bepleitte tenslotte een uitvoering op korte ter mijn van vorig jaar overeengekomen maatregelen om de invoer van levend vee te vergemakkelijken. De Europese Commissie zegt het geld en de mankracht daartoe te missen. Een goede bestrijding van duist, windhalm. straatgras en zaadonkruiden en tevens de hoogste opbrengsten geeft Het middel kunt u toepassen in alle rassen van wintergerst en winterrogge en de wintertarwerassen Bongo. Cama. Caribo. Clement. Cyrano en Felix. DICURAN is verkrijgbaar in de volgende formuleringen: DICURAN - het bekende spuitpoeder. DICURAN 500 FW - de nieuwe Flowable formulering, die gemakkelijk af te meten en te doseren is, zich snel en gelijkmatig over de spuitvloeistof verdeelt, uitstekend te verspuiten is en dus arbeidsbesparend werkt. DICURAN 500 FW: een produkt uit ons FLOWABLE-programma Geregistreerd handelsmerk van IBA-CKICt AG Voor het eerst kunt u droogrot (Fusarium) en zilverschurft in konsumptieaardappelen afdoende bestrijden dank zij In de pootaardappelteelt al een begrip. Voor een goede werking is het aan te bevelen direkt na de oogst met LIROTECT te behandelen. Dit kan het best gebeuren tijdens het vullen van de opslagruimte met behulp van een op het eind van de transportband of boxenvuller gemonteerde apparatuur. Hierdoor wordt een goede verdeling van het middel op de knollen verkregen en wordt een maximaal bestrijdings- effekt gegarandeerd. LIROTECT is verkrijgbaar in de volgende formuleringen: LIROTECT-60: het spuitpoeder LIROTECT FLOWABLE: de nieuwe Flowable-formulering. die gemakkelijk af te meten en te doseren is. zich snel en gelijkmatig over de spuitvloeistof verdeelt, uitstekend te verspuiten is en dus arbeidsbesparend werkt. LIROTECT FLOWABLE: een produkt uit ons FLOWABLE- programma. Geregistreerd handelsmerk van l.igtemioet Chemie B.\. Voor de bestrijding van probleemonkruiden zoals klein hoefblad en distels in de stoppel kunt u beschikken over het nieuwe produkt LIRO-2. 4-D estemine 500 EC bezit de volgende eigenschappen - het lost goed in water op: - het is niet erg vluchtig: is niet gevoelig voor't weer; - blijft lang in vloeibare toestand; - dringt goed in het blad; - is gemakkelijk te verspuiten; - veiliger voor het gewas; - en geeft zelfs onder minder gunstige omstandigheden een uitstekende onkruidbestrijding. Het vanouds bekende duistbestrijdingsmiddel, dat bovendien een uitstekende werking heeft tegen breedbladige onkruiden, is IGRAN-50 kan worden toegepast in alle wintergranen. Geregistreerd handelsmerk van CIBA-GEIGY AG. 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 16