ONDERWIJS YOUTH'S H, uitsluitend goedgekeurd zaaizaad OWestland Utrecht dat is het beste. Een belangrijke cursus voor jonge landbouwers V oor oud-leerlingen van middelbare land- en tuinbouwscholen bestaat reeds ruim tien jaar de mogelijkheid zich door cursorisch onderwijs verder te bekwamen. Zij volgen daartoe de cursus Economische Vorming Toekomstige Onderne mers (EVTO); zoals de naam aangeeft is de cursus duidelijk gericht op de problematiek van de bedrijfsovername, op samenwerkingsvormen en op de diensten en instellingen welke de jonge ondernemer ten dienste staan. Het spreekt vanzelf dat de confrontatie van de cursist met deze problematiek samenhangt met zijn motivatie op dit terrein. Vandaar dat algemeen werd geformuleerd, dat de deelnemer op korte termijn voor de bedrijfsovername moet staan, hetgeen veelal inhoudt een oudere cursist (23 jaar en ouder) met enige bedrijfservaring. Europese Tuinbouwstatistiek 1977 verschenen Maar dan goedgekeurd zaaizaad dus ras- en soortecht. Maar dan goedgekeurd zaaizaad dus gezond. Maar dan goedgekeurd zaaizaad dus vrij van wilde haver en andere onkruiden. Maar dan goedgekeurd zaaizaad dus een goede kiemkracht. De bank achter het huisje. De Westland/Utrecht Hypotheek bank is een heel andere bank dan de handels banken die ukentJ Zoals de naam zegt, is de Westland/J Utrecht Hypotheek bank vooral gespeciali seerd in het verstrekken van geld voor de financiering van onroerend goed. Dat is de kern van ons vak. We kunnen er al onze tijd en aandacht aan besteden. Maar er zit een tweede kant aan onze bank. De Westland/Utrecht Hypotheek bank verstrekt niet alleen geld, u kunt er ook geld beleggen. Veilig beleggen, want u steekt het in huizen, in eerste hypotheken.In de vorm van Waarde stukken aan toonder - zoals Pandbrieven - zorgt de Westland/Utrecht Hypotheek bank, dat uw belegde geld rente-op-rente verwerft, waardoor het zijn waarde behoudt en zelfs in waarde kan stijgen. Achter het huisje van de Westland/Utrecht Hypotheekbank steekt ook een bank die van belang is voor ondernemers en instellingen. Als financier en deskundig gesprekspartner. Als zorgvuldig ontwikkelaar van projekten in binnen- en buitenland. De Westland/Utrecht Hypotheek bank is een bank om mee te praten. Via uw makelaar of assurantie-adviseur of via ons kantoor in uw buurt. Al was het alleen al om te ontdekken, dat we óók de bank achter üw huis kunnen zijn. Hypotheekbank nv Onder redaktie van L. Anderson. Gebleken is, dat tekorten aan economische scholing vooraf, het voor sommigen moeilijk maakte de EVTO te volgen. Voorts zijn er ook toekomstige bedrijfsopvolgers, die geen middelbare opleiding gevolgd hebben. Om deze reden is overgegaan tot de instelling van een cursus Algemene Vorming Toekomstige Ondernemers (AVTO). In deze cursus wordt een voldoende economische ondergrond, waarop de EVTO verder kan bouwen. Een AVTO cursus in Zeeland et ligt in de bedoeling begin november ook in Zeeland een dergelijke cursus te beginnen. Van ir. W. Markusse, directeur van de RMLS te Goes ontvingen wij bijgaande oproep, die wij gaarne van harte ondersteunen. Ieder jaar wordt in Zeeland een kursus gehouden voor jonge boeren die op het punt staan een bedrijf te beginnen. Tijdens deze zogenaamde E.V.T.O.-kursus wordt er gesproken over al lerlei economische, belastingtechnische en financieringsproble men die met de bedrijfsovername verband houden. Bijna alle deelnemers aan deze kursus hebben een diploma van een middelbare landbouwschool. Een aantal toekomstige boe ren zou wel aan deze kursus willen deelnemen maar ze hebben geen middelbare landbouwschool gevolgd en ze vinden de kur sus te moeilijk. Ze voelen zich "opgelaten". Het is bar vervelend als je iets graag wilt en je voelt datje niet goed mee kan komen. Vandaar dat we dit najaar willen beginnen met een voorberei dende kursus voor deze E.V.T.O. Alle jonge boeren die geeh M.L.S. hebben gevolgd en over een aantal jaren zelfstandig ondernemer willen worden, nodigen we uit omdeze voorberei dende kursus te volgen. Schroom niet, we beginnen eenvoudig door samen allerlei be drijfseconomische probleempjes te bespreken. We denken datje het als zeer nuttig zult ervaren en er zoveel plezier in zult krijgen datje over 1 a 2 jaar met grote belangstelling ook de E.V.T.O. zult willen volgen. Deze voorbereidende kursus zal ongeveer 100 uur duren. Hij zal overdag in Goes worden gegeven. Te beginnen de 2e of 3e week van november. Over de plaats en aanvangstijden moet nog nader overlegd worden. Voor 24 oktober kun je je opgeven bij een van de volgende personen: J. op 't Hof, Biezelingseweg 10, Kapelle tel. 01102-1812. M. Krijger, Westsingel 58, Goes tel. 01100-16440. J. Markusse, Grote Markt 28, Goes tel. 01100-21010. W. Markusse, Ravelijn de Groene Jager 8, Goes tel. 01100-27203. C. A. J. Rops, Mr. J. Risseeuwstraat 35, Oostburg tel. 01170-3378. Mevr. S. Vermue, Plattedijk 3, Heinkenszand tel. 01106-2080. W. de Wolf, Naereboutstraat 20, Goes tel. 01100-15448. Deel 25 (1977) in de serie "Europese tuinbouwstatistiek" is verschenen. Het is een uitgave van de A.I.P.fl. in samenwerking met het Instituut voor Tuinbouweconomie van de Technische Universiteit Hannover. Alle officiële gegevens betreffende beteelde oppervlakte, pro- duktie, afzet, markten, buitenlandse handel en verbruik van niet-eetbare tuinbouwprodukten worden in deze uitgave in overzichtelijke tabellen en grafieken weergegeven. Deel 25 is verkrijgbaar bij het Sekretariaat van de A.I.P.H., Postbus 361, Den Haag, tegen betaling van 28,— op girore kening nr. 364.77.19 of door middel van een internationale postwissel. Middelburg, Lange Delft 72-74,01180-2 59 55 15

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 15