9g,ln, ZITDAGEN 0 gropatax TT er gelegenheid van de viering van haar 25-jarig bestaan or ganiseert de Federatie "Het Landbouwwerktuig" een symposium voor genodigden uit de Nederlandse landbouwwereld. Hoofd thema is de "Landbouwmechanisatie tussen nu en 1990." De bijeenkomst, die wordt georganiseerd in samenwerking met het Instituut voor Landbouwwerktuigen en Arbeid, vindt plaats op dinsdag 4 oktober in de Flevohof te Biddinghuizen. De openingsrede wordt uitgesproken door Ir. D. Vries, Land bouwraad bij de Nederlandse^ambassade in Londen. Inleiders zijn de heren Ir. F. Coolman, direkteur van het I.M.A.G., Ir. A. Duinker, plaatsvervangend-direkteur I.M.A.G. en Ir. J. Crucq. consulent voor Landbouwwerktuigen en Arbeid. Aan de hand van het hoofdthema belichten zij de uitgangspunten voor de mechanisatie en de gevolgen daarvan voor de rundveehouderij Afsluiting brug bij Keizersveer Agrarische inspraak "Nota Landelijke Gebieden" Nederlandse voedings- en genotmiddelen op de "Resta VIII" te Malmö 11-14 oktober 1977 i-Wildschadevtielditig- Ir. G.A. Oosterbaan volgt Dr. Ir. C. van den Berg als direkteur op BOERDERIJBRANDEN Federatie "Het Landbouwwerktuig" organiseert symposium Data Rondgang langs de Kringen Radio 20 sept. - Erkende demonstratie dieptegrondbewerking te Mill (N.Br.). 22-23-24 sept. - Bloemenshow t.g.v. 60-jarig bestaan Veiling "Utrecht en omstreken" in de in Veulen gevestigde veiling. 24-25 sept. - Nationale werktuigendagen te Tongerlo-Westerlo (België). 24-28 sept. - Koop Huis 3, beurs voor informatie over eerste en tweede woningen en nieuwe woonvormen. Jaarbeurs te Utrecht. 7-8 okt. - Wereldploegwedstrijden op de Flevohof. 10-14 okt. - Security '77, Int. beveiligingsbeurs, Jaarbeurs te Utrecht. 26-27 okt. - Nat. Engelse bietenoogstdemonstratie te Wadding- Jiam_bij_BriggjLaj2Colnslm In verband met de geplande werkzaamheden aan de brug bij Keizersveer zal deze brug op zaterdag 24 september 1977 afge sloten worden voor alle verkeer (zaterdag 5.30 uur tot zondag 6.00 uur). Ingeval door weersomstandigheden de geplande werkzaamheden niet uitgevoerd kunnen worden zal verschui ving plaatshebben naar zondag 25 september 1977 of naar het daarop volgende weekend. In overleg met de betrokken organisaties in Zeeland zijn nu de data's vastgesteld waarop door de vertegenwoordigers van de landbouw de landbouwjongeren en de plattelandsvrouwen van gedachten kan worden gewisseld over het standpunt dat de landbouw t.a.v. de Nota Landelijke Gebieden dient te gaan innemen. De vergaderingen zullen op de volgende data en plaatsen wor den gehouden: dinsdag 20 september te Goes - "Prins van Oranje", 19.30 uur donderdag 22 september te Kruiningen - "Dorpshuis", 19.30 uur dinsdag 27 september te Middelburg - Schouwburg, 19.30 uur donderdag 29 september te Kortgene - "De Korenbeurs", 19.30 uur maandag 3 oktober te Zierikzee - "Huis van Nassau", 19.30 uur donderdag 6 oktober te Scherpenisse - "Holland Huis", 19.30 uur maandag 10 oktober te Axel - "De Halle", 19.30 uur woensdag 12 oktober te Oostburg - Ledel-theater, 19.30 uur Iedere landbouwer is welkom op deze bijeenkomsten, ofschoon deze inspraak in de eerste plaats bedoeld is voor bestuursleden. Met nadruk wijzen we er op dat in de provincie Noord-Brabant een andere inspraakprocedure is gevolgd als in Zeeland. Voor de derde achtereenvolgende maal zal onze voedings- en genotmiddelenindustrie met een collectieve inzending deelne men aan de "Resta VIII", die van 11-14 oktober 1977 te Malmö wordt gehouden. De Resta is een beurs, speciaal gericht op de voorziening van hotels, restaurants, ziekenhuizen en grootkeukens van instellin gen. In de stand (75 m2) zullen bedrijven hun produkt presenteren en demonstreren, waardoor zij in staat zijn meer direkte aandacht op hun produkt te vestigen. Zo'n 25 bedrijven uit onze voedings- en genotmiddelensektor hebben hun produkten voor de centrale expositie beschikbaar gesteld teneinde de inkopers op aard, verpakking en kwaliteit van het produkt attent te maken. Gedurende de tenoonstelling zal een vertegenwoordiger van het Ned. ministerie van Landbouw aanwezig zijn om te bemiddelen bij het leggen van contacten tussen het Zweedse en Nederlandse bedrijfsleven en om reeds bestaande contacten te verstevigen. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01 100- 21010 - toestel 13. Technische verzorging Drukkerij Vink B V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. GOES OOSTBURG: woensdag 21 sept. in Café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 21 sept. in Hotel "Des Pays Bas" MIDDELBURG: donderdag 22 sept. in Hotel "De Brasserie", ingang Citytheater van 1 - 4 uur ZIERIKZÉE: donderdag 22 sept. in Hotel "Huis van Nassau" THOLEN: zaterdag 24 sept. in Hotel "Hof van Holland" van 11 - 13 uur De zitdagen MIDDELBURG van 29 sept., 6 okt. en 13 okt. worden wegens vakantie van de Brasserie verplaatst naar Hotel "Walcheren" te Koudekerke. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidwegen J. van Nispen. "Voor jachtaangelegenheden, wildschadepreventie etc. is de provinciaal ambtenaar van de directie Faunabeheer, ing. W. A. H. van Wegen, dagelijks van 8.15 - 9.30 uur te bereiken onder nummer 01107 - 866." Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding Het ligt in het voornemen, ir. G.A. Oosterbaan per 1 december 1977 te benoemen tot direkteur van het Instituut voor Cultuur techniek en Waterhuishouding (I.C.W.) te Wageningen. Hiermede wordt voorzien in de vakature die zal ontstaan door pensionering van de huidige direkteur. dr. ir. C. van den Berg, die sedert de oprichting in 1955 leiding aan het I.C.W. heeft gegeven. Gerhard Auke Oosterbaan. geboren 16 september 1933 te Peins (Fr.) behaalde in 1958 het ingenieursdiploma aan de Land bouwhogeschool te Wageningen. Sedert 1960 is hij met één jaar onderbreking verbonden aan de centrale direktie te Utrecht van de Cultuurtechnische Dienst, sinds 1971 als inspekteur van het onderzoek. In 1970 heeft hij deel uitgemaakt van een F.A.O.-team dat het Spaanse ministe rie van landbouw advies gaf over het ruilverkavelings- en streekontwikkelingsprogramma. Recent is de heer Oosterbaan tot voorzitter van de Studiecommissie Waterbehoefte Land- en Tuinbouw benoemd. juni/juli De hoofdinspekteur vppr het Brandweerwezen van het minis terie van Binnenlandse zaken te Den Haag heeft onderstaande gegevens medegedeeld over boerderijbranden juni en juli 1977. Juni: Aantal: 4. waarvan in Groningen 1, Drenthe 3, Gelderland 2. De direkte schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 1.105.000,— De branden werden veroorzaakt door: ver moedelijk sluiting 2; onbekend 2. Bij het totale aantal boerde rijbranden leed de veestapel de volgende verliezen: rundvee 7. Juli: Aantal: 3, waarvan in Zuid-Holland 1, Brabant 2. De direkte schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 775.000,— De branden werden veroorzaakt door: onbekend 2; vermoedelijk brandstichting 1. Aan de veestapel zijn geen verliezen toegebracht. en de akkerbouw. Aansluitend aan het symposium wordt een panneldiskussie ge houden. Degenen, die aan het symposium willen deelnemen, kunnen zich aanmelden bij het sekretariaat van de Federatie "Het Land bouwwerktuig", postbus 5815 te 's-Gravenhage. Voor zover mo gelijk zal dan een toegangskaart worden toegezonden. Het bestuur van de Federatie heeft besloten om diegenen, die mogelijk voornemens zijn om bloemen of een andere attentie te geven, te verzoeken om een overeenkomstig bedrag over te ma ken op de rekening van de Federatie: "Het Landbouwwerktuig" bij Bank Mees Hope te 's-Gravenhage, rekeningnummer 25.72.52.010, wat ten gunste zal komen van de Stichting "Histo rische Landbouwtechniek." Dinsdag 8 november 19.30 uur Kring West Zuid-Beveland Woensdag 9 november 19.30 uur Kring Tholen en St. Philipsland Vrijdag 11 november 13.30 uur Kring Oost en Midden Brabant Vrijdag 11 november 19.30 uur Kring Altena Biesbosch Woensdag 16 november 14.00 uur Kring Axel Woensdag 16 november 19.30 uur Kring Noord-Beveland Donderdag 17 november 9.00 uur Kring Walcheren Donderdag 17 november 14.00 uur Kring West Zeeuws Vlaanderen Vrijdag 18 november 19.30 uur Kring Oost Zuid-Beveland Maandag 21 november 13.30 uur Kring West Brabant Maandag 21 november 19.30 uur Kring Langstraat Dinsdag 22 november 19.30 uur Kring Schouwen-Duiveland. Rucphen Vanaf 7 september ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan "Reconstructie Noor derstraat" (Sprundel). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.js. Terneuzen Vanaf 8 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Zaamslagveer". Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tevens liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigde vastgestelde bestemmingsplannen "Elleboog-Dwarsstraat", "Oud-Vlissingen", "Katspolder" en "Biervliet". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in de ontwerpen aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Dinsdag 20 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De relatie tussen landbouw en natuur- en landschapsbehoud III". een vraaggesprek met drs. G. van der Lely, direkteur Be heer Landbouwgronden. Vrijdag 23 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "De landbouwbegroting F', een vraaggesprek met mr J E. van Leeuwen, plaatsvervangend direkteur-generaal voor de landin richting en de visserijen. Geldrop Vanaf 8 september liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Braakhuizen '71". "Emopad 1972" (2e herziening) en '.'Uitbreidingsplan in on derdelen Beekweide" (2e wijziging). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oosterhout Vanaf 12 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Slotjesveld". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Partiële herziening Schapen dries e.o. 1977-1". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Roosendaal en Nispen Vanaf 12 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Wijkcentrum Kortendijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Roosendaal en Nispen Vanaf 12 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Wijkcentrum Kortendijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Bergen op Zoom Vanaf 13 september ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Tuin wijk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Westerschouwen Vanaf 13 september ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde le herziening van het bestemmings plan "Buitengebied West". Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Valkenisse Vanaf 20 september ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 3e herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2