VOOR ie VROO W Oost West, Thuis Best? BESTUURSINSTRU KTIE D AG E N PROVINCIALE AKTIVITEITEN Een creatieve handvaardigheids kursus T0NEELKURSUS "Open Hof voor de vrouw" Afdelings-aktiviteiten recepten (4 personen) leder vogeltje zingt zoals het gebekt is: (leiding: Vormingscommissie, Kees Schipper): 1 oktober te Bergen op Zoom, de Korenbeurs, Potterstraat 50. (zaal 1, 2 en 4) (voor de Brabanders). Om 14.00 uur (tot 17.00 uur). 15 oktober te Kapelle, de Caisson, Smokkelhoekweg 10. (voor de Zeeuwen). Om 14.00 uur tot 17.00 uur). Het programma van deze twee indentieke middagen. Deze halve dagen zijn meer technisch gericht. Het halve KA DERWEEKEND (11 12 november in "Het van Eeghenhuis" te Aardenburg) is een vervolg, maar dan meer inhoudelijlcgericlv) (bestuur als team, gespreksleiding, besluitvorming, bestuur- dersfouten, vorming-ontspanning). Hiervoor zijn jullie ook al vast uitgenodigd!;!; (uitnodiging volgt t.z.t.) voorzitters (door Jaap en Daniël) secretarissen (door Kees) penningmeesters (door Mimi) a. taken van een voorzitter. a. taken secretaris. a. taken penningmeesters, b. statuten van de P.J.Z., b. publiciteit/public relations. b. instruktie invullen kasboek, c. opzet/organisatie van schuurfeest c. instruktie convocatie, pers c. opstellen begroting jaarprogramma. pauze 1 gratis consumptie) bericht pauze (1 gratis consumptie) d. het samenstellen van een jaarpro pauze (1 gratis consumptie) d. opstellen begroting schuurfeest, gramma d. instruktie bediening projektor. e. vragenkwartiertje. e. vragenkwartiertje e. vragenkwartiertje Plaats: "De Villa", v.d. Spiegelstraat 4 te Goes (naast het GAK-gebouw); kosten: 15.00 per persoon (de hele kursus) (ter plekke): kursusduur: 8 avonden (de woensdagavond); tijd: 12 oktober: start (19.30-21.30 uur); slotavond: 30 november; docent: Johan Milhous; technieken: textiel (2 avonden) leer (2 avonden) hout (2 avonden) metaal (2 avonden); opgave: vóór 27 september Z.S.M. bij: P.J.Z. Kees Schipper of telefoniste: 01100-21010. C.P.J. Wim v.d. Spek, of telefoniste: 01100-15448. Minimum opgave: 12 personen. Maximum opgave: 16 perso nen. De kurus wordt georganiseerd door de 3 C.J.O. (spelerskursus) doel: gezellig, leuk en tock wezenlijk bezig zijn met toneel, je publiek laten zien (alsmede de toneeljury) wat leuk, echt, vlot toneelspel is, jezelf durven uiten, geven, jezelf zijn in de rol die je speelt, plezier hebben in toneelspelen, omdat je het gevoel hebt, datje het aan kunt, proberen met je afdeling in de prijzen te vallen (juweel)? Plaats: de Caisson te Kapelle, data: 6, 13 en 20 oktober, 3,10, 17 en 24 november, kosten: 10,00 per persoon (de hele kursus) (ter plekke), tijd: elke donderdagavond van 20.00 uur tot 22.30 uur, docent: Ad van Noort. opgave: vóór 26 september Z.S.M.! bij: C.P.J. Wim v.d. Spek, Naereboutstraat 20, Goes, 01100-15448. P.J.Z. Kees Schipper, Grote Markt 28, Goes, 01100-21010. Minimum: 12 deelnemers. Maximum: 20 deelne mers. (georganiseerd door de 3 C.J.O. O ver drie weken worden op de Flevohof de wereldploegkam- pioenschappen gehouden. Is dat een echte mannendag? O nee, want de ene na de andere afdeling van de bond van plattelands vrouwen organiseert er een reisje heen. Niet alleen om de wereldkampioenploegen te kunnen zien, maar ook om de Open Hof voor de Vrouw bij te wonen. Want voor vrouwen is er een geheel eigen aantrekkelijk programma opgezet door de werk groep Flevohofkommissie. Van de Werkgroep ontvingen wij dit bericht: De kommissie bestaat uit de voltallige Flevohofkommissie met daaraan toegevoegd 2 dames uit elk der drie organisaties. Als De afdeling VIP (Veiligheid in de privésfeer) heeft een overzich telijke lijst opgesteld: Oost West, Thuis Best? Kontroleert U mee? Na de hoofdstukjes "vallen" en "elektriciteit" (zie vorige week), nu: GAS KOLEN OLIE 1Weet u waar de hoofdkraan van het gas zit en hoe hiermee het gas kan worden afgesloten? De hoofdkraan mag pas worden geopend nadat gekontroleerd is of alle gaskraantjes van de apparaten dicht zijn. 2. Is de hoofdkraan altijd bereikbaar? 3. Weet u dat een ventilator en een wasemkap onveilig funktio- neren als niet tegelijkertijd lucht wordt toegevoerd? 4. Laat u jaarlijks uw schoorsteen, kachel, kachelpijp kontrole- ren? Een vogelnest of losgeraakt cement kunnen de oorzaak van slechte trek zijn. 5. Wat moet u doen als u gas ruikt? Alle open vuur doven ook waakvlam en gloeiende sigaret; hoofdkraan sluiten, ramen openen, het plaatselijk gas- en ener giebedrijf waarschuwen. Niet aan elektrische schakelaars (von- kenoverslag) draaien. Bij gebruik van flessegas kunt u zelf het lek opsporen. Zeepsop langs de leidingen en aansluitingen strijken waar zich belletjes vormen ontsnapt gas!!!!! 6. Weet u waarom u uw butaanfles niet kunt gebruiken in een ruimte waar de temperatuur beneden de 4 0 C is? De druk in de fles is dan gezakt tot beneden de druk van de buitenlucht, er stroomt geen gas meer uit de fles maar bij het openen van de kraan kan er lucht in de fles stromen waardoor een explosief mengsel ontstaat. 7. Weet u zeker dat de kachelpijp aansluit zowel aan de kachel als aan het rookgat van de schoorsteen? 8. Stookt u in het begin van het stookseizoen de schoorsteen 17 SEPT. - THOLEN: Spelmiddag (auto, brommer, trekker, fiets): bij fam. van Engelen te Oud-Vossemeer 23 SEPT. - GOES/NRD.-BEV.: Dropping soep stokbrood bal na) Vanaf 20.00 uur bij "De Honte" te Oudelande (neem zaklantaarn mee) 24 SEPT. - WEST.-Z.VL.: P.J.Z. K.P.J.: Bowling-avond (Knokke) Ver trek: 20.00 uur vanaf de markt in Oostburg. 24 SEPT. - FIJNAART: Auto/trekkerbehendigheidswedstrijden bij fa. Verhagen. Om 13.30 uur. 23, 24, 25 SEPT. - S H.A.-KERKE: Ledenweekend, sport, spel, gezelligheid, drop ping, rondom het thema reklame. Bel Nico Zon- nevylle of Wim Minnaard 25,— p.p.). Plaats: Hedenesse. E.V.T.O. - ZEELAND (nog maar weinig opgaven: óók vóór de Topka- derkursus is nog plaats: pas 13 aanmeldingen). Het is de bedoeling het komende seizoen weer een E.V.T.O.- kursus te organiseren in samenwerking tussen de drie Land- onder redaktie van de Redaktiecommissie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Brabant Redaktieadres: Mevr. A.W. de Jonge-Jansen, Bosdijk 1. Wissenkerke. tel.: 01107-610 motto voor deze dag hebben wij gekozen: "Open Hof voor de vrouw". Het doel van deze dag hebben wij als volgt omschreven: "Het laten zien. wat wij als vrouwenorganisaties in de beide polders doen, daarbij denkend aan de drie O's van ons vignet; Ontwikkeling, Ontmoeting en Ontspanning. Het houden van een symposium over het onderwerp "De Eu ropese bewustwording van de vrouw" is naar onze mening juist om de O van Ontwikkeling te benadrukken. Met de Europese verkiezingen in het voorjaar van 1978 in het vooruitzicht, is het immers van belang om ons te verdiepen in deze materie. Het is niet langer mogelijk om een volledig effektief beleid op natio naal niveau te voeren, ten aanzien van de buitenlandse politiek, energie en de sociaal ekonomische problemen, vandaar het be lang van een direkt gekozen parlement. Deze Europese verkie zingen zijn de eerste ontmoeting van de Europese burgers met de Europese politiek. eerst droog, op dat deze beter trekt? Dit kunt u doen door de kachel een tijdlang harder te laten branden. 9. Weet u hoe u moet stoken bij windstil of mistig weer als de schoorsteen minder goed trekt? Met mate en zorgvuldig tempe ren aan de onderzijde van de kachel: de afvoerschijf naar de schoorsteen blijft zover mogelijk open staan. Zorg nog meer dan anders voor toevoer van frisse lucht naar de kachel! 10. Weet u waaraan u bij een verplaatsbare kachel vooral aan dacht moet schenken? Zodanig plaatsen dat niemand er tegen aan loopt en nooit dicht bij gordijnen en ander brandbaar huisraad. BRAND 1. Zijn de rokers in huis ervan overtuigd dat roken in bed levensgevaarlijk is en doen ze dat ook niet? 2. Let u erop dat de peuken en gloeiende as van sigaretten nooit terecht komen in de prullebak? As gloeit nog lang na; daardoor kan het papier in de bak in brand raken. 3. Gebruikt u wasbenzine helemaal niet of desnoods buitens huis? De damp van wasbenzine kan met lucht een explosief mengsel vormen. 4. Legt u altijd een passend deksel binnen handbereik voordat u gaat frituren, zodat als de vlam in de pan slaat het vuur onmid dellijk gedoofd kan worden door de oliepan af te sluiten met het deksel? 5. Hebt u het telefoonnummer van de brandweer bij de hand. zodat u in geval van nood geen tijd verloren laat gaan met zoeken? Hang een lijstje met de nummers van brandweer, politie en huisarts bij de telefoon. (wordt vervolgd) bouworganisaties en het Middelbaar Agrarisch Onderwijs. Dit jaar is Noord- en Midden Zeeland aan de beurt, en bij vol doende deelname uit dit gebied wordt de kursus gehouden in Goes. Indien er plaatsen over zijn, kunnen ook mensen van buiten dit gebied deelnemen. De kursus is bedoeld voor hen, die binnen afzienbare tijd het bedrijf overnemen, hetzij als zelfstandig ondernemer, hetzij in samenwerkingsverband. Ook zij, die kortgeleden een bedrijf hebben overgenomen, zijn welkom. Vooropleiding M.A.S. of gelijkwaardige opleiding is gewenst, evenals enige jaren praktische ervaring. De kursus is gericht op de bedrijfsovername. Aan de orde ko men o.a. bedrijfseconomische en fiscale boekhouding, finan ciering, samenwerkingsvormen, aspekten van de overname, af zet in dienstenverlenende instellingen. De kosten van de kursus bedragen ongeveer 125,— Hierbij komen nog de kosten voor koffie, lunch, e.d. De E.V.T.O.-kursus wordt gegeven gedurende 18 dagen van begin november tot begin maart, voornamelijk op woensdagen. Aanmelding liefst zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 30 sep tember bij voorkeur aan Rijks Middelbare Agrarische School, Ravelijn de Groene Jager 8, Goes. Tel. 01100-27203 of via uw organisatie. Daar de belangstelling voor deze kursus de laatste jaren groot is en het aantal plaatsen beperkt, is het verstandig spoedig te reageren. Ontwikkeling De spreekster en sprekers, die over het onderwerp "de Europese bewustwording van de vrouw" komen spreken zijn: - mevrouw J. van Leeuwen, 2e kamerlid voor de A.R.P. Zij zal het sociaal beleid voor haar rekening nemen. - de heer drs. F.A. Wijsenbeek, Sekretaris Generaal van de Federatie van Liberale en Demokratische partijen in de Euro pese Gemeenschap. Hij zal spreken over de Europese verkie zingen. Mevrouw T. Waalkens-Sijtsma Poll uit Tollebeek is bereid dit 2 uur durende symposium voor ons te leiden. Ontmoeting en Ontspanning Na de lunchpauze zal het middagprogramma in het teken staan van ontmoeting en ontspanning. We hopen een gevarieerd programma aan te bieden met zang, dans en een show van oude beroepen terwijl mevrouw de Leeuw ons een dia-serie zal tonen over de Europese Beweging. In de beneden hal zullen demonstraties gegeven worden van: weveh. spinnen, vlasspinnen, kantklossen, bloemschikken, enz., terwijl ook dames uit het buitenland uitgenodigd zijn voor ons iets uit eigen land te demonstreren. In onze stand zal een lijst liggen met namen van gastadressen, die bezoekers een paar uur willen ontvangen. Tot slot, hopen wij met deze informatie iets van het enthousias me van de werkgroep, overgebracht te hebben, op u, zodat wij kunnen rekenen op uw medewerking en op uw komst op 7 oktober op Flevohof. ZOMERBOWL Vi kg pruimen, 2 handperen, 2 perziken, 1 kleine meloen, l/i citroen, 1 fles appelsap of rijnwijn, basterdsuiker naar smaak. De vruchten schoonmaken, schillen en pitten verwijderen, en in partjes snijden. De meloen halveren, de pitten verwijderen door het vocht te zeven en dit vocht ook toevoegen. Uit het rijpe vruchtvlees van de meloen balletjes maken en deze ook bij de vruchten doen. Eventueel het vruchtvlees van de meloen in kleine blokjes snijden. Wat basterdsuiker over de vruchten strooien en koel wegzetten. Daarna het appelsap of de wijn toevoegen en het geheel op smaak brengen met citroensap en desgewenst nog wat basterdsuiker. De bowl zo koud mogelijk presenteren. Dat is het thema van de kulturele dag van de bond van platte* landsvrouwen in Brabant. Een afwisselende dag, want u kunt er: - zingen (uit volle borst) met begeleiding van piano en gitaar - potten bakken (neem een schort mee) - samen een groot wandkleed maken - kreatief spel uitvoeren Dit alles onder leiding van deskundige dames en voor de prijs van maar 3,50. Geen Brabantse plattelandsvrouw mag dit missen, geef u dus vandaag nog (laatste dag!) op bij uw afde- lingssekretaresse. Wanneer vindt dit plaats? Op dinsdag 27 sep tember a.s. in het cultureel centrum "Zuidewinde" te Sprang- Capelle. De kulturele dag staat onder leiding van mevrouw A. Kant van Rijswijk en begint om 10 uur precies.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 19