l:ooi Boeke-Heesters Het totaalprogramma voorde beste grondbewerking Rapprt Toekomst Voorlichting ten behoeve van Land- en Tuinbouw Poulan GILPIN IV I D e voorlichting in de land- en tuinbouw is een wezenlijk onderdeel van het landbouwbeleid en blijft gericht op de bevordering van de welvaart en het welzijn van de agrari sche bevolking. Het georganiseerd agrarisch bedrijfsleven wil met de overheid praten over de toekomst van de voor lichting, In dat verband is een rapport 'Toekomst Voor lichtingten behoeve van Land- en Tuinbouw" opgesteld. H et bestuur van het Landbouwschap onderschrijft het rap port 'Toekomst Voorlichting ten behoeve van Land- en Tuin bouw" en is het eens met de daarin gedane aanbevelingen. Deze komen neer op het volgende. KETTING ZAGEN TE KOOP Hoogstrate- Kloetinge B.V. Hier had Uw ZLM-ertje kunnen staan DE KOOI DRIEPUNTS Begin het nieuwe ZAAGSEIZOF.N alleen met de BESTE Betaal er echter niet te veel voor, laat U door ons deskundig voorlichten. Ook hier geldt: gebruik de juiste ZAAG op de juiste l'LAATS. Motor kettingzagen vanaf de uiterst geperfektioneerde POLM.AN micro XXV tot de zware professionele types. U zult versteld staan van de uiterst verfijnde techniek van onze machines. Bel of kom naar NIMMER KOCHT U B y O VOORDELIGER MOTOREN MACHINES ook op zaterdag- KRABBENDIJKE 01134 1255 2»5 morgen geopend. OOSTWEG 27-34 j w FRISOSTRA AT 31 TE HUUR aangeboden in West-Brabant, mecha nisch gekoelde ruimte, inhoud ca. 600 ton aard appelen. Tel. 01673-409. DOORLOPEND te koop gevraagd alle soorten hooi en stro. En alle an dere fourage produkten. Kontante betaling. Fou rage handel J. v/d Wege, lm- en export fourage, Steenovens 2, Zaamslag tel. 01155-2133. 2 Ford 3600 nieuw 1 Ford 4600 nieuw 1 M-F 245 nieuw 1 Ford 4000 gerev. 1 Ford 4000 I M-F 165 1 M-F 175 1 Ursus 335 Middelburgsstraat 4, GOES Tel. 01100-28127 b.g.g. 27352. Elektro kettingzagen al vanaf 299,incl BTW. Hankmo Een vorkhefmast aan de driepunts-hef in rich ting. Hiermee maakt u in enkele minuten van uw tractor een complete vorkheftruck. Hefver mogens van 500 tot 3.000 kg. Hefhoogten van 1.40 tot 3.00 m. Mogelijkheden tot: op klapbare en verstelbare vorken, trekhaak, ki- stenkantelaar. balen klem. strovorken enz. Prijzen v.a. 975,— thuisbezorgd. Molen 25 Vrouwenparochie Telefoon 05180-1741 L B.G.G. 05180-1964-1569-1954 Flemstofte Bohema Thyssen-Bornemisza Europe nv Vestigingen te: Beugen (08856-1441), Erp (04135-1733), Goes (01100-151 35), Goutum (05100-29949), Haaren (04117-1441), Hengelo-GId. (05753-1964), en Vessem (04979-444). Kvernelands: de ploeg voor uw leven. Met z'n moderne buisconstructies is Kvernelands lichter en sterker dan elke andere ploeg. Boeke-Heesters levert Kvernelands wentelploegen, rondgaande ploegen en schijveneggen. Ploegelementen makkelijk aan te bouwen. Ploegscharen extra gehard. Maletti: de robuuste frees met een probleemloos leven. Drie versnellingen. Makkelijk uitneembare freesas met veel ruimte. Geen kettingaandrijving maar tandwieloverbrenging in gesloten oliebad. Hankmo: de roterende, snelle messeneg. Land zaaiklaar maken, grasland scheuren, stoppels en bemesting onder brengen. Met Hankmo kunt u werken met een snelheid van 8 tot 10 km per uur. Dat betekent: grote capaciteit. Kan worden aangepast aan de omstandigheden. Diverse werkbreedten. Flemstofte: de cultivator met de sterk trillende tanden. Maakt de grond uitstekend los en laat een ideaal vlak kiembed achter. Werkt zichzelf schoon, haalt onkruidwortels boven. Diverse werkbreedten. Bohema: de vastetandcultivator die niet volloopt. Voor bewerking van bieten en aardappelland na het rooien. Bewerking 'over de vorst'. Ondiepe stoppellandbewerking. Eh voor het breken van storende onderlagen. Diverse werkbreedten. Boeke-Heesters bv Industrieweg 9, Amersfoort, tel. (033) 30434 Het rapport, dat handelt over het doel, de taak en de werkwijze van de voorlichting, is uitvoerig besproken tijdens de onlangs gehouden bestuursvergadering van het Landbouwschap. Het landbouwbedrijfsleven wil eerst zijn standpunt bepalen over landbouwvoorlichting, voordat daarover met de overheid wordt gesproken om aldus tot een aangepast beleid te komen. Op voorstel van de commissie bedrijfsontwikkeling en Agrari sche Voorlichting - een orgaan van het Landbouwschap waarin o.nr. deskundigen uit het bedrijfsleven op het terrein van de voorfichting zitting hebben -heeft het Landbouwschap op 20 oktober 1976 een werkgroep ingesteld die over de toekomstige landbouwvoorlichting zou rapporteren. De werkgroep heeft het rapport op 17 maart jl. uitgebracht. Na uitvoerige bestudering in de diverse land- en tuinbouworganisaties en de werknemers bonden heeft het bestuur van het Landbouwschap de conclusies en aanbevelingen uit het rapport ondersteund. Lri'het rapport wordt aangegeven hoe de voorlichting in land- en tuinbouw thans georganiseerd is. Die voorlichting en informatie wordt in velerlei vormen en van verschillende zijden (overheid - landbouworganisaties - industrie en handel) verstrekt. Het rap port geeft aan hoe het voorlichtingsbeleid ingepast kan worden in mogelijke toekomstige ontwikkelingen. De samenstellers van het rapport zijn van mening, dat het voorlichtingsbeleid geba seerd moet zijn op een meerjarenvisie. Onder voorlichting ver staan zij "het bevorderen van welvaart en welzijn van de agra rische bevolking, rekening houdend met de economische en andere maatschappelijke funkties, die de landbouw vervult". Met uitgangspunt van goede voorlichting behoort te zijn dat agrarische ondernemers, hun medewerkers en gezinsleden ge holpen en begeleid worden om de juiste en meest verantwoorde beslissing te nemen voor hun gezin, beroep en bedrijf. Een aantal aanbevelingen Voordat het voorlichtingsbeleid aangepast wordt, dient een inzicht gegeven te worden over het effekt van de voorlichting op land- en tuinbouw en de te verwachten voorlichtingsbe hoefte. Voor de komende jaren is meer capaciteit nodig voor diverse voorlichtingsaktiviteiten. Het betreft de produktie- technische voorlichting, de voorlichting over sociaal-econo mische aangelegenheden, de voorlichting over bedrijfsbe heer en bedrijfsinformatie, de voorlichting over milieu en landschapsbeheer, voorlichting over ket marktgebeuren en verticale integratie, voorlichting over zelfstandig onderne merschap en de voorlichting over preventieve diergezond heidszorg. De voorlichting bedrijfsontwikkeling dient zich meer te richten op bedrijfsaanpassingen. die aansluiten bij de mo gelijkheden van de middengroep van bedrijven. De pro- duktie-technische voorlichting zal vooral nadruk moeten leggen op het kwaliteitsaspekt. De voorlichting dient meer dan voorheen aandacht te schenken aan agrarische jongeren, agrarische werknemers, boerinnen en tuindersvrouwen en aan loonwerkers. De bereikbaarheid van de voorlichting zal groter moeten worden. Daartoe zullen de mogelijkheden die de voorlich ting biedt, beter aangegeven moeten worden. Een doelge richte informatie en groepsvoorlichting is gewenst. De be staande voorlichtingscapaciteit dient beter verdeeld te wor den over de bedrijven. Daarbij is een zekere selektie wense lijk. De landbouwvoorlichting van de overheid dient niet te worden belast met administratieve afwikkeling van allerlei overheidsmaatregelen. Daarvoor is de Stichting Uitvoering Landbouwmaatregelen (STULM). De sociaal-economische voorlichting door de landbouw- en werknemersorganisaties zal versterkt moeten worden. De sociaal-economische voorlichtingsdiensten (sev) van de or ganisaties zal meer moeten samenwerken met andere voor lichtingsdiensten, ook al om een betere verdeling van (deel)taken te realiseren. Alle voorlichtingsinstanties zullen meer moeten samenwer ken. De voorlichting van handel en industrie zal meer bij het landbouwvoorlichtingsbeleid betrokken moeten worden. Het georganiseerd landbouwbedrijfsleven wenst tijdig over leg met de overheid bij de opzet en aanpassing van de over- heidsvoorlichtingsdienst. Wijzigingen in de opzet, die uit sluitend ingegeven worden door budgettaire bezuinigingen, zijn onaanvaardbaar. 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 16