De Cebeco landbouwspuit met Raindrop spuitdoppen van Delavan: bandenhandel GERRITSE FOURAGES Bijvoeding in de herfst en lage vetgehalten I n de herfst daalt het drogestofgehalte van het gras en daarmee de kwaliteit. De koeien nemen vanwege smaak en andere oor zaken minder droge stof uit het gras op. Hierdoor is er uit het gras beslist een lagere melkproduktie mogelijk dan in voorjaar en zomer. Het is belangrijk om hiermee rekening te houden, vooral voor die dieren die in de zomer of herfst afkalven en daardoor in deze periode tot hoge produkties in staat zijn. Uit onbeperkt goed gras kan in september niet meer dan ca. 15 kg melk worden geproduceerd. AKKERBOUWBEDRIJF 57 H.A. H.H. Landbouwers J. Strooband en Zn. Met de Z.L.M. bereikt u 30.000 gezinnen Tivoliweg 63, Hulst tel. 01140-2461/4080 Ing. J. G. A. Mies Agrarische Makelaardij Voor het a.s. bietenseizoen staan we weer te uwer beschikking met: 6-rijïge bietenrooier en opvangen van ge kneusde bietenblad of verspreiden daarvan; nieuwste Gillis-bietenlader en vervoer naar fabriek. Tevens uw adres voor aardappels rooien vervoeren, aardappelloof klappen en mest verspreiden. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: Loon- en sproeibedrijf Julianastraat 82 HEIKANT Tel. 01140 - 3121 en 3584. Wij vragen te koop: alle soorten hooi en stro, voer- aardappelen, voerwortelen en voederbieten. Wij bieden aan: alle soorten vaste mest, mijnsteen voor erfverharding, houtvezelbalen, zaagsel enz. Ederveen. Tel. 08387 -1298. Waarde, tel. 01134-1984 TRANSPORTBANDEN NIEUW - REPARATIE CEBECO-HANDELSRAAD RUBBER - PLASTIC (PVC) (in iedere lengte) Montage met de modernste apparatuur ter plaatse of in onze fabriek Konsulentschap voor de Rundveehouderij en Akkerbouw, F.indhoven. In het najaar daalt op veel bedrijven de melkproduktie. ^Verder komen nogal eens abnormaal lage vetgehalten voor. Hieronder enige adviezen om dit te voorkomen. Kwaliteit van het gras daalt. Lage vetgehalten. O p heel wat bedrijven daalt in het najaar het vetgehalte soms tot erg lage waarden. Dat dit geld kost is duidelijk. 12 De oorzaak ligt dikwijls in een samenspel van verschillende faktoren. Als zodanig zijn o.a. aan te wijzen: - te weinig gras op de huispercelen - daardoor een zéér jonge niet volgroeide weide; - veel veehouders gaan in een dergelijke situatie zéér veel krachtvoer bijvoeren, vooral aan de koeien met flinke melkprodukties; - hierdoor krijgen de koeien te weinig struktuur in het rant soen (gras krachtvoer) wat de oorzaak is van abnormaal lage gehalten van soms minder dan 3% vet bij individuele dieren. Hoe te voorkomen? m de koeien voldoende melk met een normaal vetgehalte te laten produceren zijn de volgende punten van belang: grote grastekorten niet opvangen met grote giften krachtvoer alléén, maar ook met voer waar méér struktuur in voorkomt en waarvan de koeien ook melk kunnen geven b.v. stalvoe- dering met vers gras, snijmais of voordroogkuil; stro geeft wel struktuur maar heeft weinig voederwaarde. Kleine hoeveelheden van ca. 1 kg per koe per dag zijn gun stig. Grotere giften stro leiden tot een lagere melkproduktie. Stro verdringt namelijk de grasopname in de verhouding 11 wat droge-stof betreft: geef aan verse koeien naast onbeperkt weidegrais in de herfst maximaal 6 a 8 kg krachtvoer. Voer krachtvoer met een hoog VEM-gehalte. (940 of meer.) Het vre-gehalte mag laag zijn. ca. 8% vre is voldoende naast weidegras: wees voorzichtig met voeren van of weiden op nieuw inge zaaid grasland, waarop veel drijfmest en of kunstmest is aangewend. Dit gras kan te veel nitraat bevatten en tevens aanleiding geven tot trommelzucht (oplopen). Nitraat on derzoek is mogelijk. Kleine hoeveelheden in één keer geven verlaagt het risiko. Vóór het inscharen in dergelijke percelen is het verstandig de dieren 's morgens eerst enig ander ruw- voer te verstrekken; dit verlaagt eveneens de risiko's. Wilt U komende winter ook een krachtvoeradvies elke 3 of 4 weken - voor elke koe? Zo ja! Meldt U dan nu voor het projekt "Koppeling melkkontrole - veevoeding bij de melkkontroleur!" In noord Groningen kunnen wij momenteel te koop aanbieden een werkelijk uitstekend ak- kerbouwbedrijf. Zavelgrond plm 22% afslib- baar. Geheel aaneengesloten. Uitstekende cul tuurtoestand. Zeer solide gebouwen. GRONINGEN Hopma ZUURDIJK 050-263628 05957-1665 nu minder afhankelijk van weersomstandigheden (wind)! Uitstekend balancerende spuitbomen door ver beterde dubbele lagerconstructie en door bladveer en schokdemper. e Raindrop spuitdoppen: aangepaste spuitboom- constructie. waarbij de doppen zowel recht als onder een hoek van 30° (Raindrop) gemonteerd kunnen worden. met het oog op uw toekomst GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Telefoon 01100-21200 Belangrijk om te weten: werkbreedten van 15,18 of 21 m zuigermembraanpompen met capaciteiten van 80-180 l/min en zuiger- pompen van 110-140 l/min. zelfafsluitende of gewone spuitdoppen; zonder extra kosten pasklaar voor Raindrop spuitdoppen. goede bereikbaarheid van de regelgroepdoor horizontale verstelling verbreed ophangraam van de spuitbomen vergemak kelijkt het aankoppelen Alles over onze nieuwste "spuitgast" kunt U te weten komen bij Gemakkelijk toegankelijke zuigfiltergroep van kunststof aan de zijkant van de machine. Door "breedtegroeivan de doorzichtige polyethyleen tanks blijvend gunstige gewichts verdeling: tankinhoud van 400. 500, 650 en 750 I

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 12