9C ZITDAGEN 0 z.l.m. gnopatax Tentoonstellingsagenda Studiebijeenkomsten rassenkeuze wintertarwe! Demonstratie diepere grondbewerking te Mill Reis Agrarisch bezoek aan België volgeboekt. Stichting Historische Landbouwtechniek Vervoersmogelijkheid voor biggen verruimd De taak en de organisatie van de akkerbouwproduktschappen Teelt van wintergerst nu ook in Zeeland toegestaan! Radio ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. Tweede Kamer aanvaardt Wijziging Vleeskeuringswet Invoer van paarden uit Engeland 20 sept. - Erkende demonstratie dieptegrondbewerking te Mill (N.Br.). 22-23-24 sept. - Bloemenshow t.g.v. 60-jarig bestaan Veiling "Utrecht en omstreken" in de in Veulen gevestigde veiling. 24-25 sept. - Nationale werktuigendagen te Tongerlo-Westerlo (België). 24-28 sept. - Koop Huis 3, beurs voor informatie over eerste en tweede woningen en nieuwe woonvormen. Jaarbeurs te Utrecht. 7-8 okt. - Wereldploegwedstrijden op de Flevohof. 10-14 okt. - Security '77, Int. beveiligingsbeurs, Jaarbeurs te Utrecht. 26-27 okt. - Nat. Engelse bietenoogstdemonstratie te Wadding ham bij Brigg (Lincolnshire, Engeland). In verband met de problemen rondom de rassenkeuze voor de uitzaai van wintertarwe, worden in samenwerking met de land- bouwstudieklubs in Zeeuws-Vlaanderen, een aantal bijeen komsten belegd met de volgende agendapunten: - schimmelziekten in granen; - rassenkeuze wintertarwe (1977/1978). Bij dit laatste punt gaat het niet alleen om de keuze van dit of dat ras, maar daarnaast in niet mindere mate om spreiding en eventueel zelfs over mengsels van tarwerassen. Dit alles om het risiko van ernstige schade door gele roest zoveel mogelijk te beperken. De bijeenkomsten zijn als volgt gepland: - maandagavond 12 september, "'t Hof van Koophandel" (Lie- vens), IJzendijke. - dinsdagavond 13 september, "de Roode Leeuw", Aardenburg. - woensdagavond 14 september, "de Halle", Axel. - donderdagavond 15 september, "Hotel van Leuven" (De Nijs), Kloosterzande. Alle bijeenkomsten vangen aan om 19.00 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. C.A.R. Goes, de Consulent, ir. L.Th. J.M.de Wit. Een van de manieren waarop de landbouwgrond sterk kan worden verbeterd is het diep losmaken van de bovenlaag. Vooral in droge jaren kan het effekt van een dergelijke bewer king duidelijk worden gezien. Maar ook in tijden met veel neerslag zal het water sneller afgevoerd worden wanneer even tueel storende lagen zijn doorbroken. Bij velen is niet voldoende bekend wat er op dit gebied aan machines en werktuigen voor handen is. Daarom is het een uitstekend idee om op dinsdag 20 september een erkende demonstratie diepe grondbewerking op zandgrond te organiseren. De demonstratie begint om half twee, op het bedrijf Princepaal B.V. te Mill. Voor nadere inlichtingen kunt U zich melden bij het C.R.A. Eindhoven, tel. 040-447550. Indien de demonstratie op 20 september geen doorgang kan vinden zal deze worden verzet naar 27 september. Voor de studiereis naar België op 13 oktober a.s. georganiseerd door de Agrarische Commissie van de Bond van Plattelands vrouwen in Zeeland, kan men zich niet meer opgeven, daar nu alle plaatsen in de bus bezet zijn... LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel 01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B.V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties Drukkerij Vink B.V Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2. Hulp uit de Praktijk gevraagd Op 22 augustus 1977 werd tel Wageningen de akte gepasseerd] van de Stichting Historische] Landbouwtechniek. Deze Stichting stelt zich ten doel I een verzameling historische I landbouwwerktuigen bijeen tel brengen en tentoon te stellen.! Hierbij zal worden voortgebouwd I op de thans opgeslagen land-| bouwwerktuigen van het voor-* malige Landbouwmuseum te Wageningen. Daarin bevonden zich vele werktuigen uit de vorige eeuw, doch ook nieuwere. Het is thans de bedoeling deze verzameling uit te breiden met recentere landbouwwerktuigen, vooral de indus trieel vervaardigde uit de eerste helft van deze eeuw. Daarbij gaat in de eerste plaats de voorkeur uit naar in ons land gefa briceerde, maar vanzelfsprekend ook naar geimporteerde. De stichtingsakte werd getekend door het voorlopige dagelijks bestuur: Prof. Ir. G.J. Quast, hoogleraar landbouwwerktuig- kunde aan de Landbouwhogeschool; Dr. J.M.G. van der Poel, lector geschiedenis van de landbouwtechniek en agrarische ge schiedenis van de nieuwste tijd aan de Landbouwhogeschool; Ir. F. Coolman, direkteur Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen (IMAG). Voorts hebben in het voorlopige bestuur zitting: Ir. G.I. Bierma, Cebeco-Handelsraad; Ir. J. Crucq, Consulent voor Landbouwwerktuigen en Arbeid; B.A.W.M. van Meer, Direkteur Brinkmann en Niemeijer; Ir. G. Pothoven, lector landbouwbedrijfsgebouwen aan de Landbouwhoge school; Ir. J.B. Ritzema van Ikema, voorzitter college van Be stuur van de Landbouwhogeschool; Ir. J.A. Stender, Consulent voor Bedrijfsuitrusting en Arbeid in de Tuinbouw. Men kan zijn bijdrage aan de totstandkoming van deze verza meling historische landbouwwerktuigen leveren door donateur te worden en/of door daarvoor in aanmerking komende landbouw werktuigen, tekeningen, foto's, prospectussen e.d. van land bouwwerktuigen en gebouwen ter beschikking te stellen. De Stichting Historische Landbouwtechniek, Mansholtlaan 12 te Wageningen, tel. 08370 - 19119, zal gaarne uw aanmeldingen tegemoetzien. Prof. Quast, voorzitter van het Stichtingsbestuur signeert de Stichtingsakte. Minister mr. A. van der Stee (landbouw) heeft in het kader van de afbouw van de varkenspestmaatregelen besloten het vervoer van biggen tot 35 kg naar het geënte gebied in Midden-Neder land vanaf 1 september 1977 weer toe te staan. Voorwaarden hierbij zijn dat: - de dieren afkomstig zijn van het bedrijf, waar zij zijn geboren en opgegroeid; - het vervoer plaatsvindt met een geldig vervoersbewijs van de distriktsbureauhouder; - de (ongeënte) dieren tussen 7 en 14 dagen na aankomst op het bedrijf worden geënt tegen varkenspest en van een oormerk voorzien. Er zijn nogal wat mensen die het niet duidelijk is wat voor taken bijvoorbeeld een Hoofdproduktschap voor Akkerbouwproduk- ten allemaal uitvoert. Om hier wat aan te doen heeft men nu een brochure uitgegeven waarin duidelijkheid hieromtrent wordt verschaft. Degene die interesse heeft in deze brochure kan die aanvragen bij het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwpro- dukten, afd. Dokumentatie en Informatie, Stadhoudersplant soen 12, Den Haag. Er bestaat een verordening, die in sommige gebieden de teelt van wintergerst verbiedt. Deze regeling geldt voor: de provincie Zeeland. Land van Heusden en Altena en de Brabantse Bies- bosch, Goeree Overflakkee en het centrale akkerbouwgebied van midden Zuid-Holland. Voor de Haarlemmermeer wordt de rege ling opgeheven. Het Landbouwschap heeft op 7 september j.l. besloten om bij wijze van proef de teelt van wintergerst in de genoemde gebieden met ingang van het komende seizoen toe te staan. Dit op voor waarde dat de percelen worden aangemeld bij de Gewestelijke Raden van het Landbouwschap vóór 15 november a.s. en dat de teler medewerking verleent om controle op de gezondheid van deze percelen mogelijk te maken. Bij de aanmelding moet een duidelijke omschrijving worden gegeven van de ligging en de grootte van de percelen. Dinsdag 13 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De relatie tussen landbouw en natuur- en landschapsbehoud- II", een vraaggesprek met drs. G. van der Lely, direkteur beheer landbouwgronden. Vrijdag 16 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50-13.00 uur Indrukken van het op 14 en 15 september in Wageningen ge-, houden tuinbouwcongres. GOES OOSTBURG: woensdag 14 sept. in Café "De Windt" WISSENKERKE: woensdag 14 sept, in Hotel "De Kroon" MIDDELBURG: donderdag 15 sept. in Hotel "De Brasserie", ingang City Theater van 1 - 4 uur ZIERIKZEE: donderdag 15 sept. in Hotel "Huis van Nassau" BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 15 sept. in Café "de Pelikaan" van 11.00- 12.00 uiir. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft 31 augustus 1977 het de vorige week grotendeels behandelde wetsontwerp tot wijziging van de Vleeskeuringswet afgehandeld en zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De motie Tuijnman is met algemene stemmen aangenomen. Daarin wordt de regering gevraagd keuringstarieven voor de ambachtelijke zelfslachtende slager zodanig vast te stellen, dat zij in een redelijke konkurrentiepositie ten opzichte van grotere slachtbedrijven komen te staan. Met ingang van 1 september a.s. is voor de invoer van paarden uit Engeland een speciale gezondheidsverklaring vereist. Daar uit moet blijken dat op het bedrijf van herkomst nooit een bepaalde besmettelijke ziekte is gekonstateerd, geheten metritis 1977. Minister mr. A. van der Stee (landbouw) heeft hiertoe besloten ter uitvoering van de terzake in Beneluxverband gemaakte af spraak. Rosmalen Vanaf 31 augustus ligt gedurende een maand ter inzage 't vastgestelde bestemmingsplan ,,'t Ven, 2e herziening". Zij die bezwaring hebben tegen de onthouding van goed keuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Duiveland Vanaf 2 september ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde le wijziging van het bestemmingsplan "Salvatorhoeve" (Ouwerkerk). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij GS. Oostburg Vanaf 2 september ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigde vastgestelde bestemmingsplan "De Kleine Jonkvrouw". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Roosendaal en Nispen Vanaf 2 september ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 2e partiële herziening van het bestemmingsplan "Kortendijk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren heb ben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Axel Vanaf 1 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Oosterstraat." Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Bladel en Netersel Vanaf 2 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Helleneind-West." Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Budel Vanaf 5 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Reuver". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Tholen Vanaf 2 september ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Buitenzorgt II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S.. kun nen beroep instellen bij de Kroon. Breda Vanaf 5 september liggen gedurende een maand ter in zage de vastgestelde partiële herzieningen van de uitbreidings plannen "Mariaveld 1960" en "Boeimeer N.O. 1963". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Eindhoven Vanaf 5 september liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen 'TI 't Hooi". "Mensfort 1971". "I Muschberg", "XII Woensele Heide" en "II Oude Gracht 1970". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2