ZITDAGEN Hg-w z.l.m. D e E.G.-raad van landbouwministers heeft besloten de melkheffing per 16 september a.s. in te voeren. Het Land bouwschap zal opnieuw de heffing, een voor de melkveehou ders zeer ingrijpende maatregel, bespreken met de minister van Landbouw. Minister van der Stee kan de melkheffing niet tegenhouden! Nederland krijgt een reizende tuinarchitekt Winterkursuspakket in Gorinchem P.C.W. - aanvraag in IV-Brabant gesloten Radio ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.l.M. Nieuwe K.N.L.C.-administrateur Landbouwschap handhaaft bezwaren tegen invoering melkheffing 6 sept. - Erkende demonstratie oogst van zaaiuien te Biervliet (Zws.-Vl.). 6-10 sept. - "Isolatie '77" - Rotterdam Ahoy. 20 sept. - Erkende demonstratie dieptegrondbewerking te Mill (N. Br.). 24-25 sept. - Nationale werktuigendagen te Tongerlo-Westerlo (België). 24-28 sept. - Koop Huis 3, beurs voor informatie over eerste en tweede woningen en nieuwe woonvormen. Jaarbeurs te Utrecht. 7-8 okt. - Wereldploegwedstrijden op de Flevohof. 10-14 okt. - Security '77, Int. beveiligingsbeurs. Jaarbeurs te Utrecht. 26-27 okt. - Nat. Engelse bietenoogstdemonstratie te Wadding ham bij Brigg (Lincolnshire. Engeland). Tijdens een bespreking van het Landbouwschap met de minister van Landbouw op 20 augustus over de zo gewraakte melkhef fing bleek dat de bewindsman geen mogelijkheden zag om de heffing uit te stellen. De heffing vormt een onderdeel van een totaal pakket zuivelmaatregelen dat door de EEG-raad van landbouwministers is genomen en waaraan nu niet meer te tornen valt. aldus van der Stee. Verder wijst hij erop dat door 't aanvaarden van de melkheffing toch een bescheiden prijsver hoging is verkregen. Wel ging hij destijds met grote aarzeling akkoord met het heffingsbesluit. Overigens verwacht de minis ter dat de prijsdaling van rundveevoeders een gunstig effect zal hebben op de rentabiliteit van de veehouderij. Nederland dat vijftig procent van de zuivelproduktie moet exporteren is ten zeerste gebaat bij een goed afzetbeleid en marketing begelei ding. De wens van het landbouwschap om de melkheffing op 0 te brengen kan niet worden ingewilligd, omdat daarvoor een wijziging in de EEG verordening nodig is. Hoe het ook zij het georganiseerde bedrijfsleven is het oneens met de minister in deze zaak. Op korte termijn hocpt het Landbouwschap zich te beraden over te nemen stappen. Of de veehouders nog iets terug zullen zien van het teveel be taalde voor hun veevoeders i.v.m. de onrechtmatige cautirege- ling kon de minister niet zeggen. Het Hof van justitie heeft de regeling wel strijdig met het EG verdrag gevonden, maar nog niets beslist over een eventuele schadevergoeding. Het Expositiepark Recreado lan ceert een landelijke primeur door I een reizende tuinarchitekt aan te stellen. De reden hiervoor is dat 1 in Nederland de belangstelling voor de tuinarchitektuur sterk toeneemt. De laatste jaren is steeds de nadruk gelegd op de natuur en het leefmilieu. Er is een grote vraag ontstaan naar advies en voorlichting van partikulieren omtrent hun tuin en de inrichting daarvan. Op donderdag 8 september wordt de eerste reizende tuinarchi tekt operationeel. Het is de heer R. Kruijtzer (33) hij heeft zijn vakopleiding in Boskoop genoten en tevens kultuurtechnische studies gevolgd. Daarnaast heeft hij een grote praktische ervaring. De heer Kruijtzer heeft Recreado in Baarlo als meldpost (tel. 04707 - 1530). Vandaaruit onderneemt hij per auto zijn advise rende reizen door Nederland waarvoor per kompleet tuinad- viesrapport het uniforme bedrag van 75,wordt berekend (inkl. reiskosten, ongeacht afstand). Elke zaterdag heeft de heer Kruijtzer als vaste standplaats Recreado alwaar de tuinadviezen kosteloos zullen worden verstrekt. Het kursuscomité vervolgonderwijs landbouw te Gorinchem wil bij voldoende deelname de volgende kursussen organiseren in het seizoen 1977/78: 1. A.V.T.O.-kursus te Gorinchem (alg. vorming toekomstige agrarische 'ondernemers, tevens voorbereiding E.V.T.O.-kur- sus); Landbouwboekhouden, bedrijfseconomie, alg. economie en recht; 20 weken, 2 avonden per week. 2. Moderne melksystemen, 5 avonden theorie, 6 praktische les sen 3. Klauwverzorging, 12 lessen van 2 uur. 4. Minder werken, meer presteren, 8 avonden. 5. Moderne rund veefokkerij, 8 avonden. 6. Moderne voederwinning en Weidetechniek, 8 avonden. 7. Lassen voor beginners, 24 avonden. 8. E.V.A.V.-kursus (econ. vorming agrarische vrouwen), 14 avonden. Als regel worden de kursussen gegeven in Gorcum, doch in overleg met de deelnemers is een andere plaats mogelijk. Op aanvraag worden uitvoerige inlichtingen verstrekt en de aanmeldingsformulieren toegezonden. Aanmelding zo spoedig mogelijk bij de sekretaris van het kur suscomité, p.a. Midd. Agrarische School, Merwedekanaal 8 te Gorinchem, tel. 01830 - 22966. Ingaande 29 augustus 1977 is het niet meer mogelijk in Noord- Brabant aanvragen in te dienen voor een bijdrage in het kader van de beperkt opengestelde regeling Partikulier Cultuurtechnische Werken. Het voor deze provincie uitgetrokken subsidiebedrag is thans bereikt. Van meet af aan is het Landbouwschap van mening geweest dat de melkheffing niet op 16 september moet worden ingevoerd. De inkomenssituatie van de Nederlandse melkveehouders is slecfit. De sterke kostenstijging is bij lange niet goed gemaakt door de prijsverhoging waartoe de E.G. dit voorjaar heeft be sloten. De door de Nederlandse overheid toegezegde lastenver lichting is van een te geringe omvang. Tegen deze achtergrond is de invoering van de melkheffing een bijzonder harde maatregel' voor de melkveehouders. Het Landbouwschap heeft deze zaak herhaaldelijk aan de orde gesteld bij de minister van Landbouw. Op 6 juli j.l. is nog bij de bewindsman gepleit voor een uitstel van de heffing dan wel om deze op nul te stellen. Dit gebeurde o.m. op grond van de volgende overwegingen: Standdaarbuiten Vanaf 23 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Oost". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven Vanaf 23 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmirigsplan "Oerle", herziening VII. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Bergeijk Vanaf 25 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Buitengebied". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Deurne Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Hagelkruisweg II". Zij die tijdig bezwa ren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Eersel Vanaf 25 augustus ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Mole nakkers 1972". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Geldrop Vanaf 25 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Kievit-Oost" (2e wijziging) en "Oranjeveld" (le wijziging). Zij die tijdig bezwa ren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oss Vanaf 25 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Amsteleind", "Klein-Usse- n" en "Zomerhof'. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Roosendaal en Nispen Vanaf 26 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Van Beetho- venlaan garagebedrijf'. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Dinsdag 6 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "De relatie tussen'landbouw en natuur- en landschapsbehoud" I, een vraaggesprek met drs. G. van der Lely, direkteur beheer landbouwgronden. Vrijdag 9 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Voor en tegen van gebruik van rioolslob in de landbouw", een vraaggesprek met dr.ir. Ch.H. Henkens, konsulent voor bode maangelegenheden in de landbouw te Wageningen. GOES HULST: maandag 5 sept. in "De Korenbeurs" WESTKAPELLE: dinsdag 6 sept. in "Kasteel v. Batavia" van 9.15-12.30 uur OOSTBURG: woensdag 7 sept. in café "De Windt" KOUDEKERKE: woensdag 7 sept. in Hotel "Walcheren" van 9-1 uur ST.MAARTENSDIJK: donderdag 8 sept. in café P.J. v. Houdt van 11.00-13.30 uur Z1ERIKZEE: donderdag 8 sept. in Hotel "Huis van Nassau" MIDDELBURG: donderdag 8 sept. in Hotel "D>e Brasserie" van 1-4 uur ingang City Theater ST.PHILIPSLAND: vrijdag 9 sept. in Hotel "De Druiventros" van 11.30-13.00 uur BERGEN OP ZOOM ZEVENBERGEN: donderdag 8 sept. in hotel "Tholenaar" van 11.00-12.00 uur Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Dhr. J. Zuidweg is op dinsdag 6 september afwezig. - de slechte inkomenssituatie van de Nederlandse melkveehou derij - de onzekerheid ten aanzien van de inhoud van maatregelen die met de heffingsgelden betaald zullen worden - het ontbreken van de zekerheid dat de melkheffing gelijktijdig in alle lidstaten van de E.G. ingevoerd wordt - het nog niet bekend zijn van de effekten van een vermindering van de melkproduktie ten gevolge van de per 1 juli j.l. ingestelde omschakelings- en niet-leveringspremies. Per 1 september is de heer P. C. Kuiper (36) te 's-Gravenzande bij het K.N.L.C. in dienst getreden als administrateur. De be doeling is dat hij na een ruime inwerkperiode de huidige admi nistrateur. de heer W. van Westrenen, zal opvolgen. De heer Kuiper begon zijn loopbaan als bankemployé en was vervolgens vanaf 1 mei 1967 als administateur verbonden aan een ver pleegtehuis in Den Haag. Oirschot Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inza ge het ontwerp-bestemmingsplan "Therapeutisch centrum voor Druggebruikers". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oosterhout Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Partiële herziening Dorst 1977-1". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Tholen Vanaf 26 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Wissenkerke Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Geersdijk-Oost-II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tevens ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Camping Anna-Friso II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Klundert Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inza ge het vastgestelde bestemmingsplan "Roodevaart Zuid 1976". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeen teraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Prinsenbeek Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Industrieterrein Zuid 1976". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Rucphen Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inza ge het ontwerp-bestemmingsplan "BremstraatPopulierenstraat" (St.Willebrord). Bezwaren kunpen worden ingediend bij de ge meenteraad. Rijsbergen Vanaf 1 september liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Partiële herzie ning Kampeerterrein Fort Oranje" en "2e Partiële herziening Laguiten 1976". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Steenbergen Vanaf 29 augustus ligt'gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Kruis land - 't Hoogje". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel01100 - 21010 - toestel 1 3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 1 6 Axel Tel 01155 - 2020 Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Eindhoven Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "I De Roosten". Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Nuenen c.a. Vanaf 26 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Keizershof I" en "Kop van Refeling I en II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren heb ben tegen de aangebrachte wijzigingen in het plan "Keizershof I", kunnen bezwaren indienen bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2