ONDERWIJS NOTITIES luim BETONSTAL- ROOSTERS Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland I I Met de Z.L.M. bereikt u 30.000 gezinnen DE KOOI DRIEPUNTS A. en B. BETONINDUSTRIE Onder redaktie van L. Anderson. Veranderde werkwijze V an de Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande - kortweg HVP genoemd - is het werkprogramma 1977/78 verschenen. Dit programma draagt duidelijk het stempel van de veranderde werkwijze van de Stichting; het streven is er voornamelijk op gericht bepaalde groepen te bereiken: mensen, die met dezelfde problemen hebben te maken, zodat de inhoud van de lessen aan zo'n groep kan worden aangepast. Het betreft hier o.a. Huishouding met jonge kinderen; Het zelfstandig wonen; Het financiële beheer van de huishouding; Huishouden in Nederland (voor hen die van buiten Nederland in Zeeland zijn komen wonen); Gezinnen, waarvan de vrouw een taak buitenshuis heeft. In onderzoek zijn nog speciale kursussen voor gehandicapten. Basiskursussen n deze kursussen wordt op bepaalde onderwerpen ingegaan, zoals voeding, kleding, muziek, spelen met kinderen, geldzaken, tuin en milieu, consumentenbelangen, enz. Kortom een dosis achtergrondinformatie over een beperkt aantal onderwerpen waarvan ook in de doelgroepen reeds globaal gewag wordt ge maakt. De basiskursussen kunnen dan ook wel gezien worden als vervolgkursussen, maar dat zeker niet uitsluitend. Iedereen kan eraan deelnemen, mits 18 jaar of ouder. Waar aanmelden? n de Provinciale Commissie HVP Zeeland zijn o.a. vertegen woordigd de Vrouwenbond N.K.V., Chr. Plattelandsvrouwen- bond, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, N.C.B., Z.L.M., C.B.T.B., Stichting Het Zeeuwse Kruis. Men kan zich bij de plaatselijke besturen aanmelden. De algemene vraagbaak-te vens aanmeldingsadres- is de provinciaal secretaresse Mevr. E. Zandee - van Damme, Noordeinde 14, Kloetinge; tel. 01100 - 15895. Bij haar kan men ook terecht voor het organiseren van inleidingen, het houden van een quiz, e.d. Namen en adressen leerkrachten: Mevr. C.G. Rezelman, Rem- brandtlaan 25 - Goes - tel. 01100-27179; Mevr. N. Ridderbos - van Elderen, Mecklenburglaan 4 - Goes - tel. 01100-15364; Mevr. G. bij de Vaate, Nachtegaallaan 82 - Goes - tel. 01100-27856. Ook zij zullen gaarne bereid zijn U nadere inlich tingen te verstrekken. De spreekuren voor consumenteninformatie en kleding- en naaiadviezen zijn stopgezet. Tenslotte het woord aan Mevr. M. Verboon, landelijk voorzitter van de HVP. Aan haar voorwoord in het programmaboekje ontlenen we het volgende, waaruit de motivatie duidelijk wordt van de veranderde werkwijze van de HVP. Er is veel aan de hand in de huishouding! Dat houdt nauw verband met alles wat er in de samenleving verandert. Ieder ziet in zijn omgeving of daarbuiten wat er gaande is, zoals werkloosheid of Moeilijkheden bij het vinden van werk minder sterke groei van onze' economie grote verscheidenheid van artikelen waar we moeilijk een goede keus uit kunnen maken andere, vaak slechte, voedingsgewoonten gebrek aan beweging zuiniger zijn met de beschikbare energie aandacht voor ons milieu inhalen van gebrekkige kennis en jezelf meer ontwikkelen bewust bezig zijn met welzijn. Al deze ontwikkelingen hebben invloed op de miljoenen huis houdingen in Nederland én omgekeerd bepalen al die huis houdingen tesamen hoe dringend het is naar oplossingen te zoeken. In deze wisselwerking wil de huishoudelijke voorlichting werk zaam zijn, samen met andere organisaties die zich op dit terrein bewegen. De Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande is er voor iedereen, jong, oud, mannen, vrouwen. Voor ieder die kennis en inzicht wil opdoen over de huishou ding, die het goed wil doen, omdat een goed huishouden van vitaal belang is voor de maatschappij. Vanuit de HVP richten we ons vooral op groepen, die het met de ontwikkelingen moeilijk hebben of die kwetsbaarder zijn dan anderen, te weten: jonge mensen, jonge gezinnen, degenen die met minder geld moeten of willen uitkomen, lichamelijk ge handicapten, buitenshuis-werkenden, migranten. Op grond hiervan mag een positief subsidiebeleid van de Overheid worden verwacht. TE KOOP: 1 Hofstee bo- xenvuller met zeefband, diverse stortbakken 3 t/m 10 ton, nieuwe transpor teurs uit voorraad lever baar 6 tot 9 meter, 1 en 2 toerig, wandbr. 60 cm. Fa. Joh. Gunst, Ringbaan West 2, Goes. DOORLOPEND te koop gevraagd alle soorten hooi en stro. En alle an dere fourage produkten. Kontante betaling. Fou rage handel J. v/d Wege, lm- en export fourage, Steenovens 2, Zaamsla^ tel. 01155-2133. D. NIJSSEN, voor eerlijke keiharde scherpe prijzen. Lasapp. Ferm. bijv. 175 ampère 668,- compl. incl. Haakse slijper 2000 W Makita 358,- incl. compl. Compressors, nergens zulke prijzen. Kent hoge- drukreinigers, scherpste prijzen. Euromac Stroo- maggregaten Magnate. Helifrost AEG Esta vrie zers, 420 1. 728,-; 600 1. 928,- incl. AEG boormachines enz. Miele en AEG was machines. Informeer. Scherpste prijzen, enz. Kabel per 100 m. VMvK en as 30% korting. 6 dagen 24 uur bereikbaar, 's avonds eerst bellen. Molendijk 40, Yerseke, 01131-1979. Be zoek onze showroom. Een vorkhefmast aan de driepunts-hefinrich- ting. Hiermee maakt u in enkele minuten van uw tractor een complete vorkheftruck. Hefver mogens van 500 tot 3.000 kg. Hefhoogten van 1.40 tot 3.00 m. Mogelijkheden tot: op klapbare en verstelbare vorken, trekhaak, ki- stenkantelaar. balen klem, strovorken enz. Prijzen v.a. 975,— thuisbezorgd. Molen 25 Vrouwenparochie Telefoon 05180-1741 B.G.G.05180-1964-1569-1954 NIEUWE en GEBRUIK TE uienrooiers. Alle on derdelen hiervoor voor radig. Arthur van Acker - W aterlandkerk je. 01170-2163 TE KOOP: 2 stuks aard appelrooiers 2 rijer Wulmaus type 2011, eer tractor MF 178 een tractoi MF 175, een Grimme Aard appelrooier met rolbodem 1 rij. Fa. Warrens, tel. 0114( -2746. voor rundvee en varkens, div. afmetingen snelle levertijd door heel Nederland Heipoldersstraat 6 Heeze (N.-Br.), tel. 04907-1605, na 5 uur 04907-1968 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 14