"CONDOR" BALENVERZAMELLADER. Le Boulch landbouwtransportwerktuigen. Manus automatisch afnameapparaat AT0P Ford fotowedstrijd Sneep's Drainagematerialen. Hogedrukreiniger Catalogus Landbouw RAI 1978 Nieuwe Haylely-420 hooier Meer pk's Renault smalspoortrekkers Faucheux Dyna voorladers. Onder redaktie van i Inq. J.F. BlanksmaJ De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens die door de desbetreffende fabrikant/leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. Gebaseerd op het bekende systeem Steketee brengt de.afd. Land- en tuinbouwmechanisatie van Cebeco Handelsraad te Steenwijk de "Condor" balenverzamellader op de markt, waarmee zowel stro- of hooibalen op het veld kunnen worden verzameld om daarna op een landbouwwagen of vrachtauto te worden geladen dan wel aan de tas te worden gestapeld. Voor het verzamelen van balen, die niet aan een vaste maat gebonden behoeven te zijn, wordt de lader met enkele geleide strippen uitgerust. Deze wijziging vergt slechts enkele minuten tijd. Vervolgens kunnen, afhankelijk van het type, 6 of 8 balen verzameld worden. Wanneer dit werk gereed is, moeten de geleidestrippen worden gedemonteerd waarna het werktuig ge schikt is voor het laden van de verzamelde balen. De beide zijarmen zijn naar links en rechts beweegbaar met behulp van een oliedrukcilinder zodat zes of acht balen muurvast tussen de armen worden geklemd. De CONDOR balenverzamellader kan aan elke voorlader worden gedemonteerd. In tegenstelling tot de balenslede komt deze balenverzamellader niet met de grond in aanraking doordat ze aan de achterzijde door twee zwenk- wielen (luchtband) wordt ondersteund, zodat er zeer gemakke lijk en vlot mee kan worden gemanoeuvreerd. De laadhoogte is afhankelijk van de lengte van de voorlader. De capaciteit voor het verzamelen bedraagt bij het type 800 (8 balen) 350 per uur. De CONDOR is ook te gebruiken aan de hefinrichting^van de trekker. Deze balenverzamellader is een uitvinding van en wordt gefabriceerd door Machinefabriek Steketee in Oudelande en vraagt cloor zijn eenvoudige konstruktie praktisch geen on derhoud. - Indumij B.V. te Den Haag, postbus 1222, heeft van de bekende Franse Faucheux voorladers, waarvan praktisch voor alle be kende merken trekkers een passend type verkrijgbaar is, het importeurschap verworven. Het programma bestaat uit 3 basis typen, namelijk: Dyna 40 voor trekkers tot 50 PK, Dyna 70 voor trekkers van 50 tot 70 PK en Dyna 80 voor trekkers van 80 tot 90 PK. Bovengenoemde typen kunnen eveneens worden uitgevoerd met hydraulische bediening van de werktuigen. De hydraulische laders hebben de volgende type-aanduiding: Dyna 45, 75 en 85. Als extra is leverbaar het D-clicsysteem. Hierdoor is het moge lijk aanbouwwerktuigen hydraulisch vanaf de trekker te ont grendelen. Alia voorladers zijn uitgerust met een zware radia- teur-beschermer. Door de vele aanbouwwerktuigen is de FAU CHEUX voorlader in te zetten voor praktisch alle voorkomende werkzaamheden. Boeke-Heesters b.v. te Amersfoort heeft de com plete Le Boulch land bouwwerktuigen die voor het transport ingezet kun nen worden in haar leve ringsprogramma opgeno men. Le Boulch is een Franse fabriek die diverse typen kipwagens, silagewagens en zware mestverspreiders produceert. De ruime keuze en typen en tonnages en de goede kwaliteit zijn de redenen van Boeke- Heesters geweest dat hun keuze op de Le Boulch werktuigen is gevallen. Door deze uitbreiding van het programma heeft Boe ke-Heesters momenteel een komplete landbouw-transportlijn die nu omvat de FELLA opraapwagens 25 en 30m3, de COR- MACK hydraulische los- en laadkranen, de FELLA opraap/ doseerwagens 32 M3, de FELLA mestverspreiders laadvermo gen 4 en 5 ton, de Le BOULCH kipwagens met laadvermogen van 4-18 ton, de LE BOULCH silagewagens en de LE BOULCH mestversp.reiders met laadvermogen van 5,5 tot 8,5 ton. Door Manus-Holland B.V. te Zutphen - postbus 234 is een nieuw universeel au tomatisch afnameapparaat voor melkstellen op de markt gebracht. Deze pneumatisch werkende ATOP is gemakkelijk te installeren omdat er géén elektrische voorzieningen nodig zijn. Het apparaat is ontworpen voor de grup- stal maar installatietech- nisch ook zeer goed toe te passen in doorloopmelk- stallen. De ATOP is samengesteld uit een melkstal met een speciaal uitgevoerde klauw, een controle-unit waarop een melkstroom indicator en de pulsator zijn gemonteerd en een korte cylinder om het melkstel af te nemen. De melkstroommeter is het hart van de ATOP; wanneer de melkstroom is afgenomen tot minder dan 0,2 ltr/min. geduren de meer dan 20 seconden, trekt de vlotter een magneet aan, de vacuümtoevoer naar de controle-unit, de membraanklep op de klauw en naar de cylinder wordt geopend. De cylinder trekt aan het koord dat verbonden is met de klauw en neemt het melkstel langzaam af. Het koord heeft een dusdanige lengte dat het melkstel de vloer niet kan raken. De controle-unit zorgt ervoor dat het melkstel niet wordt afgenomen tijdens het op gang ko men van de melkstroom en is daartoe uitgevoerd met een houdcircuit dat het signaal van de melkstroommeter blokkeert. Nadat de startknop is uitgetrokken. De knop blijft automatisch in deze positie tot de melkstroom goed op gang is gekomen. De enige handelingen die moeten worden verricht zijn het aan brengen van het melkstel en het uittrekken van de startknOp. Het is alweer 60 jaar geleden dat Henry Ford de eerste in serie gebouwde landbouwtrekker, de Fordson F, presenteerde. Een jubileum dat samenvalt met de onlangs geïntroduceerde nieuwe Ford trekkers,de Ford 600 en 700. Een trekkerserie met geluid arme cabines geheel afgestemd op de toekomstige ontwikke ling. Om dit dubbele feest te vieren organiseeert Ford Neder land o.a. een fotowedstrijd; "Fordson/Ford: Trekkers met his torie én toekomst". Zowel foto's van de vroegere als de huidige Ford trekkermodellen dingen mee naar een aantal interessante prijzen. Zo zijn er voor de inzenders van de hoogst gewaar deerde foto's enkele prachtige Canon camera's beschikbaar, terwijl de eigenaren van de trekkers, afgebeeld op de bekroonde foto's en de eigenaar van de oudste Ford/Fordson trekker, uitgenodigd zullen worden voor een bezoek aan de Ford trek- kerfabrieken te Basildon. En natuurlijk zal naast dit fabrieks bezoek een uitstapje naar Londen niet ontbreken. Voor de beoordeling van de ingezonden foto's is een deskundige jury aangetrokken. Uitgezonderd medewerkers van Ford Ne derland N.V., kan iedereen aan deze wedstrijd deelnemen. Volledige informatie en wedstrijdvoorwaarden zijn bij iedere Ford T ractor Dealer of bij Ford Nederland N.V. Afd. T ractoren. Postbus 795, Amsterdam, verkrijgbaar. De inzendtermijn sluit 15 september 1977! typen R 60 S, R 70 S en R 80 S. Tevens is een betere bescherming van de draaiende delen in de motor verkregen door een gewij zigde vorm van de motorkap. Zowel aan de aanleg van drainage als de keuze van het toe te passen materiaal moeten hoge eisen gesteld worden. Als spe cialist in drainagemateriaal heeft Sneep Drainagematerialen B.V. te Willemstad, postbus 10, in een brochure de daarop betrekking hebbende informatie en gegevens over aanleg van drainage, de verschillende soorten drainagematerialen met de voor- en nadelen en toepassingsmogelijkheden enz. draina geafdekmaterialen, hulpstukken enz., in het kort samengevat. Tevens is hierin het leveringsprogramma van Sneep's drainage verwerkt. Nadere inlichtingen op het vorenstaadne adres. Schmotzer Nederland B.V. te Roermond deelt mede dat zij de alleenvertegenwoordiging voor Nederland heeft verkre gen van een "Deense hoge- druk-koud waterreiniger van het merk Storm Cleaner. Er zijn op dit ogenblik 4 typen leverbaar, te weten: Het mo del 1100, 1101, 1500 en 1501. De machines zijn allen voor zien van een 2 cilinder, lang- zaamlopende 740 t/min) pomp van roestvrij staal. Tot de standaard uitrusting behoort verder: 10 meter hogedruk slang, 10 meter kabel, 2 containers voor reinigings en/of desinfektiemiddel en 2 concentratie-rege laars. De typen 1100 en 1101 gaan tot een werkdruk van 110 atmos feer. De modellen 1500 en 1501 tot 150 atmosfeer, waarbij het waterverbruik respectievelijk 14 en 15 liter per minuut is. De modellen 1100 en 1500 zijn voorzien van een dubbele sproeilans waarmee het mogelijk is door het bedienen van de regelkraan, reinigings- en desinfektiemiddel in een bepaalde concentratie mee te spuiten. De typen 1101 en 1501 worden geleverd met 3 verschillende sproeinippels, die met een snel- sluiting worden bevestigd. Met deze uitvoering is het mogelijk door het omschakelen van een handel reinigings- en desinfek tiemiddel geconcentreerd te spuiten. Ook is het mogelijk om het reinigings- en desinfektiemiddel gecombineerd met water te spuiten. De richtprijs van type 1100 ligt op ca. 2950,— excl. B.T.W. Nadere inlichtingen: Schmotzer Nederland B.V., Elbett Franssenstraat 1, Roermond, tel. 04750-17613. In nauw overleg met de Federatie Het Landbouwwerktuig heeft het Uitvoerend Comité van de Landbouw RAI 78 besloten de produktie, exploitatie en verspreiding van de officiële tentoon stellingscatalogus voor de Landbouw RAI in handen te geven van Uitgeverij Misset in Doetinchem, ondermeer uitgeefster van "De Boerderij". Volgens een persbericht zijn de overwegingen die geleid hebben tot deze nieuwe opzet het belang dat de organisatoren toekennen aan een uitvoerige voorinformatie van de bezoeker aan de Landbouw RAI, hetgeen door de samen werking met Misset kan worden gerealiseerd en daarnaast het streven om doublures te voorkomen. Overeengekomen is dat de catalogus voor de 10e Landbouw RAI begin januari 1978, twee weken voordat de tentoonstelling op 23 januari opent, gratis wordt toegezonden aan ruim 110.000 agrarische bedrijven. Vanzelfsprekend is de advertentie-exploitatie toevertrouwd aan de groep agrarische bladen van Misset! Lely industries n.v. te Maasland heeft een nieuwe uitvoering van de Haylely-420 op de markt gebracht. De machine heeft twee tegen elkaar indraaiende rotors, die elk voorzien zijn van 10 uitklapbare tandarmen en iedere tandarm is uitgevoerd met een dubbele tand van hoogwaardig verenstaai. Elke tand kan in 3 standen geplaatst worden. Eén stand voor het wiersen en 2 standen voor het schudden en spreiden. Aan de voorzijde is de Haylely-420 voorzien van twee geleidingsborden, die ervoor zorgen dat elke rotor een juiste hoeveelheid gewas toegevoerd krijgt. De Haylely-420 heeft een werkbreedte van 4,20 m en er kunnen wiersen mee gemaakt worden voor zowel balenpersen, voor opraapwagens als "round balers". De hooier is voorzien van 2 wiersvleugels, die elk in 5 posities geplaatst kunnen wor den. Daarmee is de hooier in te stellen al naar gelang de hoe veelheid te verwerken gewas en de gewenste zwadbreedte. Voor het schudden en spreiden is het mogelijk de wiersvleugels op te klappen of te demonteren. Afhankelijk van het gewas kunnen de tanden in twee posities geplaatst worden. Van de Renault smalspoortrekkers, de R 50,60, 70 en 80 S, is het vermogen verhoogd. Bij de R 50 en 80 S is dit het gevolg van zwaardere motoren met een maximaal motorvermogen van resp. 36 pk en 57 pk en een max. aftakas vermogen van resp. 32,5 en 52 pk. De vermogenswinst van de R 60 S en R 70 S wordt verkregen door een grotere brandstofinspuiting en een hoger toerental, waardoor het maximale vermogen is gestegen tot 57 pk en die van de aftakas-motor tot 44,5 pk. Naast het verhoogde vermogen zijn ook enkele belangrijke technische wijzigingen aangebracht zoals een onafhankelijk schakelbare aftakas voor de typen R 60 S en R 70 S, een nieuwe versnellingsbak (10 vooruit, 2 achteruit) voor de R 80 S en schijfremmen voor de 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 7