9C ZITDAGEN H 1 gropatax Open dagen proefstation voor de fruitteelt- Wilhelminadorp Pony-manifestatie Den Bosch Tentoonstellingsagenda. PROVINCIAAL AMBTENAAR FAUNABEHEER AFWEZIG Landbouwtentoonstelling te Dordrecht Het Landbouwprijsindexcijfer april 1977 Voorselektie Limburg-Nrd. Brabant voor P.J.Z.-aktiviteiten. nationale tentoonstelling Texelse schapen. STEMMING RUILVERKAVELING WILLEMSTAD EREGALERIJ 25-jarig jubileum J. van der Jagt bij Boekhoudbureau ZLM Radio In augustus a.s. herdenkt het Proefstation z'n 75-jarig bestaan.. Om even stil te staan bij de betekenis en resultaten van 75 jaar fruitteeltpraktijkonderzoek worden belangstellende fruittelers uitgenodigd zich op de hoogte te komen stellen van de huidige stand van zaken bij het fruitteeltkundig onderzoek. Vandaar dat er een tweetal "Open Dagen" worden georganiseerd en wel op maandag 15 en dinsdag 16 augustus a.s. Er is dan gelegenheid de proeftuin te bezichtigen en tevens is er een tentoonstellingstent met een aantal informatieve stands. Indien voor een ochtendbezoek wordt gekozen, ziet dit er glo baal als volg uit: 9.30 uur-10.00 uur - Ontvangst 10.00 uur-12.30 uur - Rondleiding in de proeftuin Voor een middagexcursie geldt: 14.00 uur-14.30 uur - Ontvangst 14 30 uur-17.00 uur - Rondleiding in de proeftuin Op zaterdag 6 augustus a.s. wordt op het demonstratieterrein van de Veemarkt in Den Bosch een manifestatie van het Ne derlands Shetland Pony Stamboek gehouden. Dit vijfjaarlijks terugkerende evenement omvat demonstraties, keuringen, aan gespannen rijden met als sluitstuk een parade. Een zestigtal hengsten in alle mogelijke kleuren en maten (er zijn minipony's bij die een maat hebben van 73 t/m 86 cm!) zullen nl. in een drie kwartier durende parade worden getoond. In de ochtenduren (aanvang 09.30 uur) zullen 300 geselecteerde merriën in vier individuele banen worden ge keurd. In de middag wordt een gevarieerd programma gepre senteerd. waarin ook de mogelijkheden van de pony als kin- derspeelpony worden getoond. Ook zullen aangespannen num mers worden verreden met enkel-, dubbel- en zelfs vierspannen. Het fokkerijelement komt voorts aan bod via het tonen van een aantal prominente fokmerriën met hun afstammelingen. De toegang tot deze grootse jubileummanifestatie is gratis. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het plotseling overlijden van mijn innig geliefde man en onze onvergetelijke vader, zoon en broer C. J. P. VAN IWAARDEN betuigen wij U allen onze welgemeende dank. Familie Van Iwaarden-Verstraeten Kloetinge, Serooskerke (W), juli 1977. 6 sept. - Erkende demonstratie oogst van zaaiuien te Biervliet (Zws.-Vl.). 6-10 sept. - "Isolatie '77" - Rotterdam Ahoy. 20 sept. - Erkende demonstratie dieptegrondbewerking te Mill (N. Br.). 24-25 sept. - Nationale werktuigendagen te Tongerlo-Westerlo (België). 24-28 sept. - Koop Huis 3, beurs voor informatie over eerste en tweede woningen en nieuwe woonvormen. Jaarbeurs te Utrecht. 7-8 okt. - Wereldploegwedstrijden op de Flevohof. 10-14 okt. - Security '77, Int. beveiligingsbeurs, Jaarbeurs te Utrecht. 26-27 okt. - Nat. Engelse bietenoogstdemonstratie te Wadding ham bij Brigg (Lincolnshire, Engeland). LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 sekretariaat - eindredaktie. Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 1 6 - Axel - Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 "Van dinsdag 19-7-1977 t/m dinsdag 9-8-1977 is ing. W. A. H. van Wegen, Provinciaal ambtenaar Faunabeheer, afwezig. Vra gen etc. betreffende faunabeheer en wildschade te richten aan Landbouwcentrum te Goes (03100-16440)." Alhoewel wij door het niet verschijnen van het landbouwblad vorige week vrijdag met dit bericht aan de late kant zijn, willen wij toch nog melding maken van de Landbouwtentoonstelling te Dordrecht op 28, 29 en 30 juli. Dit evenement - met o.a. op 29 juli een Concours Hippique voor Landelijke Ruiters en op zaterdag 30 juli een provinciale Fokdierendag - wordt gehouden in het natuurgebied "De Merwelanden", Wijk 3, Baanhoekweg te Dordrecht. (basis overeenkomstige maand 1962/1964= 100) Volgens het' C.B.S. bedroeg het prijsindexcijfer voor akker- bouwprodukten in april 201 tegen 323 in de overeenkomstige maand van 1976. Hoewel voor de granen, peulvruchten, stro en vlas hogere prijzen werden genoteerd, daalde het indexcijfer toch met 122 punten. De oorzaak hiervan lag evenals in maart in de terugkeer van de prijzen voor aardappelen naar een meer normaal niveau. Het prijsindexcijfer voor veehouderijproduk- ten daalde in vergelijking met april 1976 met 2 punten voorna melijk als*gevolg van lagere prijzen voor varkens. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES HULST: Maandag 1 augustus in "De Korenbeurs". OOSTBURG: Woensdag 3 augustus in Café "De Windt". KORTGENE: Donderdag 4 augustus in Hotel "De Ko renbeurs". Zierikzee: Donderdag 4 augustus in Hotel "Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 4 augustus in Hotel "De Brasserie" van 1-4 uur, ingang City Theater. De zitdag WESTKAPELLE van dinsdag 2 augustus komt te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. De heer J. Vroegop heeft vakantie van 25 juli t/m 15 augustus. In verband met de op vrijdag 23 september in de veemarkthal len te Utrecht te houden nationale tentoonstelling voor Texelse schapen zal door middel van een voorselektie voor Limburg en Nrd. Brabant een vijftigtal van de beste schapen aangewezen worden. Dit jaar worden alle schapen die voor inzending in aanmerking kunnen komen daartoe op een centraal punt bijeen gebracht. Deze voorselektie vindt plaats op zaterdag 13 augustus a.s. op het bedrijf van G. v.d. Laar, Nieuwendijk 9 te Oirschot- Spoordonk. Aanvang 11.00 uur. Iedere belangstellende is van harte welkom. 30 juli - Schuurbal te Philippine bij De Smet, nabij het grens- kantoor. Aanvang: 20.00 uur. Naar wij vernemen is door het Provinciaal bestuur de stem- mingsdatum van de ruilverkaveling Willemstad vastgesteld op vrijdag 2 september a.s. Bestemmingsplannen zie pag. 10 Hoe ook in de vakantietijd nuttig gebruik gemaakt kan worden van het Z.L.M. land- en tuinbouwblad. In juli vierde de heèr J. van der Jagt zijn 25-jarig jubi leum als medewerker van het Boekhoudbureau van de ZLM. In 1952 kwam hij van de toenmalige dienst Land- bouwherstel in dienst van ons bureau. Hij begon zijn werk op de afdeling waarop de bedrijfseconomische be rekeningen, toen als regel nog kostprijsberekeningen genoemd, werden gemaakt. Met name de statistische verwerking van de uitkom sten behoorde tot de taak van de heer Van der Jagt. Later is hij een aantal jaren werkzaam geweest bij de afdeling A ccountantsdienst in de controle van Coöperatieve verenigingen en andere corporaties. De wijzigingen die in de coöperatieve sector optraden waren oorzaak dat de werkzaamheden van deze afdeling afnamen. In verband hiermee kreeg de heer Van der Jagt weer ander werk. Nu verzorgt hij de eigen administratie van ons kan toor. Niet alleen op het praktische terrein heeft de heer Van der Jagt zich steeds met volle inzet van zijn persoon aan het werk gegeven, ook aan de theoretische kant heeft hij alle aandacht besteed, zoals blijkt uit het feit dat hij in de afgelopen 25 jaar eerst de studie voor het diploma Moderne Bedrijfsadministratie en daarna die voor het Staatspraktijkdiploma voor Bedrijfsadministratie met succes vol bracht. Het bestuur en de directie van het Boekhoudbureau zijn de heer Van der Jagt erkentelijk voor de plichtsgetrouwe vervulling van zijn taak en spreken de wens uit dat hij de komende jaren in goede gezondheid zijn taak in het bureau, ook in steeds wijzigende om standigheden, zal mogen vervullen. Ook mevrouw Van der Jagt betrekken wij gaarne in onze dank en goede wensen. Vrijdag 30 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50-13.00 uur "Het verloop van de ruwvoederwinning", m.m.v. diverse con sulentschappen. Vrijdag 5 augustus a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50-13.00 uur "Overleg tussen rijk en provincie over de aanwijzing van be heersgebieden en reservaten". Vraaggesprek met drs. G. van der Lely, direkteur beheer landbouwgronden van het ministerie van landbouw.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2