Terugblik op Regionale Bevelandse Fokveedag te Goes C.A.R. Zevenbergen D e ruim 80 gekalfde dieren waren ondergebracht in een 10-tal rubrieken. In het algemeen was de indruk kwalitatief goed. Ontwikkeling en gewicht is goed. Uniformiteit is niet het sterk D e katalogus vermeldde een 5-tal deelnemers, die allen in de ring verschenen. Als winnaar kwam naar voren de goed ver zorgde en uniforme groep van W. op 't Hof te-Capelle. Melkty- pische, niet te zware koeien met vrij goede uiers, 1b de groep van H.C. Poley te Kruiningen. Melkrijke, goed geuierde koeien van goed formaat. Door aanwezigheid van wat H.F.-bloed als groep even minder uniform. K ampioene werd Nelly 18 van Fa. op 't Hof te 's Heer Arendskerke. Een dochter van de veel gebruikte Pan 92. Solide, vastgebouwde harde koe met vlot goed uier; even meer luxe in de voorhand zou misschien gewenst zijn. Haar dochter, Nelly 19, behaalde de hoogste titel bij de jonge melkkoeien. Als dochter van Kobus 7 vertoonde zij een beste ontwikkeling met een ietwat laatrijp type en vlot goede uier. De schapen en geiten op de Regionale Bevelandse fokveedag Ing. J. Zonderland Ing. P.A. Bastiaansen O p zaterdag 2 juli werd de 23ste Bevelandse fokveedag ge houden. Een jarenlange traditie werd voortgezet. Veel van der gelijke plaatselijke en regionale fokdagen verdwijnen. Het is daarom verheugend, dat een betrekkelijk klein aantal ambi tieuze fokkers deze organisatie jaarlijks weet te bevestigen. Voor de onderlinge verstandhouding, het demonstreren en het ver gelijken van de onderlinge veestapel, is een dergelijke demon stratie alleen maar opbouwend. Negen fokkers presteerden het om ruim 80 dieren in de ring te brengen. Een mooie prestatie voor dit vee-arme gebied van Zeeland. De keuring verliep vlot, de organisatie was in goede handen, het weer werkte mee, alleen de publieke belangstelling had meer kunnen zijn. Weinig belangstelling was er voor de aanvoer van jongvee. De aanvoer bestond slechts uit de 1 V2 jarige Juanita Carmen van M.C.J. Nieuwenhuyzen te Kruiningen. Een goed afgewerkte en korrekte Schoors ra Nienkè's Keimpe dochter met wat weinig hoogtemaat. Automatisch werd deze pink uit geroepen tot kampioene van de vaarzen. GEKALFDE DIEREN Nelly 19, geb. 25-9-1974 van fa. op 't Hof te 's Heer Arendskerke werd jeugdkampioene. BEDRIJFSGROEPEN 5 STUKS) De groepen eigengefokte volbloeden werd aangevoerd door een 3-tal jonge koeien van B.M. van Goudswaard te Kats. Vrij uniform met vooral beste uiers. Gevolgd door de groep van P.Karelse te Heinkenszand. Gevulde harde koeien. Uniformer was de groep van M.W. Rouw te Goes, een 3-tal best ontwik kelde melkrijke koeien, waarvan enkele reeds wat slijtage in de uier vertoonden. KAMPIOENSKEURING Reserve-kampioene bij de oudere melkkoeien werd Corrie 7 (Jenne G 33) van B.M. Goudswaard te Kats. Zeer evenredig mooi type met goed uier, het geheel niet te massaal. Martha 4 van H.C. Poley te Kruiningen kon bogen op de koe met de beste uier. Lang en goed aangehecht met goed geplaatste spenen verloochende zij haar afstamming (Pabst Ideal) niet. De ereprijs voor de hoogste produktiekoe werd uitgereikt aan W.op 't Hof te Kapelle voor Lies 37 (Pan 92) eveneens de prijs voor de koe met de hoogste levensproduktie voor Lies 34 van Tekenburg. Corrie 7, geb. 28-10.1973, behaalde het reserve-kampioenschap bij de oudere koeien. Eig. B.M. van Goudswaard te Kats. ste punt van de fokdag en het type is wat variërend, doch gemiddeld goed aanvaardbaar. Naast een aantal koeien met goed gevormde uiers komt er een aantal koeien voor, die in dit opzicht wel enige tekortkomingen vertonen. Soliditeit van de uiers is bevredigend, doch de speenplaatsing vraagt, ook op deze fokdag, de nodige aandacht. In het algemeen werden de koeien goed getoiletteerd en verzorgd voorgebracht. Martha 4 van H.C.Poley te Kruiningen behaalde de prijs voor de mooiste uier. Nelly 18, geb. 7-4-1971 behaalde het kampioenschap bij de ou dere koeien. Eig. fa. op 't Hof te 's Heer Arendskerke. C.A.R. Goes Schapen De inzending schapen was ruim twee keer zo groot als in 1976. Acht inzenders hadden in totaal 6 rammen, 45 ooien en 51 lammeren opgegeven. De rammen warén niet sterk vertegenwoordigd. Aan de kop kwamen goede rammen. Kampioen werd de 1-jarige Z 130 van M. J. van Stee, een goed type ram met best achterstel en mooie vacht. Reserve-kampioen werd de 2-jarige Z 077 van J. L. de Jager-de Vlieger, een typische gelijnde ram. De ooien waren wisselend van kwaliteit. De betere ooien zaten met lammeren in de hokken. De kampioenstitel was voor Z 2878 van J. Nieuwenhuyse, de reserve-titel voor Z 2671 van J. L. de Jager-de Vlieger. In de individuele rubrieken werden ooien van B. A. van Dijke en M. J. van Stee eerste. De ooien met lammeren maakten een goede indruk. De la-prijzen werden toegekend aan stelletjes van J. L. de Jager (2x), Li: Kamp. ooi Z 2878 van J. Nieuwenhuyse. Re: Res. kampioen Z 2671 van J. L. de Jager-de Vlieger. J. Nieuwenhuyse (2x), I. S. v.cf. Maas en fa. Ph. de Cock. De bedrijfscollecties en de groepen afstammelingen waren van goede kwaliteit en uniform. Ze kregen allen een eerste prijs. De bedrijfscollectie van J. Nieuwenhuyse en het 5-tal lammeren van J. L. de Jager werden eerste. De geiten De Vereniging ter Verbetering van het Geitenras in Zeeland organiseerde in het kader van de Bevelandse fokveedag haar jaarlijkse provinciale geitenkeuring. Ook nu was er weer een grote variatie aan geiten aangevoerd, zowel wat betreft ras als kwaliteit. Er waren in totaal bijna 150 geiten van 25 inzenders. Hiervan waren 55 witte, 19 toggenburger, 13 gekleurde en 61 dwerggei ten. Witte geiten De lammeren waren niet erg imponerend. Een 5-tal boklammeren werd geen prijs toegekend. De kopnummers hadden voldoende kwaliteit. Het beste bok- en geitlam waren broer en zus, beide van A. van Dorsselaer. De bokken konden de jury niet bekoren. Geen van allen kwam in aanmerking voor een eerste prijs. Ze kregen met name opmerkingen op de benen. Dit had ook zijn terugslag op de jongere rubrieken geiten. Deze waren gewoon en wat onregelmatig. De kop nummers waren overigens best het bekijken waard. Tika 2 van P. van Katwijk was de beste Vervolg op pag. 17 »- Li: Kamp. ram Z 130 van M. J. van Stee. Re: Res. kampioen Z 077 van J. L. de Jager-de Vlieger. 15

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 15