ZITDAGEN 0 gropatax Belangrijke punten uit de agenda van het Hoofdbestuur der Z.L.M. Het groene perspektief Gediplomeerden M.L.S. Dordrecht Franse grens weer open voor aardappelen Vlaspremie 1977 Verdergaande harmonisatie jachtwetgeving in Benelux Alles over spuiten in de landbouw Landbouwprijsindexcijfer maart 1977 Diploma's agrarische bedrijfskunde Eindexamens R.M.L.S. te Goes Mr.J.Oggel tijdelijk waarnemend direkteur Gropatax Merkenonderzoek schermmiddelen (ten behoeve van kassen) In Noord-Brabant is nog geld beschikbaar voor de uitvoering van particuliere cultuurtechnische werken BESTEMMINGS PLANNEN Radio Deze week, vrijdag 1 juli komt het hoofdbestuur van de Zuide lijke Landbouwmaatschappij in vergadering bijeen. Er zal ge sproken worden over o.a. de kontraktteelt. Er is overeenstem ming bereikt door de 3 C.L.O.'s om een commissie in te stellen die de belangenbehartiging kontraktteelt in de akkerbouw op zich neemt. Het accent van deze commissie zal met name komen te liggen op de peulvruchten. Afgelopen winter hebben de ZLM kringen en afdelingen zich beziggehouden met het vraagpunt "Grond". De resultaten van deze besprekingen en studie's zijn nü sartiën gevat in een rapport. Het hoofdbestuur zal na goed keuring van het rapport toestemming verlenen tot verspreiding. Tevens zal de mening van het bestuur gepeild worden over het eventuele nieuwe onderwerp voor het volgende vraagpunt. Er is reeds een suggestie n.l. "De organisatie van de landbouw, met name die van de Z.L.M.". Verder zal men zich nog buigen over de rekening 1976 van de Z.L.M. Er zal gesproken worden over een Z.L,M. manifestatie terwijl ook de K.N.L.C. agenda aan dacht krijgt. De vergadering begint om 14.00 uur in hotel de Korenbeurs te Goes. Tot de pauze zullen ook de adviseurs van het hoofdbestuur aanwezig kunnen zijn. Daarna wordt de ver gadering in besloten zitting vervolgd. Door het ministerie van landbouw is een brochure uitgegeven met kernpunten uit de nota's "Landbouwverkenningen, Struk- tuurvisie Landbouw, Struktuurvisie op Bos en Bosbouw en Visie Landbouwschap van het ministerie van Landbouw. Dit boekje dat landbouw en landbouwbeleid in de toekomst beknopt weergeeft is aan te vragen bij het ministerie, afdeling voorlich ting en externe betrekkingen te Den Haag. Gregorius Henricus Maria van Gastel te Nispen, Paulus Hen drik Lodders te Klundert, Willem Adriaan Wielaard te Stave- nisse, Hendrik van Dis te Zevenbergschen Hoek, Adriaan v.d. Hil te Willemstad en Jean Marie Ooms te Steenbergen. Naar gebleken is, kunnen zendingen Nederlandse aardappelen sedert 22 juni weer ongehinderd de Franse grens passeren. Zoals bekend, werd in Frankrijk op 10 juni een importverbod voor aardappelen van kracht. Minister mr. A. van der Stee (landbouw) heeft daar krachtig tegen geprotesteerd, aangezien een dergelijke maatregel in strijd is met het grondbeginsel van vrij handelsverkeer binnen de gemeenschappelijke markt. De Europese Commissie heeft beslist de uiterste datum voor het indienen van de oppervlakteaangifte voor vlas dit jaar te ver plaatsen van 15 juni naar 15 juli. Deze beslissing is geldig in de drie vlasproducerende landen en werd ondermeer genomen op speciaal verzoek van België.. De Ministerraad heeft op 17 juni j.l. ingestemd met onderteke ning van het protocol tot wijziging van de Benelux-overeen- komst op het gebied van de jacht en de vogelbescherming. Dit protocol strekt tot verdergaande harmonisatie van de wetgevin gen op het gebied van de jacht. De voornaamste bepalingen zijn: - het verbod 's nachts met een geweer te jagen; - de verplichting een afschotplan voor grof wild op te stellen; - de regulering van bij een jacht te gebruiken middelen w.o. wapens. Tevens wordt het Benelux-Gerechtshof interpretatiebevoegd heid van uitvoeringsbeschikkingen gegeven. Z.l.m. LAND-EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel 01 100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Ing. J.F.BIanksma adviseur Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01100-21010-toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 1 6 Axel Tel 01155 - 2020 Telex 55230 Postgiro 206991 2 2 Verschenen: "Spuiten in de Landbouw", door Ir. H.M. Elema. Derde, herziene druk. Uitgave Ministerie van Landbouw en Visserij, Consulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid te Wageningen. Te verkrijgen door overschrijving van 8,50 op postgirorekening 844864 ten name van genoemd konsulent- schap. Dit boek is in de eerste plaats leerstof voor het onderdeel Tech niek van de kursus Spuiten in de Landbouw, maar ook geschikt voor zelfstudie en als naslagwerk. De derde, herziene druk is bij de huidige stand van de techniek aangepast. Daartoe zijn verschillende hoofdstukken, bijvoor beeld die over de spuitboom, de spuitdoppen, de rijen- en stro kenspuiten en de grondontsmetting, vrijwel geheel herschreven. Daarbij is o.a. aandacht besteed aan verschillende moderne ophangingen van de spuitboom, de Raindrop spuitdoppen, de spuitmiddeleninjekteur en bij de grondontsmetting aan de steeds meer naar voren komende frees-schaarinjekteur. Ver schillende afbeeldingen zijn door meer sprekende vervangen en er zijn nieuwe bijgekomen. (Basis overeenkomstige maand 1962/1964 100) Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het prijsindexcijfer voor akkerbouwprodukten in maart 198 tegen 293 in de overeenkomstige maand van 1976. Hoewel voor de granen, peulvruchten, stro en vlas hogere prijzen werden geno teerd, daalde het indexcijfer toch met 95 punten. De oorzaak hiervan lag in de aanmerkelijk lagere prijzen van klei- en zand- aardappelen t.o.v. maart 1976. Het prijsindexcijfer voor veehouderijprodukten daalde in ver gelijking met maart 1976 met 5 punten. De leergang agrarische bedrijfskunde werd op de Dordtse HLS. beëindigd. Uit het Zuid-Westen werden twee leerlingen gedi plomeerd. Dit waren P.den Haan te Steenbergen en H.C.A.Rijk te Bergen op Zoom. De volgende leerlingen zijn geslaagd: 2 jarige richting Landbouw: J.A.M. Boonman - Oudelande; R. Boonman - Borssele; WJ.G. de Bruyckere - Aardenburg; R.C.C. Cuelenaere - Philippine; T.S. Dinge- mans - Kruisland; J.A.CJ. v.d. Dries - Ovezande; L.W. van Harn - Krabbendijke; J.P. de Jonge - 's Gravenpolder; IJ. Koeman - Wolp- haartsdijk; G.T. Pons - Zuid-Beverland; J.D.M. Rijk - Wolphaartsdijk; M.M. Rijk - Wolphaartsdijk; F.M J. Standaert - Terneuzen; W.A. Stoop - de Heen; A.O.L. Verhaegen - Westdorpe; H.C. Vermue - Heinkenszand; H.L. Vermue - Nieuwdorp; W.HJ. Vermue - Heinkenszand; E.J.E.M. Verschueren - Hengstdijk; M.C. Vroegop - Scherpenisse; J.W. de Wilde - Stavenisse; L.L. Wisse - Geersdijk; P.Priester - Kortgene. Vafi deze leerlingen zijn er tevens 18 geslaagd voor het diploma booglas- sen. Niet geslaagd voor het diploma landbouw: 1. 3 jarige richting Landbouw: LJ. Bakker - Wissenkerke; B. Blankers - Grijpskerke; A. den Boer - Zonnemaire; A.G. van Dijke - 's Heer-Arendskerke; C J. Fliers - Viis- singen; W.H. Geluk - St. Maartensdijk; B J. Goudzwaard - Zonnemaire; P.A. van de Hoek - Kerkwerve; W. Kalle - Tholen; J.A.L. de Koster - 's Heer-Arendskerke; P. Melis - Vrouwenpolder; R.P. Ramadhin - Goes; AJ. Vader - Nieuwiand; J.M.M. Vermue - 's Heer-Arendskerke; K.G.O. van Waes - Westdorpe; Mej. P.E. Weststrate - Vlissingen; J J. Wolfert - Ossenisse. Al deze leerlingen zijn tevens geslaagd voor het diploma booglassen. ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. ZITDAGEN GOES HULST: Maandag 4 juli in "de Korenbeurs" WESTKAPELLE: Dinsdag 5 juli in "Kasteel van Batavia" van 9.15 - 12.30 uur KOUDEKERKE: Woensdag 6 juli in Hotel "Walcheren" van 9.00- 13.00 uur KORTGENE: Donderdag 7 juli in Hotel "de Korenbeurs" ZIERIKZEE: Donderdag 7 juli in Hotel "Huis van Nassau" MIDDELBURG: Donderdag 7 juli in Hotel "de Brasserie" van 13.00 - 16.00 uur, ingang City theater ST.PHILIPSLAND: Vrijdag 8 juli in Hotel "de Druiventros" van 11.30 - 13.00 uur De zitdag OOSTBURG van woensdag 6 juli komt te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Door het bestuur van Gropatax, wordt medegedeeld dat in af wachting van definitief te treffen voorzieningen Mr.J.OggeI al gemeen sekretaris van de Z.L.M., tot waarnemend direkteur van Gropatax is benoemd. Deze vakature is ontstaan door het over lijden van de heer Ing.C.P J. van Iwaarden. De heer Oggel is telefonisch bereikbaar onder nummer 01100 - 21010, terwijl het postadres is "Landbouwhuis", Grote Markt 28 te Goes. De Afdeling Merkenonderzoek van het IMAG te Wage ningen onderzocht in samenwerking met het Proefstation voor de Groente- en Fruitteelt onder Glas te Naaldwijk drie soorten schermmiddelen voor kassen. Bij het onderzoek is hoofdzakelijk gelet op de lichtdoorla- tendheid, zowel in droge als natte toestand, en op de slijt vastheid. Ook zijn de mogelijkheden van opbrengst en ver wijderen nagegaan. De publikatie is verkrijgbaar door storting of overschrijving van 3,50 op girorekening 3514771 t.n.v. IMAG-Wage- ningen, met vermelding van "publikatie 76". Het is raar verdeeld in de wereld. Vanuit Zeeland bereiken ons vragen: waarom geen geld beschikbaar is gesteld voor deze pro vincie. Vanuit Brabant wordt de vraag gesteld om de mogelijk heden nog eens op een rijtje te zetten omdat daar tot op heden nog weinig aanvragen zijn ingediend, terwijl er voor Brabant nog ruime middelen voorhanden zijn. Waarvoor kan men aanvragen? a. voor toegangs- en bedrijfswegen metinbegrip van bijbeho rende kunstwerken b. voor erfverhardingen c. voor veetunnels d. voor open opslagplaatsen. Het subsidiepercentage bedraagt 30% Wie moet de werken uitvoeren? De werken moeten uitgevoerd worden door een aannemer op het gebied van grond, weg- en waterbeheer, die is ingeschreven bij de kamer van koophandel. Het werk moet gereed zijn vóór 1 juni 1978. Welke extra voorwaarden zijn er aan de subsidie verbonden? De aannemer moet bereid en in staat zijn een werkportefeuille samen te stellen dat bestaat uit bovengenoemde werken met een totale investering van 500.000,— De aannemer moet over de personeelsinzet in overleg treden met het gewestelijk arbeidsbureau opdat zoveel mogelijk aldaar ingeschreven werknemers worden ingeschakeld. Waar kan men de aanvraag indienen? De formulieren kunnen worden aangevraagd bij de distriktbu- reauhouders van Uw rayon. Misschien ligt hier een taak voor de besturen van de dorpsaf delingen in Noord-Brabant van de landbouworganisatie's om gezamenlijk de schouders onder dit projekt te zetten. We willen nog wel aan de minister meedelen dat de subsidie in Zeeland aftrek zou vinden ware het niet voor erfverharding, dan toch voor drainage en mengwoelen. Waarvan akte. J. Markusse Bergen op Zoom Vanaf 21 juni ligt gedurende een maand,ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Verspreide gebouwen Oude Stad", en ontwerp herzieningen van diverse bestem mingsplannen omvattende de toevoeging van gebruiksvoor schriften, alsmede verruiming van de bebouwingsmogelijkhe den voor achtererven bij eengezinswoningen in gesloten be bouwing. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeen teraad. Borsele Vanaf 21 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Rekreatieterrein Scheldeoord". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de ge- Dinsdag 5 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Premie bij beëindiging melkproduktie", een vraaggesprek met ir. P.P. Koks, adjunkt-direkteur veehouderij en zuivel van het ministerie van landbouw en visserij. Vrijdag 8 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Indrukken van de Royal Show te Kenilworth", m.m.v. ir. D. de Vries, Landbouwraad te Londen. meenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Nisse 1977". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Westerschouwen Vanaf 21 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Duinpolder" Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. 's-Hertogenbosch Vanaf 23 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Uilenburg I". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen Vanaf 23 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Biervliet". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Sas van Gent Vanaf 23 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Stroodorpe". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Helmond Vanaf 24 juni liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Hoofdstraat I", "Omg. Saxofoonstraat", "Omg. Kromme Haagdijk". "Omg. Goorwal". "Raafstraat", "Lungendonk", "Omg. Uithoornseweg". "Hoek Gasthuisstraat/St. Trudostraat","Omg. Gladiolenstraat". "Wilhelminalaan/Prins Hendriklaan" en "Omg. Beugelsplein/ Houtsdonk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Veghel Vanaf 27 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Industrie- en dienstenpark De Dubbelen". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2