ZITDAGEN •j gropaföx ZJ.IT1. LAND-EN TUINBOUWBLAD Vlaanderen 1977 Schapenfokdag in Dordrecht, Zaterdag 30 juli Verruimde subsidieregeling verbetering eigenwoning Benoemingen Gewestelijke Raad Landbouwschap Ekskursiegids 1977 Minister van der Stee maakt regeling beheersovereenkomsten bekend Overeenstemming verwacht over meerjarig systeem Particuliere cultuurtechnische werken Radio Wie heeft het beste vlas?! Deze vlasdag die wordt georganiseerd naar aanleiding van het 50 jarig bestaan van de vlassersbonden van St. Jansteen en .Koewacht, wordt gehouden op 22 juni a.s. Aan deze dag is ook een vlasteeltwedstrijd verbonden. Vooraf gaand aan deze 22 juni zal door een jury de ingeschreven per celen naar kwaliteit en waarde worden beoordeeld. Diverse linnen produkten worden als prijzen ter beschikking gesteld. Voor deze wedstrijd kan men een inschrijfformulier aanvragen bij het secretariaat van de R.K. Zeeuwsch Vlaamse Vlassers- bond, Nieuwstraat 112 te Koewacht, telf. 01146-291. Dit dient te gebeuren vóór 15 juni a.s. Het programma van deze dag ziet er verder als volgt uit. 8.30 uur samenkomst in 't Heike te Heikant- koffie. 9.00 uur vertrek van de bus(sen) voor rit langs de vlasvelden. 12.00 uur koffietafel in de Schaapskooi bij het Landbouwmu seum te Heile (Sluis). Tijdens dit koffiemaal zal de uitslag van de teeltwedstrijd worden bekend gemaakt en de prijsuitreiking plaatshebben. 16.00 uur aankomst van de bussen bij 't Heike. PAUZE 17.30 uur receptie en feestvergadering. 19.00 uur koudbuffet. Na het koudbuffet gezellig samenzijn met gelegenheid tot dan sen. In en rond 't Heike wordt een tentoonstelling gehouden van: linnenprodukten, oude werktuigen, oude foto's en/of re- produkties en vlasoogstmachines. De deelname aan de koffie tafel kost 10,— en aan het koudbuffet 20,— p.p. Men kan voor beide te gelijk of afzonderlijk inschrijven door storting van het bedrag op postrekening nr. 64.53.11t.n.v. de Adm. v.d. R.K. Zeeuwsch Vlaamse Vlassersbond te Koewacht, onder vermel ding deelname koffietafel en/of koudbuffet. Inschrijvingen dienen binnen te zijn vóór 10 juni a.s., waarna een bewijs van deelname wordt toegestuurd. In overleg met de overheid wordt de rit langs de vlasvelden gemaakt per autobus. Dit in verband met het verkeer. De rit per bus is gratis. De laatste jaren heeft de schapenkeuring in Dordrecht de wind in de zeilen gekregen. Vorig jaar een aangifte van ongeveer 120 nummers uit de provincies Zeeland, Gelderland, Noord-Bra bant en Zuid-Holland. Deze schapenfokdag is vroeg in het seizoen en geeft de scha penhouders een idee omtrent de kwaliteit van de inzendingen. Vooral in een jaar van de "NATIONALE" is dit een mooie gelegenheid eikaars krachten te meten. Ook melkgeiten en dwerggeiten zullen van de partij zijn evenals alle rassen paarden die aan allerlei beproevingen bloot gesteld worden. INZENDFORMULIEREN VOOR DE SCHAPEN VER KRIJGBAAR BIJ P.VAN NES, KAMPERFOELIESTRAAT 10, DORDRECHT (tel. 078 - 60765). Deze Interprovinciale keuring van schapen zijn onderdeel van de aktiviteiten van de Landbouwtentoonstelling Dordrecht. De op 1 januari 1977 van kracht geworden subsidieregeling voor het verbeteren van partikuliere woningen is op enkele punten verruimd. Het betreft hier in het bijzonder een zekere versoe peling van bepaalde voorwaarden, waaraan in de praktijk be hoefte bleek te bestaan. De belangrijkste wijzigingen hebben betrekking op het aanbrengen van voorzieningen zoals dou cheruimtes en closets met waterspoeling en het verbeteren van de warmte-isolatie van de woning. Bij de gemeenten en bij het Ministerie van Volkshuisvesting, Van Alkemadelaan 85 te Den Haag is een brochure verkrijgbaar "Verbetering van Partikulie re Woningen", waarin de regeling uitvoerig wordt toegelicht. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Ing. J.F.BIanksma adviseur Adressering en abonnementen - „Secretariaat ZLM - Goes - tel.01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 1 6 Axel Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare vergadering van woensdag 1 juni 1977 benoemd tot: Voorzitter van de Gewestelijke Raad voor Zeeland de heer F.C.Verhelst te Westdorpe en tot plaatsvervangend voorzitter de heer F. de Roo te Goes. Vier proefboerderijen open voor bezoek De Stichting Bureau voor Gemeenschappelijke Diensten (B.G.D.) te Wageningen heeft weer een Ekskursiegids uitgege ven voor het jaar 1977. In deze gids wordt een overzicht gegeven van de vier proefboederijen die bij het BGD in exploitatie zijn. De bedoeling van de gids is om wanneer men slechts in staat is om maar één van de vier boerderijen te bezoeken, men toch de gelegenheid heeft om kennis te nemen van de aktiviteiten die worden ondernomen op de andere drie bedrijven. De bedrijven waar het om gaat zijn: "De Ossekampen" te Wageningen, een veeteeltbedrijf van 85 ha waar honderd koeien worden gemol ken, "De Bebouwing" te Randwijk een bedrijf van 32 ha waar voornamelijk akkerbouw op zware klei wordt bedreven, "Droevendaal" te Wageningen een gemengd bedrijf van onge veer 60 ha op zandgrond en tenslotte "De Eest" in Nagele (N.O.P.) een akkerbouwbedrijf van 36 ha op zware zavel. Op deze vier verschillende bedrijven worden een veelheid aan proeven gedaan. Het is zeer leerzaam om kennis te nemen van de uitkomsten van dergelijk onderzoek. Zij die uitgebreidere gegevens omtrent deze proefboerderijen willen hebben kunnen de Ekskursiegids 1977 aanvragen bij de Stichting Bureau voor Gemeenschappelijke Diensten, Bornesteeg 53 te Wageningen Relatie landbouw en natuur- en landschapsbehoud De minister van landbouw, mr.A.van der Stee, heeft - in over eenstemming met de staatssecretaris van C.R.M. - de heer W. Meijer - bij beschikking richtlijnen ontwikkeld voor de vasts telling van normen en maatstaven voor beheersvergoedingen voor landbouwbedrijven - in zgn. beheersgebieden die hun be drijfsvoering mede afstemmen op natuur- en landschapsbeheer. Het is de bedoeling op basis hiervan ervaring op te doen met beheersovereenkomsten, die van nut kunnen zijn voor een toe komstige wettelijke regeling van deze materie. Voorts is het de bedoeling na het totstandkomen van een wettelijke regeling degenen die op grond van deze beschikking 'n beheersover eenkomst hebben aangegaan, in staat te stellen van de desbe treffende wettelijke regeling gebruik te maken. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES OOSTBURG: woensdag 15 juni in café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 15 juni in hotel "Des Pays Bas" ST.MAARTENSDIJK: donderdag 16 juni in café "P.J. v. Houdt" van 11.00 - 13.30 uur ZIERIKZEE: donderdag 16 juni in hotel "Huis van Nassau" MIDDEL3URG: donderdag 16 juni in hotel "De Brasserie" van 1-4 uur (ingang Zusterplein) De zitdag Wissenkerke van 22 juni komt te vervallen. BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 16 juni a.s. Café de Pelikaan van 11.00- 12.00 uur. I.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Aardgasbeleid in de glastuinbouw Met het Landbouwschap zijn de besprekingen over 't aardgas- prijsbeleid voor de glastuinbouw reeds hervat. Dit o.m. blijkt uit het antwoord van de ministers van landbouw, mr. A. van der Stee en economische zaken, drs. R.F.M. Lubbers, op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer van der Sanden. Bij dit overleg wordt ook gesproken over de mogelijkheden van ontsnappingsclausules. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat binnenkort definitieve overeenstemming wordt bereikt over een meerjarig systeem t.a.v. de tuindersgasprijs. Minister van der Stee zegt toe de Kamer op korte termijn te informeren over de genoemde ontwikkelingen. Indiening aanvragen weer beperkt mogelijk In hét kader van het extra werken-programma 1977-1 heeft de minister van sociale zaken ter bevordering van de werkgele genheid 10 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de uitvoe ring van particuliere cultuurtechnische werken. Hiertoe wordt het met ingang van 6 juni 1977 mogelijk, beperkt aanvragen hiervoor in te dienen. In verband met het feit, dat de uitvoering plaatsvindt in het kader van een extra werken-programma ter bevordering van de werkgelegenheid, zijn hierbij voorwaarden opgenomen. De rijksbijdrage van 10 miljoen is als volgt verdeeld: Groningen 1.2 min Friesland 1.15 min Drenthe 1.5 min Overijssel 0.9 min Gelderland 0.9 min Noord-Brabant 2.5 min Limburg 1.85 min 10.0 min De voornaamste beperkingen houden het volgende in: - aanvragen kunnen uitsluitend worden ingediend voor toe- gangs- en bedrijfswegen met inbegrip van bijbehorende kunst werken, alsmede erfverhardingen, veetunnels en open opslag plaatsen, - het bijdragepercentage bedraagt 30, - de werken moeten gereed zijn voor 1 juni 1978 en moeten door een aannemer op het gebied van de grond, weg en waterbouw, die is ingeschreven bij de kamer van koophandel, worden uit gevoerd. Aan het verkrijgen van de rijksbijdrage zijn als extra voorwaar den verbonden: - dat de aannemer bereid is en in staat moet zijn een werken- pakket samen te stellen, dat bestaat uit particuliere cultuur technische werken met een totale investering van in het alge meen tenminste 500.000,— - dat de aannemer bereid moet zijn over de personeelsinzet in overleg te treden met het gewestelijk arbeidsbureau, opdat zo veel mogelijk aldaar ingeschreven werknemers worden inge schakeld. Overigens blijft de oorspronkelijke beschikking "particuliere cultuurtechnische werken 1975" van kracht. Vanaf 6 juni kunnen aanvragen bij de districtsbureauhouders worden ingediend. De voorgeschreven formulieren zijn vanaf die dag aldaar verkrijgbaar. Zeeland valt er buiten Omdat het bedrag van tien miljoen een onderdeel is in het programma ter bevordering van de werkgelegenheid van het ministerie van Sociale Zaken, en de werkeloosheid in Zeeland niet van dien aard is, zoals in de vermelde pro vincies, valt Zeeland buiten deze regeling, aldus werd ons medegedeeld door de Cultuurtechnische Dienst. 's-Hertogenbosch Vanaf 1 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Woongebied De Her ven". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oostburg Vanaf 3 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Ghistelkerke, le planverandering". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Gemert Vanaf 6 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Gemengde bedrijven". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 2 juni ligt gedurende een maand ter inzage het Dinsdag 14 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Een terugblik op en een prognose van de economische on twikkeling in land- en tuinbouw", een vraaggesprek met prof. dr. A. Maris, direkteur van het Landbouw-Economisch Insti tuut. Vrijdag 17 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Het verloop van de ruwvoederwinning", m.m.v. diverse con sulentschappen. vastgestelde bestemmingsplan "Reeshof-Vossenber'g". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Zundert Vanaf 6 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Stuivezandseweg". Zij die be zwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigin gen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oostburg Vanaf 8 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Nabij het Groote Gat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Duiveland Vanaf 7 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de le herziening van het bestemmingsplan "Re- kreatiegebied - Ouwerkerk". Bezwaren kunnen worden inge diend bij de gemeenteraad. Oost-, West- en Middelbeers Vanaf 7 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kom Oostelbeers" (3e wijziging). Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Oss Vanaf 7 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Duinlust". Zij die tijdig bezwa ren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Steenbergen Vanaf 8 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Steenbergen Noord-Oost 1977". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Udenhout Vanaf 7 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Duinhoeve". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2