9fclm._I ZiTDAGEN gropatax Geënte en ongeënte fok- en gebruiksvarkens gescheiden houden Exkursie studieklub gemengde bedrijven in Zeeuws - Vlaanderen 40e Veetentoonstelling Oostburg Nationale schapententoonstelling Vlaspremie 1977 Besluit landbouwbedrijven met ontwikkelingsmogelijkheden BESTEMMINGS PLANNEN Radio Wijziging bijdrageregeling voor verenigingen voor bedrijfsverzorging De kringen van de N.F.O. Zeeland. West Brabant en Zuid Holland organiseren in samenwerking met de Consulentschap pen in Algemene Dienst voor Bedrijfsuitrusting en Arbeidsme- thoden. voor Bodemaangelegenheden in het Consulentschap "Zuid-West-Nederland" een Plantdag op woensdag 22 juni a.s. Naast de aanwezige Voorlichtings- en Informatiestands zal er op praktijkschool worden gedemonstreerd met velerlei methoden voor het zetten van palen en planten van bomen. Grondbewer kingsmethoden voor het planten, plantgatbehandeling en de zorg na het planten wordt getoond. Een en ander onder leiding en voorzien van commentaar. Het terrein is gelegen aan de Bloemendaalse Zeedijk, te Zeven- bergschen Hoek (West Brabant). Geopend van 9.00 tot 17.00 Het ligt in het voornemen om voor ieder die daar belangstelling voor heeft, op donderdag 23 juni 1977 een exkursie te organise ren naar de volgende objekten: 1. Proefboerderij "De Vliert" te Bruchem Proeven met melkvee en vleesvee. Kweekbestrijding in grasland. Snijmaisrassenproef IVRO. 2. Jongvee - opfokbedrijf in de buurt van Oirschot. Centrale opfok van kalf tot melkkoe. 3. Evoluon te Eindhoven. Wetenschap en ontwikkeling van Techniek. Voor reis en gezamenlijke warme maaltijd zullen de kosten 35,- per persoon bedragen. Overige kosten voor eigen reke ning. Opgaven voor deze exkursie zo spoedig mogelijk en liefst vóór 4 juni a.s. bij de sekretaris van de Studieklub Gemengde Bedrij ven Oost Zeeuws Vlaanderen. De bedrijfsvoorlichter, J.MJf.van Aerts, Bankertstraat 31 te Axel, tel. 01155 - 1980; De sekretaris, G.Segers, Kijkuitstraat 9, te Clinge, tel. 01140 - 2915. De jaarlijkse tentoonstelling van fokvee, vetvee, handelsvee, geiten en schapen te Oostburg wordt dit jaar gehouden op woensdag 20 juli a.s. Vraagprogramma's en inschrijfformulieren voor de afdelingen fokvee, geiten en schapen zijn gratis ver krijgbaar bij de heer H.C. Buysse, Markt 6 te Biervliet, tel. 01152-1492. De volledig ingevulde inschrijfformulieren voor de afdelingen moeten uiterlijk 1 juni 1977 aan genoemd adres zijn ingezonden. De aangiften in de afdelingen vetvee en handelsvee kunnen geschieden tot uiterlijk 10.30 uur op de dag van de tentoonstel ling. Alle in te zenden dieren dienen wat gezondheidsvoor schriften betreft te voldoen aan de daartoe gestelde eisen. J/roe£tjdi£iOverle£jTTe£de^iierenartswordta^ VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1977 In 1971 werd voor het eerst in samenwerking met het bestuur van de U.T.V. de nationale tentoonstelling van schapen en gei ten in de nieuwe veemarkthallen te Utrecht gezamenlijk met de U.T.V. paardendagen georganiseerd. De uitstekende outillage van de markthallen staat er borg voor, dat de keuringen een vlot en overzichtelijk verloop kunnen hebben. Evenals in 1974 zullen de geiten niet aan het nationale evenement deelnemen. De samenwerking met het bestuur van de U.T.V. is in 1974 uitstekend gebleken en ook deze samen werking staat er borg voor, dat de nationale tentoonstelling 1977 wederom een grootse demonstratie kan worden van schapen- fokkend Nederland. De ekonomische resultaten van de schapenhouderij zijn de laatste jaren interessant en dit heeft er ongetwijfeld mede toe bijgedragen dat de belangstelling voor deze produktietak alom groeiende is. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel 01100-21010 Redaktie: Mr J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Ing. J.F Blanksma adviseur Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel01 100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel - Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2. Aangifte voor 15 juni In het weekblad voor de vlassers "Vlasberichten", wordt mel ding gemaakt van formaliteiten die moeten worden vervuld, om in aanmerking te komen voor de vlaspremieregeling 1977. Deze toeslag wordt gebaseerd op de waarde van de rekeneenheid'van 3,4027. Op basis van de omrekeningsfaktor bedraagt de toeslag voor in Nederland geteeld en geoogst strovlas 662,71 per ha. Deze toeslag zal in twee gedeelten worden uitgekeerd nl. Ie deel 331,35 per ha aan de teler; 2e deel 331,35 per ha aan de koper. Elke teler van vlas moet uiterlijk 15 juni 1977 aangifte hebben gedaan van de ingezaaide oppervlakte vlas. Voor de aangifte zal ook dit jaar gebruik moeten worden gemaakt van de bij de meitelling verstrekte gegevens. Bij de huur van zaaiklaar vlasland wordt de huurder als teler van het vlas beschouwd, zodat deze aangifte moet doen van de ingezaaide oppervlakte vlas om voor steun in aanmerking te komen. Aangezien huurders van zaaiklaar vlasland niet onder de mei telling vallen, zal door de Stichting tot Uitvoering van Land- bouwmaatregelen in de provincie waar het vlas wordt ver bouwd, op grond van de ontvangen gegevens bij de meitelling de huurders een speciaal aangifteformulier worden gezonden, opdat deze aan de verplichting tot aangifte kunnen voldoen. Indien t.z.t. mocht blijken, dat u als huurder van zaaiklaar vlasland nog geen aangifteformulier hebt ontvangen, verzoeken wij u zich te wenden tot bovengenoemde Stichting, opdat u tijdig aan de verplichting tot aangifte kunt voldoen. Aangiften, die na 15 juni 1977 worden ingediend, moge niet meer in behandeling worden genomen. Voor de goede orde laten wij hieronder de adressen volgen van bovengenoemde Stichting: Provincie Zeeland: Westsingel 58, Goes Provincie Noord-Brabant: P.F.Bergmansstraat 4, Tilburg. (Rentesubsidieregeling) gewijzigd Na ontvangst van het advies van de Commissie van de Europese Gemeenschappen, is het besluit tot wijziging van het Besluit Landbouwbedrijven met ontwikkelingsmogelijkheden van de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw in werking gesteld. De wijzigingen van de rentesubsidieregeling hebben betrekking op de volgende punten. Algemene voorwaarden Aan de voorwaarden om voor een bijdrage in aanmerking te komen, is toegevoegd dat ten genoegen van het Bestuur aange toond moet worden dat de voor het landbouwbedrijf te ver richten werkzaamheden niet meer dan 10 volwaardige arbeids krachten vereisen. Voorgaarden aan rechtspersonen Geheel volgens de voorwaarden die zijn gestel; aan natuurlijke personen, die voor eigen rekening een landbouwbedrijf uitoe fenen, moeten ook rechtspersonen, om voor een bijdrage in aanmerking te komen, kunnen aantonen: - dat de belastbare winst, vermeerderd met het salaris voor de. bedrijfsleiding, gedurende de gestelde periode voor tenminste de helft afkomstig is uit het landbouwbedrijf; - dat de werkzaamheden van de in ^ienst zijnde arbeidskrachten voor tenminste 3A ten behoeve van het landbouwbedrijf worden verricht. Ook Leiden en Utrecht verzamelplaats voor slachtzeugen en -beren Fok- en gebruiksvarkens zullen de komende maanden nog niet mogen worden vervoerd van het ingesloten gebied in Midden- Nederland naar de rest van ons land en omgekeerd. Vervoer van deze varkens binnen de genoemde gebieden is slechts toeges taan met een vervoersbewijs van de Distriktsbureauhouder van de Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen. Deze maatregelen zijn van belang om te voorkomen dat tegen varkenspest geënte dieren in aanraking komen met ongeënte. Hoewel de laatste tijd - dankzij de enting in het ingesloten gebied - geen gevallen van varkenspest zijn gekonstateerd, zijn de geënte varkens - hoewel niet als zodanig herkenbaar - mo gelijke dragers van smetstof. Contact tussen beide kategorieën zou een nieuwe uitbraak van varkenspest ten gevolge kunnen hebben. Oostburg Vanaf 19 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Kleine Jonkvrouw". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 23 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Het Groenewoud II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bij G.S. bezwaren hebben ingediend tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen be roep instellen bij de Kroon. Dinsdag 31 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur Mest- en stankproblemen in de landbouw", een vraaggesprek met ir.J.H.Voorburg, hoofd van de Rijks Agrarische Afvalwa- terdienst (R.A.A.D.) te Arnhem. Vrijdag 3 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "De betekenis van de bijenhouderij nog vaak onderschat", met medewerking van ir.J.J.Pettinga, consulent voor de bijenteelt te Hilvarenbeek. ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. GOES ZIERIKZEE: woensdag 1 juni in hotel "Huis van Nassau" OOSTBURG: woensdag 1 juni in café "De Windt" MIDDELBURG: donderdag 2 juni in hotel "De Brasserie" van 1-4 uur ingang Zusterplein Vrijdag 3 juni is ons kantoor na 12.00 uur gesloten. De zitdag Tholen van 4 juni komt te vervallen. De zitdag St. Philipsland van 10 juni komt te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heren J. Zuidweg en J van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur, de direkteur, de heer C.P.J. van Iwaarden, alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. Na ontvangst van het advies van de Commissie van de Europese Gemeenschappen is het besluit tot wijziging van de bijdragere geling voor vereniging voor bedrijfsverzorging van het Ontwik kelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw in werking ges teld. De bijdrageregeling is thans van toepassing op erkende samen werkingsverbanden van verenigingen voor bedrijfsverzorging dan wel op rechtspersonen ten behoeve van het samenwer kingsverband voorzover het samenwerkingsverband geen rechtspersoonlijkheid bezit. Een samenwerkingsverband van verenigingen voor bedrijfsver zorging komt voor erkenning in aanmerking, indien: - gebruik gemaakt wordt van één van de volgende rechtsvormen: stichting, vereniging met volledige rechtsbevoegdheid, coöpera tieve vereniging; - het samenwerkingsverband dan wel de betrokken rechtspersoon werkzaam is zonder het oogmerk winst te behalen; - het samenwerkingsverband dan wel de betrokken rechtspersoon aangesloten is bij een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam dat ten doel heeft de gemeenschappelijke belangen van de vere niging te behartigen; - de verenigingen die deel uit maken van het samenwerkingsver band gezamenlijk tenminste 250 leden en tenminste 8 bedrijfs- verzorgers in vaste dienst hebben. Slachtvarkens Het vervoer van slachtvarkens binnen het ingesloten gebied naar slachthuizen aldaar, kan geschieden zonder vervoersbe wijs. Het is niet toegestaan slachtvarkens uit het ingesloten ge bied elders te (doen) slachten. Voor het vervoer van slachtvarkens afkoustig van buiten het ingesloten gebied naar slachterijen in het ingesloten gebied, zal het systeem van ontheffingen via de inspecties van de Veeart- senijicundige Dienst van kracht blijven. V erzamelplaatsen Minister mr.A.van der Stee (landbouw) heeft bij beschikking als verzamelplaats voor slachtzeugen en -beren aangewezen: - de veemarkt te Leiden op maandag van 13.00 tot 15.00 uur; - de veemarkt te Utrecht op woensdag van 8.00 tot 10.00 uur. Zoals bekend waren de volgende veemarkten reeds als zodanig aangewezen: Den Bosch (dinsdag), Groningen (woensdag) en Zwolle (donderdag). De afvoer van de verzamelplaatsen naar een slachthuis dient rechtstreeks met een geleidebiljet van de distriktsinspekteur van de Veeartsenijkundige Dienst te geschieden. Na ontlading moet het voertuig direkt worden ontsmet. Terheijden Vanaf 17 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Langeweg". Slechts zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Geldrop Vanaf 20 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Midden Beekloop". Zij die tij dig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. 's-Hertogenbosch Vanaf 18 mei liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "De Rietvelden West", "De Rietvelden Oost" en "Het Ertveld". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven Vanaf 20 mei liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Tijdelijk woonwagen centrum Klein Goor, le herziening",'t Look, 4e herziening" en "Omgeving Mariaplein". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren heb ben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Eindhoven Vanaf 25 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan VII '"t Hofke". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Hontenisse Vanaf 23 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Hoek en Bosch". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Lieshout Vanaf 23 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Molenheide". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2