officieel dealer Mercedes - Benz (3s MB trac Meeldauw en gele roest pikken meer dan een graantje mee. Stop dat met Calixin. BASF M. Van der Giesen B.V. C. VERMEULEN B.V. Calixin. weerzon uitgedokterd BASF produkt! D, D Vriendelijk verzoek: Hoegen Dijkhof B.V., 's-Heer Arendskerke, stelt het op prijs u mede te delen dat is aangesteld als officiéél dealer voor Mercedes-Benz MB-Trac (verkoop en serviceverlening) de firma: Potenblokseweg 11a, Heiningen Tel.: (01686)2650 Wilt U bij Uw opgave van een ad vertentie steeds duidelijk op Uw opdracht of briefpapier vermelden: TE KOOP: 1 EICHER WERKTUIGENDRA- GER met bietenrooier, in zeer goe de staat. 2 NEW HOLLAND PERSEN type 278. 1 CLAYSON M 140 MAAIDOR SER. GEBRUIKTE SPROEIMACHI- NES 12, 15, 18 en 21 mtr. Tractoren Werktuigen Mechanisatiebedrijf Hennequinstraat 1, OOSTBURG, 01170 - 3255. AXEL, 01155-1845. vervolg Provinciale Raad Meeldauw in gerst kan u wel 1000 kg per ha. aan op brengst kosten, gele roest in tarwe zelfs 2000 kg. Die schim melziekten blokkeren de voed- selaanmaak, waardoor u minder korrels en kleinere korrels oogst. Meeldauw komt vooral voor in tarwe, wintergerst en zomergerst en haver op zand-, dal- en lössgronden en op rivierklei. In de zeeklei gebieden kan gele roest in tarwe zeer veel schade ver oorzaken. Calixin is het curatieve middel met de brede werking. Voor het beschermen van tarwe tegen afrijpingsziekten: Calixin mengen met Bavistin M. Ook voor dit produkt heeft BASF een technische informatie klaar liggen, die wij u op aanvraag graag en gratis thuis sturen. Bel of schrijf: BASF Nederland B.V., Afd. Landbouw, Tel.: 085-71 71 71, Postbus 1019, 6801 MC Arnhem. b. Het verschaffen van rekreatiebehoeften aan die bevolkingsgroepen, die thans nog over onvoldoende mogelijkheden beschikken. Het betreft hier ontplooiingskansen voor de land bouw in economisch opzicht, zoals pag 102 van de nota duidelijk omschrijft. De Landbouwverkennin- gen van het Ministerie van Landbouw en Visserij le veren een sterke fundering voor het standpunt, dat de landbouw een economische aktiviteit is en zal blijven. Volgens Landbouwverkenningen levert de landbouw - een bijdrage van meer dan 15 miljard aan het na tionaal inkomen; - een wezenlijke bijdrage aan de werkgelegenheid van 12%, de "agribusiness" in aanmerking genomen; - een positieve bijdrage aan de betalingsbalans, die in de periode van 1971-1975 negatief zou zijn geweest, indien de landbouw niet een bijdrage van gemiddeld ca. 7.7 miljard had geleverd. Het economisch model voor de landbouw staat daar mede als een rots in de branding. Zij die onder deze rots springstof aanleggen, moeten wel beseffen wat zij doen, als zij het lont aansteken. Immers de gevolgen voor de werkgelegenheid zouden niet te overzien zijn, terwijl ook het natuurbehoud op enige termijn onbe taalbaar zou blijken. 'e landbouwverkenningen vormen de basis voor de beleidsvisie van het Ministerie van Landbouw. Landbouwverkenningen en beleidsvisie vormen te zamen de Structuurvisie Landbouw. Tegen de achtergrond van de feiten stelt de struc tuurvisie: - Afstemmen van het beleid op continuïteit en groei, opdat de bijdrage aan de nationale economie zo groot mogelijk zal zijn; - in de eerste plaats het verkrijgen van het agrarisch inkomen uit de markt, weliswaar met een sociale component achter de hand; - een selektieve groei in toenemende mate rekening houdend met milieu, natuur en landschap, met ruim telijke ordening, met een zuinig gebruik van grond stoffen en eneigie en met de belangen van ontwikke lingslanden. De selektieve groei vormt in meer dan één opzicht een raakvlak van de landbouw met het verschaffen van rekreatiebehoeften, waarvan de planologische kern beslissing gewag maakt. De landbouw zal zich bewust moeten zijn van de aanwezigheid van elementen in het landschap, die onaangetast behoren te blijven vanwege hun natuur- en andere wetenschappelijke waarden, kortom de natuurgebieden. De landbouw zal evenzeer rekening moeten houden met een aantrekkelijk landschap, waarin het aangenaam verpozen is voor velen, die daar door hun woonomgeving niet onmiddellijk toe in de gelegenheid zijn. Spreker is zich ervan bewust, dat hierdoor een spanningsveld kan ontstaan, meer nog. dat dit spanningsveld soms al bestaat. Het landschap is evenwel een cultuurlandschap, on der de handen van de boer in de loop der eeuwen gegroeid en behoed. Inleider heeft daarom het ver trouwen dat ook in de toekomst het landschap door de boer behoed zal blijven voor vervlakking. Wat Zeeland betreft vormt volgens de structuurschets de landbouw goeddeels de hoofdfunktie in het lan delijk gebied. Dat houdt in dat er ook nevenfunkties zijn, die erkenning behoeven. Deze mag dan evenwel niet ten koste van de hoofdfunktie landbouw gaan. Spreker toonde zich daarom een pleitbezorger voor voldoende toerusting van het landbouwbedrijfsleven om zoals thans plaatsvindt, ook in de toekomst de belangen van de landbouw te kunnen bepleiten en te verdedigen op grond van zakelijke argumenten. Borgstellingsfonds- en ontwikkelingsaangelegenheden oor de Provinciale Adviescommissie voor het Borgstellingsfonds en voor de ontwikkelingsaangele genheden van het O.- en S.fonds voor de Landbouw in Zeeland werd in de mei-vergadering één gecombi neerde aanvraag voor Borgstelling en rentesubsidie toegewezen. De B.F.-garantie voor 75.000.— en de bijdrage voor rentesubsidie 203.360.— gedurende 15 jaar a 4% en 21.640,— gedurende 6 jaar a 4%. Een bezwaarschrift tegen de afwijzing van een rente- subsidie-aanvraag werd met gunstig advies doorge zonden aan het Bestuur van het O.- en S.fonds voor de Landbouw. Voorts werden een vijftal aanvragen in het kader van de bijdrageregeling samenwerkingsverbanden met een totale bijdrage van 70.139.— toegewezen. Benoeming vice-voorzitter De Raad benoemde als vice-voorzitter de heer W.C. van Kempen, die ook deel uitmaakt van de Landelijke Raad voor de Bedrijfsontwikkeling. 10

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 10