ZITDAGEN 0 z.l.m. gropatax Afscheidsreceptie A.Korteweg. Algemeen sekretaris der Z.L.M. Ledenraadsvergadering van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij vrijdag 27 mei te Etten-Leur Veldkeuring landbouw stambonen 1977 Symposium "boeren met de informatiestroom" Koninklijke Shell Prijs voor Dr.lr.P.Gruys Wijziging telefoonnummer ESV-er P. v. Wijck Ekskursie Pecona naar Hak KonservenB.V. Chr.A.C. Oomen kreeg hoge Belgische onderscheiding 30-jarig jubileum Ir.D.J.v.d.Have 25-jarig ambtsjubileum Ir.H.B.Goettsch Radio ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. Opbokken van postduiven Scheidsgerecht voor Arbeidsgeschillen in de Land- en Tuinbouw Wettelijke regeling dierenvervoer in Eerste Kamer aanvaard Stok achter de deur bij de iepeziektebestrijding Volgende week vrijdag, op de 27 ste mei zal de heer A.Korteweg in verband met zijn pensioenering een afscheidsreceptie worden aangeboden door de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Z.L.M. Deze receptie zal plaats vinden in het Gemeenschapscentrum "De Nobeiaer" te Etten Leur en wel van 16.00 tot 1730 uur. Op vrijdag 27 mei za^ te Etten-Leur in het gemeenschapscen trum "De Nobeiaer" een vergadering van de Ledenraad van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij worden gehouden. Deze bijeenkomst zal om 9.30 uur beginnen. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: Ledenadministratie overzicht. Onderwijs zaken waaronder de ontwikkelingen bij de "Groene School" te Kapelle en de gang van zaken bij het huishoudonderwijs. Voorts kunnen er vragen gesteld worden over de diverse Z.L.M. instellingen. Verder zijn er zoals gewoonlijk de akkerbouw, veehouderij en tuinbouw overzichten. In de namiddag zal eveneens in "de Nobeiaer" te Etten-Leur de vergadering plaatsvinden waarin officieel afscheid wordt geno men van de heer A. Korteweg, algemeen sekretaris van de Z.L.M. Deze vergadering zal om 14.00 beginnen en omstreeks 16.00 uur eindigen.... De telers van landbouwstambonen worden er op attent gemaakt dat de aangifte voor de veldkeuring 1977 is opengesteld tot 1 juni a.s. Degene die geen aangifteformulier meer in zijn bezit heeft kan deze aanvragen bij het Sekretariaat van de Stichting Keurings dienst Delta-Nederland, Postbus 122, Goes (Telefoon 01100 - 14710). Met de aangifte dienen alle labelcertificaten van het gebruikte zaaizaad te worden meegezonden. Stichting Keuringsdienst Delta-Nederland Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek "Schoonoord" wordt op 8 juni a.s. in het jaarbeurskongrescentrum te Utrecht een symposium geor ganiseerd. Het onderwerp "Boeren met de informatiestroom" werd geko zen omdat het I.V.O. meende dat dit ruime aandacht verdient. Immers de boer - en elke andere ondernemer ontvangt een steeds toenemende stroom aan informatie en kampt met het probleem hoe hij deze zo goed mogelijk kan gebruiken bij het nemén van de voor zijn bedrijf specifieke beslissingen. Het symposium is voor iedereen gratis toegankelijk en belangstel lenden kunnen zich vóór 1 juni opgeven bij 't I.V.O. "Schoon oord", Drieberg^eweg lOd te Zeist, tel. 03404 - 17111. Tevens kunt u opgeven of u die dag (voor eigen rekening) in het Con grescentrum de lunch wilt gebruiken. De Koninklijke Shell Prijs die jaarlijks wordt uitgereikt zal dit keer op 24 mei 1977 worden toegekend aan Dr.lr.P.Gruys on- derzoekbeheerder van de proefboomgaard "De Schuilenburg" te Lienden ter bekroning van diens onderzoek inzake geinte- greerde bestrijding van insektenplagen in de fruitteelt. De Koninklijke Shell Prijs is ingesteld in 1959 als een erkenning voor verricht wetenschappelijk onderzoek op het gebied van het exacte, de maatschappij of de levenswetenschappen. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Ing. J.F.BIanksma adviseur Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes-tel 01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 Axel Tel 01155 - 2020 Telex 55230 Postgiro 206991 2 Met ingang van 24 mei a.s. zal het telefoonnummer van de E.S.V.-er de heer J. van Wijck, Geulstraat 32 te Temeuzen veranderen in 01150 - 17856 "De in 1976 ingestelde Programma en Adviescommissie voor Peulvruchten en Conservengewassen (Pecona) organiseert op donderdag 23 juni a.s. een ekskursiedag, waarop belangstellen den in de gelegenheid worden gesteld kennis te nemen van een aantal facetten waarbij de Pecona is betrokken en daarbij tevens onderlinge kontakten te leggen resp, te verstevigen. Plaats van samenkomst: Restaurant "de Jager" te Giessen (N.Br.), Jagerspad 30. Het programma omvat een inleiding van de heer A.Hak (van Hak Conserven B.V.) over het onderwerp "Produceren en afzet van conservengewassen", gevolgd door een rondleiding door de fabriek. Na een gezamenlijke maaltijd wordt een bezoek gebracht aan een bedrijf, waar diverse con servengewassen worden geteeld. De kosten inkl. busvervoer en maaltijd, bedragen 40,- per persoon. De deelname is beperkt. "Belangstellenden kunnen zich opgeven door zo spoedig moge lijk, doch uiterlijk vóór 5 juni 1977 een bedrag ad. 40,- p.p. over te schrijven op postrekening na 552711 t.n.v. Centrale Kas Ministerie van Landbouw en Visserij te Den Haag onder ver melding van "Deelname ekskursie Pecona". Aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst inge schreven. Na ontvangst van het gestorte bedrag zal tijdig een deelnamebewijs en volledig programma worden toegezonden. Indien de deelname onverhoopt "overtekend" mocht zijn, ontvangt men daarvan mededeling onder gelijktijdig restitutie van het gestorte bedrag". Koninklijke Vereniging "HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD" De Heer Chr.A.C. Oomen te 's-Gravenhage, onlangs gepensio neerd als algemeen sekretaris van de Koninklijke Vereniging "Het Nederlandsche Trekpaard" is benoemd tot Officier in de Kroonorde van België. De versierselen, behorende bij deze onderscheiding, zijn hem vrijdag j.l. uitgereikt door de Heer Ir. A. de Paepe, Land bouwraad bij de Belgische ambassade in Nederland. KEURINGSDIENST DELTA-NEDERLAND Op donderdag 12 mei 1977 werd in een besloten bijeenkomst van het Bestuur, N.A.K.-funktionarissen en enkele genodigden het 30-jarig jubileum van de heer Ir.D.J.van der Have te Ka- pelle-Biezelinge als lid van het Bestuur en Dagelijks Bestuur gevierd. Op 21 maart 1947 werd de heer van der Have benoemd als lid van het Bestuur van de toenmalige Stichting Keuringsdienst Zeeland waarna op 13 december 1957 de benoeming als lid van het Dagelijks Bestuur volgde. Ook na de fusering van de Keuringsdiensten Zeeland, Zuid- Holland en gedeeltelijk Noord-Brabant tot de Stichting Keu ringsdienst Delta-Nederland per 1 mei 1970, bleef de heer van der Have dezelfde bestuursfunktie bekleden. Voor de vele werkzaamheden, die hij in N.A.K.-verband zowel regionaal als landelijk gedurende deze periode heeft verricht, werd hem tij dens deze bijeenkomst door de voorzitter Ir.H.J.de Bruin de Dr.Oortwijn Botjespenning uitgereikt. Daar de heer van der Have gemeend heeft per 1 mei 1977 als lid van het Bestuur te moeten bedanken was er op dezelfde bijeen komst tevens gelegenheid afscheid van hem te nemen. Op donderdag 12 mei 1977 is in besloten kring met leden van het Bestuur, personeelsleden in binnen en buitendienst en enkele N.A.K.-funktionarissen het 25-jarig ambtsjubileum van de heer Ir.H.B.Goettsch gevierd. Op 2 mei 1952 werd de heer Goettsch voor de periode van 1 jaar benoemd als assistent bij de Stichting Keuringsdienst Zeeland nadat hij voorheen bij het Instituut voor Plantenveredeling te Wageningen werkzaam was geweest. Op 11 juni 1952 werd besloten hem in vaste dienst te benoemen als adjunkt-direkteur. Na drie jaar in Zeeland gewerkt te hebben werd hij op 7 juni 1955 in dezelfde funktie benoemd bij de Stichting Keurings dienst Zuid-Holland waar hij op 1 mei 1956 door pensionering van de toenmalige direkteur als zijn opvolger werd benoemd. Vanaf de fusering van de Keuringsdienst Zuid-Holland, Zee land en West - Noord-Brabant per 1 mei 1970 heeft de heer Goettsch de leiding van de Stichting Keuringsdienst Delta-Ne derland die gevestigd is te Goes. In deze periode werd o.a. het nieuwe gebouw met laboratorium en annex kweekkas gebouwd aan de 's Gravenpolderseweg. Tijdens deze bijeenkomst werd hem door de voorzitter van de Nederlandse Algemene Keuringsdienst te Wageningen, ir.H.J.de Bruin, de Dr.Oortwijn Botjes-penning uitgereikt voor het vele werk dat hij op keuringstechnisch gebied heeft verricht. Naast de funktie van direkteur heeft de heer Goettsch nog zitting in diverse commissie's en besturen van organisaties die de belangen van de Nederlandse landbouw behartigen. Dinsdag 24 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "De wet verontreiniging oppervlaktewateren en de intensieve veehouderij", m.m.v. het zuiveringsschap Veluwe te Apeldoorn en ir. J.H.Voorburg, hoofd van de Rijks Agrarische Afvalwa- terdienst (R.A.A.D.) te Arnhem. Vrijdag 27 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur Beleid bezien: "de Visie Landschapsbouw", een vraaggesprek met ir.M.G.Wagenaar - Hummelinck van het Staatsbosbeheer. GOES OOSTBUKG woensdag 25 mei in Café "De Windt" WISSENKERKE woensdag 25 mei in Hotel "De Kroon" MIDDELBURG Donderdag 26 mei in Hotel "De Brasserie" van 1 - 4 uur, ingang Zusterplein ZIERIKZEE donderdag 26 mei in Hotel "Huis van Nassau" ST.MAARTENSDIJK donderdag 26 mei in Café PJ. v.Houdt van 11.00 - 13.30 uur SEROOSKERKE vrijdag 27 mei in Café "Huysse" van 9.00 - 13.00 uur Op vrijdag 20 mei en op vrijdag 3 juni na 12.00 uur is ons kantoor gesloten. De zitdag Zierikzee van 2 juni wordt verschoven naar woensdag 1 juni. BERGEN OP ZOOM DINTELOORD woensdag 25 mei a.s. 12.00 -13.00 uur, Hotel de Beurs FIJNAART vrijdag 27 mei a.s. 11.30 - 13.00 uur Hotel de Graan beurs. I,andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur, de direkteur, de heer C.P.J. van Iwaarden, alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. De verplichte ophokperiode voor postduicen, die dit jaar van kracht was voor het tijdvak 28 maart t/m 7 mei j.l., heeft weinig effekt opgeleverd, daar de weersomstandigheden de inzaai ernstig hebben vertraagd. Deze niet te voorziene omstandigheden hebben er toe geleid, dat thans nog veel schade kan worden aangericht aan laat inge zaaide gewassen. In verband hiermede wordt een dringend beroep gedaan op de postduivenhouders om de duiven, gedurende het nog resterende gedeelte van de maand mei, zoveel mogelijk op te houden. Het Reglement op het Scheidsgerecht voor Arbeidsgeschillen, dat in 1973 opnieuw werd vastgesteld, is inmiddels op enige organisatorische punten gewijzigd. Het bestuur van het Landbouwschap besloot hiertoe in zijn onlangs gehouden openbare vergadering. De regeling, waarbij arbeidsgeschillen in de agrarische be drijfstakken tussen georganiseerde werkgevers en werknemers met uitsluiting van de Kantonrechter aan arbitrage worden on derworpen, zal voortaan ook in een afzonderlijke meerjarige cao worden opgenomen. Deze cao loopt dus niet af op dezelfde datum als de gewone agrarische cao's. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft op 10 mei j.l. de Wet dierenvervoer en de Wet tot goedkeuring van de Europese overeenkomst inzake de bescherming van dieren tijdens inter nationaal vervoer zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Et is een besluit bestrijding iepeziekte in voorbereiding. Daar mede wordt het mogelijk in gevallen waarin geen vrijwillige medewerking kan worden verkregen, gebruiksgerechtigden van terreinen te verplichten, dat bomen of struiken, die gevaar voor ziekteverspreiding opleveren, wqjden geruimd. Eén en ander blijkt uit het mede namens de Staatssekretaris van C.R.M. verstrekte antwoord van minister mr. A. van der Stee (landbouw) op schriftelijke vragen van de Tweede Kamer, de dames Van Heel-Kasteels, Gardeniers-Berendsen en heer Voogd. De gemeenten zullen zoveel fnogelijk bij de besteding worden betrokken; zij kunnen namelijk bij de opsporing van de iepe ziekte in de bebouwde kom belangrijk werk verrichten. De regeling waarbij de goedgekeurde opruimingskosten aan parti- kulieren volledig worden vergoed, wordt voortgezet. Duiveland Vanaf 12 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Sportkomplex Nieuwerkerk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Nuenen c.a. Vanaf 10 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Telefoonstraat Noord" (le herziening). Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. verMo\3 oy

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2