spsm* WIJ VERZORGEN HET VOOR U Met de Z.L.M. bereikt u 30.000 gezinnen N a het uitplanten kunnen de spruiteplanten aangetast worden döor de made van de kool- vlieg. Hoewel in streken met weinig koolteelt de schade dikwijls meevalt, is het toch aan te raden om een bestrijding uit te voeren. De meest effektieve methode is, om na het planten een bestrijdingsmiddel, dat opgelost is in water, bij de poot van de plant te gieten. Hiervoor wordt meestal Birlane of Phytosol gebruikt. Er wordt een oplossing gemaakt van per 10 liter water 40 ml Birlane 40% of 10 ml Phytosol 50%. Per plant wordt hiervan 1/10 liter aangegoten. Op kleinere percelen kan men dit doen met een rugsproeier, waarvan de sproeidop verwijderd is. Op grotere percelen wordt veel gewerkt met N a het planten kan een chemische onkruid- bestrijding worden uitgevoerd met Semeron (1 - 1 xh kg/ha). De onkruiden moeten niet te groot worden, anders kan dit middel ze niet meer aan. Ook is de kans groot, als men te lang wacht, dat de onkruiden onder de bladeren van het gewas schuil gaan, zodat ze niet meer ge raakt worden. PERIODIEKEN FOLDERS AFFICHES REKLAMEDRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK drukkerij vink b.v. DRIEPUNTS K. Verslag vergadering provinciale raad voor de Bedrijfsontwikkeling in Noord-Brabant vervolg uitplanten spruitkool vervolg Bestemmingsplannen 18 nassaustraat 1 postbus 16 axel telefoon (01155) 2020* telex 55230 Een vorkhefmast aan de driepunts-hefinrich- ting. Hiermee maakt u in enkele minuten van uw tractor een complete vorkheftruck Hefver mogens van 500 tot 3.000 kg. Hefhoogten van 1.40 tot 3.00 m. Mogelijkheden tot: op klapbare en verstelbare vorken, trekhaak, ki- stenkantelaar. balen klem. strovorken enz. Prijzen v.a. 975,— thuisbezorgd. Molen 25 Vrouwenparochie Telefoon 05180-1741 B.G.G. 05180-1964-1569-1954 DE BESPAARBUS Bespaart u een extra investering: immers, de Sparo Melkbus kan 's zomers als weidetank worden gebruikt en 's winters als melk- ontvangst in de stal. Bespaart u tijd: immers, de melk wordt gefilterd in de koeltank gepompt en daarna reinigt de Sparo Melkbus zichzelf. Bespaart u flink geld: immers, Sparo is verreweg de goedkoopste weg naar een optimaal melkwinningsrendement. Bespaart ons een slecht geweten: immers, ook als kleine melkhouder kunt u zich handhaven en u hoeft derhalve niet gesaneerd te worden. Tjaa/s 't zo zit dan koopt u toch morgen zeker een Sparo Me/kbus met aangebouwde me/kpomp en filterbuis! HANDELSONDERNEMING SPARO BV Postbus 23 - Nuis (Gr.) Tel. (05945) 9308 Landbouw struktuurvisie Dr. N. Slot van de Direktie Bedrijfs- strukturele Aangelegenheden gaf in de Provinciale Raad 'n korte beschouwing over de struktuurvisie landbouw en de Nlandbouwverkenning tot 1990". De Raad achtte het gekozen uitgangspunt juist, dat de landbouw een ekonomische aktiviteit is, die zijn inkomen uit de markt moet halen en zich dan ook rationeel moet kunnen inrichten en aanpassen. Het beleid ter verkenning van de inkomensverschillen door maatregelen ge richt op de middenbedrijven en hulp aan de oudere onderne mers vond men een goed streven. Men vroeg zich daarbij wel af in hoeverre het struktuurbeleid niet door het sociaal beleid gefrusteerd zal worden. Omdat met het markt- en prijsbeleid niet kan worden gerealiseerd dat de inkomensverschillen kleiner worden, zal een sociale komponent ingebouwd moeten worden, doch daarbij zal naar een konstruktie moeten worden gezocht die zo goed mogelijk bij het struktuurbeleid aansluit. Met be trekking tot het streven naar matiging van de grondprijzen bleek men wel begrip te hebben voor selektieve maatregelen ter be perking van de vraag, doch het vreemd te vinden als bij de sterk overspannen vraag een groot areaal kultuurgrond aan het nor maal agrarische gebruik onttrokken zou worden. Als de boer natuur en landschap moet produceren zal dat 'n mentaliteits aanpassing vergen, welk proces enige tijd zal vragen. Het komt gewenst voor om in gebieden met veel beheersovereenkomsten de bedrijfsbeëindiging extra te stimuleren, zodat met de vrijko mende gronden een bedrijfsopzet gekozen kan worden die bij een wat extensief gebruik enige ruimte laat aan het ekonomisch handelen van de boer. Na deze interessante inleiding over een zeer aktueel onderwerp bracht de voorzitter dank aan de heer dr. N. Slot en zei met belangstelling de Landbouwstruktuurnota af te wachten, waarvan de behandeling in een volgende verga dering aan de orde kan worden gesteld. Vervulling vakatures voorlichting In Brabant zijn in het kader van de verjonging van de dienst 12 vakatures te vervullen. Uit de landelijke sollicitaties zijn voor Brabant praktisch geen uitgese- lekteerde kandidateh beschikbaar gekomen. De werving en se- lektie gaat voort. Voor de Tuinbouw is de selektie praktisch rond. Met de Direktie Bedrijfsstrukturele Aangelegenheden heeft overleg plaats gehad over de toekomstige standplaatsen voor de bedrijfsvoorlichters. Het doel is om vanuit centrale opstelling de bedrijfsvoorlichters meer inzetbaar te maken en zonder verhuizing een andere sektor (werkgebied) te kunnen toewijzen of hen als vervanger te kunnen laten optreden o.a. bij ziekte e.d. In de H.I.D.-vergadering is dit voorstel gunstig ont vangen. Eén en ander zal nog met het bedrijfsleven worden besproken. Enkele leden merkten op dat door deze flexibele opstelling de vertrouwensrelatie met de boer wel eens in het geding zou kunnen komen. Overleg Landbouwschap Milieufederatie Er is een bijeenkomst geweest van Bestuur en Adviseurs van het Landbouwschap met de Brabantse Milieufederatie met het doel tot beter kontakt en wederzijds begrip te komen. Binnenkort zal worden gesproken over de ruilverkaveling. De federatie zocht naar de gezamen lijke opvatting t.a.v. wegen, elektriciteitsvoorziening, de water wingebieden e.a. De Raad zal van de ontwikkelingen op de hoogte worden gehouden. De verplaatsingsregeling De Raad nam kennis van de medede ling dat van de aanvragen buiten ruilverkaveling de meeste niet voldoen aan de basis voorwaarden. Binnen ruilverkaveling ver plaatsen niet veel bedrijven, dat wordt om planologische reden moeilijker. De regeling heeft wel wat stimulerend gewerkt, maar het effekt is niet groot. öandplukken: vroeg oogsten: 22.000 a 25.000 planten/ha laat oogsten: 25.000 a 28.000 planten/ha éénmalige pluk: vroeg oogsten: 30.000 a 35.000 planten/ha laat oogsten: 35.000 a 40.000 planten/ha De rijafstand mag variëren van 50 tot 75 cm. Veelal wordt tegenwoordig 75 cm aangehou den. De afstand in de rij is dan als volgt: 25.000 planten/ha 75 x 54 cm 30.000 planten/ha 75 x 45 cm 35.000 planten/ha 75 x 38 cm 40.000 planten/ha 75 x 33 cm Koolvliegbestrijding een grote sproeimachine, waaraan verschillen de slangen gekoppeld worden. Elke slang wordt door een man bediend, die twee rijen tegelijk meeneemt. Verzorging 0 Semeron kan ook verbranding geven aan het gewas. Men moet daarom spuiten bij bedekte lucht en oppassen voor overlappingen. Rond half juli kan het spruitengewas aangetast wor den door de melige koolluis. Ook rupsen kun nen dan schade aanrichten. Van deze rupsen zijn er diverse soorten Als deze insekten wor den waargenomen, moet men beginnen met spuiten en dit om de 2 a 3 weken herhalen. Tegen luizen gebruikt men een langwerkend systemisch middel zoals Systox, thiometon, e.d. Dit kan gemengd worden met Nexagan of Azinfos - methyl/dimethoaat tegen rupsen. Deze laatste middelen hebben ook een goede werking tegen wormstekigheid, dat later in het seizoen kan optreden. Na vochtige zomers kan men in spruiten veel schade ondervinden van slakken, vooral als een groenbemester is ondergeploegd. Het is dan aan te bevelen om tijdig slakkenkorrels te strooien, vooral langs slootkanten. Terneuzen Vanaf 12 mei liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "De Val", "Hof Zelden- rust" (3e partiële herziening) en "Industrieterrein Driewegen Mr. F.J. Haarmanweg". Zij die tijdig bezwaren hebben inge diend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. van het bestemmingsplan "Industrieterrein", kunnen be roep instellen bij de Kroon. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het gewijzigde vastgestelde bestemmingsplan "Koudepolder" (Hoek). Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeente raad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Bergen op Zoom Vanaf 12 mei ligt gedurende een maand ter inzage de tweede herziening van het bestemmingsplan "Para de". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Goes Vanaf 18 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Jachthaven e.o." (Wolfaarts- dijk). Zij die tijdig bezwaren hebben in'gediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Middelburg Vanaf 13 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Woonwagencentrum Nieuw- landseweg". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Rosmalen Vanaf 12 mei ligt gedurende een.maand ter inzage het uitgewerkte 3e gedeelte van het bestemmingsplan "Sparrenburg I". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 12 mei ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Vivaldistraat", "Grieg- straat" en "Bestemmingsplan in hoofdzaak". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Aardenburg Vanaf 16 mei ligt gedurende een maand ter inzage de partiële herziening van het ontwerp-bestemmingsplan "Plan in Hoofdzaak". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Brouwershaven Vanaf 16 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Dreischor Kom". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. St. Michielsgestel Vanaf 13 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Venkant". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Aarle-Rixtel Vanaf 16 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Broekeling". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het vastgestelde bestem mingsplan "De Koude Maas II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Deurne Vanaf 17 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Hagelkruisweg II". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Mill en St. Hubert Vanaf 16 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "West I". Zij die be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebbe^ftegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Zierikzee Vanaf 16 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de gedeeltelijke herziening van het bestemming splan "Havenkwartier". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 18