Een mijlpaal van 50.000 verzekerde Voertuigen D e voorzitter stond hierna uitvoerig stil bij de geschiedenis van de O.V.M. die thans in haar 26ste jaar is. G. U it dit staatje blijkt, dat we in een stroomversnelling zijn terechtgekomen. De eerste 8 jaar boekte de O.V.M. een gemid delde toename van ruim 600 voertuigen per jaar. De volgende 4 jaar lag het gemiddelde echter op 1.250 per jaar; de daarop D e verschijning van het jaarverslag van de Nederlandse Bank is elk jaar weer een belangrijk punt in de Nederlandse financieel-economische wereld. D e inflatie is de grote boosdoener in onze economische verhoudingen en -positie maar ook aan verbetering van het rendement van ondernemingen dient groot gewicht te wor den gehecht. Algemene ledenvergadering Onderlinge Verzekering Maatschappij van de Z.L.M. volgende 4 jaar op gemiddeld 2.500 per jaar. Dat bleef zo tot 1972 waarna de groei met ruim 5.000 per jaar ging. Een ontwikkeling, welke overigens parallel loopt met de ver snelde toename van het aantal motorvoertuigen in Nederland. Niettemin streeft het bestuur naar een toename welke niet bo ven de 5.000 voertuigen per jaar uitkomt. De premie-ontwikkeling is bijzonder interessant: In ons start- jaar 1951 werd voor een personenauto van 6.000,— een all-risks premie gevraagd van 106,25. Uitsluitend W.A. dek king kostte toen 41,25. Vandaag aan de dag betaalt U voor dezelfde auto een all-risks premie van 402,— en uitsluitend W.A. 198,— De konklusie is, dat de premies in de loop van ruim 25 jaar met 400% zijn gestegen. Als U daartegenover de loonontwikkeling in dezelfde periode stelt: n.l. ruim 1.000% of het tienvoudige dan is de konklusie gerechtvaardigd, dat de O.V.M. relatief gezien steeds goedkoper is geworde... Wij wisten dat zelf wel maar U wellicht niet. U ziet van tijd tot tijd een hoger bedrag op de prolongatienota staan en moppert dan, wat wordt die O.V.M. toch ook duur. U vergeet dan tegelijkertijd, dat U ruim 25 jaar geleden voor 1,50 per uur werkte en het nu niet meer kunt doen onder de 15,— per uur. Het is maar hoe U de zaken bekijkt. Samenvattend kan gezegd worden dat de financiële toestand van de O.V.M. kerngezond is, en dat de reserves ruim voldoende zijn. De voorwaarden zijn goed en de premies laag. Ook het resultaat over het afgelopen jaar was weer gunstig zodat de toekomst met vertrouwen en optimisme tegemoet kan worden gezien. Zonder geestdrift is nimmer iets groots tot stand gebracht. deL. De kringvoorzitter van de Z.L.M. op Noord-Beveland de heer H.C. v.d. Maas, tijdens een feestelijke toespraak ter gelegenheid van de bereikte mijlpaal. O p 20 april j.l. werd in Hotel "Kamperduin" te Kamper land door de voorzitter van de Onderlinge Verzekering Maatschappij van de Z.L.M. de 50.000 ste polis v«n de O.V.M. uitgereikt. De gelukkige was de heer J.M. Verburg, uit de Mariapol- der te Kamperland. Deze had voor zijn tweeling twee bromfietsen aangeschaft en ter verzekering aangeboden. Naast een jaar gratis verzekeren voor beide bromfietsen kreeg de heer Verburg voor de ene helft van de tweeling een horloge aangeboden en voor de andere helft een brom fietshelm. De voorzitter van de O.V.M. de heer C.J. v.d. Werff in gesprek De heer C J. v.d. Werff overhandigt de heer J.M. Verburg een van met de voorzitter van de Z.L.M., de heer A.J.G. Doeleman. de geschenken. De hoofdgedachte was destijds een goede en goedkope verze kering te kunnen bieden aan de leden van de Z.L.M. Aan deze gedachte is men door de jaren heen trouw gebleven en ook nu nog zijn de premies de laagste in den lande. In de eerste tien jaar was de ontwikkeling niet zo spectaculair. De krachtige ontwikkeling kwam pas na de invoering van de verplichte W.A. verzekering. Inmiddels was men begonnen ook anderen dan alleen Z.L.M.-leden toe te laten, alhoewel met mate. Nog heden ten dage wordt de groei afgeremd omdat het bestuur steeds een rustige groei heeft voorgestaan en dit principe ook wenst te handhaven. Historisch overzicht r estart zijnde in 1951 verliep de ontwikkeling als volgt: Herfst 1955 de 2.500 verzekerde motorvoertuigen bereikt; Februari 1959 de 5.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt; Februari 1963 de 10.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt; Herfst 1967 de 20.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt; Herfst 1970 de 25.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt; Juli 1972 de 30.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt; Juli 1974 de 40.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt; April 1977 de 50.000 verzekerde motorvoertuigen bereikt. Op vrijdag 20 mei a.s. om 13.00 uur in het Kultureel Centrum "den Dullaert", Sportlaan 14 te Hulst. Agenda 1. Opening 2. Notulen van de algemene ledenvergadering, gehouden op 3 juni te Kapelle 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen, inzake a. de ontwikkeling van de maatschappij in 1977; b. het schadeverloop met name de W.A. pool 1977: c. medische „varia d. overige punten. 5. Jaarverslag over 1976 Het jaarverslag met de balans- en exploitatierekening over 1976 wordt in het Land- en Tuinbouwblad van 13 mei 1977 afgedrukt. Ter vergadering zullen de verschil lende posten worden toegelicht. Voorgesteld wordt om het batig saldo ad 872.389,— aan de reserve toe te voegen. 6. Verslag van de financiële kommissie 7. Benoeming financiële kommissie Ingevolge artikel 21 dient voor het nazien van de jaar stukken 1977 'n financiële kommissie van drie personen te worden benoemd. Het bestuur stelt voor de zittende leden G.P.A. van Nieuwenhuyzen te Heijningen en A. Dingemanse te St. Laurens te herbenoemen en in de vakture Jac. Scheele te Zaamslag te benoemen de heer C.J. Almekinders te Retranchement. 8. Aanwijzing akkountant Het bestuur stelt voor aan te wijzen als akkountant het akkountantskantoor Brouwer, Kloes en Co. te Goes. 9. Verkiezing bestuursleden Volgens rooster zijn van het bestuur aftredend en her kiesbaar de heren Mr. J.F.G. Schlingemann te Goes, E.L. de Koeyer te Brouwershaven en J.W. v.d. Vorm te Wer kendam. Over de herbenoeming van de heer J.F.G. Schlingemann dient overeenkomstig artikel 16 van de Statuten door het bestuur van de ZLM beslist te worden. Over een herbenoeming van de heren E.L. de Koeyer en J.W. v.d. Vorm dient de algemene ledenvergadering te beslissen. 10. Benoeming beroepskommissie Het bestuur stelt voor de heren Mr. M.A. Terwoert te Middelburg, J. Nieuwenhuize te Lewedorp en I.C. Geluk te Nieuw-Vossemeer te herbenoemen als leden van de beroepskommissie. 11. Voorkomende zaken 12. Sluiting Namens de Onderlinge Verzekering Maatschappij van de ZLM., C.J. v.d. Werff, voorzitter. J. de Lange, sekretaris. Ook het jaarverslag 1976 met daarin de beschouwingen van de directeur Dr. Jelle Zijlstra is weer allerwege met grote belangstelling ontvangen. De verwachtingen van de heer Zijlstra zijn dat een keer ten goede niet uitgesloten wordt geacht mits bij voortduring wordt voldaan aan 4 voorwaarden te weten: 1. de inflatie moet worden teruggebracht; 2. de rendementsverbetering moet doorzetten; 3. tekorten op de staatsbegroting mogen niet door monetaire (geldscheppende) financiering worden opgelost; 4. de investeringen moeten onverflauwd verbeteren. Met betrekking tot deze punten heeft de oud-minister ge zegd dat de inflatie die in 1976 ruim 9% bedroeg nog veel te hoog was. Hij put evenwel hoop uit de vermindering van bijna 2 'A% die in 1977 wordt verwacht waardoor het injla- tiepercentage ruim 6% zou worden. A Is in één jaar een vermindering van 2/2% mogelijk is, moet bij een verstandig beleid dit ook in een volgend jaar nog mogelijk zijn en dan zou een aanvaardbaar peil zijn bereikt. Alleen dan wanneer het rendement verbetert zullen investe ringen, en met name arbeidsplaatsen creërende investerin gen, opleveren. Herstel van de werkgelegenheid wordt dan mogelijk. Stimulerende investeringsfaciliteiten op dat doel gericht verdienen grote steun. Het is dan tevens noodzakelijk dat strenge eisen worden gesteld aan het loonbeleid, terwijl er geen ruimte zal bestaan om een deel van de produktiviteitsstijging aan te wenden in de collectieve sektor. Het derde punt betekent in goed verstaanbaar Neder lands: Zet de tering naar de nering". De bankbiljettenpers moet worden stopgezet. Met welke prachtomschrijvingen je ook werkt of dat nu "monetaire "financiering of "geldscheppende "financiering wordt genoemd, zulk een handelen is economisch niet ver antwoord. Het monetaire beleid dient te worden gericht op het verwijderen van de overmatige besteding van gelden zoals wij de laatste jaren hebben gekend. Het jaar 1977 wordt van groot belang geacht voor het ver loop van de investeringen. Als de investeringen blijvend verbeteren zal de economie blijvend verbeteren, indien niet dan blijft het kwakkelen. In 1976 daalden de investeringen in ons land zowel van buitenlandse als binnenlandse ondernemingen aanzienlijk en dat is een kwalijke zaak. Vertrouwen uit ondernemerskringen blijkt in onvoldoende mate aanwezig te zijn en de politiek maatschappelijke ont wikkeling draagt niet bij tot het hervatten of intensiveren van de bedrijfsinvesteringen. De ondernemingsgewijze pro- duktie ligt in het schootsveld van veler kritiek. Toch zal een vermindering van spanningen en een positie vere houding tegenover de ondernemingsgewijs georgani seerde produkten met een voortgaand rendementherstel dringend geboden zijn om tot een blijvend economisch her stel te komen. Een economisch herstel dat van levensbelang is voor de gehele nederlandse bevolking. Paauwe

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 3