ZITDAGEN S z.l.m. gropatax KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN EREGALERIJ AGENDA A.C.V. studiedag R.A.K. Oost Zeeuws Vlaanderen Jacht op houtduiven in West. Zeeuws-Vlaanderen Afsluiting R.Z. regeling in Noord-Brabant Biggenvervoer versoepeld Sportfokkers houden oude hoenderrassen in stand BESTEMMINGS PLANNEN Radio 7 MEI - Fokkersclub voor Buitenlandse Stamboekschapen 15.00 uur - Hotel "Eindhoven" te Eindhoven, Aalsterweg 322 - Tijdens deze vergadering zal een voorstel worden gedaan i.v.m. de vorming van een definitief bestuur, te vens verdere gegevens over de gedachte uitbouw der werkzaamheden als registratie, administratie en kosten verbonden aan het lidmaatschap. 9MEI-AFD. AXEL 20.00 uur - "De Halle" te Axel - de heer J.P. van Wijck zal spreken over "Piekmeters op de Boerderij". 10 MEI - Afd. Langstraat/'s-Grevelduin-Capelle der Z.L.M. 20.00 uur - "Zidewinde" te Sprang-Capelle - Gekombi- neerde ledenvergadering. Spreker: A.R. de Geus, sekr. Waterschap "Dongestroom" over "Het funktioneren van het Waterschap". Op maandag 9 mei a.s. zal de Stichting Afnemers Controle op Veevoeder weer de traditionele landelijke studiedag .organise ren. Deze studiedag wordt gehouden in het "Evert Kuper- soord", Stichtse Rotonde 11 te Amersfoort, aanvang 10.00 uur. Gesproken zal worden door: Ir. K. Vervelde over "Pluimvee-, varkens-, en rundveehouderij in Nederland, gezien in het licht van onze veevoedergrondstoffenimport", Drs. A.G. de Moor over "Nieuwe veevoederbronnen als gevolg van recy- clings(kringloop)procedé\s". Drs. C.C.J.M. v.d. Meys over "Ve terinaire aspekten betreffende de import en export van pluim vee-, varkens- en kalfsvlees", en Ir. J.W. Raap over "Land- bouwprijsbeleid in de dierveredelingssektor". De toegang is voor iedereen vrij. Op maandag 9 mei a.s. organiseert de Agrarische Commissie O.-Zvl. een informatieavond over het Landbouwschap in "de Halle" te Axel. Aanvang: 19.30 uur. Dhr. Goeman (gewestelijk secretaris voor Zeeland) en dhr. Mares (public relations) zullen de structuur en aktiviteiten van het Landbouwschap uitgebreid toelichten. Ieder die hiervoor belangstelling heeft is van harte welkom, dus Z.L.M.-ers laatje ook 's zien. In verband met de gespreide zaaiperiode is in overleg tussen de 3-C.L.O.'s en de Jagersvereniging in W. Zws.-Vlaanderen be sloten de periode op het jagen van houtduiven te verlengen. Op dinsdag 10 mei, 17 mei en 24 mei zal men wederom met zoveel mogelijk personen, ook niet jagers, gaan jagen op houtduiven. Degene die geen jachtgeweer hebben kunnen toch zeer be hulpzaam zijn door de houtduiven op te jagen uit houtwallen en bomen. Onlangs werd de R.Z.-droogteregeling praktisch afgesloten. In Nederland 20.600 aanvragen, in Brabant als koploper 4.800. Ruim 70% van de aanvragen kwamen uit Overijssel, Gelder land. Brabant en Limburg. Zowel landelijk als in Brabant werd 70% toewijzend geadviseerd. Het ging in Brabant om een ge middeld bedrag van 20.000,— waarvan Vs deel in de vorm van leenbijstand werd gegeven en Vj deel a fonds perdu. Deze financiële injektie aan bedrijven met een zwakkere eigen vermogenspositie heeft bijzonder positief gewerkt om de moei lijke winterperiode te kunnen overbruggen en de likwiditeits- positie van de bedrijven te versterken. Anderzijds staat vast, dat de droge zomer kapitalen heeft gekost in de rundveehouderij en dat zij minstens een goed groeijaar verdiend en nodig hebben, aldus ir. A.H.. Crijns, H.I.D. voor de bedrijfsontwikkeling in Noord-Brabant. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr. J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel huis 01100 - 14044 Ing. J.F.BIanksma adviseur Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01100 - 21010 - toestel 1*3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel - Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2. Op 1 mei j.l. was het 50 jaar geleden dat de heer A. Visser in dienst trad op het bedrijf "Hoge Hoeve" van de heer Jb. v.d. Zande te Nieuwer kerk. Tevens op bovengenoemde datum was het 50 jaar geleden dat de heer C. v.d. Maale in dienst trad op het bedrijf "Domeinplaat" te 's-Heer A rendskerke van de heer Lenshoek te Kloetinge. De heer B. Heringa benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Op vrijdag 29 april j.l. werd op het Ministerie van Landbouw door minister Van der Stee deze hoge onderscheiding aan de heer B. Heringa uitgereikt. De heer Heringa is van 1958 tot 1973 werkzaam geweest als Direkteur Generaal van landbouwzaken in de EEG. Via "Cen traal Bureau" (Nat. Coop. Aan en Verkoop Ver.) en het mi nisterie van landbouw, werd hij op deze belangrijke post binnen de EEG geroepen. In deze funk tie heeft de heer Heringa in de periode Mansholt mede zijn stempel gedrukt op het Europese landbouwbeleid. Bij dit werk heeft de heer Heringa zijn betrokkenheid met de landbouw zeker niet verloochend. Geboren en opgegroeid in de veenkoloniën kende hij de problematiek van huis uit. Wij kennen B. Heringa als een echte Europeaan en weten dat wanneer zich in dit verband problemen voordoen hem dit zeer ter harte gaat. Als adviseur maakt de heer Heringa deel uit van het K.N.L.C.-bestuur, om ons ten dienste te staan. Voor de Z. L. M. is het een eer dat deze onderscheiding aan een lid van onze organisatie is toegekend. Wij willen de heer Heringa van harte feliciteren met deze hoge onderscheiding en wensen hem met zijn gezin vele jaren gezond heid toe in het Schuddebeurse. Eremedaille in zilver Aan de heer A. Visser werd de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt door Burgemeester Jde Kam te Nifuwerkerk. De heer Visser is 50jaar werkzaam geweest op de "Hooge Hoeve Begmnend als 12-jarige jongen onder de leiding van de heer H.C. v.d. Zande, daarna bij diens zoon J. v.d. Zande en de laatste 3 jaar samen gewerkt met Wim v.d. Zande als 3e generatie, 5.0 jaar meegroeiend met de ontwikkeling van een akkerbouwbedrijf van handwerk en paardentraktie tot het gemechaniseerd bedrijf van vandaag. Verantwoordelijkheid dragen op een bedrijf waar het werk veelal alleen aan het begin van de dag werd besproken. Wij hebben op ons bedrijf nooit over moeten zaaienen "Ik geloof dat wij nooit een meningsverschil hebben gehad", waren de opmerkingen van de heer V.d. Zande die de waardering en goede verhouding duidelijk typeerden. Wij willen de Heer de Visser van harte gelukwensen met deze onderscheiding. Wij hopen dat hij in goede gezondheid verder mag werken en daarna nog vele jaren met zijn gezin van een welver diende rust mag genieten. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES OOSTBURG: woensdag 11 mei in café "de Windt" KORTGENE: donderdag 12 mei in hotel "De Korenbeurs" ZIF.RIKZEE: donderdag 12 mei in hotel "Huis van Nassau" MIDDELBURG: donderdag 12 mei in hotel "De Brasserie" van 1-4 uur ingang Zusterplein ST.PHILIPSLAND: vrijdag 13 mei in hotel "De Druiventros" van 11.30-13.00 uur. De zitdag van 19 mei in St.Maartensdijk is verplaatst naar don derdag 26 mei. Vrijdag 20 mei is ons kantoor de gehele dag gesloten. BERGEN OP ZOOM ZEVENBERGEN: donderdag 12 mei in hotel "Tholenaar" van 11.00 tot 12.00 uur. I .andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heren J. ZuidWeg en J. van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur. de direkteur. de heer C.P.J. van Iwaarden, alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. Minister mr. A. van der Stee (landbouw) heeft in verband met de varkenspestsituatie per 26 april 1977 de mogelijkheden voor vervoer van biggen verruimd. Biggen tot 35 kg mogen worden vervoerd, mits dit geschiedt langs de kortste weg van één of meer bedrijven - dus met bijladen - naar één afleveringsbedrijf. Ook is het toegestaan biggen, die van één bedrijf afkomstig zijn, op meer dan één bedrijf af te leveren. Voorwaarde hierbij is dat de betrokken bedrijven alle binnen of alle buiten het ingesloten geöied in Midden-Nederland zijn ge legen. Minister mr. A. van der Stee (landbouw) ziet geen aanleiding te bevorderen dat in het Instituut voor Pluimveeonderzoek te Beekbergen oude hoenderrassen worden gehouden. De popu latie zal te beperkt zijn om een werkelijke garantie voor het voortbestaan van Oud-Hollandse rassen te bieden. Wel heeft het Fonds Nederlandse Veefokkerij door bemidde ling van zijn departement onlangs een startsubsidie van 25.000,— verleend aan de Stichting Zeldzame Huisdierras sen. Deze stelt zich ten doel de instandhouding en bescherming te bevorderen van rassen, slagen of fokgroepen van huisdieren, die van Nederlandse of Noord-West-Europese origine zijn, die van cultuurhistorisch belang zijn voor wetenschappelijk pnder- zoek, onderwijs of de fokkerij van produktierassen. Overigens is de bewindsman van mening dat oude hoenderras sen niet met uitsterven bedreigd worden. Er zijn in ons land ongeveer 4.500 georganiseerde fokkers van hoenders, zoge naamde "Sportfokkers". Deze sportfokkers slagen erin de oude rassen in stand te houden. Ze zorgen regelmatig voor de uitwis seling van hanen en eieren teneinde inteelt te voorkomen. Bergen op Zoom Vanaf 26 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Stationsstraat e.o.". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeel telijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Gagel donk N-W." Zij die bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Borsele Vanaf 26 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sportterrein Heinkenszand". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de ge meenteraad als bij G.S.. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Gcldrop Vanaf 28 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Hulst". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S.. als mede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goed keuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Luyksgestel Vanaf 28 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "De Kruisboom". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Dinsdag 10 mei a.s., Hilversum II, (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Een voorbeschouwing over de op 11 en 12 mei a.s. te houden Werktuigendagen in Liempde", met medewerking van diverse konsulentschappen! "Spaar de vogels in de weidetijd", met medewerking van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels te Zeist. Vrijdag 13 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De rekonstruktie van Midden-Delfland", met medewerking van de provinciale direktie voor de landinrichting in Zuid-Hol land. Roosendaal en Nispen Vanaf 29 april ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Buitengebied 1975". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij G.S., alsmede zij die be zwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Rosmalen Vanaf 28 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sparrenburg II". Zij die be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastge stelde bestemmingsplan "Hintham-Zuid". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., als mede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goed keuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. St. Oedenrode Vanaf 29 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Olland". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven Vanaf 29 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Zonderwijk, herziening I". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Brouwershaven Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp van de le herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Helmond Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Schietbaan-Rietbeemd". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Heusden Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Herpt". Zij die bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Nieuw-Ginneken Vanaf 29 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde-bestemmingsplan "Beekhoek II". Zij die tijdig bezwarenhebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad, als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthou ding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Rucphen Vanaf 29 april ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Wijzigingsplan Zegge-Zuid". Alleen zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Willemstad Vanaf 1 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "vesting Willemstad". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2