OKIIBKWUS NOTITIES nadere informatie ook op stand 185 te Liempde VAN BELANG IS VOORAL SPUIT OP TIJD C. VERMEULEN B.V. Zijn boeren eikaars konkurrenten? Voorlichting over nieuwe trekkers en landbouwwerktuigen Ook schapen op werktuigendag te Liempde Betanal Spuit vooral tijdig en herhaal zonodig de toepassing. Voeg voor nawerking Venzar of Pyramin toe. Schering-11E olie Versterkt de werking van Betanal. Toevoegen bij temperatuur beneden 18 °C op afgeharde bieten met tenminste 2 echte blaadjes. Maneltra Borium Voorkomt hartrot in bieten. Spuit 2 kg/ha tussen 1e en 3e week van juni. Tractoren Werktuigen M echanisatiebedrijf 2 rijer Cramer aardappelplanter met lange lepels. gebruikte Urgent sproeimachines: 12-15-18-21 mtr. Open school Noord- en Zuid-Beveland Betanal Technische brochure volvelds- en rijenbespuiting Betanal op aanvraag bij ons verkrijgbaar. Afdeling Agro Postbus 79 Boxtel Telefoon 04116 4925 schenn Oostburg, 01170-3255 Axel, Crijnssenstraat 1, .01155-1845 Onder redaktie van L. Anderson. (Borsele, Goes, Kapelle, Kortgene, Reimerswaal, Wissenkerke) In de Open School kunnen volwassen mannen en vrouwen van ongeveer 30 tot 55 jaar die dingen leren die men voor zichzelf belangrijk vindt. De mogelijkheden zijn: - Ophalen en uitbreiden van uw algemene ontwikkeling. - Stap voor stap werken aan een deeldiploma MAVO of enkele vakken uit dit pakket, b.v. Nederlands en/of Rekenen, Engels, e.d. - Ontwikkelen van prakti sche vaardigheden. Zoals: Eenvoudig lassen, kinderen helpen met het huiswerk, eenvoudig onderhoud van uw woning én mogelijkheden met uw tuin, e.d. In de Open School wordt gewerkt in groepen van ongeveer 15 deelnemers. Iedere groep wordt door een vaste begeleid(st)er begeleid, die ook individuele hulp aan de leden van de groep zal geven. De Open School streeft ernaar om de groepen in het eigen dorp bij elkaar te laten komen. De groepen komen 1 of 2 keer per week bij elkaar. Natuurlijk niet in de schoolvakanties. De bijeenkomsten kunnen zowel 's morgens, 's middags of's avonds plaatsvinden, eventueel zelfs op de za terdagmorgen. Dit is afhankelijk van de wensen en de mogelijkheden van de deelnemers en deelneemsters zelf. Over de gehele regio verspreid mogen slechts 150 deelnemers toegelaten worden. Daarom krijgen de mensen met een op leiding van ten minste 5 a 6 jaar lager onderwijs en ten hoogste 1 a 2 jaar voort gezet onderwijs in dit projekt voorrang. Het deelnemen aan de Open School is gratis. Voor boekengeld en dergelijke zal ten hoogste een paar tientjes per jaar nodig zijn. Het projekt duurt in ieder geval tot augustus 1979. U kunt aan de Open School deelnemen: - Als U samen met anderen wilt leren en toch uw eigen leerweg wilt kiezen. - Om uw kinderen te kunnen helpen met het huiswerk. - Als een aanloop tot b.v. de MAVO - Omdat leren niet alleen waar devol is, maar ook fijn kan zijn. - Om door leren zelfvertrouwen te ontwikkelen, je mening te kunnen geven. - Om beter te kunnen volgen wat er in onze samen leving gebeurt. - enz. enz. Indien U meer informatie wenst over de Open School kunt U van 's morgens 9 tot 's avonds 9.00 uur rechtstreeks kontakt opnemen met het kantoor van de Open School. Adres: Singelstraat 7, Goes. Telefoon: 01100-20547. Thema jongerendag wereld ploegmanifestatie 1977 Van 3 t/m 11 oktober vindt op de Flevohof bij Dronten de wereld ploegmani festatie 1977 plaats. Aan deze manifestatie zijn behalve de nationale en de wereld ploegwedstrijden, waarvoor per dag zo'n 15.000 bezoekers worden verwacht, ook een aantal andere aktiviteiten verbonden. Eén van deze aktiviteiten is een jon gerendag die voor donderdag 6 oktober op het programma staat. De drie Cen trale Plattelands Jongeren Organisaties, mede organisator van de wereld ploeg manifestatie, zijn van plan om deze jongerendag groots op te zetten. Het centrale thema daarbij zal zijn: Zijn boeren eikaars konkurrenten? Na de nationale ploegwedstrijden die 's morgens en in het begin van de middag worden gehouden zal dit thema belicht worden door een drietal deskundigen. Van dit drietal zal drs.Joris Schouten, voorzitter van de KNBTB, de nationale aspekten belichten. Ir.Gerrit Braks, landbouw specialist van het C.D.A. en voormalig medewerker van de Europese Kommissie de Europese aspekten en drs. Jan Pronk, demissionair minister van ontwikkelingssamenwerking, de mon diale aspekten. Na de inleiding die omstreeks drie uur zal beginnen volgt een forum diskussie. 's Avonds zal het programma worden voortgezet met de prijsuitreiking, een kaberetnummer met bovengenoemd thema als onderwerp en optreden van de hypnotiseur Roberto Romana. Het avondprogramma zal worden besloten met het optreden van een popgroep. De organisatoren van deze jongerendag rekenen er tenslotte op dat vele platte landsjongeren uit alle delen van het land en uiteraard ook andere belangstellen den op 6 oktober de weg naar de Flevopolder zullen vinden. Op de Werktuigendagen zal het Consulentschap voor Land bouwwerktuigen en Arbeid uit Wageningen, bijgestaan door de specialisten voor landbouwwerktuigen en arbeid van de regio nale consulentschappen, voorlichting geven over trekkers en landbouwwerktuigen. De belangrijkste aktiviteit is de bespreking van nieuwe werk tuigen in de ring, die tweemaal per dag plaats vindt. Nieuw betekent in dit geval: na de RAI 1976 verschenen op de Neder landse markt. Voor de ring bestaat dit jaar van deelnemerszijde zeer veel belangstelling. Er zullen niet minder dan zestig nieuwe trekkers en werktuigen worden voorgereden en besproken. In de "voorlichtingsboerderij" is standruimte ingericht waar specialisten aanwezig zullen zijn om vragen die bij landbouwers zijn gerezen omtrent machinekeuze en/of arbeidsorganisatie te beantwoorden. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om door middel van vlugschriften, brochures en voorlichtingsbrieven de nodige informatie in te winnen. In dit kader verdient de onlangs verschenen voorlichtingsbrief over grondverbetering op lichte gronden een apart vermelding. Het Schapenstamboek voor Limburg en Noord-Brabant ver zorgt reeds enkele jaren in samenwerking met het C.A.R. te Zevenbergen, het C.R.A. te Roermond en de firma Peeters- Kessels te Maasbree een stand op de werktuigendag te Liempde. Ook in 1977 zal dit zo zijn. Het doel hiervan is het geven van voorlichting betreffende de schapenhouderij en -fokkerij. Voor dit doel wordt de stand geplaatst op het yoorlichtingsterrein naast de rundveestal. De stand wordt als volgt samengesteld: - het Schapenstamboek stelt een aantal goede Texelse schapen beschikbaar én verzorgt de voorlichting over de fokkerij van dit ras; - de beide cönsulentschappen verzorgen de technische en eko- nomische voorlichting over de schapenhouderij. Er worden di verse materialen getoond en gedemonstreerd. Dit zijn o.a. ver- zorgingsapparaturen zoals vanghok, behandelsloot en klauw- behandelingsapparaat, stalinrichtingsmaterialen zoals voerbak ken, drinkbakken en een automatische voerband en materiaal ten behoeve voor de afrastering van het weiland. Verder wordt op deze dag door funktionarissen van deze consulentschappen informatie gegeven; - de firma Peeter-Kessels, een handelsonderneming die zich gespecialiseerd heeft op het gebied van de schapenhouderij, stelt al de benodigde materialen beschikbaar en verzorgt de informatie over het gebruik van deze materialen. Folders be treffende deze materialen zijn bijgevoegd. 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 16