BASF Het is Pyramin vóór en Pyramin nabij de moderne bietenteler BETONSTAL- ROOSTERS Pyramin Betanal na opkomst: De ideale combinatie Met de Z.L.M. bereikt u 30.000 gezinnen Betonplanken garages "Pyramin weer zo'n uitgedokterd BASFprodukt! v' e 0 - A. en B. BETONINDUSTRIE A en C Betonbouw, v. Donzels Timmerfabriek vervolg vergadering Tuinbouwcom. Internationaal bezoek op Praktijkschool Schoondijke k voor rundvee en varkens, div. afmetingen snelle levertijd door heel Nederland Heipoldersstraat 6 Heeze (N.-Br.), tel. 04907-1605, na 5 uur 04907-1968 door geheel Nederland incl. vervoerskosten. 4,80 x 3,20 m. 1450.- 6.30 x 3,20 m. 1680- 7.80 x 3.20 m. 1980.- SCHUURTJES: 4.00 x 2.00 m.lf 1Ó75.- 3,20 x 2,00 m. f 875,-. Verder alle soorten gebouwen.aangepast aan Uw wensen zoals VEESTALLEN -L.OOD- SEN-SCHUREN etc.. max. br. 13 m.. max. h. 4,00 m.. prijs hiervan op aanvraag steeds ex clusief 18% B.T.W. Alles te leveren als All-In bouwpakket met zeer duidelijke werkbeschrijving. Graag plaatsen wij het voor U voof25% exstra. Ook zorgen wij voor gratis tekeningen voor bouwaanvragen en helpen U waar pogelijk. Op speciaal verzoek verzorgen wij ook houten garages en schuren. Vraag vrijblijvend onze kleurenfolder met alle mogelijke modellen en prijzen. Oirschotseweg 113 BEST. Tef.: 04998-3932. Verkoopkantoren: Wieringerwerf: 02272-2111 Apeldoorn: 055-231315 Biervliet: Z.-Vlaanderen: 01152-1361 Eindhoven: 040-518127. Wilt u het goed doen dan combineert u Pyramin met Beta nal. Bij voldoende bodemvocht geeft Pyramin op geëigende gronden een lange nawerking en dat spaart u heel wat werk. Door een tweede toepassing van Pyramin, in dit geval in combi natie met Betanal (zonder olie), is het mogelijk om het effect op zwarte nachtschade en ganzevoet aanmerkelijk te verbeteren, met name op gronden waar bodemherbiciden als regel goed werken. De combinatie is gemakkelijk ver spuitbaar en vormt een krachtig contactherbicide tegen zeer veel tweezaad-lobbige onkruiden, waaronder veelknopigen zoals perzikkruid (roodbeen) en water peper (bitterplant), grotere herik en grotere koolzaadopslag. De moderne bietenteler bedenkt zich dan ook geen twee keer: er is maar één Pyramin! perzikkruid Ook voor dit produkt heeft BASF een informatieve brochure klaar liggen, die wij u op aan vraag graag en gratis thuis sturen. Bel of schrijf: BASF Nederland B.V., afd. Landbouw, Kadestraat 1, Postbus 1019, Arnhem, Tel.: 085-71 71 71 De winterbloemkool staat er prima voor. Als het weer koel blijft kan een goede oogst van prima kwaliteit worden verwacht. Bij de bloembollen is de prijs van de gladiolen oogst 1976 deze winter tegengevallen. Aanvankelijk lag de prijs gunstig omdat door de droogte een kleine oogst werd verwacht, maar na de regen volgde een groeiexplosie die toch tot een vrij goede oogst leidde. Met gevolg een sterke prijsdaling. Overigens was ca. 70% in voorverkoop verkocht. De voorverkoop oogst 1977 verloopt ->ij trage handel tegen redelijke prijzen. De tulpenoogst in Zeeland was klein, de bollen waren duur. Er wordt thans gewaarschuwd tegen te steFke uitbreiding, want ook tulpentelers schijnen de neiging te hebben achter de prijzen aan te lopen. Met irissen worden nu al diverse jaren achtereen goede uit komsten bereikt. Dit gewas is in Zeeland goed thuis. De heer J. Neele wees op de hoge produktiewaarde van de bloembollen en bloemen in het werkgebied der Z.L.M. Zee land: 12 miljoen gladiolen./ 1 miljoen tulpen, 1.2 miljoen bijgoed. Totaal 14.2 miljoen. Noord-Brabant: 6 miljoen gladiolen (vooral in N.W. Brabant), 1 miljoen tulpen en 0.8 miljoen bijgoed. Totaal 7.8 miljoen. In het gehele werkgebied der Z.L.M. dus 22 miljoen gulden aan bloembollen. Verder levert de bloementeelt onder glas in Zeeland nog 8 miljoen op en in Noord-Brabant een veelvoud van dit bedrag. Alles bij elkaar ligt de produktiewaarde van de bloembollen en bloemen in Zeeland en Noord Brabant tussen de 50 en 60 miljoen gulden! Andere Punten 13 e heer G.W. Bos ging uitvoerig in op de ontwikkelingen in de glastuinbouw. Vooral de prijs van de energie blijft alle aan dacht vragen. Via een nieuwe subsidieregeling wordt getracht de oliestokers met afgelegen bedrijven tegemoet te komen bij eventuele omschakelingsplannen naar aardgas. Vanuit de vergadering werd gesteld dat de energievoorziening 14 in koelhuizen ook een dure aangelegenheid wordt; is ook hierbij geen subsidie of speciaal tarief mogelijk? Uitvoerig werd gediskussieerd over het derde-landen-beleid, de gevolgen van eventuele toetreding van Spanje, Portugal en Griekenland tot de EEG, het stelsel van interventieprijzen (in terventieprijs niet afstemmen op teeltkosten. maar op teeltkos- ten plus transport naar de konsumptiegebieden, enz.). Als reaktie op een beleidsnota van het Landbouwschap werd vastgesteld dat het beleid erop moet zijn gericht dat het inkomen in principe uit de marktprijzen wordt verkregen. Hoewel de arbeid in land- en tuinbouw vaak onvoldoende wordt beloond, had de vergadering toch teveel bezwaren tegen een gegaran deerd inkomen voor de zelfstandige. Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van de heer R. den Engelse als lid van de kommissie. AvO Op onze landbouwpraktijkscholen in Nederland worden regel matig ook buitenlandse kursisten ingeschreven. Zo was er vorige week op de praktijkschool te Schoondijke een groep jongeren uit de derde wereld om zich te oriënteren in de aardappelteelt. In bepaalde gematigde streken in de tropen willen de aardappels best groeien en vormen ze een gewaar deerd voedsel voor de lokale bevolking. Natuurlijk kunnen ze niet in een paar dagen tijds en ook niet in drie maanden, leren; hoe je precies aardappelen verbouwt, maar ze kunnen wel een aantal indrukken meenemen waarvan ze later thuis in het veld veel gemak kunnen hebben. Daarom was het ook verstandig om niet alleen onze zeer moderne methoden te demonstreren maar ook en vooral de eenvoudige wijze, met paard en kleine werktuigen. Tevens hopen we dat deze jongeren die begeleid worden door het Internationaal Agrarisch Centrum in Wageningen straks weer als ambassadeurs voor ons land zullen optreden, want zij die in aanmerking komen voor derge lijke kursussen gaan dikwijls vooraanstaande posities bekleden in hun eigen land. Foto: Peter Verdurmen f i

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 14