Steunpoot von Vicon Schijvenmaaier Algemene Handelsvoorwaarden voor bedrijfsgebouwen en -uitrusting VABU Kistenkantelaar voor heftruck en traktor Egalisatiebalk voor 3.50 m. Lelyterra's Liot schoffelmachines Nieuws van Boeke - Heesters De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens die door de desbetreffende fabrikant/ leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. J.F.BIanksma. Vicon Nederland B.V. meldt ons dat er voor de Vicon Schijven- maaier een nieuw accessoire in de handel is n.l. een steunpoot voor de vertikale parkeerstand. Voor deel van deze poot is dat de maaier in de berging minder plaats inneemt. Voor meer in lichtingen kunt u terecht bij uw dealer of bij: Vicon Nederland b.v.. Postbus 136, Lelystad, tel. 03200 - 26805. 12 ,A.naLoog aan de reeds lang bestaande Algemene Handels- voorwaarden Landbouwwerktuigen (AHL) werd in 1976 de Vereniging van Leveranciers van Agrarische Bedrijfsgebouwen en -uitrusting (VABU) opgericht. Aanleiding daartoe was o.m. om in samenwerking met Landbouwschap, Stichting Mechani- satiecentrum te Wageningen en Ver. van Ondernemers in de Bouwnijverheid te komen tot Algemene Handelsvoorwaarden ten aanzien van de levering van bedrijfsgebouwen en - uitrus ting - de zgn. AHBU. Het streven van de VABU is erop gericht om in samenwerking met deze instanties de AHBU zo snel mogelijk tot stand te laten komen zodat de boer-opdrachtgever een dokument krijgt waarin vastgelegd is waaraan leverancier en opdrachtgever zich moeten houden. Bovendien wordt daarin aangegeven hoe bij verschil van mening moet worden gehan deld. Verwacht kan worden dat in de loop van 1977 de AHBU in werking zullen treden. n deze Algemene Handelsvoorwaarden worden de leveranties geregeld van: - kompleet ingerichte agrarische bedrijfsgebouwen en torensi lo's - komplete bouwpakketten voor agrarieche bedrijfsgebouwen - uitrusting van en apparatuur voor agrarische bedrijfsgebou wen voor zover deze in nauwe samenhang met agrarische be drijfsgebouwen worden gebruikt. Dit echter met uitzondering van melkwinning- en bewaarapparatuur die, zoals bekend, on der de AHL vallen. De leden van de Vereniging van Leveranciers van agrarische bedrijfsgebouwen en -uitrusting, waarbij zich nu reeds 19 heb ben aangesloten, streven ernaar om verbetering van de kwaliteit van bedrijfsgebouwen én uitrusting te bewerkstelligen. Zij bie den dienaangaande dan ook in de daarop betrekking hebbende Algemene Handelsvoorwaarden bepaalde zekerheden. In de praktijk, aldus de VABU, zal dit voor de boer betekenen dat deze zich verzekerd weet van bij de leden aanwezige bouwkun dige kennis van zaken en begeleiding. De leveranciers die zich reeds als lid van de VABU hebben aangemeld en de Algemene Handelsvoorwaarden gaan hanteren zijn: Alfa-Laval N.V.. Amstelveen: Erven G. de Boer B.V. - Leeu warden; Cebeco-Handelsraad. Deventk; A. van Dorsser B.V., Nijmegen; G.W. van Driel Van Dorsten B.V. - Hoofddorp; Farmex Handelsonderneming B.V. - Drachten; Gascoigne Ne derland B.V. - Leeuwarden; Gorter B.V. - Emmeloord; De Groot's Houtbouw - Vroomshoop; Hordijk Prefab B.V. - Delft; Hot Stalautomatisering - Doetinchem; Kooyman B.V. - Oud- Beijerland; Melotte Nederland B.V. - Helvoirt; Öostwouder B.V. - 't Zand; Paques Systeembouw - Balk; Poiesz B.V. - Zutphen; Trioliet Mullos - Silo Nederland B.V. - Losser; Veemo B.V. - Haaren en Veugen Stallenbouw B.V. - Someren. Nadere inlichtingen verstrekt het sekretariaat der VABU - Nieuwe Parklaan 112 - Den Haag - tel. 070-54.97.04. Kooi B.V. te Vrouwenparochie - Molen 25 introduceert een, speciaal voor het gebruik in land- en tuinbouw ontworpen kis tenkantelaar. Met deze. in de techniek genoemde "Rotator", kunnen stapelkisten en bulkkisten met een gewicht van 1000 tot 2500 kg. gedoseerd worden geleegd. De kantelaar, welke is uitgevoerd in de genormaliseerde hef- truckmaten past niet alleen op iedere heftruck maar eveneens op iedere "KOOI-DRIEPUNTS" traktorhefmast. De werking is vol-hydraulisch zonder tussenkomst van een ketting of tand- krans. waardoor slijtage, ook onder extreem vuile omstandig heden tot een minimum wordt beperkt. De draairichting is zowel links- als rechtsom. Een derde (in klapbare en verstelbare) vork beschermt de stapelkist tegen be schadiging wegens zijdelingse belasting. Nieuw is ook dat in de neutrale stand de vorken automatisch en exakt horizontaal, worden geblokkeerd waardoor bij het inrijden beschadiging van de kisten, pallets en goederen, door de vorkpunten, wordt voorkomen. Lely Industries N.V. te Maasland, heeft nu ook een egalisatie- balk ontwikkeld voor de 3.50 meter Lelyterra's. De belangstel ling voor de Lelyterra uitgevoerd met de 3 meter egalisatiebalk bij oppervlakkige grondbewerking (met name bij de bieten teelt), heeft Lely Industries N.V. tot deze verdere ontwikkeling doen besluiten. Ook bij de Lelyterra 350 wordt de egalisatiebalk aan de voor zijde van de machine gemonteerd. Door een juiste afstelling van de egalisatiebalk en de kooirol kan een losse bovenlaag van 2 - 3 cm verkregen worden met aansluitend een vaste onderlaag. Het bietenzaad zal daardoor niet te diep kunnen vallen, zodat de kiemomstandigheden optimaal geacht kunnen worden. Het zaad rust gelijkmatig diep op de vaste, vochthoudende onder laag. De 3.50 meter egalisatiebalk kan direkt op het geploegde land ingezet worden. Wielsporen worden met deze egalisatie balk in één werkgang weggewerkt! Sinds kort heeft Brinkmann Niemeijer de verkoop verworven van de Liot schoffelmachines. Deze Franse fabriek is al meer dan 100 jaar gespecialiseerd in de fabrikage van deze werktui gen. De machines, te leveren voor zowel frontopbouw als voor drie puntsbevestiging met stuurinrichting en zitting, zijn robuust ge bouwd en technisch echt met het "Franse vernuft" uitgekiend. De parallellogrammen zijn degelijk geconstrueerd (drie- hoek-lagering) met smeerpunten op alle scharnieren. Het loop wieltje is voorzien van een luchtloos rubberwiel. De druk kan traploos ingesteld worden en de ophanging wordt eenvoudig met een veerklip geborgd. De Ioofbeschermers zijn geheel verstelbaar en traploos op druk in te stellen. Brinkmann Niemeijer heeft verschillende types in haar ver koopprogramma opgenomen, o.a. voor het schoffelen van bie ten, granen en maïs. Vanzelfsprekend is het mogelijk verschillende combinaties sa men te stellen, zoals werkbreedtes, ganzevoeten, rijafstanden, tandemcombinaties met of zonder Ioofbeschermers. De 6- en 7-rijer voor bieten is hetzelfde garnituur doch verschilt alleen in rijafstand (50-45 cm) en extra onderdelen. Deze zelfde bak wordt ook weer gebruikt voor het schoffelen van de maïs. Door het monteren van de speciale maïsuitrusting krijgt men een 4-rijig garnituur; per rij werkt men met 2 paral lellogrammen. De 12- en I4-rijer is ook weer alleen verschillend in de rijafstand (12 x 50 cm of 14 x 45 cm). Van de 12-rijer kan men een schoffelmachine voor maïs samenstellen van 8 rijen. De 12- en 14-rijige garnituur voor bieten en de 8-rijige voor maïs ^ijn^owel^nechanjsch^ils^i^draid^ Voor granen kan men combinaties vormen, aangepast aan de rijafstand. De standaard uitrusting bestaat uit: 1) een aanbouwconsole met 2 hefcilinders, die bij transport ontlast worden door een mechanische vergrendeling. De balk wordt door middel van een snelkoppelstuk aan deze console bevestigd. 2) Topstang voor vlakstelling. 3) Hydraulische leiding zonder koppelstuk aan aansluiting van de trekker. 4) Achterbalk met sporenwissers. De aanbouwdelen zijn zo compleet mogelijk uitgerust, doch het is onmogelijk deze pasklaar voor alle merken en typen traktoren mee te leveren. Dit moet door de handelaar/dealer verzorgd worden. Serie FELLA K-34 opraapsnij- en opraapdoseerwagens. De K-34 serie bestaat u.t de opraapsnijwagens Junior K-34 met een inhoud van 24 m3. Senior K-34 met een inhoud van 32 m3 en de opraapdoseerwagen SeniorKombi K-34 met een inhoud van eveneens 32 m3. Deze nieuwe opraapwagens zijn voorzien van een nieuw type invoerkast, waarmee het mogelijk is te werken met 20 messen en bij gebruik van de silagemessen zelfs met 34 messen. De nieuwe Fella K-34 serie vormt een komplete lijn opraapwagens met een moderne vormgeving. De PZ-HS-360 HARKSTRELA is een universele hooibouw- machine. Bij het schudden is de werkbreedte 3.00 meter. Bij het maken van één zwad tussen de rotoren is de werkbreedte even eens 3.00 meter. Indien men echter de draaiinrichting van één rotor omdraait en de machine schuin achter de traktor plaatst, kan naar één zijde geharkt worden en is de werkbreedte 3.60 meter. Indien naar één zijde wordt geharkt, is het mogelijk bij een geringe gewa sopbrengst meerdere zwaden bij elkaar te brengen om een vol doende groot zwad te maken voor de verwerking door de op- raapwagen of opraappers. Bij de PZ-HS-360 Harkstrela komen de tanden bij een bepaald toerental in de werkstand. Onder zware belasting kunnen de tanden naar boven uitwijken, waardoor tandenbreuk en stoppelbeschadiging voorkomen wordt. Van de nieuwe werktuigen waarmee Boeke - Heesters te Amersfoort - Postbus 249 - tel. 033-30434 onlangs op de markt kwam vermelden wij de volgende nieuwtjes: WEIMAR 3-rijige aardappelrooimachine die uitermate geschikt is voor lichte gronden. Bij deze rooier is de rooibek, met ge deelde scharen, pendelend opgehangen zodat alle rijen op een konstante diepte worden gerooid. Door het grote zeefoppervlak, de looprol en de egelband is de kapaciteit zeer hoog. De hydraulisch in hoogte verstelbare evelator brengt de aar dappelen met een minimale valhoogte in de naast rijdende wagen. Door de bestuurbare achterwielen kan de machine een voudig recht voor de rijen gestuurd worden. ARMER SALMON 3 in één Bietenrooier, een komplete 3-rijige bietenrooimachine. De kopper wordt aan de neus van de trekker bevestigd en is in korte tijd aan te brengen en er af te halen. De rooier/lader wordt aan de hefinrichting gekoppeld. Zowel kop per als rooier/ lader worden automatisch in de rij gestuurd. Door het degelijke reinigingssysteem en de ruime evelator is de kapaciteit van de rooimachine zeer hoog.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 12