ZiTDAGEN gropatax TENTOONSTELLINGSAGENDA Koop.Vereniging Administratie en Adviesburo Z.L.M. u.a. R.A.K. Oost Zeeuws Vlaanderen Nationale vlasdag Agrarisch Sociale Fondsen Benoemingen Gewestelijke Raad Landbouwschap Noord-Brabant Landbouwschap komt spoedig met oordeel over WIR-details MINISTERRAADSBESLUIT TERZAKE ONTWIKKELINGSSCHADE BESTEMMINGS PLANNEN Radio Aangifte veldkeuring 1977 opengesteld Mr.Klarenbeek lid hoofddirektie Centrale Rabobank Nederlandse inzending van voedings- en genotmiddelen te Dallas (USA) 22 april: Openbare voorlichtings- en diskussiedag over de var kenshouderij, georganiseerd door de Bond van Varkens houders van de N.CJ3. te Tilburg. Thema: "Alles over varkens". Plaats: Brabanthallen te 's-Hertogenbosch. Sprekers: ir. G.A.Meyer, voorzitter Produktschap voor Vee en Vlees; ir. J.P.Cornelissen, alg.dir.Stichting C.L.O.-Instituut voor de Veevoeding "De Schothorst": S.Algra, stafmedewerker Stichting Natuur en Milieu; ir.M.G.Wagenaar Hummelinck, voorzitter studiecie. "Intensieve Veehouderij" van de Ned.Ver.tot Bescher ming van Dieren; Prof.ir.B.Krol, dir.Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek. Aanvang 9.30 uur. Sluiting 15.30 uur. 28/4-1/5 Varkensvakbeurs - Reggio Emilia (Italië). 11/12 mei Werktuigendagen Liempde 4/7 juli Royal Agricultural show bij Birmingham 17/22 juli DLG-kongres te Hamburg 24/25 sept Nationale werktuigendagen Tangerlo-België Algemene ledenvergadering op vrijdag 29 april a.s. in Hotel "De Korenbeurs" te Goes, aanvang 14.00 uur. Agenda 1Opening 2. Notulen 3. Voorstel van het bestuur tot het ontbinden der vereniging (artikel 28 lid la der statuten) 4. Benoeming van het bestuur tot vereffenaar krachtens artikel 28 lid 2 der statuten 5. Bestemming van het saldo ingevolge artikel 28 lid 3 der statuten 6. Rondvraag 7. Sluiting Het bestuur: J. Scheele JWzn., voorzitter Jac.P.Lindenberg, sekretaris Het telefoonnummer van de vertegenwoordiger van de Regio nale Agrarische Kommissie Oost Zeeuws Vlaanderen, de heer L.Dees is 01153 - 1317 (tussen 8.00 en 1-7.00 uur). woensdag 22 juni 1977 Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de afdelingen St. Jansteen en Koewacht van de R.K. Zeeuwsch Vlaamse Vlas sersbond wordt er op 22 juni e.k. een vlasdag georganiseerd. Deze zal bestaan uit: - een vlastelerswedstrijd in Zeeuwsch Vlaanderen. - een rondrit per bus langs de vlasvelden in Zeeuwsch Vlaande ren. - een tentoonstelling van: oude en nieuwe vlasoogst- en bewerkingsmachines. vlas en vlaslinnen. oude foto's, schilderijen e.d. - prijsuitreiking en feestvergadering met receptie. De inschrijvingsdatum voor deelname aan de telerswedstrijd en de voorwaarden voor deelname zullen tijdig worden bekend gemaakt. De tentoonstelling en de vergadering zullen worden gehouden in en om het gemeenschapshuis '"t Heike" te Heikant. Dit is gelegen tussen St. Jansteen en Koewacht in. Voor nadere inlichtingen kunt U zich richten tot de R.K. Zeeuwsch Vlaamse Vlassersbond, Nieuwstraat 112, Koewacht. Z.l.m. LAND-EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Mr J.Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01100 - 20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01641 - 3847 Ingrid Bergman red-assistente -tel. huis 01100 - 14044 Ing. J.F.BIanksma adviseur Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Nieuwe uitgave: Gids voor sociale verzekeringen in het agrarisch bedrijf. De Agrarische Sociale Fondsen hebben van hun uitgave, de "Gids voor de sociale verzekering in het agrarisch bedrijf', weer een nieuwe druk laten verschijnen. Het boekje geniet door de vijf vorige drukken reeds bekendheid in brede kring en zeker niet het minst in die van het agrarische beroepsonderwijs. De inhoud is uitgebreid met een hoofdstuk over de Algemene Ar beidsongeschiktheidswet, n.l. de nieuwe wet, die ook voor zelfstandigen een uitkering regelt bij langdurige arbeidsonge schiktheid. Ook de andere hoofdstukken zijn aangepast aan de recente ontwikkelingen op het gebied van de sociale verzekering. Op het bij het boekje behorende inlegvel zijn allerlei cijferma tige gegevens vermeld, die herhaaldelijk wijzigen. Eenmaal per jaar wordt aan de bezitters van een boekje op hun verzoek gratis zo'n bijgewerkt inlegvel toegezonden. De prijs is gesteld op 1,- per exemplaar. De boekjes zijn verkrijgbaar bij de regionale kantoren van het A.S.F. Ook is het mogelijk om per giro te bestellen: Na over making van het korresponderende bedrag op de postrekening van het A.S.F. te Den Haag (nr. 69.02.63) ontvangt de besteller het gewenste aantal boekjes franco thuis. Vermeld dan wel op de girokaart "VoorGidsen". Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare vergadering van woensdag 6 april 1977 benoemd tot lid van de Gewestelijke Raad voor Noord-Brabant de heer A.Korteweg te Zevenbergen (plaatsvervanger G.J.de Jager te Werkendam) en eveneens tot lid van de Gewestelijke Raad voor Noord-Brabant de heer G.P.A.van Nieuwenhuizen te Heiningen (plaatsverva nger M.van Veldhuizen te AarleRixtel). Het Landbouwschap heeft zich in een brief gewend tot de Bij zondere Commissie van Voorbereiding van de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp investeringsrekening (WIR). Uit de brief blijkt, dat het Landbouwschap in beginsel instemt met het wetsontwerp, dit in tegenstelling tot aanvankelijke be denkingen. Het bestuur van het Landbouwschap heeft zich globaal akkoord verklaard met het schrijven. Er zijn echter tal van details in het wetsontwerp Investeringsre kening die nadere studie van het Landbouwschap vragen. Het bestuur van het Landbouwschap heeft besloten het bedoelde wetsontwerp op alle onderdelen te beoordelen en daarna een standpunt ten aanzien van het WIR bekend te maken. Overigens blijven de thans bestaande investeringsfaciliteiten (investeringsaftrek en de vervroegde afschrijvingen) van kracht, zolang er geen nieuwe investeringswetgeving is. Ontwerp wijziging Onteigeningswet Overeenkomstig zijn toezegging heeft de minister-president, minister van algemene zaken drs. J.M. den Uyl de Tweede Kamer bij brief van 6 april j.l. de door het kabinet aanvaarde aanvulling van de wijziging van de Onteigeningswet doen toe komen, die leidde tot het uitbreken van de kabinetscrisis. Het ministerraadsbesluit houdt in: - Aan het ontwerp-Onteigeningswet wordt toegevoegd een nieuw artikel 40a, luidende: Bij de begroting van de inkomstenschade wordt rekening ge houden met de wijze waarop het bedrijf wordt uitgeoefend op het ter onteigening aan te wijzen goed, zich gedurende de laatste 7 jaren voorafgaande aan het tijdstip van de onteigening zou hebben ontwikkeld. Indien de planologische beslissingen, in aansluiting waarop de onteigening plaatsvindt, niet waren ge nomen. Buiten beschouwing blijft daarbij de schade welke re delijkerwijs geheel of ten dele ten laste van de onteigende partij behoort te blijven. Voor zover reeds ingevolge een wettelijke regeling een tege moetkoming pf schadevergoeding is verleend of verzekerd, wordt met die tegemoetkoming of schadevergoeding rekening gehouden. - Dit artikel 40a treedt niet eerder in werking dan op 1 januari 1981. -Intrekking resp. verwerping van het amendament-De Bakker. - Aanvaarding van een kameruitspraak, waarin voorbereiding wordt gevraagd van een wettelijke regeling van een vergoeding van z.g. planschade, waarbij o.a. de op termijn voorgestelde regeling in artikel 40a. alsmede de correcties op de gebruiks waarde in artikel 40 van de Onteigeningswet, dienden te worden betrokken. Nistelrode Vanaf 13 april ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Vorstenbosch 1969". Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwa ren indienen bij G.S. Dinsdag 19 april a.s., Hilversum II (402 meter). 12.50 -13.00 uur "Landbouw en natuurbehoud", een vraaggesprek met ir. M.G. Wagenaar Hummelinck van het Staatsbosbeheer. "Agrarisch Allerlei". Vrijdag 22 april a.s., Hilversum II (402 meter). 12.50 -13.00 uur De struktuurvisie voor de landbouw II, een vraaggesprek met dr. N. Slot van de direktie bedrijfsstrukturele aangelegenheden van het ministerie van landbouw en visserij. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES OOSTBURG: woensdag 20 april in Café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 20 april in Hotel "Des Pays Bas" ST.MAARTENSDIJK: donderdag 21 april in Café PJ.v.Houdt van 11.00 - 13.30 uur MIDDELBURG: donderdag 21 april in Hotel "De Brasserie" van 1.00 tot 4.00 uur. ZIERIKZEE: donderdag 21 april in Hotel "Huis van Nassau" BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 21 april in Café "De Pelikaan", 11.00- 12.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur, de direkteur. de heer C.P.J. van Iwaarden. alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. Het Bestuur van de Stichting Keuringsdienst Delta-Nederland deelt mede dat de aangifte voor de veldkeuring 1977 wederom is opengesteld. Aan de vaste telers zijn de aangifteformulieren ver strekt. Aan diegenen die voor oogstjaar 1977 voor het eerst aan de keuring wensen deel te nemen, worden op verzoek de beno digde formulieren toegestuurd. Bij de aangifte moeten alle her- komstbewijzen, dat zijn onder de huidige omstandigheden ALLE LABELCERTIFICATEN, ingeleverd worden. De inzendtermijn is gesteld op 22 april 1977. Een spoedige opzending van de aangifteformulieren die onder tekend moeten zijn en vergezeld van de vereiste herkomstbewij- zen, bevordert een snelle afwerking van de aangifte. Met ingang van 1 januari 1978 is Mr.J.A.E.M. Klarenbeek (39) benoemd tot lid van de Hoofddirektie van de Centrale Rabo bank. De heer Klarenbeek, sinds 1966 verbonden aan de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank en vervolgens aan de Centrale Rabo bank, is momenteel onderdirekteur, sekretaris van de Hoofddi rektie en hoofd van het Direktoraat Algemene Zaken. Voorts is hij belast met de koördinerende leiding van de beleidsvoorbe reiding bij deGentrale Rabobank. Als sekretaris van de Hoofddirektie en hoofd van het Direkto raat Algemene Zaken zal de heer Klarenbeek worden opge volgd door Drs.P.A.J.Wijnmaalen (45). De heer Wijnmaalen treedt op 1 augustus 1977 als onderdirek teur in dienst van de Centrale Rabobank. Hij is thans adviseur en was tevoren chef van het kabinet van de Europese Land- bouwkommissaris te Brussel.. Ook in 1977 zal onze vaderlandse voedings- en genotmiddele nindustrie met een gezamenlijke inzending deelnemen aan de tentoonstelling welke een onderdeel vormt van de "Super Mar ket Industry Convention" die van 1 t/m 4 mei 1977 in Dallas in de Verenigde Staten wordt gehouden. De inzending zal - zoals gebruikelijk - staan onder auspiciën van de Afdeling Exportbe vordering van het ministerie van Landbouw te Den Haag. Naast de importeurs in de Verenigde Staten hebben zo'n twintig bedrijven uit ons land de gelegenheid aangegrepen, de inkopers van Amerikaanse supermarkten te doen kennismaken met aard en kwaliteit van hun produkten. De vereniging De Nederlandse Bloemisterij zal een bloemen- hoek creëren om de verkoopmogelijkheden van bloemen in het groot-winkelbedrijf te tonen. Nuenen c.a. Vanaf 7 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kom Nuenen". Zij die be zwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Bakel en Milheeze Vanaf 8 april ligt gedurende een maand ter inzage de partiële herzièning van het bestemmingsplan "Kom Bakel". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Domburg Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Duinweg". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eindhoven Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "IX Hagenkamp". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kun nen beroep instellen bij de Kroon. Oud- en Nieuw Gastel Vanaf 14 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Achterdijk". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg Vanaf 8 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Broekhoven II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2