BELARUS lanceert de Ploughmaster PEJA BRUSTRAC B.V. TOLSMA TECHNIEK BV Ventilatoren van Tolsma laten zich door niets kisten Hoe zit het met de varkenshouderij Als Brussel tekortschiet zijn maatregelen onvermijdelijk Voor het eerst in de trekkergeschiedenis een trekker met een automatisch hydraulisch differentieelslot, dat door de stuur bekrachtiging gekommandeerd wordt. Nu zonder schokken in- en uitschakelen op stuurkommando. Recht in de voor ploegend ingeschakeld en bij het draaien op de kopakker automatisch uitgeschakeld. Met een simpele handel ontkoppelt u het systeem voor b.v. transportwerk. Met recht kan deze trekker een ploegmeester onder de trekkers genoemd worden. De machine is verder uitgerust met maar liefst 18 versnellingen vooruit en 4 achteruit. Een onafhankelijk platform op 4 rubber blokken reduceert het geluid tot een allerlaagst niveau op de bestuurdersplaats, met cabine vol gas plm. 88 db. Het stuurwiel is tijdens het rijden volledig verstelbaar, zowel in hoogte als in afstand. De krachtbron is een ruimbemeten 90 pk motor met een laag brandstofverbruik. Standaard zijn hydraulisch en pneumatische aansluitingen voor werktuigen, alsmede oppik- trekhaak en luchtdrukreminstallatie. Tegen meerprijs ook met vierwielaandrijving en zijaftakas voor b.v. frontmaaier leverbaar. Zo is de Belarus Ploughmaster voor u niet alleen een ploeg maar een komplete werkmeester. Standaard op 14 x 38 banden, kompleetf 23.190,- Meerprijs voor vierwielaandrijvingf 3.500,- Volledigefluister/veiligheidscabinef 4.250,- IJSSELSTEIN INDUSTRIEWEG 6 POSTBUS 40 TEL 03408-1824-1834 HORN HEYTHUYSERWEG 4A TELEFOON 04758-2106 Die worden elk ventilatieprobleem de baas! Bovendien zijn ze gebouwd op besparingen. Een goed voorbeeld is de verplaatsbare axiaal ventilator. Die heeft door z'n vierkante voorfront geen kist meer nodig. Eerste besparing! Tweede besparing: waaiers uit vederlicht polypropyleen of aluminium. Derde besparing: ventilatorhuizen vuurverzinkt, dus lange levensduur... En tenslotte kan alles uiterst eenvoudig gemonteerd worden. Informeer! Tolsma maakt altijd precies die dingen waar u baat bij heeft. Met Tolsma oogst u sukses! Havenstraat 18 - Postbus 165 Emmeloord - Tel. 05270-47 55* Verplaatsbare axiaal ventilator. Verkrijgbaar van 1/2 tot 60 pk en in een waaierdiameter van 40 tot 120 cm. Bedrijfsklaar leverbaar met 10 meter snoer, thermisch beveiligde schakelaar, steker, wielen en beschermrooster. Studie en diskussiedag 22 april Kan Nederland de varkenshouder van Europa zijn? Met andere woorden: wat is de ekonomische betekenis van deze sektor? Is de varkenshouderij een vorm van de voedselverkwisting of van voed- selveredeling? Vormt de varkenshouderij een be dreiging voor het milieu en het landschap? Schaadt de varkenshouderij het welzijn van het dier? En hoe zit het met het vlees? Is dat gezond voedsel? Deze vragen, die sterk in de maatschappelijke be langstelling staan, vormen het thema van een open bare voorlichtings- en diskussiedag over de varkens houderij, die op 22 april a.s. in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch wordt gehouden. Iedereen die met de varkenshouderij heeft te maken of er belangstelling voor heeft, boeren èn burgers, wordt die dag in de gelegenheid gesteld om van ge dachten te wisselen over de belangrijkste maatschap pelijke aspekten van de varkenshouderij als onderdeel van de intensieve veehouderij in Nederland. De varkenshouderij in Nederland heeft zich de laatste jaren stormachtig ontwikkeld, vooral in de provincie Noord-Brabant. De betekenis van deze tak van in tensieve veehouderij voor de Nederlandse ekonomie, voor de werkgelegenheid en voor het bestaan van vele agrarische gezinnen is zeer groot. Bij snelle ekonomische ontwikkelingen bestaat altijd de kans dat ook minder gunstige effekten gaan op treden. Dat vereist waakzaamheid van de samenle ving. Vanuit dit kader is de intensieve veehouderij de laatste jaren in toenemende mate in de publieke be langstelling komen te staan. Dit heeft de Bond van Varkenshouders van de N.C.B. het initiatief doen nemen om ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan een speciale dag te organiseren met als thema "Alles over varkens". De diskussiedag op 22 april begint om half tien. 's Ochtends wordt een vijftal korte inleidingen gehou den, terwijl 's middags publiek en forum over het thema kunnen diskussiëren. De sprekers zijn: - ir.G.A.Meijer, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees over de ekonomische betekenis van de varkenshouderij ("Kan Nederland de varkenshouder van Europa zijn?"). - ir. J.P.Cornelissen, algemeen direkteur van de Stichting C.L.O.-Instituut voor de Veevoeding "De Schothorst", over de grondstoffenproblematiek en de wereldvoedselvoorziening ("Varkenshouderij, voed selverkwisting of voedselveredeling?"). - S.Algra, stafmedewerker Stichting Natuur en Milieu ("Varkens, milieu en landschap"). - ir. M.G.Wagenaar Hummelinck, voorzitter van de "Intensieve Veehouderij" van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren ("Varkenshou derij en welzijn"). - prof.ir.B.Krol, direkteur van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek CIVO-TNO, over de kwali teit van vlees ("Vlees en vleeswaren, gezond voed sel"). Leden van het forum zijn de inleiders en ir. L.H.Vol- lebregt, medewerker bij de Commissie Planologie van het Landbouwschap en W.C.van Hoof, voorzitter van de Bond van Varkenshouders van de N.C.B. De dis- kussie wordt geleid door ir.E.H.Ketelaars, konsulent voor de Varkens- en Pluimveehouderij in Noord- Brabant en Zeeland. De diskussiedag wordt beëindigd om 15.30 uur. De kosten van konsumpties en een lunchpakket bedragen 10,- per persoon. Zodra de EG-ministerraad beslissingen over de nieu we landbouwprijzen genomen heeft, zal het Land bouwschap deze toetsen aan de eerder gevraagde noodzakelijke prijsverhoging. Schiet de Brusselse be sluitvorming tekort, dan zal het Landbouwschap aanvullende maatregelen voorstellen. Tot deze konklusies kwam het bestuur van het Land bouwschap, na een gedachtenwisseling over het EG-markt- en prijsbeleid. Het bestuur van het Land bouwschap is teleurgesteld over de resultaten van de laatste Brussel-marathon. Door vele bestuursleden werd de rol van het Verenigd Koninkrijk gelaakt. Het landbouwprijsjaar is door het uitblijven van EG-be- slissingen verlengd. De melkveehouderij is daarvan in het bijzonder de dupe. Vertegenwoordigers uit de veehouderijsektor wezen op de inmiddels verlaagde voorschotprijzen voor geleverde melk en de gestegen krachtvoerprijzen (soja). Het uitblijven van voorstel len en beslissingen inzake het EG-zetmeelbeleid heeft voor de Veenkoloniale akkerbouw pijnlijke gevolgen. Het voorstel om zich te beraden op een pakket aan vullende maatregelen als de Brusselse besluiten on voldoende zijn, werd door het bestuur aangenomen. Het dagelijks bestuur zal met het sekretariaat deze voorstellen op korte termijn uitwerken. Daarbij wordt gedacht aan maatregelen in nationaal verband. In het bestuur rees de vraag of het eerder ingenomen standpunt ten aanzien van de melkheffing afhankelijk gesteld moet worden van de Brusselse besluiten en de eventuele nationale compensaties. Het bestuur houdt vast aan het ingenomen standpunt en zal daaraan de komende EG-beslissingen toetsen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 12