ZITDAGEN z.l.m. gropatax Eregalerij fümPfülPPf^] Hoofdbestuursvergadering der Z.L.M. maandag 4 april Oproep tot het bejagen van houtduiven in Oost-Zeeuws-Vlaanderen Zeeuwse Akkerbouwdag 1977 Limousin Nederland: 1500 geregistreerde dieren ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. z.l.m. Varkenspest Telefooncentrale moederloze veulens Bestuurswisseling drie Z.L.O.'s BESTEMMINGS PLANNEN Radio =jj Op 1 maart was het voor de heer W. Wagenaar veertig i =n jaar geleden dat hij in dienst trad bij de Gebr. Dekker i te Terneuzen. Ook op diezelfde datum was het voor de heer A J. Kayser dertig jaar geleden dat hij in dienst trad, ook 1 bij de Gebr. Dekker te Terneuzen. In die jaren is er heel wat veranderd, maar wat er ook veranderde de beide heren hebben steeds hun werk J trouw en met toewijding gedaan. Van af deze plaats wensen we hen van harte geluk bij het bereiken van deze mijlpaal in hun leven 22 april Openbare voorlichtings- en diskussiedag varkenshoude rij, georganiseerd door de Bond van Varkenshouders N.C.B. te Tilburg, in de Brabanthallen te 's- Hertogenbosch. 2 juni Openbare voorlichtings- en diskussiedag Commissie Hinderpreventie Veeteeltbedrijven. Thema: "Mest, gier en stank: oplossingen voor de veehouderij" Jaarbeurs- congrescentrum, Utrecht, aanvang 9.30 uur. TENTOONSTELLINGSAGENDA 11/12 mei - Werktuigendagen Liempde 4/7 juli - Royal Agricultural show bij Birmingham 17/22 juli - DLG-kongres te Hamburg 24/25 sept - Nationale werktuigendagen Tangerlo - België. Op maandag 4 april om 14.00 uur komt het Hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij in een besloten vergadering bijeen, in het restaurant "De Wouwse Tol" te Bergen op Zoom. Aan de orde komen o.a. Nota Landelijke gebieden, nogmaals, Beleidsvisie Land- en Tuinbouw, Het Brusselse markt en prijs beleid en het Ontwerp pachtnormenbesluit 1977. Ook het agrarisch jongerenwerk krijgt aandacht. Struktuur en opzet van het jongerenwerk zoals dat door de P.J.Z. wordt voor gestaan zal worden, uiteengezet. Naar aanleiding van de in de vorige Hoofdbestuursvergadering gedane opmerkingen ten aan zien van de kommissies is er nu een verbeterde opstelling ge maakt van de samenwerking van de ZLM kommissies. Er is tevens uitgegaan van plaatsvervangende leden voor de diverse kommissies. Verder wordt door het Dagelijks Bestuur voorge steld om de heer H.C. v.d. Maas te Kats te benoemen als voor zitter van de akkerbouwkommissie. Daarnaast komen natuurlijk ook de gebruikelijke overzichten van akkerbouw veehouderij en tuinbouw aan de orde. De KNJV en de Landbouworganisaties in Oost-Zeeuws- Vlaanderen hebben in onderling overleg besloten intensief de houtduiven af te schieten en wel op de volgende avonden: do. 7 april; za. 16 april; za. 23 april; vr. 29 april. Ook de landbouwers die geen jager zijn worden opgeroepen behulpzaam te zijn door de houtduiven te verjagen uit bomen en houtwallen. Deze actie is tot stand gekomen om de schade aan de landbouwgewassen zoveel mogelijk te beperken. in het artikel in ons blad van vorige week over "Een goed ontwikkeld diep wortelstelsel, voorwaarde voor hoge op brengst" is tot onze spijt een fout in de naam van de inleider geslopen. De inleiding over dit onderwerp werd gehouden door Dr.Ir.Ch.H.Henkens. De overgrote belangstelling op de receptie, bij mijn 25-jarig jubileum als sekretaris van de Kring Hulst der Z.L.M. heeft mij ten zeerste getroffen. Ik dank iedereen, die in de vorm van gelukwensen, bloemen of cadeaux, tot de feestvreugde heeft bijgedragen, en mij, mijn vrouw en kinderen een onvergetelijke dag heeft bezorgd. P.G. de Bruijn, Walsoordensestraat 14, Walsoorden. Bevers uitzetten? Er is nog onvoldoende bekend over de bever in relatie tot de eventuele plaats waar hij geheel in zijn omgeving ingepast zal zijn, zodat nadere studie zal moeten uitwijzen, aan welke voor waarden proeven op dit terrein zullen moeten voldoen. Dit o.m. antwoordt staatssekretaris W.Meijer (C.R.M.) mede namens minister mr.A.van der Stee (Landbouw) op vragen van het Tweede Kamerlid Laban, waarin deze verzoch te bevorde ren, dat op korte termijn proeven worden genomen met het uitzetten van deze tot 1827 inheemse dieren in een daarvoor geschikt nat natuurreservaat. De bewindslieden zeggen, dat aan het Rijksinstituut voor Na tuurbeheer zal worden gevraagd een en ander nader in zijn onderzoekprogramma op te nemen. Gezien de reeds aanzien lijke omvang van het programma, mag niet worden verwacht dat de zaak in kwestie op korte termijn ter hand zal kunnen worden genomen. In aansluiting op het verrichte onderzoek zal een beslissing kunnen worden genomen. De Vereniging tot bevordering van de fokkerij met Limousin runderen, het "Limousin Stamboek Nederland" hield haar jaarvergadering in Utrecht, onder voorzitterschap van Drs.V.Timmerman te Waalwijk. Er blijkt steeds meer belangs telling te komen voor dit vleesras, dat de konkurrentie met andere rassen glansrijk kan doorstaan. Er zijn nu bij 110 leden ongeveer 1500 dieren geregistreerd. Uit het financieel verslag van de penningmeester over het afgelopen jaar resulteerde een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heren H.J.v.d.Wal Groningen en Jos de Kraker Zeeland, werden herkozen. Er is een commissie ingesteld die zal trachten komende herfst in Utrecht een fokdag te organiseren. De medewerking van een Franse inspekteur, die twee maal per jaar de dieren komt keuren, wordt bijzonder op prijs gesteld. Dit kontakt wil men dan voorlopig ook graag voortzetten. Na een beginperiode met wat ups en downs, gevolg van een voor de Nederlandse boer geheel vreemd ras, is men thans in wat rustiger vaarwater gekomenf zodat de toekomst van dit stam boek met vertrouwen tegempet kan worden gezien. GOES HULST: maandag 4 april in "De Korenbeurs" WESTKAPELLE: dinsdag 5 april in "Kasteel v. Batavia" van 9.15-12.30 uur OOSTBURG: woensdag 6 april in café "De Windt" MIDDELBURG: donderdag 7 april in Hotel "De Brasserie" van 1-4 uur (ingang Zusterplein) ZIERIKZEE: donderdag 7 april in Hotel "Huis van Nassau" De zitdag van St.Philipsland van 8 april wordt verschoven naar 15 april. De zitdag Tholen van 9 april wordt verschoven naar 16 april. S Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14-00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur. de direkteur. de heer C.P.J. van Iwaarden. alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. De nieuwe voorlichter voor Zuuwsch-VIaanderen, de heer J. P. van Wijck, Geulstraat 32 te Terneuzen, is telefonisch bereikbaar onder nummer 01150-7856. In verband met de heersende varkenspest, zijn er voor midden Nederland een aantal speciale maatregelen van kracht. Voor de rest van Nederland blijven de reeds afgekondigde maatregelen van kracht. Deze zijn; - direkt vervoer van slachtvarkens naar slachterijen is toege staan; - het vervoer van biggen tot 35 kg is vanaf 26 maart 1977 toegestaan met een geleidebiljet (verkrijgbaar bij de D.B.H.); - het vervoer van overige varkens is vanaf 4 april 1977 toege staan met 'n geleidebiljet (eveneens verkrijgbaar bij de D.B.H.) De afdeling Paardenhouderij van- het Landbouwschap heeft in 1976 weer een bemiddelende rol gespeeld in het gratis contacten leggen tussen houders van een merrie, waarvan het veulen pas ge storven is, en eigenaren van pasgeboren moederloze veulens. Deze bemiddeling gebeurt via een telefooncentrale. Uit het aantal aanvragen blijkt, dat de bemiddeling van het Landbouwschap in een grote behoefte voorziet. In 1976 werd 577 maal gebruik gemaakt van deze telefooncentrale. Het aantal aanvragen voor een moederloos veulen, onder te brengen bij een merrie, bedroeg in 1976: 468. Het aantal mel dingen van moederloze veulens was vorig jaar 109. De eerste veulens zijn inmiddels weer geboren. In verband met vraag naar en aanbod van moederloze veulens kan steeds een beroep worden gedaan öp de Service Telefooncentrale van het Landbouwschap, die gratis bemiddeling verleent. De centrale stelt het op prijs het resultaat van deze bemiddeling te verne men. De Service Telefooncentrale is bereikbaar onder nummer: 070 - 32 29 28. Het voorzit terschap en het sekretariaat van de 3 Z.L.O.'s, overlegor gaan van de drie landbouworganisaties in Zeeland is met ingang van 1 maart 1977 gewisseld. Deze funkties rouleren in principe om de twee jaar. Voorzitter is nu de heer AJ.G.Doeleman en sekretaris de lieer Mr.J.Oggel. Het sekretariaat is gevestigd, Grote Markt 28, (Postbus 46) te Goes, telefoon 01100 - 21010, LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Ing.J.F.BIanksma M van Wezel (eind-red.) Ingrid Bergman -tel.huis 01185 - 1422 -tel.huis 01641 - 3847 -tel.huis 01 100-14044 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel 01100 - 21010 - toestel 13. Technische verzorging Drukkerij Vink B V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Post bus 1 6 - Axel - Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 2069912 Gilze en Rijen Vanaf 28 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Gilzese Steenakkers II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeente raad, alsmede eij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Eindhoven Vanaf 28 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Greide 1976". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Vanaf 29 maart liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "XXVII Stratum-West" en "XII Het Schoot". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Gestelse Ontgin ning". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de ge meenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Budel Vanaf 28 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Schoterakkers II". Zij die be- Dinsdag 5 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Wat doet de overheid voor het welzijn van landbouwhuisdie ren II", een vraaggesprek met ir.E.F.Geessink, direkteur vee houderij en zuivel van het ministerie van landbouw en visserij. Vrijdag 8 april a.s., Hilversum II (402 12.50 - 13.00 uur De struktuurvisie voor de landbouw-I, een vraaggesprek met dr.ir.M.P.M.Vos, plaatsvervangend direkteur-generaal voor de landbouw en de voedselvoorziening. zwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. 's-Hertogenbosch Vanaf 25 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Maasakker Schooi en Sportterrein". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kun nen beroep instellen bij de Kroon. Rijsbergen Vanaf 28 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Laguiten-partiële herzie ning 1976". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg Vanaf 25 maart liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "De Reit", "Tilburg Noord-Heikant" en "Tilburg Noord-Quirijnstrook". Zijulie tij dig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in de plan nen aangebrachte wijzigingen, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Breda Vanaf 28 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de partiële herziening 1977/1 van het bestem mingsplan "Heusdenhout" (Wilderen). Bezwaren kunnen wor den ingediend bij de gemeenteraad. Tevens ligt gedurende bo vengenoemde termijn ter inzage de partiële herziening 1975/1 van het bestemmingsplan "Binnenstad NoordOost 1958!' Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oisterwijk Vanaf 28 maart liggen gedurende een maand ter inzage de oni&erp-bestemmingsplannen "Sportparkt Moerges- telseweg"yen "Scholengemeenschap Moergestelseweg". Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Westerschouwen Vanaf 28 maart ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Renesse". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2