ZITDAGEN •I gropatax 9C z.l.m. PLANNEN jÊÊÊÊl Z.L.M. Afdelingen Diversen Benoeming gewestelijke Raad Vergadering Telersvereniging van Beveren b.v. Kontrole op elektrische schrikdraad installaties Ruilverkaveling "Braakmanpolders" in stemming. 24 maart Ophokplicht postduiven in Noord-Brabant BESTEMMINGS Radio Overeenstemming landbouw C.A.0. Algemeen vervoersverbod voor biggen 24 MRT. - AFD. KRABBENDIJKE 20.00 u. - Cultureel centrum - Gezinsavond -"Armand Pien "Weersvoorspelling van nu" met film. 21 MRT. - PROV. VER. MELKKONTROLE ZEE LAND (P.V.M.) 19.30 uur - "De Caisson" te Biezelinge - Ledenvergade ring - Ing. J. de Rooy (I.V.O. Zeist) spreekt over "Hoe kies ik mijn stieren?" - Tevens zal o.a. aan de orde komen de resultaten van rassenvergelijkingsproef en de krui- singsproef. Tentoonstellingsagenda 25 mrt./ 2 apr. - Bouwbeurs 1977 - Jaarbeurs te Utrecht 11 12 mei - Werktuigendagen Liempde 4/7 juli - Royal Agricultural show bij Birmingham 17/22 juli - DLG tentoonstelling te Hamburg 24/25 september - Nationale werktuigendagen Tangerlo - Bel gië. MrJ.Oggel is benoemd als lid van de Gewestelijke Raad voor Zeeland in plaats van de heer HJ.van Zande te Nieuwerkerk. Tot plaatsvervangend lid is wederom de heer C-J.AImekinders te Retranchement benoemd. Onlangs kwam de telersvereniging van Van Beveren Aardap pelen b.v. in vergadering bijeen. De heer L.J.A. Klompe werd als voorzitter van de telerskommissie herkozen. De heer L.J.van Gastel stelde zijn plaats in de telerskommissie ter beschikking. De heer van Gastel die nu de kring Schouwen Duiveland in het hoofdbestuur van de Z.L.M. vertegenwoordigd kon niet langer zitting hebben in de telerskommissie, vanwege te drukke werk zaamheden. Voorts werd het woord gevoerd door de heer J.H.J. Zingstra uit Gasteren. Hij schetste de huidige marktsituatie voor aardappe len. De konsumptie loopt terug. Om op de buitenlandse mark ten meer af te zetten, zal ook veel afhangen van de kwaliteit. Verder sprak nog de heer ir. C.D.van Loon van het P.A.G.V. te Lelystad over enkele teelttechnische aspekten. Tijdens de dis- kussie werd bijzonder veel aandacht besteed aan de uitbetaling op kwaliteit. De ontwikkelde methode blijkt in de praktijk goed uitvoerbaar. Wist U dat u verplicht bent om eenmaal per jaar uw schrikdraad installatie door een bevoegd deskundige te laten keuren?!!... Deze deskundige maakt een geldigheidsbewijs op, waaruit moet blijken dat de schrikdraadinstallatie aan de gestelde eisen vol doet. Een duplicaat van dit bewijs dient aan het districtshoofd van de arbeidsinspectie te Breda te worden opgezonden. Deze bewijzen zijn geldig tot 1 april van het jaar volgend op de afgifte. De laatste jaren is gebleken dat steeds minder keuringsbewijzen worden opgezonden naar Breda. Kennelijk zijn er plaatsen waar keuringen nauwelijks of in het geheel niet worden verricht. Om te voorkomen dat er gevaarlijke installaties gebruikt worden of gaan worden zal er een strenge kontrole plaats kunnen vinden op de keuringsbewijzen, al dan niet goedgekeurde spannings gevers en waarschuwingsbordjes "PAS OP SCHRIKDRAAD" De datum één april is gekozen omdat rond die tijd veel vee weer de wei in zal gaan en heeft dus helemaal niets te maken met de één april fopdag... Voor nadere inlichtingen omtrent deze zaak kunt U zich wenden tot de Arbeidsinspectie te Breda tel. 076-137350 Foto voorpagina is ontleend aan Jaarverslag Coveco. De kringbesturen- van de drie landbouworganisaties in het Braakmangebied delen mee dat op donderdag 24 maart de streek voor een uiterst belangrijke keuze staat. Op die dag kan men zijn stem uitbrengen, aldus meebeslissen over het al dan niet doorgaan van de ruilverkaveling de "Braakmanpolders". De kringbesturen zijn van mening dat daar waar mogelijk de produktieomstandigheden in de landbouw verbeterd moeten worden. Dit moet men tijdens de stemming voor ogen houden, is hun advies. Het is belangrijk dat iedereen komt stemmen, zodat er een duidelijke uitspraak komt van diegene die nu en in de toekomst hun inkomen in de land- en tuinbouw moeten ver dienen. Er is veel gelegenheid geweest om zich te informeren over de ruilverkaveling. Dit kon door middel van de voorlichtingsbij eenkomsten en de speciale ruilverkavelingskrant. Er zijn ook een tweetal excursies gemaakt naar Noord-Beveland en Stop peldijk. In beide gebieden heeft ook een ruilverkaveling plaats gevonden. Men was er daar heel gelukkig mee. Bij de Braakmanpolders zijn diepgaande oplossingen voor de streek tegen elkaar afgewogen. Om echter tot een algehele ver betering van de produktie omstandigheden te komen bleek dit ruilverkavelingsplan de beste oplossing. Overigens willen wij als Z.L.M. aan het bovenstaande het volgende toevoegen: Donderdag 24 maart is voor de Braakmanstreek een belangrijke dag. Dan wordt van de eigenaren en pachters de beslissing gevraagd: gaan we verder op de oude manier öf gaan we geza menlijk onze streek aanpassen aan de gewijzigde omstandighe den door middel van ruilverkaveling. Het is misschien goed, alvorens Uw stem uit te brengen Uzelf de vraag te stellen: is voor de toekomst van mijn bedrijf, mijn gezin en mijn opvolger een verbetering van de produktieomstandigheden noodzake lijk? Wij wensen U een weloverwogen beslissing toe! semi-automatische hagel jachtgeweren per 1 april 1978 verboden Minister mr.A.van der Stee (landbouw en visserij) heeft beslo ten, het gebruik van semi-automatische drie- of vijfschots hagel jachtgeweren met ingang van 1 april 1978 te verbieden. De bewindsman beoogt hiermee, de weidelijke jachtuitoefening te bevorderen. "In verschillende gemeenten in Noord-Brabant (v.n. West- Noord-Brabant) is op verzoek van een "Commissie tot bestrij ding van schade door duiven aan landbouwgewassen", be staande uit vertegenwoordigers van de N.O.P.,Z.L.M., C.B.T.B. Faunabeheer, N.P.O. enz. voor een telkenjare aan te wijzen periode een ophokplicht vóór postduiven in de Algemene Poli tieverordening opgenomen. Het tijdvak waarin voor deze gemeenten de ophokplicht geldt is voor het Seizoen 1977 vastgesteld voor de periode van maandag 4 april t/m vrijdag 27 mei 1977. en is niet van kracht op de in deze periode vallende zondagen, zaterdagen, erkende Christelijke feestdagen en op 30 april. De postduivenhouders dienen tijdens deze periode, van maan dag t/m vrijdag hun postduiven op te hokken: d.w.z. zodanig opgesloten te houden dat deze niet kunnen uitvliegen op of over gronden van anderen; de ophokplicht geldt van 8.00 uur tot 17.00 uur." Van een en ander zaj ook mededeling worden gedaan in de bladen van de N.ederlandse postduivenorganisaties, door het bestuur van de N.P.O., terwijl van de zijde van de betreffende gemeentebesturen ook een publicatie zal worden gedaan. Roosendaal en Nispen Vanaf 10 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Mesdag straat-Mauvestraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad.. Woensdrecht Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan "Zuidgeest". Zij die be zwaren heböen ingediend, zowel öij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Maandag 21 maart a.s., Hilversum I (298 meter), 17.20 - 17.30 uur "De wijzigingen van de Jachtwet en het beheer van de fauna", een vraaggesprek met ir.J.W.G.Pfeiffer, direkteur Faunabeheer van het ministerie van landbouw en visserij. Dinsdag 22 maart, 12.29 uur tot 12.50 uur (Hilversum II), een programma over het ruilverkavelingsgebied de Braakmanpol ders. Dinsdag 22 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Het toekomstbeeld van de fruitteelt", een vraaggesprek met de heer L.J.Nijsten, voorzitter van de Nederlandse Fruittelersor ganisatie en de heer G.Opstelten, voorzitter van de Copa-vak- groep Groenten en Fruit en verbonden aan het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Den Haag. Vrijdag 25 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Belastingfaciliteiten voor de gehuwde werkende vrouw op het agrarische bedrijf', een vraaggesprek met mr. M.van der Heijde van het ministerie van landbouw en visserij. ADMINISTRATIE- EN AOVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES OOSTBURG: Woensdag 23 maart in Café "De Windt" ST.MAARTENSDIJK: Donderdag 24 maart in Café P.J.v.Houdt van 11.00 - 13.30 uur ZIERIKZEER: Donderdag 24 maart in Hotel "Huis van Nas sau" MIDDELBURG: Donderdag 24 maart in Hotel "De Brasserie", ingang Zusterplein, van 1.00 - 4.00 uur SEROOSKERKE: Vrijdag 25 maart iri Café "Huysse" van 9.00 tot 1.00 uur BERGEN OP ZOOM: FIJNAART: Vrijdag. 25 maart in Hotel "De Graanbeurs" van 11.30 tot 13.00 uur Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag 22 maart J.van Nispen. De heer Zuidweg is afwezig. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur, de direkteur, de heer C.P.J. van Iwaarden, alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. Werkgevers en werknemers in de landbouw hebben In beginsel overeenstemming bereikt over een nieuwe C.A.O. voor de periode 1 januari 1977 t/m 28 februari 1978. Behalve de volledige prijs compensatie is overeengekomen de lonen per 1 januari 1977 te verhogen met 1,25% en per 1 juli nog eens met 0,5%. Bij de prijscompensatie wordt per procent prijsstijging een mini mum van 200,- op jaarbasis aangehouden. De vakantietoeslag wordt verhoogd van 7,75% tot 8% met een minimum van 1.680,-. Voor de vervroegde pensionering en de uitbreiding van de wer kingssfeer van de C.A.O. tot bedrijfsleider zullen partijen in onderling overleg zo spoedig mogelijk een oplossing zien te vin den. Varkenspest Entgebod en vervoersverbod in zuidelijk Nederland Minister mr.A.van der Stee (landbouw) heeft voor de periode van 11 tot en met 25 maart 1977 het vervoer van biggen (varkens met een gewicht tot en met 35 kg) in het gehele land verboden. Dit verbod is ingesteld omdat is gebleken dat de verspreiding van varkenspest thans ondermeer plaatsvindt door het vervoer van biggen van fok- naar mesterijbedrijven. Zonodig zal het verbod verlengd worden. Tevens heeft de bewindsman besloten in een gebied ten zuiden van de lijn Breda-Tilburg tot de Belgische grens (het gebiec globaal gelegen in de gemeenten Breda, Oosterhout, Nieuw Ginneken, Gilze-Rijen, Chaam, Tilburg, Alphen en Riel) een gebiedsenting tegen varkenspest uit te doen voeren. Deze enting zal in eerste instantie gelden voor alle varkens ouder dan twee weken en wordt uitgevoerd in de periode 11 tot en met 25 maart a.s. Vervolgens zullen tot nader order nieuwe dieren in het gebied (zowel aanwas als nieuw aangekochte dieren) geënt moeten worden. In het entingsgebied zal voor de periode 11 tot en met 25 maart 1977 een algeheel vervoersverbod voor varkens gelden. Deurne Vanaf 10 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "De Koolhof, herziening III: De Zaan". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oss Vanaf 10 maart liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Vierhoek", "Doefapark" en "Joannes-Zwijsenlaan Zuid". Zij die bezwaren hebben inge diend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in de ontwerpen aangebrachte wijzigingen' kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oud- en Nieuw Gastel Vanaf 10 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Centrum- Meireweikes". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Chaam Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Elsakker". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., als mede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goed keuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Hulst Vanaf 11 maart ligt gedurende een maand ter inzage de le herziening van het bestemmingsplan "Moerschans". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Rucphcn Vanaf 11 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sportveld Schijf'. Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen be zwaren indienen bij G.S. Rijsbergen Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Buitengebied 1975 Natuurgebieden". Zij die bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S.. alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen Vanaf 15 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Stoppeldijkveer". Zij die bezwaren hebbeh ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Veldhoven Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Buitengebied 1973, herziening VII". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01100-21010 Redaktie: Ing.J.F.BIanksma - tel.huis 01 1 85 - 1 422 M.van Wezel (eind-red.) - tel.huis 01 641 -3847 Ingrid Bergman - tel.huis 01 100 -1 4044 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100 - 21010 - toestel 13. Technische verzorging Drukkerij Vink B.V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B.V - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel - Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2