BELARUS PEJA BRUSTRAC B.V. TRIBUNIL met de vele mogelijkheden BETONSTAL- ROOSTERS Kort verslag vergadering Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in Noord-Brabant Loonbedrijf Gebr. Fierloos Belarus PZ, 2.15 m, kombinatie. ideaal voor de vee houders, die stalvoedering toepassen, daar maaien en laden nu in een werkgang kan worden verricht, dus arbeidsbesparend. Voor het maaien van gras voor hooiwinning of voor droogkuil kan er nu in kombinatie worden gewerkt. Dus capaciteitvergroting en daarom ook arbeids besparend. PEJA] A. en B. BETONINDUSTRIE H.H. landbouwers en fruittelers LAAT UW DRAINAGE TIJDIG SCHOONSPUITEN Geef wintergranen een goede start met Ook moeilijk te bestrijden onkruiden zo als duist, straatgras, windhalm, kamille en muur worden door de najaarstoepas sing van TRIBUNIL vernietigd. TRIBUNIL werkt doeltreffend en is veilig voor het gewas. BAYER NEDERLAND B.V. - ARNHEM Prachtig gevormd om uw bezitlust te prikkelen, vakkundig gedempt om uw gehoor te behouden. Door de veiligheids/kantel/fluistercabine is u in staat zwaar werkend naar uw favoriete radio- of cassette-afspeelapparatuur te luisteren, zonder jaarlijks een arts te vragen uw oren te bekijken. Een op rubber gebouwd bestuurderskompartiment is los achterover kan telbaar om gemakkelijk onderhoudsbeurten te kunnen verrichten en al rijdende vergeet u bezig te zijn een zware trekker te besturen. Prijzen voor de standaard-serie, voorzien van vele gemakken en mogelijkheden als: zweefzitting, hydro-besturing en tijdens het rijden schakelbare aftakas. Belarus 352 Quick, 35 pk f 8.190,- Belarus 650, 65 pk f 13.990,-, vierwielaandrijving f 15.890,- Beïarus 800, 80 pk f 14.990,-, vierwielaandrijving 116.990,- Belarus 940, 94 pk Turbo f 17.490,-, vierwielaandrijving f 19.890,- Meerprijs voor komforteenheid f 4.000,- Ook leverbaar met goedkopere veiligheidsbeugel of -cabine naar keuze. USSELSTEIN INDUSTRIEWEG 6 POSTBUS 40 TEL 03408-1824-1834 HORN HEYTHUYSERWEG 4A TELEFOON 04758-2106 voor rundvee en varkens, div. afmetingen snelle levertijd door heel Nederland Heipoldersstraat 6 Heeze (N.-Br.), tel. 04907-1605, na 5 uur 04907-1968 TE KOOP: Urgent sproeimachine opge bouwd op David Brown 950, 850 ltr., 21 m gegalva niseerde bomen met dub bele sproeileiding, hy draulische hoogte en vlakstelling vanuit de ca bine, als nieuw. Vicon 2-rijer bietenrooier. Leesband met electromo tor en 3 versnellingen. 5 velds kromtand eg. 6 velds Cappon. 4 velds Cappon. Onkruid eg. 6 schaar Sachs ploeg, 3 punts. Tel. 01875-479-355. Beleefd aanbevelend Zwaakweg 4, NISSE, tel. 01194-365-254 divisie Agro Chemie Postbus 105 Tel. 085-629014 Takvisie Akkerbouw 1975 - 1980 De heer Drs.P.C.Muntjewerf gaf een toelichting op de onlangs verschenen takvisie Akkerbouw, welke be doeld is als een diskussienota betreffende de ontwik keling van deze bedrijfstak tot 1980, om daarmee het bedrijfsleven en de overheid enig houvast te bieden bij de uitstippeling van het beleid. Dit zowel op het terrein van de strukturele ontwikkeling alsook ten behoeve van de programmering van het landbouw kundig onderzoek en de voorlichting. Bij de indeling is uitgegaan van: a. de ontwikkeling van de bedrijven, het verloop en de verwachting voor de komende jaren en de relaties binnen het bedrijf met de bedrijfsbegeleiding; b. de gewassen, de areaalontwikkeling, verwerkings- en afzetproblemen en de teeltproblematiek. De heer Muntjewerf ging daarna in op een aantal punten in de nota. De bedrijfsstruktuur, deze is onvoldoende toegeno men, althans minder dan gewenst was. De overheidsmaatregelen om deze ontwikkeling te stimuleren en tot schaalvergroting te komen, hebben weinig effekt gehad. Wel hebben de ruilverkaveling, de kavelruil en de P.C.W. bijgedragen tot verbetering van de produk- tieomstandigheden. De intensivering van bouwplan nen is heel duidelijk toegenomen. De kostenontwikkeling heeft men. vooral in de klei nere bedrijven, niet steeds in de hand kunnen houden, waardoor de kosten/opbrengstverhouding met 1% per jaar is verslechterd. De verwachting t.a.v. grondverwerving om tot een grotere bedrijfsoppervlaktestruktuur te komen, is niet hoog gespannen. Voorts vroeg inleider zich af, of bij de steeds toene mende intensivering zo langzaamaan het plafond niet bereikt wordt. Door de nog groter wordende druk op de grondmarkt zal naar veilige uitwegen moeten worden gezocht via: - beheersen van de bodemmoeheid: - bodemvruchtbaarheid; - en de bodemvruchtwisselings- en bouwplaneffekten. maar ook naar rooivruchten. De vraag doet zich voor of de markt de opgevoerde intensivering wel kan verdragen en wat er gebeurt met de kwaliteit van het produkt. Onderzoek is volop met intensivering bezig en de meeste mogelijkheden wor den, bij de verhoging van de produktie per ha, gezien in: zorg voor o.a. - het profiel, de waterhuishouding, de organische stof/stalmest, bodemstruktuur, aangepaste geïnte greerde bemesting, aangepaste ziektebestrijding, op timale benutting van de groeiperiode, de hoogste kwaliteit. Dit vergt veel inzicht in de faktoren, die daarop van invloed zijn. Door uit de takvisies en beleidsnota's een aantal ak- tiepunten te richten op duidelijk gekozen knelpunten, zal de voorlichting het werk beter kunnen organise ren. Tot slot merkte inleider op, dat de akkerbouw niet te hoge verwachting mag hebben van instrumenten als struktuur- en markt- en prijspolitiek en dat daarom alles gedaan moet worden aan: a. goed onderzoek en b.goede voorlichting waarin hij de instrumenten ziet om tot optimalisering van het bedrijf te komen. Aanstelling van nieuwe bedrijfsvoorlichters De Raad nam met belangstelling kennis van de me dedeling, dat het klimaat t.a.v. het personeelsbestand wat gunstiger is geworden. In het kader van de ver jonging van de dienst zijn landelijk 60 plaatsen vrij gegeven. Met de werving van nieuwe krachten is in middels begonnen. Droogteproblematiek a. Stand per 15 februari 1977: ontvangen aanvragen 4.600 gerapporteerd 4.400 behandeld in de Reg.Kommissie 3.900 toewijzend geadviseerd 2.800 afwijzend geadviseerd 1.100 b. Evaluatie van aanvragen en werkwijze zal landelijk worden uitgevoerd. Het doel van de evaluatie is een les te trekken uit de ervaringen, die bij de verwerking en uitvoering zijn opgedaan. Het koncept-volgordeschema voor ruilverkavelingen in Noord-Brabant 1977 - 1981 Werd ter vergadering toegelicht door Ir.C.Bosman van Landinrichting en door de Raad onveranderd aanvaard. Goedkeuring werkplannen en begroting 1977 De Raad ging unaniem akkoord met de werkplannen en begrotingen 1977 van: a. Werktuigendagen Liempde. De Bedrijfsontwikkeling stelt op als centrale thema's: kwaliteit - hygiëne - rendement; b. De Bond van Verenigingen voor Bedrijfshulp Noord-Brabant (Land van Cuyk); c. De Stichting voor de Bedrijfsontwikkeling voor de Landbouw in Noord-Brabant: d. De Brabantse Mestbank; e. Het R.O.C. - Maarheeze. Het plan en de begroting 1977 van de Proeftuin te Breda was nog niet beschikbaar en zal in de eerstko mende vergadering worden voorgelegd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 14