ZITDAGEN gropatax Z.L.M. Afdelingen Diversen Nationale Werktuigendagen Tongerlo - België Vrees is slechte raadgever Investeringsmaximum rentesubsidieregeling varkenshouderij verhoogd BIJDRAGEREGELING AANSLUITING OP AARDGAS 20.000 BOEREN VROEGEN BIJSTAND AAN Uitkeringen jachtfonds over 1976 Agrarische rechtshulp en -rechtspraak 18 MRT. - AFD. YERSEKE 19.30 u. - Hotel "De Oesterbeurs" - Dr. A.W. Ampt, 's-Gravenpolder met dia's over de omgeving van Yerseke en uit het buitenland. 24 MRT. - AFD. KRABBENDIJKE 20.00 u. - Cultureel centrum - Gezinsavond -"Armand Pien "Weersvoorspelling van nu" met film. 9 MEI A.C.V Studiedag - Nadere bijzonderheden volgen. 21 MRT. - PROV. VER. MELKKONTROLE ZEE LAND (P.V.M.) 19.30 uur - "De Caisson'Te Biezelinge - Ledenvergade ring - Ing. J. de Rooy (I.V.O. Zeist) spreekt over "Hoe kies ik mijn stieren?" - Tevens zal o.a. aan de orde komen de resultaten van rassenvergelijkingsproef en de krui- singsproef. T entoonstellingsagenda 25 mrt./ 2 apr. - Bouwbeurs 1977 - Jaarbeurs te Utrecht 11/12 mei - Werktuigendagen Liempde 4/7 juli - Royal Agricultural show bij Birmingham 17/22 juli - DLG tentoonstelling te Hamburg De 13e Nationale Werktuigendagen voor Land- en Tuinbouw worden georganiseerd op zaterdag 24 en zondag 25 september 1977 te Tongerlo-Westerlo (provincie Antwerpen), op de plaats "Tongelsbos" genaamd. Tijdens deze Werktuigendagen, wordt alles wat betrekking heeft op het werk op het land- en tuinbouwbedrijf aanschou welijk voorgesteld. Dank zij machinedemonstraties in openlucht kunnen de landbouwers reëel de mogelijkheden die hun gebo den worden beoordelen. De Werktuigendagen - georganiseerd om de twee jaar^in af wisseling met de Internationale Week van de Landbouw - had den in 1975 te Oudenaarde in de provincie Oost-Vlaanderen plaats. Voorlopig sekretariaat: Lange Nieuwstraat 32,2000 Antwerpen. Investeringsbeleid nog ongewijzigd Hoewel de regering onlangs het ontwerp-wet Investeringsreke ning heeft ingediend, blijven de bestaande investeringsfacilitei ten voor de land- en tuinbouw vooralsnog ongewijzigd. Er is een belangrijk verschil tussen het indienen van een wetsontwerp en het van kracht worden van de beoogde wet. Zolang het aange kondigde nieuwe investeringsbeleid niet van kracht is, blijven de huidige investeringsfaciliteiten (investeringsaftrek en ver vroegde afschrijvingen) ongewijzigd. Er is dan ook geen enkele reden om investeringsplannen te wijzigen op basis van de vrees, dat de bestaande faciliteiten op zeer korte termijn vervallen, aldus een persbericht van het Landbouwschap. Rijksinstituut voor Natuurbeheer Benoeming van Prof.Dr.A.J.Wiggers tot algemeen direkteur te verwachten De benoeming per 1 mei a.s. is te verwachten van Prof.Dr.A.J.Wiggers tot algemeen direkteur van het Rijksinsti tuut voor Natuurbeheer (R.I.N.) met hoofdzetel Arnhem, op voorstel van de minister van Landbouw en de staatssekretaris van C.R.M. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grt. Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Redaktie: Tel. 01100-21010 Ing.J.F Blanksma - tel.huis 01 1 85 - 1422 M.van Wezel (eind-red.) - tel.huis 01 641 -3847 Ingrid Bergman - tel.huis 01 100 -14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01100 - 21010 - toestel 13 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over ad vertenties - Drukkerij Vink B V. - Nassaustraat 1 - Post bus 16 - Axel Tel 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2. 2 Het bestuur van het O- en S-Fonds voor de Landbouw heeft het Besluit Landbouwbedrijven met ontwikkelingsmogelijkheden (Rentesubsidieregeling) aangepast. Het oorspronkelijk gestelde maximum van 42.060 rekeneenheden, waarvoor bij een investe ring in.de varkenshouderij rentesubsidie kan worden verleend is verhoogd tot 53.333 rekeneenheden (circa 180.000,-). Deze wijziging is terugwerkend tot 1 januari 1977 van kracht. De aanpassing strekt tot uitvoering van de gewijzigde E.E.G.Richt- lijn betreffende de modernisering van landbouwbedrijven. Verspreid liggende glastuinbouwbedrijven Eveneens* heeft het bestuur van het O- en S-Fonds voor de Landbouw in principe besloten de bijdrageregeling voor de aan sluiting van verspreid liggende glastuinbouwbedrijven op het aardgasnet, enigzins gewijzigd, opnieuw open te stellen. Het is de bedoeling dat de regeling in hoofdlijnen wordt gebaseerd op de eertijds geldende bijdrageregeling, met dien verstande dat reke ning zal worden gehouden met de gestegen kosten voor de aan sluiting. Over dit voornemen is overleg gaande met de Commissie van de Europese Gemeenschappen. Sinds eind september 1976 hebben 20.000 boeren en tuinders een beroep gedaan op de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen ter verkrijging van financiële hulp in verband met de slechte be drijfsresultaten als gevolg van de droogte. Van deze aanvragen waren er 1100 afkomstig uit Groningen, Utrecht 300, Friesland 1.600, N-Holland 400, Drenthe 1.400, Z-Holland 300, Overijssel Polders 3.700, Zeeland 300, Gel derland 4.500, N.Brabant 4.600 en Limburg 1.700. Van deze aanvragen - vnl. afkomstig van rundveehouders - zijn er inmiddels 18.000 afgehandeld, waarvan 70% werd toegewe zen. In de overige gevallen waren meestal geen financiële pro blemen aanwezig of konden deze worden opgelost door het opnemen van bankleningen. De goedgekeurde aanvragen zul len volgens verwachting van staatssekretaris Meijer 200 miljoen gulden aan bijstand vergen. Hiervan zal 125 miljoen gulden in de vorm van leningen en 75 miljoen gulden om niet worden verstrekt. De bedragen om niet zijn vnl. uitgekeerd aan onder nemers van kleinere bedrijven ter aanvulling van het te lage inkomen. In verband met de afloop van de stalperiode is besloten de bijzondere versnelde procedure voor de afwerking der aanvra gen per 16 april a.s. te beeindigen. Aanvragen ingediend vóór die datum zullen echter nog via de huidige procedure worden verwerkt; daarna ingediende aanvragen zullen weer op de ge bruikelijke wijze worden afgehandeld. Voor fruittelers die door de bijzondere weersomstandigheden in 1976 zijn gedupeerd, zullen de gegeven richtlijneri voorlopig nog van kracht blijven, omdat daar voor een deel de financiële gevolgen van de droogte nog niet zijn te overzien. Voor hen is als beëindigingsdatum vastgesteld 1 juli a.s. Uiteraard kunnen zelfstandigen die in tijdelijke financiële moeilijkheden verkeren, te allen tijde een beroep doen op de Rijksgroepsregeling zelfstandigen. Bcrkcl Enschot Vanaf 3 maart ligt gedurpnde een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de on thouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Bergen op Zoom Vanaf 1 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Lievevrcuwepoort". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eindhoven Vanaf 1 maart liggen gedurende een maand ter in zage de ontwerp-bestemmingsplannen "XIII De Tempel","III Zoom" en "III De Luytelaer". Bezwaren kunnen worden inge diend bij de gemeenteraad. Tevens liggen gedurende bovenge noemde termijn ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "II De Barrier" en "III De Barrier". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Vanaf 2 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "IV Woensele Heide". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Willemstad Vanaf 1 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "C1036". Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij Radio Dinsdag 15 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Over het hoeden en houden van vee II", een vraaggesprek met prof.dr.C.C.Oosterles, hoogleraar in de veeteeltwetenschap aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Vrijdag 18 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Pachtnormen en pachtprijzen", een vraaggesprek met mr.F.Eisses van het ministerie van landbouw en visserij. ADMINISTRATIE- EN AOVIESBURO VAN DE Z.L.M. GOES: OOSTBURG: woensdag 16 maart in Café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 16 maart in Hotel "Des Pays Bas" ZIERIKZEE: donderdag 17 maart in Hotel "Huis van Nassau" MIDDELBURG: donderdag 17 maart in Hotel "De Brasserie" van 1-4 uur (ingang Zusterplein) KORTGENE: donderdag 17 maart in Hotel "De Korenbeurs" Wilt U het aangiftebiljet Inkomstenbelasting - Vermogensbela sting 1977 na ontvangst, zo spoedig mogelijk aan ons opzenden. BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 17 maart a.s. 11.00-12.00 uur, Ca_fé de Pelikaan. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heren J. Zuidwegen J. van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur, de direkteur, de heer C.P.J. van Iwaarden, alleen op afspraak, telefoon 01100-21010. Het Jachtfonds heeft over 1976 een bedrag van 858.000,- uitgekeerd ter vergoeding van door wild aangerichte schade aan landbouwgewassen. Het totale bedrag is aanzienlijk hoger dan voorheen, waar het gemiddeld nooit meer is geweest dan 200.000,- per jaar. Dit is voornamelijk te wijten aan de uit zonderlijk droge zomer en een reeks zachte winters. Eén en ander heeft ertoe geleid, dat de uitbetaling grotendeels ten laste is gebracht van de begroting van het ministerie van landbouw en visserij. Voor schade,aangericht door onbejaagbaar wild, bedroeg de uitkering 358.000,-, met als belangrijkste veroorzakers: rot ganzen 251.000,- en overige ganzen 99.000,-. Voor schade door bejaagbaar wild bedroeg de uitkering 500.000,-, waarvan wilde zwijnen 232.000,-, meerkoeten 76.000,- en houtdui ven/eenden 72.000,-. bijeenkomst maandag 14 maart De Juridische werkgroep van het Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen organiseert op maandag 14 maart a.s. te Middelburg, Abdij 11, een bijeenkomst die om 20.00 uur be gint. In het blad van vorige week stond abusievelijk vernield dat deze bijeenkomst op 12 maart gehouden zou worden. Prof. Mr. J.M. Polak zal een inleiding houden over "Agrarische rechtshulp en agrarische rechtspraak". Belangstellenden zijn van harte welkom. Deze worden verzocht zich van te voren op te geven bij de sekretaris van de werkgroep; Jhr. Sandberg- Chur- chilllaan 2- Middelburg- tel. 01180-14090. (overdag 01180-12767). hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kun nen beroep instellen bij de Kroon. Nieuw-Vossemeer Vanaf 4 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Rietkreek". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven Vanaf 4 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Gedeelte Meerveldhoven. deelplan IV". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Bakel en Milheeze Vanaf 4 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Vlinkert II". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Hoge- en Lage Mierde Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthou ding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Lieshout Vanaf 4 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die bezwa ren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tholen Vanaf 4 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kom" (Poortvliet). Zij die zo wel bij de gemeenteraad als bij G.S. bezwaren hebben inge diend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tevens liggen gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de vastgestelde en gewijzigde bestemmingsplannen "d'Ee" (Poort vliet), "Stadskern Oost", "Buitenzorg II" (beide te Tholen) en "Stoofweg" (St.Annaland). Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in de ontwerpen aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. G.S.. alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oostburg Vanaf 2 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Cadzand-Bad". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 2 maart liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Het Zand" en "Het Wandelbos II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, Zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 2