Zaai uitsluitend goedgekeurd zaaizaad N og een enkele opmerking over het stakingsrecht. Heel lang heeft de rechtspraak op het standpunt gestaan dat Telefoon - Z.L.M. - kantoor Medewerker gevraagd. Boeren en Tuinders hulp in Zeeuws Vlaanderen Z.L.M.-EXCURSIES 1977 Demonstratie reinigen van drainreeksen advertentie IM Zonder meer kan gesteld worden dat de vrijdag 4 fe bruari j.l. gehouden Z.L.M.-ekskursie naar de rechtbank te Middelburg een groot sukses is geworden. Voor een 15 tal Z.L.M.-ers was er de gelegenheid de rechter nu eens echt te horen spreken. Dat gebeurde door de Presi dent van de Rechtbank, de Edelachtbare Heer Mr.P.van Empel, die het gezelschap het een en ander vertelde over het werk van de rechterlijke macht. De Middelburgse advokaat, de weledelgestrenge Heer Mr. M.A.Terwoert, die ook nauw bij de voorbereiding van de ekskursie was betrokken, liet de dames en heren een kijkje nemen achter de schermen van de advokatuur. Beide heren zijn er zeker in geslaagd de rechterlijke macht en de advoka tuur wat dichter bij "de gewone man" te brengen. Tot slot van de ekskursie was er gelegenheid het bijzonder fraaie gebouw van de rechtbank te bekijken. Hartelijk Dank. Korte geding H et recente zuivel kort geding is aanleiding om wat hoofdlijnen van deze procedure te vertellen: Als een bepaalde kwestie zo dringend is dat men niet op de uitslag van een gewone procedure kan wachten is er de mogelijkheid via een kort geding zgn. voorziening te vragen. Men kan daarvoor terecht bij de president van de rechtbank. De procedure in kort geding begint meestal met een dagvaarding waarover de eisende partij van te voren overleg pleegt met de president. De gedaagde mag zich persoonlijk komen verdedigen of zich door een ad vokaat laten vertegenwoordigen. Ter terechtzitting wor den de standpunten veelal mondeling toegelicht en voorts eventuele vragen van de president beantwoord. De president doet meestal binnen 1 3 weken uitspraak, afhankelijk van het spoedeisende karakter van de zaak. In uitzonderingsgevallen kan het gebeuren dat de presi dent nog dezelfde dag uitspraak doet zoals in het zuivel- geding. De beslissing van de president is een voorziening, d.w.z. draagt een voorlopig karakter. De partijen kunnen hun kwestie daarna in een gewone procedure uitvechten. Dat gebeurt echter zelden. Het vonnis in kort geding wordt meestal direkt zgn. uitvoerbaar bij voorraad verklaart, dwz dat de "verliezer" direkt gevolg moet geven aan de uitspraak. Meestal ook zal de uitspraak een bevel of een verbod inhouden, gekoppeld aan een dwangsom. Van een kort geding uitspraak kan binnen 2 weken hoger beroep worden ingesteld via het gerechtshof. Dit hoger beroep verloopt echter als een normale procedure en duurt derhalve langer. staking onrechtmatig was, tenzij Sinds enkele jaren (1970) in de rechtspraak "omge gaan" en oordeelt nu staking rechtmatig, tenzij Een heel andere benadering dus. Een voorbeeld ook hoe de rechtspraak aan bepaalde maatschappelijke ver schijnselen tegemoet kan (of moet?) komen want een wettelijke regeling voor het stakingsrecht is er (nog steeds) niet. De rechterlijke macht zit er maar mee. Oggel. Van 12.15 tot 13.00 uur is het ZLM kantoor te Goes niet telefonisch bereikbaar. In deze tijd is het n.l. lunchpauze. Vereniging voor Boeren en Tuindershulp in Zeeuws-Vlaande ren zoekt voor het werkgebied West-Zeeuws-Vlaanderen voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een bedrijfsverzorger in vaste dienst (event. 3 dagen per week). Loon volgens overeen komst met Bond voor Bedrijfsverzorgers. Sollicitaties voor 25 febr. te richten aan het secretariaat: C. Cornelissens, Cambron- sestraat 7, Vogelwaarde, tel. 01140-2108 b.g.g. 01159-319 Hozubra Stierenkeuring! De K.I.-verenigingen in het Hozubra-gebied hebben besloten hun stieren ook dit jaar niet Centraal te laten keuren. In verband hiermede heeft het bestuur van de Hozubra zich beraden, wat gedaan kan worden voor de eigenaren van natuurlijk dekkende stieren. Voornoemd bestuur besloot voor de natuurlijk dekkende stieren een centrale keuring te organiseren op woensdag 6 april a.s. in de grote veehal te Utrecht. Er ziin 2 mogelijkheden voor aangifte: 1. Voor de centrale voorjaarsstierenkeuring. Voor deze keuring komen in aanmerking stieren die geboren zijn vóór 1 juni 1976 van het F.H.- en G.-veeras. Alvorens de stieren definitief worden aangewezen, vindt een voorselectie plaats. 2. Uitsluitend voor verkoop. Er zal een mogelijkheid worden geboden om stieren alleen voor verkoop in te zenden. Deze worden dus op het tentoonstelling sterrein niet gekeurd. Voor definitieve aangifte worden deze stieren wel beoordeeld op afstammingsgegevens (productie). In beide gevallen is er gelegenheid voor N.R.S.-inspectie. De in te zenden dieren moeten voldoen aan de veterinaire eisen gesteld door de Inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst. Nadere inlichtingen en aangifteformulieren zijn verkrijgbaar bij de Stichtingen voor de Rundveeverbetering in het Hozubra-ge bied. Voor Zeeland: Westsingel 58 te Goes, tel. 01100-16440 Voor Noord-Brabant: Postbus 995 te Tilburg, tel. 013-424552. De opgaven moeten zo spoedig mogelijk (voor 16 februari) ge zonden worden naar de Stichtingen in verband met de voorse lectie. Bij voldoende belangstelling zullen in 1977 een tweetal Z.L.M.-excursies worden georganiseerd. REIS no. 1 Een 10-daagse busreis naar Frankrijk (Ardèche, Dordogne en Auvergne) van DONDERDAG 12 MEI TOT EN MET ZATERDAG 21 MEI 1977 De kosten per persoon, inclusief reisongevallen en -bagageverzekering zullen ongeveer 895,- bedra gen. Toeslag 1-persoonskamer 75, REIS no. 2 Een 6-daagse busreis naar Frankrijk (Normandië en Bretagne en laatste avond Parijs) van MAANDAG 6 TOT EN MET ZATERDAG 11 JUNI 1977 De kosten per persoon, inclusief reison gevallen en -bagageverzekering zullen ongeveer 680,- bedragen. Toeslag 1-persoonskamer 50, Aanmeldingen voor één van beide reizen moeten schriftelijk of telefonisch worden doorgegeven aan het Z.L.M.-sekretariaat, Landbouwhuis te GOES (01100-21010), onder duidelijke vermelding van de reis, die wordt verlangd. Inschrijving geschiedt in volgorde der aanmeldingen. Het is wellicht nog mogelijk, dat enkele belangstel lenden nog kunnen inschrijven voor een 8-daagse vliegreis naar Schotland (kosten circa 1.180,-) óf voor een 8-daagse vliegreis naar Tunesië (kosten circa 885,-). Het betreft dan een reis van andere landbouworganisaties, waarbij nog een beperkt aan tal gegadigen der Z.L.M. kan worden ingeschakeld. Nadere inlichtingen hierover kunnen worden inge wonnen bij het Z.L.M.-sekretariaat te Goes t.a.v. dhr.W.C.Sinke. Poster Prijs in Canada. Op het internationale poster competitie van de Royal Agricultural Winterfair in Toronto werd de affiche "Kar- ne-melk-lekker gezond- bekroond met de derde prijs in de sector Posters for General Agricultural Products. Deze affiche werd in opdracht van het Ned.- Zuivelburo naar een basis idee van reclame- buro Prad, ontworpen door Dick Bruna Toelating bestrijdingsmiddelen Ingevolge de Bestrijdingsmiddelenwet 1962 zijn de volgende bestrijdingsmiddelen toegelaten onder het daarvoor vermelde nummer en tot het daarachter vermelde tijdstip: 3559 N - Luxan Captan-Zwavel spuitpoeder 1 november 1981 3565 N - Polyram Combi-M spuitpoeder 1 oktober 1980 3567 N - Birlane vloeibaar 1 oktober 1980 3740 N - Duphar Kelthane MF vloeibaar 1 september 1980 693? N - 90018 1 december 1979 6939 N - Aglukon tegen luis en spint 1 oktober 1977 Op 16 februari a.s. organiseert het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij in samenwerking met de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland een demonstratie met drainreinigingsapparatuur. Er zal zowel met hoge- als met lage druksystemen worden gewerkt. Plaats: bedrijf van de heer A.J. Romeyn, Middenweg 11, Nieuwerkerk. Programma: 13.30 uur: Toelichting aan de hand van de aan wezige apparatuur door de heer ing. T.T. Miedema, specialist Landbouwwerktuigen en Arbeid en de heer J. Kodde, specialist Bodemaangelegenheden. Deze toelichting wordt gegeven in de schuur van de heer Romeyn te Nieuwerkerk. Daarna demon stratie op een perceel aan de Reigersweg (aldaar). Bij vorst geen doorgang. In twijfelgevallen inlichtingen via Antwoordapparaat 01100-15335. Tentoonstellingsagenda 4/13 maart - Hiswa - RAI te Amsterdam 6/13 maart - Internationale Landbouwbeurs te Parijs 25 mrt./ 2 apr. - Bouwbeurs 1977 - Jaarbeurs te Utrecht 11/12 mei - Werktuigendagen Liempde 4/7 juli - Royal Agricultural show bij Birmingham 17/22 juli - DLG tentoonstelling te Hamburg De nieuwe voorlichter voor Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer J.P. van Wijck, Geulstraat 32 te Terneuzen, is tele fonisch bereikbaar onder nummer 01150-7856. Duiveland Vanaf 3 februari ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Erling-Steenstraat" (Nieuwerkerk). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Eindhoven Vanaf 2 februari liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "St. Jozefdal", "Schutterbosch A" e "Oude Gracht 1970". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 2 februari ligt gedurende een maand ter inzage een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan "Noord- Heikant". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeen teraad. Vanaf 3 februari liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Het Zand" en "Het Wan delbosch II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Gemert Vanaf 7 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Schoorswinkel 1977". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tevens ligt vanaf bovengenoemde datum gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Molenbroek". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Aardenburg Vanaf 7 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vast gestelde bestemmingsplan "Oude Stad". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kun nen beroep instellen bij de Kroon. Budel Vanaf 7 februari liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigde voorschriften van de bestemmingsplannen "Uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Budel", "Uitbreidingsplan Kombegrenzing", "GrootSchoot", en "Industrieterrein Meemortel". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Goes Vanaf 4 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-be stemmingsplan "Rekreatieterrein Schelphoek". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oosterhout Vanaf 7 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Visvijver Boedingseweg". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Schijndel Vanaf 7 februari ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan "De Borne". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Hulst Vanaf 8 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Clingepolder". Zij die bezwaren hebben in gediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen be zwaren indienen bij G.S. Oost-, West- en Middelbeers Vanaf 7 februari liggen gedurende een maand ter inzage de ont werp-bestemmingsplannen "Kom Middelbeers" (3e wijziging) en "Kom Oostelbeers" (3e wijziging). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen Vanaf 8 februari ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Sluis kil-Oost". Zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeente raad, kunnen bezwaren indienen bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 4