nummer één! Toch Cargill - Glukose fabriek vestiging te Bergen op Zoom Het loonkonflikt in de zuivelindustrie E.E.G.-BTW-Landbouwrege- ling nauwelijks afwijkend van bestaande Nederlandse regeling O, snijmais A Is bijzonderheid kan gemeld worden dat gelijkertijd zijn tweelingbroer Z.L.M. EXCURSIES 1977 EREGALERIJ N.M.de Jonge lector in de landschapsarchitectuur Landbouwhogeschool, Wageningen Britse steun aan varkenshouders strijdig met E.E.G.-Verdrag Met ontstemming heeft de landbouw kennis genomen van het feit dat, niettegenstaande de daartegen naar voren gebrachte bezwaren, aan het Amerikaanse bedrijf Cargill, o.m. producent van Iso-glukose, toch vestigingsfaciliteiten blijken te worden verleend. De eerste stap daartoe is, het door de gemeenteraad van Bergen op Zoom genomen besluit grond beschikbaar te stellen voor het vestigen van een glukose-fabriek, waarbij dan in gedachten moet worden gehouden dat op betrekke lijk eenvoudige wijze van glukose fruktose gemaakt kan worden, een direkte konkurrent van kristalsuiker. Daarbij is het wel duidelijk dat het Ministerie van Econo mische Zaken deze Cargill-vestiging voor een stimulé- ringssubsidie in aanmerking zal laten komen. Dit terwijl onlangs in de Europese Raad van Landbouwministers af spraken zijn gemaakt dat aan een vestiging van een Iso-glukose fabriek geen vestigingsfaciliteiten in de lid staten zou worden verleend. Door de Belgische regering is dan ook afwijzend hierop beschikt. Het is dan ook geen wonder dat heel Europa met vervreemding tegen deze gang van zaken aankijkt en zich afvraagt welk beleid door de Nederlandse regering dan wel wordt gevoerd! Bij voldoende belangstelling zullen in 1977 een tweetal Z.L.M.-excursies worden georganiseerd. REIS no. 1 Een 10-daagse busreis naar Frankrijk (Ardèche, Dordogne en Auvergne) van DONDERDAG 12 MEI TOT EN MET ZATERDAG 21 MEI 1977 De kosten per persoon, inclusief reisongevallen en -bagageverzekering zullen ongeveer 895,- bedra gen. Toeslag 1-persoonskamer 75, REIS no. 2 Een 6-daagse busreis naar Frankrijk (Normandië en Bretagne en laatste avond Parijs) van MAANDAG 6 TOT EN MET ZATERDAG 11 JUNI 1977 De kosten per persoon, inclusief reison gevallen en -bagageverzekering zullen ongeveer 680,- bedragen. Toeslag 1-persoonskamer 50, Aanmeldingen voor één van beide reizen moeten schriftelijk of telefonisch worden doorgegeven aan het Z.L.M.-sekretariaat, Landbouwhuis te GOES (01100-21010), onder duidelijke vermelding van de reis, die wordt verlangd. Inschrijving geschiedt in volgorde der aanmeldingen. Het is wellicht nog mogelijk, dat enkele belangstel lenden nog kunnen inschrijven voor een 8-daagse vliegreis naar Schotland (kosten circa 1.180,-) óf voor een 8-daagse vliegreis naar Tunesië (kosten circa 885,-). Het betreft dan een reis van andere landbouworganisaties, waarbij nog een beperkt aan tal gegadigen der Z.L.M. kan worden ingeschakeld. Nadere inlichtingen hierover kunnen worden inge wonnen bij het Z.L.M.-sekretariaat te Goes t.a.v. dhr.W.C.Sinke. Teneinde enig inzicht te krijgen betreffende het gerezen loon- onderhandelingskonflikt tussen de werknemers- en werkgevers organisaties voor zuivelindustrie geven wij onderstaand de exakte weergave van het voorstel dat door de kernkommissie voor de zuivelindustrie aan de werknemersorganisatie is gedaan. Van de zijde van de werkgevers werd voorgesteld - uitgaande van een 15-maandscontract voorde periode 1 januari 1977/ 31 maart 1978 - een arbeidsvoorwaardenverbetering te realiseren van 4%, waarbij de voorkeur uitgaat naar een loonsverhoging van 2,5% per 1 januari 1977, terwijl de resterende 1,5% bestemd kan wor den voor een verdere salarisverhoging en/of voor eventuele an dere doeleinden in het kader van de voorstellen, waarbij ook gedacht moet worden aan de pensioenregeling. De verwerking van de 30,- toeslag per maand uit hoofde van de regeringsmaatregel van 1 juli 1976 is in~ beginsel akkoord. De wijze waarop dit zou kunnen plaatsvinden, dient een punt van bespreking te zijn in het totale kader van de verbetering van het arbeidsvoorwaardenpakket. Ten aanzien van het kardinale punt, t.w. de automatische prijs compensatie, houden de werkgevers vast aan hun standpunt dat het automatisme moet vervallen, doch dat daarmede niet gezegd is dat bij de overeen te komen loonsverhoging geen rekening wordt gehoude-.T met prijsstijgingen. advertentie IM De nieuwe voorlichter voor Zeeuws-Vlaanderen, de heer J.P. van Wijck, Geulstraat 32 te Terneuzen, is telefonisch bereikbaar onder nummer 01150-7856. p maandag 31 januari j.l. viel de heer P. Jagt te Scherpenisse de eer te beurt koninklijk onderscheiden te worden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Jagt, die reeds 23 jaar het sekretaris - penningmeesterschap van de afdeling Scherpenisse van de Z.L.M. vervult, is o.m. direkteur van de veiling Scherpenisse, beheerder van het koelhuis Scherpenisse, sekretaris - penningmeester van de weegbrug en tevens nog ver scheidene maatschappelijke funkties in de dorpsgemeenschap vervult. de heer J.D. Jagt te Scherpenisse Hoofd Technische Dienst van het Waterschap Tholen eveneens met de gouden medaille van de Orde van Oranje Nassau konink lijk werd onderscheiden. Beiden, mede namens het Hoofdbestuur van de Z.L.M., van deze plaats onze hartelijke gelukwensen met deze aan hen verleende onderscheiding. De heer N.M.de Jonge, geboren te Goes, is met ingang van 1 februari a.s. benoemd tot gewoon lector in de landschapsarchi tectuur aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Hij trad in maart 1945 in dienst bij het Staatsbosbeheer. In 1955 volgde zijn erkenning als landschapsarchitect. In 1965 werd hij benoemd tot hoofd van de afdeling Landschapsarchitectuur van het Staats bosbeheer. De heer de Jonge was nauw betrokken bij o.m. de herverkavelingswerken op Walcheren en Schouwen-Duiveland na de stormvloedramp en nadien bij het in voorbereiding zijnde struktuurplan voor de landinrichting in Midden-Zeeland. De bijzondere regeling voor de landbouw, op te nemen in de E.E.G.-richtlijn betreffende de harmonisatie van de omzetbe lasting in de lid-staten, zal niet veel afwijken van de bestaande regeling in ons land. Iedere lidstaat kan het forfait zelf vaststel len volgens een gemeenschappelijke berekeningsmethode. Aangezien deze methode niet veel afwijkt van de thans in ons land gehanteerde berekeningswijze, levert dit hier geen over gangsproblemen op. Met deze beslissing van de E.E.G.-Ministerraad wordt vrijwel geheel tegemoet gekomen aan de bezwaren van Nederlandse zijde tegen de oorspronkelijke ontwerp-richtlijn. Hierin was bepaald dat de landbouwregeling beperkt zou worden tot land bouwers met een bruto-omzet van minder dan ca 150.000,-. Voorts zou de regeling niet van toepassing zijn voor rechtsper sonen en samenwerkingsverbanden (firma's e.d.). Bovendien werd het forfait bewust ingeperkt om de agrariër te stimuleren over te gaan naar de normale BTW-regeling. In de richtlijn is gehandhaafd de bepaling dat de landbouwregeling alleen van toepassing is op de grondgebonden landbouwproduktie. Rabo - Landbouwstudiereis naar Parijs Door de Rabobanken in Zws-Vlaanderen, Nrd- en Zd.Beveland en Walcheren wordt in samenwerking met Grand Metropolitan Hotels en Touringcarbedrijf Gebr.van Fraassen, speciaal voor de Zeeuwse Landbouwers, een driedaagse busreis naar Parijs georganiseerd om daar de Grote Europese Landbouwtentoon stelling te bezoeken, die gehouden wordt op 10 - 11 en 12 maart. De Internationale Landbouwtentoonstelling te Parijs wordt be schouwd als de grootste in haar soort in Europa. In de immense tentoonstellingshallen in de Franse Wereldstad vindt U alles wat er op landbouwgebied ook maar tentoongesteld kan wor den. Niet alleen de nieuwste landbouwwerktuigen, maar ook een grote veehouderij-tentoonstelling en natuurlijk de interna tionale paviljoens van de andere EEG-landen. Parijs is altijd een bezoek waard, maar nog des te meer wanneer U dit kunt kom- bineren met een bezoek aan de grote internationale landbouw tentoonstelling. Bijeenkomst Stichting Coöperatief Contact Centrum West-Nederland Het C.C.C.-West Nederland organiseert op vrijdag 25 februari om 14.00 uur in het "Mondragon" te Zierikzee een coöperatie middag. De heer H.J.Grote Gansey, direkteur C.M.C.Melkunie, zal een inleiding houden over het onderwerp "De invloed van werkne mers en leden in de coöperatie". Naar aanleiding van deze inleiding zal er een forumdiscussie worden gehouden. In dit forum hebben zitting de heren A.Pop- pe voorzitter C.C.C. WestNederland, P.K.van den Heuvel direk teur Nedato, J.van Iwaarden voorzitter Cebeco-Zuidwest en ir.A.W.Luitjens direkteur Suiker Unie. Vertegenwoordigers van organisaties, sekretariaten, medewer kers personeelszaken, leden van ondernemingsraden en jonge- renraden zijn van harte welkom Algemene Ledenvergadering Zeeuws Schapenstamboek 7 februari Op maandag 7 februari om 13.30 uur wordt er in het Land- bouw-Centrum te Goes aan de Westsingel 58 in zaal 123 de algemene ledenvergadering gehouden van het Zeeuwse Scha penstamboek. De agendaf vermeldt o.a. een overzicht van de wolinname, Fi nancieel overzicht van de afd.Zeeland van de Wolfederatie en het Schapenstamboek. Verder zullen de inschrijfgelden van het Schapenstamboek worden vastgesteld. Er staan ook een aantal verkiezingen op de agenda. Daarna zal Drs.J.J.Pekelder een inleiding houden over het onderwerp "Aktualiteiten met be trekking tot de schapen gezondheidszorg". De heer J.J.Zonderland zal vervolgens een diaserie vertonen over "Huisvesting en verzorging van schapen". Ir.J.A.Beuke- boom zal daarna de prijzen uitreiken die door de verschillende leden werden behaald op de Provinciale fokschapendag 1976, tevens zal hij verder nog aandacht besteden aan aktuele fokke rijzaken. Het voornemen van de Britse regering om in strijd met de communautaire regels een tijdelijke subsidie aan varkensvlee sproducenten toe te kennen (5 xh. pence per kilogram) is voor minister van landbouw Van der Stee aanleiding geweest, zich schriftelijk tot de Europese Commissie te wenden, waarin hij van zijn grote bezorgdheid dienaangaande blijk geeft. Hij stelt o.m. dat het onduldbaar is dat, door grove inbreuken op de bepalingen, het voortbestaan van de gemeenschappelijke land bouwmarkt - die reeds onder moeilijke omstandigheden moet funktioneren - ernstig in gevaar wordt gebracht. Middelburg Vanaf 27 januari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Begraafplaats Nieuwlandseweg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Nistelrode Vanaf 27 januari ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan "Kerkhoflaan". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oss Vanaf 26 januari liggen gedurende een maand ter inzage de 2e en 3e wijziging van het bestemmingsplan "Schadewijk- Oost". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Vanaf 27 januari ligt gedurende een maand ter inzage het ont- werp-bestemmingsplan "Hoefeind-Oost". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Deurne Vanaf 31 januari ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan "Dorpsstraat" (Neerkant). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen be zwaren indienen bij G.S. Dit is tevens het geval met het vastge stelde bestemmingsplan "Helmondseweg-Helmondsingel". Tilburg Vanaf 27 januari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Pater van Elsenplein". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Valkenisse Vanaf 27 januari ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp van de 3e herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 's-Hertogenbosch Vanaf 28 januari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Maasakker-Oostelijk gedeelte" (Empel). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Nuenen c.a. Vanaf 28 januari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Nuenen-Zuid" (le herziening). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oostburg Vanaf 28 januari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan GroedeGouverneursdijk". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Axel Vanaf 31 januari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Noordpolder"; Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Breda Vanaf 28 januari ligt gedurende een maand ter inzage een afschrift van het besluit van G.S., waarbij de N.V. Water mij.Noord West Brabant ontheffing is verleend van de ver bodsbepaling van het Provinciaal Wegenreglement Brabant voor het leggen van waterleidingsbuizen met toebehoren in provinciale wegen, gelegen in net verzorgingsgebied van bo vengenoemde Mij. Een ieder kan bezwaren indienen bij de Kroon. Oisterwijk Vanaf 31 januari ligt gedurende een maand ter in zage een herziening van het bestemmingsplan "De Waterhoef', genaamd "Singelsveken". Bezwaren kunnen worden ingediend bij,de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 31 j'anuari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Griegstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Wouw Vanaf 1 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Spellestraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1977 | | pagina 4