gropatax ZITDAGEN 16 WIJZIGING TELEFOONNUMMER Z.L.M. GOES Ingaande 1 januari 1977 wordt het nieuwe tele foonnummer van het kantoor der Zuidelijke Land bouw Maatschappij te Goes 01100 2.10.10 SPUITCURSUS R.A.K. O. Z.-VLAANDEREN Op dinsdag 14 december is de regionale agrarische com missie O. Z.-Vlaanderen met een spuitcursus gestart. Een cursus die uit 3 avonden en 1 avond of 1 middag zal be staan. De data's van de samenkomsten worden nog nader vastgesteld. Het bericht over de bijeenkomst op 14 decem ber bereikte ons pas afgelopen donderdag 9/12 en kon dus niet meer in het nummer van 10/12 opgenomen worden. Deze cursus wordt verzorgd door de heer Verhage, specia list in de onkruid!- en ziektebestrijding in de landbouw. Plaats van samenkomst is hotel Van Leuven te Klooster- zande. Natuurlijk zijn Z.L.M.-ers van harte welkom. Nadere inlichtingen bij Peter Verdurmen, Schutterstraat 41, Uzen- dijke. JAARVERGADERING Z.O.N. Op donderdag 2 december j.l. werd de jaarlijkse leden vergadering der Coöp Landbouwver. Z.O.N. gehouden in het ontmoetingscentrum boven het, dit jaar in gebruik genomen, kantoor. De belangstelling was zoals gewoonlijk weer zeer groot, 160 dames en heren gaven van hun belangstelling blijk. Het boekjaar 1975-1976 was een goed jaar voor de Z.O.N. met grote omzetstijgingen t.w.: Geldomzet van 17.0 00.000, naar ruim 22.000.000,Mengvoederomzet van 31.000 ton naar 39.000 ton. Kunstmeststoffen van 3900 ton naar 6400 ton. Het financiële resultaat over (bovenstaand boekjaar laat naast afschrijvingen tot een bedrag van f 95.300,en zoals gebruikelijk de bonuskortingen, nog één procent ledenkor ting en een procent bijschrijving op ledenrekening toe! TENTOONSTELLINGSAGENDA 6—10 dec. - Royal Smithfleld Show - Londen. 1119 dec. - Caravan RAI - Amsterdam. 7 januari - Beurs voor Toerisme - Utrecht 7 t/m 10 februari - Zuid Laren. 11 en 12 mei - Werktuigendagen Liempde. 17—22 juH T7 - DLG Tentoonstelling - Hamburg. ADM»NI- rSTA*TI« EM| Ffi&UA ZIM GOES OOSTBURG: woensdag 22 december in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 23 december in hotel „De Eendracht", van 1—4 uur. ZIERIKZEE: donderdag 23 december in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 23 december in hotel „De Korenbeurs". De zitdagen tussen Kerstmis en Nieuwjaar komen te vervallen. 1 De zitdag van St. Maartensdijk van 30 decembef wordt verschoven naar 6 januari 1977. ZLM-afdeling Datum Tijd Plaats Sprekers Bijzonderheden Cadzand Serooskerke (W.) 14 jan. 15.00 u. 19.30 u. 10 jan. 19.30 u. Zaal „Schrier", Cadzand D. ïesbaene G. Paauwe en K. F. Malcorps H. A. M. v/d Vijver M. A. de Hondt Belastingen, landbouwaktualiteiten. Lezing over Midden Amerika. Voedierwinning en graslandexploitatie -f ZLM-joufnaal Diversen Datum Tijd Plaats Spreker(s) Onderwerp(en) Studiedag Melkveehouderij C.A.R. Goes 5 jan. 13.00 u. Proefstation v. d. Fruitteelt 7 jan. 13.30 u. Zeeuwse Spuitdag 7 jan. 10.00 u. Ver. v. Bedrijfv. N.-Beveland 12 jan. 14.00 u. Gezondheidsdienst v. Dieren in Zeeland 13 jan. 10.00 u. Ver. v. Bedrijfsvoorl. N.-Beveland 2 feb. 14.00 u. Cebeco-Zuidwest I.M.A.G. 3 feb. 8 juni 19.30 u. u. Biezelinge - „De Caisson" Veiling Kapelle Goes - Prins van Oranje Kortgene - „Korenbeurs" Middelburg - „De Brasserie" Kortgene - Korenbeurs Poortvliet - Café „De Tol" Slootdorp - Wieringermeer „Oostwaardhoeve" Drs. Kommery Div. sprekers Dr. d<r. C. J. A. Barel Ing. A. Remeyn Ing. H. R. Baarveld Ir. Maenhout en Ing. Preuter Veterinaire bedrijfsbegeleiding van melkveebedrijven Proefstations Ontwikkelingsdag Ervaringen en vooruitzichten ziekte-onkruidbestrijding Ontwikkelingen in de spuittechniek Teelttechniek consumptieaardappelen Jaarvergadering Plantenteeltkundig en bedrijfsec, aspekten vruchtwisselings- onderzoek Veehouderijavond kring Tholen - St. Philipsland „Opendag Akkerbouw" HOE BESTUURT MEN EEN VERENIGING Op het Vormingscentrum Van Eegenhuis te Aardenburg wordt op 28 en 29 januari een kursus gehouden, die tot doel heeft de vergader- en verenigingsbestuurtechniek meer te ontwikkelen bij de daarvoor geïnteresseerden. Drie zaken zullen daarbij centraal staan. Hoe leiden we gesprekker! binnen onze organisatie. Hoe leren we de behoefte van onze leden kennen. Hoe werken we samen als bestuur. De voorlopige programma-indeling voor de eerste bijeen komst ziet er als volgt uit: Vrijdagavond 28 januari aanvang ca. 19.00 uur, onderlinge kennismaking; oefening in besluitvorming, daarna aandacht voor ver gader- en diskussietechniek. Zaterdag 29 Januari ochtend: bestuurstaken - taakverdeling - onderlinge samenwerking middag: agenderen vergadering, konvokaties, notulen en andere meer praktische problemen/behoeften peiling ondier de leden van een vereniging bespreking eventuele vervolgbijeenkomsten om bepaalde onderwerpen verder uit te diepen. 17.30 uur: maaltijd, daarna vertrek. De kosten van deze bijeenkomst zullen 40,— bedragen. De kursus zal worden begeleid door: D. Eveleens (cie volkshogeschoolwerk in Zeeland tevens stafmedewerker van Eeghenhuis). J. Tijmstra (stafmedewerker van Eeghenhuis). Nadere inlichtingen en opgaven bij: Vormingscentrum van Eeghenhuis, Herendreef 67, Aar denburg, tel.: 01177—1259 of 1293. Commissie Volkshogeschoolwerk in Zeeland, Weldijk 1, Driewegen (Zld.) te.: 01104493. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 Tel. 01100-15010 Redaktie Ing. J. F. Blanksma - tel. huis 01185- 1422 M. van Wezel (elnd-red.) - tel. huis 01641 -3847 Ingrld Bergman - tel. huis 01100-14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100-15010 - toestel 13. Technische verzorging - Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen. Advertentie-exploitatie en administratie over adver tenties - Drukkerij Vink B.V. - Nassaustraat 1 - Postbus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 2069912. BESMETTELIJKE PLUIMVEEZIEKTE ONDER WERKING VOGELZIEKTENWET Ingaande 8 december 1976 is een besmettelijke pluim veeziekte onder de werking van de Vogelziektenwet ge bracht. Het betreft hier het z.g. I.L.T. (Infectieuze Laryngo Tracheitis), waarvan de veroorzaker een virus is dat de "ademhalingsorganen aantast. De minister van Landbouw heeft daartoe in overleg met de Stichting Gezondheids zorg voor Dieren besloten om, indien nodig, de geijkte maatregelen te treffen ter voorkoming van uitbreiding van de ziekte. Deze ziekte is enkele maanden geleden in België gekonstateerd. Tot dusver hebben zich in ons land hiervan twee gevallen voorgedaan en wel te Maas- bree. RUILVERKAVELING DE BRAAKMANPOLDERS 5e Voorlichtingskrant is uit! De 5e uitgave van de voorlichtingskrant voor de ruil verkaveling is verschenen. Hebt u belangstelling voor deze krant, en krijgt u er geen toegezonden dan kunt u een exemplaar afhalen op de gemeentehuizen te Sas van S Land bouwhuis - Grote Mifkf 28 Goes Dinsdagmiddag van 14.00 uur tót 17.00 uur, de-heren J. Zuidweg en J. van Nispen. Vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 12.0 uur, die direkteur, de heer C. P. J. van Iwaarden, alleen op afspraak, telefoon 01100—15010. Gent en te Terneuzen of op het waterschapsgebouw te Hoek. Een aanvraag kan ook gericht worden tot de Cultuur technische Dienst, Westsingel 58 te Goes, tel. 01100 16440. BESTEMMINGSPLANNEN Terneuzen. Vanaf 8 december liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen „Buitengebied" alsmede „De Val", „De Griete" en de 3e ged. herziening „Hof Zeldenrust". Binnen deze termijn kun nen zowel diegenen die zich tijdig met bezwaren tot de Raad hebben gewend en zij die bezwaren hebben tegen de aangebrachte wijzigingen bij G.S. in beroep gaan. Oostburg. Vanaf 9 december ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Noordader" RADIO Dinsdag 21 december a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur: „Watervoorziening in de landbouw, een urgent probleem", een vraaggesprek met ir. G. A. Oosterbaan, in- spekteur voor onderzoek van de Cultuurtechnische Dienst naar aanleiding van een enquête over het gebruik van be- regeningsinstallaties. Vrijdag 24 december a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur. Brandpreventie op het boerenbedrijf blijft de aandacht vragen-II, een vraaggesprek met S. H. de Boer, direkteur van het Nationaal Brandpreventie Instituut te Den Haag. „Energiebesparing in de bloemisterij", m.m.v. het Proef station voor de bloemisterij in Aalsmeer. Hoofdplaat. Binnen deze termijn kunnen diegenen die zich tijdig met bezwaren tot de Raad hebben gevend bij G.S. in beroep gaan. Tilburg. Vanaf 9 december ligt gedurende een maand ter inzage de gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Tilburg Noord-Heikant dat door G.S. is goedgekeurd. Bezwaren voor diegenen, die zich daarmee tot de Raad on G.S. hebben gewend nu bij de Kroon binnen dez« termijn. Kortgene. Vanaf 10 december ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan „Zomerhuizenter- rein Oostdijk". Bezwaren hiertegen bij de gemeenteraad bin nen deze termijn. Oosterhout Vanaf 13 december ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Aansluiting noordelijke randweg Dommelbergen op Statendamweg en Veerseweg". Bezwaren voor diegenen die zich daartoe tot de Raad heb ben gewend bij G.S. Oss, Vanaf 10 december liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. goedgekeurde wijzigingen bestemmings plannen: „Johannes Zwyssenkaan-Zuid", „Krinkelhoek", „Schadewijk" en „Zuid". Bezwaren binnen deze termijn bij de Kroon voor diegenen die zich met bezwaren tot Raacf en G.S. hebben gewend. Tholen. Vanaf 10 december ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Stoofweg (St. Anna- land). Bezwaren binnen deze termijn bij de Raad. Tilburg. Vanaf 10 december ligt gedurende een maand ter inzage het ten dele door G.S. goedgekeurde bestemmings plan „Doorbraak Heuvel-Adriaan van Hilvarenbeekstraat". Beroep binnen de termijn bij de Kroon voor diegenen die zich tijdig met bezwaren tot Raad en G.S. hebben gewend als mede voor degenen die bezwaren tegen de onthouding van G.S. hebben. Valkenisse. Vanaf 10 december ligt gedurende een maand het door G.S. goedgekeurde le herziene bestemmingsplan Koudekerke-Zuid ter inzage. Diegenen die zich tijdig tot Raad en G.S. hebben gewend, kunnen binnen deze termijn in beroep gaan bij de Kroon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 26