hoofdbestuur z.l.m. vergadert op 4 oktober „vrienden van ambrosiushoeve" .komische vorming ..onarische vrouwen te zierikzee bestemmingsplannen z.l.m. land- en tuinbouwblad agrarische kommissie kring axel winter aktiviteiten fokveedag hornaar dankbetuiging familie lindenbergh radio Zitdagen aomini - fstfmtib ski i goes plantafstand langs waterlopen voorlichting veehouders west zeeuws-vlaanderen voorlichting veehouders oost zeeuws-vlaanderen 2 Op maandag 4 oktober zal het Hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) om 14.00 uur m het restaurant ,iDe Wouwse Tol" te Bergen op Zoom in vergadering bijeenkomen. Tijdens deze vergadering zal o.a. de heer Dr. Ir. E. W. E. van Beekom H.I.D voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland een nadere toelich ting verstrekken over de struktuur nota voor de Zeeuw se Landbouw, „Koers Ï980". Voorts zal er een nota van mogelijkheden en proble men, ten aanzien van de plannen voor een Z.LM.-eve- nement, in de vorm van een tentoonstelling, ter tafel en ter discussie worden gebracht. Ook zal gesproken wor den over de organisatie van de algemene vergadering van de ZLJML, die op 6 december dit jaar te Goes zal worden gehouden. Ook de jaarlijkse .Rondgang langs de kringen" zal aandacht krijgen. Tevens zal het bestuur zich nog bezig houden met het vaststellen van een aantal benoemingen. Terwijl tot slot ook de interimnota Landinrichting ter sprake zal komen De eerste jaarvergadering van deze vriendenclub zal plaats vinden op zaterdag 2 oktober des morgens om 10.30 uur in café „De Posthtorn", Paardestraat 9 te Hilvarenbeek Naast de huishoudelijke zaken zullen mededelingen volgen over het onderzoek op de Ambro- siushoeve en over het werk van de vereniging in de toe komst Des middags is er de mogelijkheid rondgeleid te worden op de Proefbijenstand. Vele vaste planten bloeien nog volop en de herfstkleuren van bomen en heesters zijn er dit jaar vroeg. Mocht u zich als lid of donateur willen opgeven: het adres van de secreta»-;- van Rasseghem 31. Breda, tel. 07* Als alles organisatorisch zo gelegen is als het moet, hebben alle dames die hebben ingeschreven op bovenge noemde kursus, die op 27 september begint, het kursus- programma en de daarbij behorende papieren ontvan gen. Mochten er onder u zijn die nog niets toegezonden hebben gekregen, willen die dan zo spoedig mogelijk bellen naar mej. C. J. Markusse, Landbouwhuis, Grote Markt te Goes, tel. 01100—15010. VAKBEURS TUIN EN PARK - UTRECHT De in de Jaarbeurshallen te Utrecht van dinsdag 12 t/m zaterdag 16 oktober te houden vakbeurs Tuin en Park kan door de partikuliere tuinliefhebber op vrijdag 15 en zater dag 16 oktober bezocht worden. De openingstijden zijn van 9.00 tot 17.00 uur en bovendien vrijdagavond van 1722 uur. Terneuzen. Vanaf 22 september liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „De Val", Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 Tel. 01100 - 15010 Redaktie Ing. J. F. Blanksma - tel. huis 01185 - 1422 M. van Wezel (eind-red.) - tel. huis 01641 -3847 Ingrid Bergman - tel. huis 01100- 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100- 15010 - toestel 13 Technische verzorging - Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen. Advertentie-exploitatie en administratie over adver tenties - Drukkerij Vink B.V. - Nassaustraat 1 - Postbus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 2069912: Voor het komende winterseizoen heeft de agrarische kommissie in de kring Axel, weer een aantal aktiviteiten op touw gezet. Aan deze aktiviteiten kan zowel door ouderen als door jongeren worden deelgenomen. Voor de „agrariër van morgen" is het volgende beschikbaar. Bijscholing BOVAL-spuitcursus voor gediplomeerden in samenwerking met de Spuitclub O. Z.-Vl. o.l.v. de heer Ver- haege. Bcerderijbouw/verbouw. De heer Van Nieuwenhuizen zal aan de hand van bouwmaterialen tonen wat mogelijk is, bij bouw en verbouw (koelhuizen, veestallen). Tevens zal hij dia's vertonen. Ook zullen hierbij kostenvergelijkingen ge maakt worden. Eventueel aansluitend excursie naar enkele bedrijven. E.V.T.O.-cursus voor jonge agrariërs. Speciaal voor hen die binnen enkele jaren een bedrijf overnemen. Opgave z.s.m. bij de Mid. Agr. School in Schoondijke. Tel.: 011731313. R.Z.-regeling. Misschien niet noodzakelijk voor U, maar wel nuttig. Toelichting en ervaring met de nieuwe regeling na één maand door één S.E.V.-er. NIEUWE TEELTTECHNIEK. Vervolg op de cursus van de heer Hiel van vorig jaar. Ie avond: uitwisseling van ervarin gen met o.a. overbemesting in een droog jaar, oJLv. de heer Hiel. 2e avond: grondverbetering, mogelijkheden voor pro- fielverbetering op verdrogende gronden o.l.v. de heer Kodde. LASCURSUS. Speciaal voor beginners, opgave Z.S.M. EXCURSIE. Begin februari naar eea Kweekbedrijf en een Landbouwmechanisatiebedrijf. Hebt U belangstelling voor één of meer programmaonder delen, laat dit dan voor 1 oktober weten aan: L. Dees, Alvarezlaan 109, Terneuzen, tel. 011531317. F. van Campen, Zandbergsestr. 5, Graauw, tel. 01143332. Het Middenhollandse plaatsje Hoornaar in de Alblasser- waard (bij Gorcum) zal op zaterdag 2 oktober een veelvoud van de 1400 inwoners binnen zijn grenzen hebben. Agrarisch Nederland richt op die dag de schijnwerper op die fokvee- dag, de grootste van Zuid-Holland, voor rundvee. Ruim. 300 stuks vrouwelijk vee wordt aan een deskundige beschou wing onderworpen. De fokveedag (de 65ste) werd vorig jaar omgedoopt in Dierendag Hoornaar. In het kader van Wereld dierendag zullen tussen de duizend en tweeduizend school kinderen met hun lievelingsdier naar dit evenement komen om mee te dingen naar prijzen. Verder biedt het (overladen) programma: Een overdekte markt, hondenshows o.a,r *èen Fcundlanders, een demonstratie met Samojec^ van boe_ slee. demonstraties met paarden, tentftqyw van boerenkle- renkaas, kle;nveetentoonstelling..1trbouwmachines, voorlich- ^'I^sstandr exTlulï ambachten. Aan de <?«- - iokdag is een demonstratie verbonden van tw,o- floepen Hollstein Frisian-koeien. Afstammelingen van de stieren Flemingdale Achilles Superstar en Mowry G. Bootmaker Bill worden getoond. Het Hollstein Frisianras stamt af van de Friese koeien. Rond de eeuwwisseling wer- c'en er Friese koeien naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Het Friese ras ging een eigen leven leiden en ontwikkelde z ch zodanig dat er nu belangstelling voor bestaat aan deze kant van de Atlantische Oceaan. Hoornaar heeft ook een levendige stierenhandel. Jaarlijks komen enkele honderden Limburgers naar de Alblasser- waard om daar hun fokmateriaal te kopen. De familie Lindenbergh te 's-Heer-Arendskerke, wil graag bedanken voor de vele blijken van mede leven, de belangstelling bij de begrafenis en de ge sproken en geschreven woorden van waardering en respekt voor onze vader, groot- en overgrootvader David Willem Lindenbergh. „De Griete" en „Hof Zeldenrust" (3de partiële herziening). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oosterhout. Vanaf 27 september ligt gedurende een maand ter inzage een ontwerp-herziening „Uitbreidingsplan in Hoofdzaken, herziening 1962". Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad. Tholen. Vanaf 24 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Gorishoek" (Scherper.isse). Zij die bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tevens ligt vanaf bovengenoemde datum gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Stadskern- Oost" (Tholen). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Reimerswaal. Vanaf 28 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Krab- bendiike Zuid-Oost". Zij die bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep in stellen bij de Kroon. Wouw. Vanaf 30 september ligt gedurende een maand ter inzage het „cntwerp-struktuurplan voor de gemeente Wouw". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeen teraad. Maandag 4 oktober a.s., Hilversum I (298 meter), 17.20 17.30 uur: „De betekenis van het Internationaal Agrarisch Centrum (I.A.C.) te Wageningen voor de ontwikkelings samenwerking", een vraaggesprek met ir. A. H. Haak, direkteur. Dinsdag 5 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.C0 uur: „Op zoek naar de oorsprong van onze cultuurge wassen", een vraaggesprek met medewerkers van de Stich-' ting voor Plantenveredeling te Wageningen naar aanleiding van een onlangs gehouden expeditie naar de Himalaya. Vrijdag 8 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur: „Op welke wijze de inspraak bij de ruilverkave ling Daarle-Hellendoorn gestalte kreeg", met medewerking van de Provinciale direktie voor de landinrichting in Over ijssel. pXDVltfiBUACAU I ZLM HULST: maandag 4 oktober in „De Korenbeurs". WESTKAPELLE: maandag 4 oktober in „Kasteel v. Batavia", van 9.1512.30 uur. OOSTBURG: woensdag 6 oktober in café „De Windt". KOUDEKERKE: woensdag 6 oktober in hotel „Wal cheren" van 9.00 tot 1.00 uur. MIDDELBURG: donderdag 7 oktober in hotel „De Eendracht", van 1.00—4.00 uur. ZIERIKZEE: donderdag 7 oktober in hotel „Huis van Nassau". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 7 oktober in café P. J. van Houdt, van 11.0013.30 uur. ST. PHILIPSLAND: vrijdag 8 oktober in hotel „De Druiventros", van 11.3013.00 uur. Waterschap De brede watering van Zuid-Beveland Meerdere grondgebruikers blijken onvoldoende op de hoogte te zijn van de plantafstand die in iacht moet wor den genomen indien men Wenst over te gaan tot het in planten van een perceel grond, waarlans* een dij nel waterschap in beheer en onderhoud «<Jnde waterloop is ^Volgens het bepaalde/- artikel '5 va" hét Reglement Jo .--terkering en de waterbeheersing in Xan,p verboden om binnen een afstand van 7 e. a" ..ue insteek van waterlopen die niet bij aanpalen- ^é^bruikers, eigenaren of andere rechthebbenden in onderhoud zijn, bomen, heesters of ander houtgewas te planten of daarop te bouwen of afrasteringen hoger dan 0,90 meter te plaatsen. Dit verbod geldt eveneens voor de in het ruilverkavelingsgebied De Poel-Heinkenszand gelegen kavelsloten, aangezien deze ook door het water schap worden onderhouden. Voor langs openbare wegen en dijken gelegen water lopen bedraagt genoemde in acht te nemen plantafstand 2 meter, evenwel uitsluitend voor zoveel het de zijde van de weg of de dijk betreft. Vorenbedoelde beplantingsvrij te houden stroken zijn voor het waterschap noodzakelijk om het mechanisch verrichten van delf- en ander onderhoudswerk aan de waterlopen mogelijk te maken. Van het verbod tot het inplanten binnen een afstand van 7 meter wordt indien mogelijk van geval tot geval te beoordelen door het waterschap op schriftelijk ver zoek ontheffing verleend tot op 5 meter uit de insteek van de waterloop. Daarbij wordt als voorwaarde gesteld dat indien bij het uitvoeren van het onderhoudswerk een streek van 5 meter onvoldoende mocht blijken, de beplanting alsnog voor rekening van de ontheffingshou der tot maximaal 7 meter uit de insteek moet worden verwijderd. Door de lang durende droge periode is het met de voeder winning voor de veehouderijbedrijven voor a.s. winter slecht gesteld. Velen vragen zich dan ook af: „Hoe kan het vee de winter doorkomen met het voer dat beschikbaar is?" Om te voorkomen dat het vee vroegtijdig afgestoten wordt tegen lagere prijzen en dat ruwvoer aangekocht wordt tegen zeer hoge prijzen, is besloten om een vergadering te houden om voor deze punten een oplossing te zoeken. Het C.A.R. te Goes nodigt u hierbij uit tot het bijwonen van een veehouderij-avond, te houden op vrijdag 8 oktober 1976 des avonds om half acht in hotel 't Hof van Koophandel (F. Lievens), Markt 23 te IJzendijke. De agenda vermeldt o.m.: Een inleiding door de heer ing. j. Zonderland, specialist voedervoorziening bij het C.A.R. te Goes,, over: „Wat en hoe voeren deze winter". En een inleiding door de heer ing. C. A. J. Rops, Sociaal Economische Voorlichting bij de N.C.B. te Oostburg, over: „Financiële hulp voor de door droogte getroffen bedrijven in het kader van de R.G.Z. (Rijksgroepsregeling Zelfstandigen)". Door de lang durende droge periode is het met de voeder winning voor de veehouder?! voor a.s. winter slecht gesteld. Velen vragen zich dan ook af: „Hoe kan ik het vee de win ter laten doorkomen met het beschikbare voer?" Om te voorkomen dat vee vroegtijdig afgestoten wordt tegen lagere prijzen en dat ruwvoer aangekocht wordt tegen zeer hoge prijzen, is besloten om een vergadering te houden om voor deze punten een oplossing te zoeken. Het C.A.R. te Goes nodigt u hierbij uit tot het bijwonen van een veehouderij-avond, te houden op dinsdag 5 oktober 1976 des avonds cm half acht in hotel Van Leuven, Hof te Zandeplein 11, Klocsterzande. De agenda vermeldt o.m.: Een inleiding door de heer ing. J. Zonderland, specialist voedervoorziening bij het C.A.R. te Goes, over „Wat en hoe voeren déze winter". De heer drs. J. J. Pekelder, dierenarts bii de Gezondheids dienst voor Dieren te Goes zal over „Welke voedingsstoor nissen en ziekten kunnen er bij het vee optreden bij een krappe voedervoorziening", spreken. Na de pauze zal nog een inleiding door de heer ing. C. A. J. Rops, Sociaal Economische Voorlichting bij de N.C.B. te Oostburg ,over: „Financiële hulp voor de door droogte ge troffen bedrijven in het kader van de R.G.Z.", worden ge houden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2