...u winter granen gaat zaaien DICURAN ...uw winter granen overwoekerd worden door onkruid IGRAN50 Ligtermoet: omdat 't goed de grond uit moet ...klein hoefblad een probleem wordt LIR0-2,4-D ESTAMINE 50 LIGTERMOET CHEMIE BV Een goede bestrijding van duist, windhalm, straatgras en zaadonkruiden en tevens de hoogste opbrengsten geeft Het middel kan worden toegepast in winter- gerst en de wintertarwerassen Bongo, Cama, Caribo, Clement, Cyrano en Felix. DICURAN is nu ook toegelaten in winter rogge. vervolg van pag. li Grondbank Het vanouds bekende duistbestrijdings- middel, dat bovendien een uitstekende werking heeft tegen breedbladige onkruiden, is IGR AN kan worden toegepast in alle wintergranen. Voor de bestrijding van het probleem onkruid klein hoefblad in de stoppel kunt u beschikken over een nieuwe formulering van het middel 2,4-D,nl. Door het uitstekende penetrerende ver mogen wordt een goede werking gewaar borgd. Coolsingel 101 Postbus 699 Rotterdam Telefoon: 010-331211 DUITSLAND WIL GEEN NEDERLANDER MEER ALS LANDBOUWCOMMISSARIS Roep Ligtermoet, voordat minste 26 jaar en ten hoogste 40 jaar bedraagt. Voor jonge agrariërs geldt altijd een termijn van 26 jaar. Als het bedrijf wat de oppervlakte betreft aan de algemene normen voldoet, kan ook in deze gevallen de duur aangepast worden aan de leeftijd van de aanvrager. Verlenging of een nieuwe overeenkomst. Indien het bedrijf wordt overgedragen aan een kind, behuwd-, pleeg- of kleinkind kan de lopende overeenkomst worden ver lengd op basis van het jaar waarin de nieuwe erfpachter 65 jaar wordt. Eén van de belangrijkste voorwaarden voor verlenging is dat ondernemer en bedrijf voldoen aan de voorwaarden die gelden op het moment dat verlenging wordt gevraagd. Indien het con tract is afgelopen worden dezelfde categorieën van opvolgers die hierboven zijn genoemd bij voorkeur In de gelegenheid gesteld een nieuwe overeenkomst af te sluiten. Samenwerkingsvormen Als op een bedrijf meerdere ondernemers aanwezig zijn. dient 12 het samenwerkingscontract door het bestuur van de S.B.L.. goedgekeurd te worden. Van belang is tevens of één van de ondernemers erfpachter wil worden of meerdere ondernemers. In het eerste geval kan de aanvrager verzoeken het genot van het recht van erfpacht in te brengen in de door het bestuur goed gekeurde samenwerkingsvorm. In het tweede geval worden meerdere ondernemers erfpachter en gelden bij deze situatie aangepaste voorwaarden. In het algemeen gelden voor samenwerkingsvormen dubbele oppervlaktenormen, zowel wat de ondergrens als wat de bovengrens betreft. Nadere inlichtingen Wie meer wil weten over de mogelijkheden en voorwaarden kan de volgende bestuursbesluiten raadplegen: 1. Het Kaderbesluit Grondbank waarin de voorwaarden zijn opgenomen waaraan u moet voldoen om voor erfpachtsuitgifte in aanmerking te komen. 2. Het besluit Uitgiftevoorwaarden Grondbank waarin de voorwaarden worden genoemd die bij uitgifte gelden. Beide besluiten zijn op aanvraag verkrijgbaar bij de Hoofdin genieurs-directeuren voor de Landinrichting in de provincies. Op dit adres kunt u ook nadere inlichtingen en aanvraagfor mulieren verkrijgen. Adressen Hoofdingenieurs-Direkteuren voor de Landinrichting in Zeeland en Brabant. Goes, Westsingel 58. Tel. 01100-16440. Tilburg, Prof. Cobbenhagenlaan 225. Tel. 013-678755. West-Duitsland betaalt geenszins het gelag van het agrari sche beleid van de Europese Gemeenschap. Dat heeft de minister van landbouw, Josef ErtI, op 6 september gezegd in een bijeenkomst van boeren ter gelegenheid van de 'Herbstschau Ulm'. Per hoofd van de bevolking draagt België het meeste bij aan de kosten van de gemeenschap pelijke agrarische markt en betalen ook Frankrijk en Italië meer dan de bondsrepubliek. Het meest profiteren Nederland, Italië en Denemarken. 'Dat is zeker toe te schrijven aan de behendigheid van het Nederlandse (ex)lid van de Europese Commissie Sicco Mansholt. Ik wens in geen geval nog een Nederlandse (landbouw)commissaris', merkte minister ErtI op.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 12