A. J. G. Doeleman nieuwe voorzitter Z.L.M. Zitdagen REGISTREER NU Ruwvoedervoorziening veehouderijbedrijven bestemmingsplannen f 140,tot f 160,EXTRA PER HA, voor het gelijktijdig verzamelen van de volledige kop (ONGEHAK- SELD), tot op de wagen. 96zlni land" en tuinbouwblad 2 Het Hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) heeft in een maandag 6 sep tember j.l. te Goes gehouden speciale vergadering IV U het Hoofdbestuur afgelopen maandag be- sloten heeft dat vanaf 1 januari 1977 de voorzittersstoel der Z.L.M. zal worden ingenomen door de heer A. J. G. Doeleman, wil ik hem vanaf deze plaats namens de hele Z.L.M .-organisatie van harte met deze verkiezing gelukwensen. Het verheugt mij daarbij zeer dat, na het diep gaande overleg dat met alle kringen heeft plaatse- gevonden, we tot zo'n eensgezinde keuze konden komen. Ik zal dan ook op onze komende algemene ver gadering de voorzittershamer met een gerust hart aan Ad Doeleman overdragen in de overtuiging dat hij in geen betere handen kan overgaan, maar ook dat de nieuwe voorzitter vanuit alle Z.L.M. ge lederen zal worden benaderd op de positieve en de heer A. J. G. Doeleman, te Nieuwerkerk, ge kozen tot nieuwe voorzitter van de Z.L.M. Reeds op 2 augustus j.l. had het Dagelijks Be stuur van de Z.L.M. de heer Doeleman bij enkele kandidaatstelling voorgesteld. Er waren geen tegenkandidaten. Bij de schriftelijke stemming wer den alle stemmen op de heer Doeleman uitge bracht. De officiële zittingstermijn van de nieuwe voor zitter vangt aan op 1 januari 1977. De heer Doele man zal zich echter vanaf nu reeds geleidelijk gaan inwerken en waar mogelijk de plaats van zijn voor ganger, ir D. Luteijn, gaan innemen. Hoewel niet full-time zal de heer Doeleman het grootste gedeelte van zijn tijd aan het voorzitter schap van de Z.L.M. gaan besteden. Gedacht wordt daarbij, afhankelijk van de omstandigheden, aan 3 a 4 dagen per week. opbouwende wijze die ik steeds mocht ervaren. Grote waardering wil ik hier overigens ook uit spreken voor het moeilijke besluit dat de heer Doeleman als boer in hart en nieren heeft geno men om toch het overgrote deel van zijn werk kracht in de komende jaren aan onze Z.L.M.-orga nisatie te besteden. Daarmee de Z.L.M. de kans biedend in de komende tijd te kunnen beschikken over een voorzitter die weliswaar een zeer groot gedeelte van zijn tijd en aandacht aan bestuurlijke zaken zal moeten besteden, maar die ongetwijfeld toch ook met beide benen midden in de boeren- prakijk zal blijven staan. Daarom mag ook zeer in het bijzonder de Z.L.M. zelf met deze verkiezing worden geluk gewenst. LUTEIJN Ni - ZLM GOES TÉRNEUZEN: woensdag 15 september in hote „De Pays Bas". OOSTBURG: woensdag 15 september in café „D< Windt". WISSENKERKE: woensdag 15 september in hote ,De Kroon". MIDDELBURG: donderdag 16 september in hote „De Eendracht", van 14 uur. ZIERIZEE: donderdag 16 september in hotel „Hui: van Nassau". BERGEN OP ZOOM NEUWENDIJK: donderdag 16 september in caf( „De Pelikaan, van 11.0012.00 uur. BEZOEK MINISTER VAN LANDBOUW AAN ZELAnd Volgende week hopen wij: wat nader in te gaan op de zakelijke aspekten van het bezoek dat minister Van der Stee aan Zeeland heeft gebracht. Gezien de uitgebreide verslagen die in de dagblader aan du bezoek werden gewijd, achtten wij het niel noodzakelijk nu nogmaals een reportage hieraan te wijden in dit blad Teneinde eventueel te kunnen voorzien in de op de veehouderijbedrijven bestaande behoefte aan ruwvoe der, is het gewenst vraag en aanbod zo snei mogelijk te registreren Derhalve worden akkerbouwers die bietenkoppen- en blad beschikbaar willen stellen, verzocht zulks te melden bij het secretariaat van de Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap, Grote Markt 28 te Goes, telefoon 01100—15803 en 15010, of bij de Districtssbu- reauhouders van de St. U.L.M. Veehouders die niet in de eigen behoefte kunnen voorzfen en de bemiddeling van het Landbouwschap wensen voor mogelijke aankopen, worden eveneens ver- Vanaf 1 september liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen „Kom Nue- nen" en „Kop van Refeling". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Rucphen. Vanaf 1 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Smids straat" (St. Willebrord). Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad. zocht daarvan opgave te doen, op eerder genoemde adres sen. Dg Gewestelijke Raad treedt uitsluitend op als bemid delend orgaan tussen koper en verkoper, zodat afspra ken inzake prijzen, verveer etc. door koper en verkoper moeten worden geregeld. Ter oriëntatie van kopers en verkopers kan worden medegedeeld, dat als adviesprijs voor de veehouders voor één hectare bietenblad, afhankelijk van de grootte van de koppen, de zetmeelwaarde en de totale opbrengst, een prijs van 580 tot 830 per ha kan worden genoemd. In deze adviesprijs is geen rekening gehouden met trans port-, laad- en loskosten. Oostburg. Vanaf 3 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Waterfront Breskens" Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. ,s-Hertogenbosch Vanaf 3 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „De Donk Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Eindhoven. Vanaf 6 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingplan. „Win kelcentrum Woensel". Bezwaren kunnen worden inge diend bij de gemeenteraad. Oostburg. Vanaf 6 september ligt gedurende 30 dagen ter inzage ,.e\ ontwerpbesluit tot vaststelling van de grenzen van de bebouwde kommen in deze gemeente in gevolge de Boswet. Roosendaal en Nispen. Vanaf 6 september liggen ge durende een maand ter inzage de „ontwerp-herzieningen van de bestemmingsplannen Industrieterreinen „Oude Ettensebaaan", „Oude Ettensebaan II" en „Bakkersberg", „Plan in Hoofdzaak", „Partieel plan Westelijke Haven- dijk", „Industrieterrein Kooldreef", „Industrieterrein Kalsdonk", „Centrum-West" en „Smoorstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Aarle Rixtel. Vanaf 7 september liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplan nen „Dorpsstraat-Noord" en „Sterrenbos" Zij die tijdig bezwaren hebban ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indien bij GIS. RADIO Dinsdag 14 september a.s., Hilversum II, 12.5013.00 uur. „Technisch onderzoek voor de tuinbouw", een voor beschouwing over de op 15 september a.s. te Wagenin- gen te houden open dag van het Instituut voor Mechani satie, Arbeid en Gebouwen (I.M A.G.). „De invloed van de droogte op de bemestingstoestand van de grond", een vraaggesprek met ir. P. Kleijburg van het Bedrijfslaboratorium voor grond- en gewason- derzoek in Oosterbeek. Vrijdag 17 september a.s., Hilversum II, 12.5(113.00 uur. „Subsidie voor werkgevers met minimumloners ook voor de agrarische sektor van belang II", een vraag gesprek met drs L. G. M. van Dieten van het ministerie van sociale zaken TARIEVEN VERZAMELEN BIETENLOOF De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap en de afdeling Zeeland van de B.O.V.A.L. hebben overeenstemming bereikt over het te berekenen tarief voor het gelijktijdig verzamelen van bietenloof. f 75,tot f 100,EXTRA PER HA, voor het gelijktijdig verzamelen van GEHAKSELD bietenloof, tot op de wagen. Bijlevering van wagens zal extra in rekening worden gebracht; volgens Tarief no. 21 van de vastgestelde Ta rieven 1976. Deze tarieven gelden onder normale omstandigheden, en worden in rekening gebracht boven het voor Bieten- rooien normaal geldende tarief. GEWESTELIJKE RAAD LANDBOUWSCHAP VERGADERDE De gevolgen van de droogte De raad besprak uitvoerig de maatregelen die in het kader van de langdurige droogteperiode dienen te wor den genomen en nam kennis van de door de Ministers van Landbouw en C.R.M. getroffen regeling voor de be drijven die in ernstige financiële moeilijkheden zijn ge komen. Deze regelig die in feite neerkomt op een zeer versoepelde R.Z.-regeling werd in grote lijnen aanvaard baar geacht. Uit de praktijk zal moeten blijken of in be paalde gevallen aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn. Voor de regeling inzaai raaigrassen etc. zijn in totaal 2.861.93 ha aangemeld. In hoeverre daarvan nog kan worden geoogst, is sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. De verwach- t'ng is dat de opbrengst zeer minimaal zal zijn en dat geen hoeveelheden van betekenis voo.r andere provincies be schikbaar zullen komen, daar ook in eigen provincie een niet onbelangrijke vraag aanwezig is. Vraag en aanbod van suikerbietenkoppen en loof zullen eveneens worden geregistreerd, teneinde bemiddelend te kunnen optreden in gevallen waar zulks noodzakelijk is. Hierover zullen op korte termijn nadere publikaties volgen. Bouwplaats gemaal ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge Op verzoek van de plaatselijke commissie voor de ruil verkaveling Kapelle-Wemeldinge zal de steun van Ge deputeerde Staten van Zeeland worden gevraagd voor een snelle beslissing inzake de keuze van de plaats voor het nieuw te stichten gemaal in dit verkavelingsgebied. Enquete aardappelprijzen oogst 1975 Een onder de telers gehouden enquete naar de prijzen die de producenten hebben gemaakt van de aardappelen van oogst 1975 had het volgende resultaat: Van de 2.692 verzonden formulieren werden er 1.204 of 45 ingevuld terugontvangen. De antwoorden hadden betrekking op 6.738 ha of 56 van de totaal verbouwde oppervlakte. De gemiddelde kg-prijs van deze enquete bedroeg 30,34 cent. Besicmminsplannen en wegen De raad besloot bezwaren in te dienen tegen het be stemmingsplan „Buitengebied" van de gemeente Terneu- zen, in het bijzonder met betrekking tot de agrarische gebieden C, waarvoor beperkende bepalingen gelden, en die naar de mening van de landbouw nog te groot van omvang zijn. Thzake de plannen voor de buitengebieden van Au vel r.burg en Reimcrswaal rn het plan „Boten- wijk"" van Reinerr.vvul zulks in het. vooroverleg en kele wensen aan de gemeentebesturen worden voorge legd Het ontwerp-tracé voor een rondweg om Bigge- kerke werd in princiepe aanvaardbaar geacht. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 Tel. 01100 - 15010 Redaktie Ing J. F. Blanksma - tel. huis 01185-1422 M van Wezel (eind-red.) - tel. huis 01641 -3847 Ingrid Bergman - tel. huis 01100- 14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel 01100-15010 - toestel 13. Technische verzorging - Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen. Advertentie-exploitatie en administratie over adver tenties - Drukkerij Vink B.V. - Nassaustraat 1 - Postbus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 2069912

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2